Tour de France 2013 17.Etap: Soluk Soluğa, Zamana Karşı Mücadele – Günün Galibi Chris Froome

17/07/2013  //     //  Genel

 

Bireysel zamana karşı etabı ile son hafta yine genel sıralama iddialıları için kilit etaplardan biri olarak bu yıl ki Fransa Bisiklet Turu rotasında yer alıyordu. Embrun’dan start alıp, Chorges’e çevrilen pedallar %100 zamana karşı uzmanları için verilecek bir mücadele değildi. İki kategori 2 tırmanışın yer aldığı bireysel zamana karşı parkurunda sarı mayo mücadelesinde zamana karşı yeteneğin ötesinde tırmanış performansı ön plandaydı. Tırmanışlar, zamana karşı parkurunda, özel zamana karşı bisikletlerindense ağırlıkla, normal yol bisikletinde areodimanizm’i oluşturmak için ilavelerin yapıldığı bisiklet kullanıldı. Bugün, Gorka Izaguirre(Eskaltel-Euskadi) ateşli hastalık sebebiyle start almayan isimlerdendi. Gorka Izaguirre genel sıralamada 118.sıradaydı. Günün şanssız isimlerinden Jean Chrishophe Peraud(AG2R) sabah antrenman sürüşünde köprücük kemiğini kırdı. Peraud yine de bugünkü zamana karşı parkuruna start alanlar arasındaydı. Ancak finişe 1,3 kilometre kala, kırık sağ köprücük kemiği üzerine düşerek bir kez daha kaza yapan Christophe Peraud Tur’u bırakmak zorunda kaldı. Peraud’un Tur’dan çekilmesi, günün müthiş rekabeti, Mollema’nın zaman kaybı, Rodriguez’in performans artışı, Contador’un muhteşem gücü ile genel sıralama listesi yeniden şekillendi.

 

 

 

Tırmanış ve Zaman Ölçüm Kapıları:

  • Km 6.5 – Côte de Puy-Sanières – 6% ortalama eğimli 6,4 kilometrelik tırmanış – kategori 2
  • ikinci zaman ölçüm kapısı: 13.kilometrede
  • Km 20.0 – Côte de Réallon – 6.3% ortalama eğimli 6,9 kilometrelik tırmanış – kategori 2

 

32 kilometrelik zaman karşı parkurunun iki tırmanışı, zamana karşı bisikletlerinin seçimini de zorlaştırdı. Zamana karşı bisikletlerinin ağırlığı, bugünkü tırmanışlar için sorun oluşturacağından çoğu bisikletçi, eklenen aerodinamik parçalar ile aerodinamizmin sağlandığı normal yol bisikleti kadroları ile start aldı. Bisiklet seçimleri ve donanımlarındaki zamana karşı uyumluluğundan sonra günün diğer merak edilen konusu, zamana karşıcıların bu profilde nasıl performans sergileyeceğiydi. Normalde zamana karşı parkuru denince, hafif engebeli ve genellikle düz sayılan parkurların yerine bugün iki kategori 2 tırmanışı bireysel zamana karşıda ilk akla gelen isimlerin ezberini bozdu.İki tırmanışın zirvesinde, günün üç zaman ölçüm kapısı yine finişte çıkacak sonuçlar için ve genel sıralama iddialıları temposu için güçlü ipuçları verdi ve etabın iyi derece ile tamamlanmasında tempoya etki etti.

 

 

Günün uzun süre liderliğini elinde tutan  Lieuwe Westra; “Hayatımda gördüğüm en zor zamana karşı parkuruydu.” yorumunu vererek, sporcu gözüyle etabı değerlendirdi. Vacansoleil sporcusu Westra, 57 dakika 2 saniye 37 salise’de tamamladığı parkurun liderliğini, Euskaltel-Euskadi takımından Jon Izaguirre’ye kaptırdı. Gorka Izaguirre’nin kardeşi Jon Izaguirre, 32 kilometreyi ortalama 35,6 km/h ile geçerek 53 dakika 58 saniyede etabı tamamlayarak lideriği Westra’dan aldı. Izaguirre’nin ilk zaman ölçüm kapısındaki derecesi, Westra’dan 13 saniye daha iyiydi. Parkurun sonunsa dek zaman avantajını koruyup, temposunu sabitleyen Izaguirre, Cyclo Cross geçmişi ve tırmanış yeteneğini bugün başarıyla sergilemiş oldu.

 

Etap sonrası yorumlarda da vurgulanan parkur değerlendirmelerinde; “son 10 kilometrede bireysel zamana karşı bisikleti olsaydı daha iyi olurdu” ortak fikir açıklamasıydı. Öğleden sonra beklenen yağmur, günün diğer tedirginlik yaratan detayıydı. Genel sıralama tersine alınan startlarda 2’şer dakika arayla alınan startlar sonrası son 15 (genel sıralamanın ilk 15 ismi) 3’er dakika arayla start aldı. Öğleden sonra yağmur beklentisi, favorilerin çıkış saatine denk gelme ihtimalinin yarattığı tedirginlik gün boyu sürdü.Yağmurun herşeyi değiştireceği, sürüş tarzı ve riske bağlı tekniğin finiş sonuçlarında etki edeceği muhakkaktı. Yağmurun favorilerden önce başlamasındaki spesifik etki, favoriler start almadan önce başlamasıyla tedirginliği ve merakı arttırdı.

 

 

Son 10 kilometreyi zamana karşı bisiklet ile geçmek isteyen sporcuların, ikinci tırmanış kapısı, zirve geçişinde takım takip aracından inen zamana karşı bisikletlerine transferi yoruma açık detaylardandı. Hızlı bisiklet değişimi 12 saniye’de yapılırken tekrar tempoyu yükseltmek, tempoyu tutturana kadarki efor ve zaman kaybı totalinde dikkate alındığında, normal yol bisikletinden daha mı avantajlıydı. Bunun en net örneğini BMC takımından Tejay Van Garderen ile gördük. Tejay Van Garderen 20.kilometrede, ikinci tırmanış zirvesinde hızlı bisiklet değişimi yaparak zamana karşı bisikletine geçmişti. 32 kilometrelik etabı tamamladığında Jon Izaguirre’den 34 saniye daha iyi derece, 53 dakika 24 saniyelik derecesiyle liderliği aldı. BMC takımının genel sıralama iddiasındaki Cadel Evans’dan sonraki kozu, genç yetenek finişe girer girmez beklenen yağmur bütün şiddetini parkura aktarmaya başladı. 27 sporcunun hala start almadığı, öfkeli yağmur aşamasında yağmur güne ve genel sıralamaya yön verme kararlılığını göstermiş oldu.

 

 

Jean Christophe Peraud’un sabah yaşadığı talihsiz kazada köprücük kemiği kırık raporundan sonra bugün bireysel zamana karşı etabındaki bandajlı start alışı unutulmayacak Tur anılardan biri olacak. Tejay Van Garderen liderliğinden sonra yağan dolu ve yağmur karışımı doğanın öfkesi, yükünü parkura boşalttıktan sonra, çıkış sırası genel sıralama iddialılarına geldi. Genel sıralama iddialılarının startında yağmur kesilmiş, asfalt kurumaya yüz tutmuştu. Van Garderen’in yerini alacağını, son tırmanış kapısındaki son zaman ölçüm kapısındaki liderliği ile belli eden Alejandro Valverde(Movistar) etabın liderliğini 52 dakika 3 saniyelik derecesiyle aldı. 13.etapta lastik patlatıp genel sıralama iddiasına veda etmek zorunda kalan Valverde, bir etap galibiyeti için yüklendiği pedallarından muhteşem bir derece çıkartarak günü tamamladı. Ancak, genel sıralama tersine alınan startlarda son sözü bu yıl ki sıcak rekabetin iki devi, Alberto Contador ve Chris Froome söyleyecekti.

 

 

Alejandro Valverde’nin bir etap galibiyeti hayali bugün de kaldı. Kısa süren liderliğini, son zaman ölçüm kapısında bisikletini değişip zamana karşı bisikleti ile 51 dakika 43 saniye 20 salise zamanlamayla etabı tamamlayan Joaquim Rodriguez Valverde’den liderliği aldı. Rodriguez’in muhteşem derecesinden sonra, etaba kırık köprücük kemiği ile start alan Jean Christophe Peraud’un 1.3 kilometre kala virajda kaza yaptığı ve turdan ayrıldığı haberi geldi. Finişe doğru son kilometre kapısından önce geçilen sağa doğru keskin viraj Peraud’un Fransa Turu ilk 10’da tamamlama hayalinin sonu oldu. Peraud, genel sıralamada 9.sıradaydı. Yarış içerisindeki bugünün ikinci kazasında yine kırık sağ köprücük kemiği üzerine düşerek mücadeleye veda etti.

 

 

 

Favorilerin 3 er dakika ara ile start alması, favorilerin tempo ve hız farkı zamana karşı liderlerini hızla geride bırakan iyi derecelerin gelişi gün sonuna kadar sürdü. Rodriguez’in liderliğini, ara zaman ölçüm kapılarından lider geçen Alberto Contador aldığında günün finali için heyecan katlandı. Alberto Contador, son zaman ölçüm kapısında bisiklet değiştirmek için zaman kaybetmek istemeyerek güne en başından zamana karşı bisikleti ile start aldı. Ağır zamana karşı bisiklet ile her kapıdan lider geçen Alberto Contador’un 51 dakika 42 saniyelik derecesi ile son sözü söylediği var sayılıyordu. Contador’dan 3 dakika sonra start alan Bauke Mollema(Belkin), Jean Christophe Peraud’un kaza yaptığı son kilometre kapısı öncesindeki virajda bariyerlere çarparak zaman kaybetti. Zamana karşı performansında da rakiplerinden yavaş kalan Mollema, rakiplerine 2 dakika zaman kaybederek günü tamamladı.Genel sıralama ikinciliğini Alberto Contador’a kaptırdı.

 

 

Chris Froome, etaba başlarken etabın galibiyetini almak yada almamak arasında karar veremediği biliniyordu. Bugün için kendini fazla yormadan yarın müthiş Alpe d’Huez duble tırmanışına enerji saklaması bekleniyordu. Sarı mayoya saldırı için yarın büyük gün olacak ve Froome’un bugünden yarına enerji saklaması bekleniyordu. Yol bisikleti ile start alan Froome, son zaman ölçüm kapısına gelmeden bisiklet değişimi yaparak zamana karşı bisikletine geçti. Etap sonunda, “Parkuru sabah geçtiğimde yüksek vites ile zorlamam gerektiğini düşündüm. Bu yüzden zamana karşı bisikletime geçerek yüksek viteste zorladım.” açıklamasını paylaştı. Ara zaman ölçüm kapılarında Contador’un gerisinde geçen Chris Froome günü 51 dakika 33 saniyelik derecesi ile etap galibiyetini alarak tamamladı. Alberto Contador, 9 saniye farkla ikinci oldu.

 

 

17.Etap Bireysel Zamana Karşı Sıralaması:

 

1 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 0:51:33
2 Alberto Contador Velasco (Spa) Team Saxo-Tinkoff 0:00:09
3 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha 0:00:10
4 Roman Kreuziger (Cze) Team Saxo-Tinkoff 0:00:23
5 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:00:30
6 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:01:11
7 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 0:01:33
8 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:01:34
9 Andrew Talansky (USA) Garmin-Sharp 0:01:41
10 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:01:51
11 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:02:09
12 Maxime Monfort (Bel) RadioShack Leopard 0:02:17
13 Michael Rogers (Aus) Team Saxo-Tinkoff 0:02:25
14 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel-Euskadi
15 Andy Schleck (Lux) RadioShack Leopard 0:02:27
16 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:02:29
17 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
18 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Solutions Credits 0:02:40
19 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:02:41
20 Alessandro De Marchi (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:02:42
21 Andreas Klöden (Ger) RadioShack Leopard 0:02:46
22 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:02:49
23 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quick Step
24 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr 0:02:53
25 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:54
26 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr 0:02:57
27 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 0:03:06
28 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Sharp 0:03:07
29 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quick Step 0:03:12
30 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team 0:03:15
31 Moreno Moser (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:03:20
32 Daniel Martin (Irl) Garmin-Sharp 0:03:22
33 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr 0:03:27
34 Romain Sicard (Fra) Euskaltel-Euskadi 0:03:28
35 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:31
36 Julien El Fares (Fra) Sojasun 0:03:43
37 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ.fr 0:03:44
38 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:03:45
39 Jerome Coppel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
40 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:03:47
41 Stuart O’Grady (Aus) Orica-GreenEdge 0:03:51
42 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:53
43 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha 0:04:00
44 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack Leopard 0:04:15
45 Alexis Vuillermoz (Fra) Sojasun
46 Marcel Kittel (Ger) Team Argos-Shimano 0:04:17
47 Thomas Danielson (USA) Garmin-Sharp 0:04:18
48 Jonathan Hivert (Fra) Sojasun 0:04:23
49 Guillaume Levarlet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
50 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:04:30
51 Yury Trofimov (Rus) Katusha 0:04:32
52 Simon Geschke (Ger) Team Argos-Shimano 0:04:35
53 Kanstantsin Siutsou (Blr) Sky Procycling 0:04:39
54 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol
55 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Lampre-Merida 0:04:44
56 David Millar (GBr) Garmin-Sharp 0:04:45
57 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 0:04:49
58 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo-Tinkoff
59 Tom Dumoulin (Ned) Team Argos-Shimano 0:04:52
60 Kristijan Koren (Slo) Cannondale Pro Cycling
61 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:04:54
62 Lars Boom (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:04:55
63 Jack Bauer (NZl) Garmin-Sharp 0:05:07
64 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:05:09
65 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida 0:05:10
66 Wouter Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:05:12
67 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
68 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:05:17
69 Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quick Step 0:05:18
70 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 0:05:19
71 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:05:21
72 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
73 Albert Timmer (Ned) Team Argos-Shimano 0:05:24
74 Kévin Reza (Fra) Team Europcar 0:05:25
75 Cyril Lemoine (Fra) Sojasun 0:05:30
76 Anthony Delaplace (Fra) Sojasun 0:05:33
77 Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge 0:05:34
78 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling
79 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:05:39
80 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol 0:05:40
81 Tony Gallopin (Fra) RadioShack Leopard 0:05:41
82 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Solutions Credits 0:05:43
83 Matthew Harley Goss (Aus) Orica-GreenEdge 0:05:44
84 Julien Simon (Fra) Sojasun 0:05:47
85 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
86 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 0:05:50
87 Yohann Gene (Fra) Team Europcar 0:05:51
88 Jan Bakelants (Bel) RadioShack Leopard 0:05:52
89 Brett Lancaster (Aus) Orica-GreenEdge 0:05:53
90 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Team Saxo-Tinkoff 0:05:56
91 Peter Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling 0:05:58
92 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida
93 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team 0:05:59
94 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr 0:06:02
95 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
96 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida 0:06:05
97 Robert Gesink (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:06:06
98 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge
99 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel-Euskadi
100 Lars Petter Nordhaug (Nor) Belkin Pro Cycling Team 0:06:07
101 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar
102 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:06:08
103 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:06:09
104 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol 0:06:10
105 Alan Marangoni (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:06:13
106 Bram Tankink (Ned) Belkin Pro Cycling Team
107 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 0:06:15
108 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:06:16
109 André Greipel (Ger) Lotto Belisol 0:06:17
110 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol
111 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:06:19
112 Daniele Bennati (Ita) Team Saxo-Tinkoff
113 John Degenkolb (Ger) Team Argos-Shimano 0:06:20
114 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quick Step 0:06:21
115 Murilo Antonio Fischer (Bra) FDJ.fr
116 Pavel Brutt (Rus) Katusha 0:06:23
117 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team 0:06:24
118 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:06:26
119 Jean-Marc Marino (Fra) Sojasun
120 Brice Feillu (Fra) Sojasun 0:06:27
121 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
122 Brian Vandborg (Den) Cannondale Pro Cycling 0:06:30
123 Maciej Bodnar (Pol) Cannondale Pro Cycling 0:06:32
124 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha 0:06:33
125 Christophe Le Mevel (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:06:35
126 Boy van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:06:37
127 David Veilleux (Can) Team Europcar 0:06:38
128 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre-Merida 0:06:40
129 Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo-Tinkoff
130 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:06:41
131 Roy Curvers (Ned) Team Argos-Shimano 0:06:43
132 Jens Voigt (Ger) RadioShack Leopard 0:06:47
133 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha 0:06:49
134 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team 0:06:50
135 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge
136 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol 0:06:51
137 Michael Albasini (Swi) Orica-GreenEdge 0:06:53
138 Eduard Vorganov (Rus) Katusha 0:06:55
139 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
140 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol 0:06:57
141 Thomas Leezer (Ned) Belkin Pro Cycling Team
142 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 0:06:59
143 Laurent Didier (Lux) RadioShack Leopard 0:07:01
144 Alexander Kristoff (Nor) Katusha 0:07:03
145 Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling 0:07:04
146 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack Leopard
147 Maarten Wynants (Bel) Belkin Pro Cycling Team 0:07:05
148 Fabio Sabatini (Ita) Cannondale Pro Cycling 0:07:06
149 Cameron Meyer (Aus) Orica-GreenEdge 0:07:10
150 Nicolas Roche (Irl) Team Saxo-Tinkoff 0:07:13
151 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
152 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 0:07:17
153 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
154 Maxime Mederel (Fra) Sojasun 0:07:18
155 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol 0:07:25
156 Koen De Kort (Ned) Team Argos-Shimano 0:07:26
157 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
158 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 0:07:31
159 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin Pro Cycling Team 0:07:33
160 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step 0:07:35
161 Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team 0:07:44
162 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team 0:07:46
163 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step 0:07:54
164 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale 0:07:59
165 Svein Tuft (Can) Orica-GreenEdge 0:08:01
166 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Argos-Shimano 0:08:03
167 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:08:04
168 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team 0:08:05
169 Gatis Smukulis (Lat) Katusha 0:08:15
170 David Lopez Garcia (Spa) Sky Procycling 0:08:20
171 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:08:25
172 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling 0:08:48
173 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana Pro Team 0:09:03
174 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 0:09:32
175 Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin-Sharp 0:09:55
176 Tom Veelers (Ned) Team Argos-Shimano 0:10:27
177 William Bonnet (Fra) FDJ.fr 0:10:39
DNS IZAGUIRRE INSAUSTI Gorka EUS
DNF PÉRAUD Jean-Christophe ALM

 

 

 

Chris Froome SKY 66s 07′ 09″
Peter Sagan CAN 377 puan
Chris Froome SKY 88 puan
Nairo Quintana MOV 66s 17′ 30″
Saxo Tinkoff

200s 18′ 55″

Bugün 17.etap  – 17/Temmuz/2013 Çarşamba
Embrun Chorges 32 km (Bireysel Zamana Karşı)
17 Etabın sonunda;
  Yarış Lideri:  Chris Froome
 Puanlamada:Peter Sagan

1 Peter Sagan (Svk) Cannondale Pro Cycling 377 puan
2 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma-Quick Step 278
3 André Greipel (Ger) Lotto Belisol 223
4 Marcel Kittel(Ger) Argos Shimano 177
5 Alexander Kristoff (Nor) Katusha 157
 Dağların Kralı:Chris Froome

1 Chris Froome Team Sky 88 puan
2 Nairo Alexander Quintana(Esp) Movistar 69
3 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi 53
4 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 51
5 Joaquim Rodriguez (Esp) Katusha 35
 Genç Yarışçı: Nairo Quintana
17. Etabın ardından sıralama;(ilk 10)

 

1 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 66:07:09
2 Alberto Contador Velasco (Spa) Team Saxo-Tinkoff 0:04:34
3 Roman Kreuziger (Cze) Team Saxo-Tinkoff 0:04:51
4 Bauke Mollema (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:06:23
5 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:06:58
6 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha 0:07:21
7 Laurens Ten Dam (Ned) Belkin Pro Cycling Team 0:08:23
8 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:08:56
9 Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quick Step 0:11:10
10 Daniel Martin (Irl) Garmin-Sharp 0:12:50

 

 

 

Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın