Torku Şeker Spor’un Cezayir’de Fırtına Etkisi

14/03/2013  //     //  Genel

 

Torku Şeker Spor, 6 kişilik takım kadrosu ve takım direktörü Mehmet Şafakçı ile Cezayir’de iki günü başarılarla geride bıraktı. İlk etabın 128 kilometrelik tırmanış profili sonunda Mustafa Sayar ile yakalanan dördüncülük ardından ikinci etapta Sergiy Grechin ile etap galibiyeti elde edildi. Mustafa Sayar, tırmanış puanlarında liderliğini koruyarak, tırmanış mayosunu taşımaya devam ediyor.

 

 

Setif-Biskra’nın 209,5 kilometrelik parkuru, Tour d’Algerie’nin ikinci etabı olarak geçildi. Uzun mesafesi ve rüzgarı kucaklayan güzergahında, günün kaçış grubu 2 sporcu ile oluştu. İki kişilik kaçış grubu 3 buçuk dakika zaman avantajı yakaladıysa da ana gruba dahil olmaktan daha fazla kaçamadı. Biskra finişinde toplu sprint finişi bekleniyordu. Ancak Torku Şeker Spor’dan Sergiy Grechyn, son kilometrede erken başlattığı sprint atağı ile grubu erken silkeleyip etap galibiyetini kazandı. Torku Şeker Spor, ikinci etapta Yuri Metlushenko ile podyum hedefliyordu. Metlushenko’yu finişe taşıma görevinde çalışan Grechyn, Metlushenko’nun kaza yapması üzerine etap galibiyetine ilerleyip Torku Şeker Spor’un podyum hedefini yakaladı. Ayrıca tırmanış klasifikasyonu lideri olarak Mustafa Sayar’da dağların kralı mayosunu bugün 3.etapta taşımak üzere podyum zaferi yaşattı. İkinci etap ile Torku Şeker Spor günün en hızlı takımı performansı sergiledi.

 

[View:http://www.youtube.com/watch?v=Ld6wsWMcPuc:550:0]

 

 

UCI, Afrika yarış takviminde Cezayir mücadelesi devam edecek. Torku Şeker Spor, 2 tane 5’er etaplık 2.2 kategori yarışı ve 2 de tek günlük yarış mücadelesinde performans sergileyecek. Takımın Alanya takım kampı sonrası Cezayir ve Hırvatistan yarışlarına, 6’şar kişilik takım kadrosu hareket ettiği bilgisini paylaşalım. Şanssızlık, takım kampında virütik enfeksiyon kapan Torku Şeker Spor, sporcuları bir yandan yarış çıkarmaya bir yandan da virütik enfeksiyonun belirtisi rahatsızlıkları ile mücadele ediyor. Cezayir turunda bugün 4.etap koşulacak. Constantine – Mila – Constantin rotalı 209 kilometrelik yarışta, Hristiyan kültürünün Cezayir tarihine kattığı enfes, tarihi köprüden geçilecek.

 

 

Tırmanış puannı verecek tek kapı olmasına rağmen, bugün dördüncü etap bol tırmanışlı parkuru ile hayli zorlayıcı geçecek.

 

 

Torku Şeker Cezayir Kadrosu:

 

1) Yuriy Metlushenko

2) Miraç Kal

3) David de La Fuente

4) Mustafa Sayar

5) Nazım Bakırcı

6) Sergiy Grechyn

 

 

Torku Şeker Spor’un diğer takım kadrosu, Sadettin Kızıl’ın direktörlük görevi eşliğinde bugün 2 kilometrelik prolog ile ilk startını alıp mücadeleye başlayacak.

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın