Tour de Romandie 2013 Chris Froome Prolog Etabını Kazandı

23/04/2013  //     //  Genel

 

Le Chablé – Bruson (Bireysel Zamana Karşı) 7 km

 

 

İsviçre’ de gerçekleştirilen 5 etaplık WorldTour yarışının açılışı yapılan bireysel zamana karşı etabını Team Sky’ ın formda ismi Chris Froome en yakın rakibinin 6 saniye önünde bitirerek yarın yapılacak olan 1. etapta sarı mayoyu kazanmaya hak kazandı. İkinci sırayı Garmin Sharp’ ın A.B.D’ li sporcusu Andrew Talansky alırken, üçüncülük ise 13 saniye daha kötü bir zaman yapan RadioShack Leopard’ dan Robert Kiserlovski’ nin oldu.

 

Omega Pharma – Quickstep’ in Zamana Karşı Dünya Şampiyonu Tony Martin ise, Froome’ dan 29 saniye daha kötü bir zaman yaparak ancak 16. sırada yer alarak, hayal kırıklığı yarattı.

 

Team Sky’ ın geçtiğimiz yılda en gözde ismi olan Tour de France şampiyonu Bradley Wiggins, burada zafere ulaşmıştı. Bu yılın prolog etabında zafere ulaşan Team Sky’ ın diğer favori ismi Froome yarışın ardından bazı açıklamalarda bulundu; “Yalnızca 7 kilometreydi ancak tırmanış prolog için pek de uygun değil. En son geçtiğimiz ay Critérium International’ dan beri etap yarışında yarışmıyordum. Bu yüzden bu yarışa gelirken kondisyonumun ne durumda olduğundan pek emin değildim. Ancak prolog etabını kazanmak kesinlikle iyiye işaret ve bu hafta formayı korumak için elimden gelenin en iyisini yapacağım. Bu hafta yarışın çok sert geçeceğini de biliyorum.”

 

 

Froome’ un takım arkadaşı Richie Porte ise 15 saniye daha kötü bir dereceyle prolog etabını 4. sırada tamamladı. Genel klasman isteyen Froome, bu konuyla ilgili olarak da, “Burada oldukça iyi bir takımımız var. Richie bugün 4. oldu ve oldukça iyi bir pozisyonda bulunuyor. Bu bizim için oldukça önemli olabilir. Önümüzdeki günlerde elimizde oynayacak başka kartlar olabilir. Ayrıca bizi destekleyecek çok iyi takım arkadaşlarımız var. Bence yarış çok güzel geçecek.

 

Tour de Romandie yarın yapılacak olan St. Maurice ile Rennes arasındaki 176.8 km’ lik ilk etapla devam edecek.

 

Prolog Etabı Sonrası Etap Ve Genel Sıralamada ilk 20 Şöyle Sıralandı;

1 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 0:13:15
2 Andrew Talansky (USA) Garmin-Sharp 0:00:06
3 Robert Kiserlovski (Cro) RadioShack-Leopard 0:00:13
4 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 0:00:15
5 Rui Alberto Faria da Costa (Por) Movistar 0:00:16
6 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 0:00:17
7 Stef Clement (Ned) Team Blanco
8 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar
9 Thomas Danielson (USA) Garmin-Sharp
10 Wilco Kelderman (Ned) Team Blanco 0:00:18

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın