Tony Martin Güçlü Atağıyla Tour of Beijing 2.Etabın Galibiyetini ve Genel Sıralama Liderliğini Aldı

10/10/2012  //     //  Genel

 

Tour of Beijing’in dünkü açılış etabındaki güçlü sprinti ile genel sıralama liderliğini itemsil eden mayoyu sırtına geçiren Elia Viviani bugün kırmızı mayo ile start aldı. 2011 Tour of Beijing galibi ve bu senenin güçlü favorisi Tony Martin, bugün 2.etapta güçlü bir atak çekerek ünvanını koruma mücadelesindeki ilk hamlesini yaptı. 2011-2012 Zamana karşı şampiyonu Alman sporcu bugün 2.etabın galibiyetini kazanarak, genel sıralama liderini temsil eden kırmızı mayoyu da Elia Viviani’den aldı.

 

 

 

Bird’s Nest’ten başlayıp, Men Tau Gou’da sona eren 2. etap, 126 kilometrelik kısa ancak zorlu profiliyle sezonun son World Tour müzadelesine ev sahipliği yaptı. Tony Martin, ilk tırmanış Mapaoquan’a yarışın önlerinde girdi. Mapaoguan tırmanışının ortalarında ise Dan Martin(Garmin-Sharp)’in başlattığı 12 kişilik kaçış grubunda Ryder Hesjedal (Garmin-Sharp), Rinaldo Nocentini (Ag2r-La Mondiale), Samuel Sanchez (Euskaltel-Euskadi),  Igor Anton (Euskaltel-Euskadi) ve Steven Kruijswijk (Rabobank) yarışın liderliğini alarak finişe 25 kilometreye dek süren kaçış grubu liderliğinde devam edildi.

 

Son tırmanışının inişine geçildiğinde, inişin henüz üst kısımlarında göze çarpan sporcu, ünvanını korumak üzere, 1 sırt numarası ile start alan Tony Martin idi. İnişte ardarda gelecek virajla öncesi küçük bir grubun ardından atak yapması ile Martin temposunu arttırarak liderliğini korumayı başardı. Martin; “Finişe doğru son kısımda, inişte çok fazla ve kesin virajlar vardı. Ve arkamdan da küçük bir grup takipteydi. Bu noktadan  finişe 20 kilometre olduğunu biliyordum. Ve şansımı denemeye karar verdim.” dedi. Söylemenim yapmaktan daha   zor olduğu yarış atmosferinde, 2011’in parıldayan isminin 2012 sezonuna kötü başlangıcı ve motivasyonsuzluğu sonrası Hollanda’daki Dünya Şampiyonasında ünvanını korumayı başarması ve moralin Alman sporcuya güç verdiği görülüyor. Martin;” “Yarışta önde giden bir adam varsa, genelde arka grupta kip eden isimler, prtak çalışmak için birbirlerine bakar. Kimse, takip grubundan kendisini öne sürüp son anda geçilmeyi göze almak istemez. Bense önde rahatça hızlı bir tempoyla, baskıdan uzak gidebildim. Gerçekten formdayım.” dedi.

 

Mentougou düzlüğünde, karşıdan esen rüzgarın yavaşlatmaya yetemeyece istikrarıyla, Tony Martin ardından gelenlere zaman farkını 30 saniyeye çıkarmayı başardı. Finişe dek temposunu ve zaman farkını koruyan Martin günün kazananı oldu. Günün kaybedeni ise, 2.etabı 13 dakika 13 saniye geriden tamamlayıp kırmızı mayoyu kaybeden Elia Viviani idi. Viviani, “İlk tırmanış benimiçin çok zordu. Takım arkadaşlarım bana destek olmak için en iyi performanslarını sergilese de, orada çok zaman kaybettim.” dedi.

 

 

Tour of Beijing 2.Etap Finiş Sıralaması:

 

1 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep 2:53:05
2 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team 0:00:46
3 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale
4 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
5 Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
6 Daniel Martin (Irl) Garmin – Sharp
7 Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team
8 Rafal Majka (Pol) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank
9 David Tanner (Aus) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 0:00:50
10 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team
11 Jan Bakelants (Bel) RadioShack-Nissan
12 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Sharp
13 Moreno Moser (Ita) Liquigas-Cannondale
14 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
15 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team
16 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol Team
17 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
18 Ivan Velasco Murillo (Spa) Euskaltel – Euskadi
19 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel – Euskadi
20 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team
21 Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team
22 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling
23 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack-Nissan
24 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team
25 Allan Davis (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 0:02:53
26 Daniele Bennati (Ita) RadioShack-Nissan
27 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team
28 Jaroslaw Marycz (Pol) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank
29 Manuele Mori (Ita) Lampre – ISD
30 Leigh Howard (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team
31 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ-Big Mat 0:02:56
32 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
33 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
34 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team
35 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale
36 Chris Butler (USA) Champion System Pro Cycling Team
37 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team
38 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge Cycling Team
39 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre – ISD
40 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
41 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
42 Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep
43 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ-Big Mat
44 Salvatore Puccio (Ita) Sky Procycling
45 Johan Vansummeren (Bel) Garmin – Sharp
46 Craig Lewis (USA) Champion System Pro Cycling Team
47 Christophe Le Mevel (Fra) Garmin – Sharp
48 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi
49 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team
50 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi
51 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
52 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel – Euskadi
53 Ignatas Konovalovas (Ltu) Movistar Team
54 Petr Ignatenko (Rus) Katusha Team
55 Maxim Belkov (Rus) Katusha Team
56 George Bennett (NZl) RadioShack-Nissan
57 Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD 0:03:07
58 Anthony Roux (Fra) FDJ-Big Mat 0:06:33
59 Benjamin King (USA) RadioShack-Nissan
60 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
61 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
62 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
63 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team
64 Sylvain Georges (Fra) AG2R La Mondiale 0:06:58
65 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team 0:09:06
66 Anders Lund (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank
67 Mads Christensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank
68 Alex Dowsett (GBr) Sky Procycling
69 Hayden Roulston (NZl) RadioShack-Nissan
70 Jesse Sergent (NZl) RadioShack-Nissan
71 Jos Van Emden (Ned) Rabobank Cycling Team
72 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-Quickstep
73 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol Team
74 Thomas Dekker (Ned) Garmin – Sharp
75 Manuele Boaro (Ita) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank
76 Javier Iriarte (Spa) Movistar Team
77 Peio Bilbao (Spa) Euskaltel – Euskadi
78 Alex Howes (USA) Garmin – Sharp
79 Fabian Wegmann (Ger) Garmin – Sharp
80 Mehdi Sohrabi (IRI) Lotto Belisol Team 0:13:13
81 Barry Markus (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
82 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
83 Bert-Jan Lindeman (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
84 Jetse Bol (Ned) Rabobank Cycling Team
85 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD
86 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale
87 Marco Bandiera (Ita) Omega Pharma-Quickstep
88 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale
89 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
90 Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale
91 Anthony Geslin (Fra) FDJ-Big Mat
92 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol Team
93 Jérémy Roy (Fra) FDJ-Big Mat
94 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
95 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma-Quickstep
96 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep
97 Francesco Chicchi (Ita) Omega Pharma-Quickstep
98 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol Team
99 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team
100 Maarten Neyens (Bel) Lotto Belisol Team
101 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank
102 Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat
103 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team
104 Gang Xu (Chn) Champion System Pro Cycling Team
105 Pengda Jiao (Chn) Champion System Pro Cycling Team
106 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team
107 Tiziano Dall’antonia (Ita) Liquigas-Cannondale
108 Davide Cimolai (Ita) Lampre – ISD
109 Theo Bos (Ned) Rabobank Cycling Team
110 Maarten Wynants (Bel) Rabobank Cycling Team
111 Morris Possoni (Ita) Lampre – ISD
112 Grega Bole (Slo) Lampre – ISD
113 Davide Vigano (Ita) Lampre – ISD
114 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel – Euskadi
115 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team
116 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling
117 Aaron Kemps (Aus) Champion System Pro Cycling Team
118 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
119 Timofey Kritskiy (Rus) Katusha Team
120 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-Quickstep
121 Luke Rowe (GBr) Sky Procycling
122 Alexey Tsatevich (Rus) Katusha Team
123 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team
124 Clinton Robert Avery (NZl) Champion System Pro Cycling Team
125 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team
126 Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel – Euskadi
127 Mitchell Docker (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team
128 Sebastian Langeveld (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team
129 Marco Haller (Aut) Katusha Team
130 Rudiger Selig (Ger) Katusha Team
131 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
132 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team
133 Wesley Sulzberger (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team
134 Heinrich Haussler (Aus) Garmin – Sharp
135 Joost Van Leijen (Ned) Lotto Belisol Team
136 Daniele Ratto (Ita) Liquigas-Cannondale 0:15:41
137 Andy Schleck (Lux) RadioShack-Nissan
138 Biao Liu (Chn) Champion System Pro Cycling Team 0:21:31
139 Kun Jiang (Chn) Champion System Pro Cycling Team
HD Aidis Kruopis (Ltu) Orica GreenEdge Cycling Team
DNS Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team
DNS Steve Houanard (Fra) AG2R La Mondiale

 

Tour of Beijing 2.Etap Ardından Genel Sıralama:

 

1 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep 5:30:44
2 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team 0:00:50
3 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale 0:00:52
4 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 0:00:56
5 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
6 Daniel Martin (Irl) Garmin – Sharp
7 Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
8 Rafal Majka (Pol) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank
9 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol Team 0:01:00
10 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team
11 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale
12 Ivan Velasco Murillo (Spa) Euskaltel – Euskadi
13 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team
14 Jan Bakelants (Bel) RadioShack-Nissan
15 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
16 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Sharp
17 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel – Euskadi
18 Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team 0:01:05
19 Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team 0:01:06
20 David Tanner (Aus) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 0:01:07
21 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 0:01:09
22 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team
23 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack-Nissan
24 Moreno Moser (Ita) Liquigas-Cannondale
25 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ-Big Mat 0:03:00
26 Allan Davis (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 0:03:02
27 Manuele Mori (Ita) Lampre – ISD 0:03:03
28 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team
29 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre – ISD 0:03:06
30 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team
31 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
32 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
33 Daniele Bennati (Ita) RadioShack-Nissan 0:03:12
34 Jaroslaw Marycz (Pol) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank
35 Leigh Howard (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team
36 Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team
37 Maxim Belkov (Rus) Katusha Team 0:03:14
38 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:03:15
39 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi
40 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi
41 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge Cycling Team
42 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team
43 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ-Big Mat
44 Johan Vansummeren (Bel) Garmin – Sharp
45 George Bennett (NZl) RadioShack-Nissan
46 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
47 Petr Ignatenko (Rus) Katusha Team
48 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
49 Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep
50 Chris Butler (USA) Champion System Pro Cycling Team
51 Salvatore Puccio (Ita) Sky Procycling
52 Christophe Le Mevel (Fra) Garmin – Sharp
53 Ignatas Konovalovas (Ltu) Movistar Team
54 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team
55 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale 0:03:27
56 Craig Lewis (USA) Champion System Pro Cycling Team 0:03:43
57 Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD 0:05:01
58 Benjamin King (USA) RadioShack-Nissan 0:06:43
59 Anthony Roux (Fra) FDJ-Big Mat
60 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:06:52
61 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
62 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 0:07:46
63 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team 0:08:16
64 Sylvain Georges (Fra) AG2R La Mondiale 0:08:19
65 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team 0:09:16
66 Jesse Sergent (NZl) RadioShack-Nissan
67 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol Team
68 Jos Van Emden (Ned) Rabobank Cycling Team 0:09:25
69 Fabian Wegmann (Ger) Garmin – Sharp
70 Manuele Boaro (Ita) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank
71 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-Quickstep
72 Mads Christensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank
73 Peio Bilbao (Spa) Euskaltel – Euskadi
74 Javier Iriarte (Spa) Movistar Team
75 Anders Lund (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank
76 Thomas Dekker (Ned) Garmin – Sharp
77 Alex Dowsett (GBr) Sky Procycling
78 Hayden Roulston (NZl) RadioShack-Nissan
79 Alex Howes (USA) Garmin – Sharp
80 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale 0:13:13
81 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-Quickstep 0:13:17
82 Barry Markus (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:13:23
83 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD
84 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol Team
85 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
86 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
87 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team
88 Theo Bos (Ned) Rabobank Cycling Team
89 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank
90 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team
91 Alexey Tsatevich (Rus) Katusha Team
92 Aaron Kemps (Aus) Champion System Pro Cycling Team
93 Francesco Chicchi (Ita) Omega Pharma-Quickstep
94 Heinrich Haussler (Aus) Garmin – Sharp
95 Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat
96 Tiziano Dall’antonia (Ita) Liquigas-Cannondale
97 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
98 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling
99 Clinton Robert Avery (NZl) Champion System Pro Cycling Team
100 Timofey Kritskiy (Rus) Katusha Team
101 Davide Vigano (Ita) Lampre – ISD
102 Joost Van Leijen (Ned) Lotto Belisol Team
103 Marco Haller (Aut) Katusha Team
104 Rudiger Selig (Ger) Katusha Team
105 Bert-Jan Lindeman (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:13:29
106 Maarten Neyens (Bel) Lotto Belisol Team 0:13:32
107 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
108 Pengda Jiao (Chn) Champion System Pro Cycling Team
109 Mehdi Sohrabi (IRI) Lotto Belisol Team
110 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale
111 Anthony Geslin (Fra) FDJ-Big Mat
112 Maarten Wynants (Bel) Rabobank Cycling Team
113 Jetse Bol (Ned) Rabobank Cycling Team
114 Luke Rowe (GBr) Sky Procycling
115 Jérémy Roy (Fra) FDJ-Big Mat
116 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team
117 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team
118 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep
119 Grega Bole (Slo) Lampre – ISD
120 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team
121 Davide Cimolai (Ita) Lampre – ISD
122 Wesley Sulzberger (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team
123 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team
124 Gang Xu (Chn) Champion System Pro Cycling Team
125 Morris Possoni (Ita) Lampre – ISD
126 Sebastian Langeveld (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team
127 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
128 Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale 0:13:44
129 Mitchell Docker (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 0:14:08
130 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:14:20
131 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:14:29
132 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol Team
133 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team 0:14:56
134 Marco Bandiera (Ita) Omega Pharma-Quickstep 0:15:04
135 Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:15:07
136 Andy Schleck (Lux) RadioShack-Nissan 0:16:12
137 Daniele Ratto (Ita) Liquigas-Cannondale 0:16:38
138 Kun Jiang (Chn) Champion System Pro Cycling Team 0:21:48
139 Biao Liu (Chn) Champion System Pro Cycling Team 0:23:16

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın
Benzer Haberler