Tirreno Adriatico 4.Etap – Peter Sagan Yine Harika Performans Gösterdi

10/03/2012  //     //  Genel

 

Bugün Tirreno Adriatico 4. etabı Amelia ‘dan start aldı. Turun en uzun sürecek olan 4. etabı Chieti’de kilometre saatleri 252 sayısını gösterdiğinde son buldu. Mevsim şartlarından dolayı kar yağışı 172.km’de Passo Lanciano’da şiddetini arttırınca yol üzerinde kar birikmesiyle herkesin kafasında yaşanacak zorlukla ilgili soru işareti oluştu.

 

 

 

 

Her etabın başlangıcında alışık olduğumuz kaçışlar bu etapta da eksik olmadı. Daha henüz 10km yol kat edilmemişken 7 kişilik kaçış grubu boy gösterdi. Mondary (ALM), Pirazzi ve Pagani (CFG), Ertasun (EUS), Hulsmans (FAR), Brutt (KAT) ve Boaro (SAX) bir anda öne çıkarak tempoyu arttırdılar. Hızla peloton ile aralarındaki farkı açmak isteyen gruba Tırmanış mayosunu taşıyan Colnago Takımının sporcusu da katılarak 4.etapta mayosunu korumak istedi. 35.kilometreye yaklaşıldığında hızla büyüyen fark 9 dakika 30 saniye gibi bir zamana ulaşırken Pirazzi için ilk günün ilk tırmanış kapısı puanı heyecanı başladı.

 

 

Foto Daniele Badolato / Lapresse

 

Bu etabın genel sıralamada büyük değişikliklere yol açılacağı düşünülürken etabın favori isimlerinden olan Philippe Gilbert peloton içlerinde sessizliğini uzun süre korudu. Ortalama %12’lik bir eğime sahip olan bitiş çizgisine giden son kilometrelerde bu zorlu etap için büyük mücadele gerçekleşecek.

 

Günün ilk sprint kapısı mücadelesine giren kaçı grubunda 1.liği Boaro (SAX), 2.liği Hulsmans (FAR) ve 3.lüğü Mondary (ALM) elde etti. Bitiş çizgisine yaklaştıkça peloton ve kaçış grubu arasındaki zaman farkı hızla kapanmaya başladı ve son 66km’ye girildiğinde 10 dakikalık süre 4 dakikaya kadar düştü. Ana grup önüne geçen Aqua Sapone Takımı 38 yaşındaki 2009’da Tirreno Adriatico genel sıralama 2.si ve 2010 genel klasman birincisi sporcusu Garzelli için tempoyu arttrarak bu zorlu etap galibiyetini tekrarlaması için çalışıyorlardı.

 

Hava şartları nedeniyle yoğun kar yağışı sonucu kapanan yol sebebiyle, yarış organizatörleri son bir değişiklik yaparak Passo Lanciano’dan geçişi iptal ettiler. Böylelikle rahat bir nefes alan sporcular finişe doğru daha dinamik bir şekilde ilerlemeye başladılar.  Tirreno Adriatico Turu’nun tırmanış klasmanı liderini temsil eden yeşil renkli mayoyu taşıyan Pirazzi (CFG) günün ilk iki tırmanış kapısından ilk sırada geçerek liderliği neredeyse garanti altına aldı. Son olarak finiş çizgisinde bulunan son tırmanış kapısı mücadelesi için şansı az olduğundan bu iki kapı için  yarışın başlarında kaçış grubuna dahil olmuştu.

 

Foto Daniele Badolato / Lapresse

Son 30 kilometre kaldığında peloton kaıçış grubu ile arasındaki farkı 1 dakika 20 saniyeye indirmişken Kaçış grubu içerisinden bir atak geldi. Brutt (KAT) başlattığı atak sonrası AG2R La Mondiale Takımından Mondary Brutt’un arkasına takılarak uzaklaşmaya başladılar. Bunu fırsat olarak gören Colnago takımının yeşil mayolusu Pirazzi ve Euskatel Euskadi takımından Ertasun kaçan iiliye yetişmeye çalıştı. Mondary yüksek tempoya dayanamayarak geride kalırken SaxoBank Takımı sporcusu Boaro yeni kaçış grubunda yerini aldı. 7 Kişilik grubun bu atak sonucu parçalanmasıyla 4 kişi kalan grup bitiş çizgisini pelotonun gazabına uğramadan geçmek isterlerken arakada kalanlar tempoyu arttırarak grubu tekrar bir araya getirdiler.

 

Pelotonun önünde çalışan Omega Pharma Quick Step ve Aqua Sapone Takımları tempoyu yüksek tutarak son 12 km’de bulunan tırmanış için avantaj sağlamak istediler. Bu arada Katusha takımın Rusya Yol Bisikleti Şampiyonu ünvanına sahip olan Pavel Brutt eğime rağmen inanılmaz bir güç sergileyerek son kozlarını oynadı. Son 20km’ye girildiğinde ana grup önünde liderliği ele alan Liquigas Takımı tempoyu koruyarak kaçış grubunu Brutt dışında yakaladıktan sonra kısa bir süre içinde son tımanışın başlangıcında onu da gruba dahil ettiler.

 

Son 7 km içerisinde, kritik bir nokta kaza meydana geldi. Kazada düşen isimler arasında 3. etabın galibi Edvald Boasson Hagen ‘de bulunurken tırmanış özelliği yüksek olan Nikki Sorensen de etkilenenler arasındaydı. Neyseki ciddi bir yaralanmaya yol açmayan kazadan sonra, ayağa kalkan sporcular yarışa devam etti. Edvald Boasson Hagen’de kısa süre içinde ana grup arkasına yetişti.

 

 

 

 

Son 2km’ye girildiğinde eğimin artmasıyla tırmanış özelliği yüksek sporcular önler performanslarını sergilemeye başladılar. Peter Sagan, Vincenzo Nibali, Chris Horner, Danilo Di Luca ve Roman Kreiuziger’in bulunduğu 5 kişil grup son km içinde muhteşem bir mücadeleye girdi. Sprint özelliği ile dikkat çeken İtalyan ekibin yıldız Sagan etap galibiyetini 7 saat 24 dakika 50 saniye’lik zamanlamasıyla alarak kariyeri için önemli bir zafer kazandı. Bir hayli arkalarda kalan Genel Klasman lideri Matt Goss ise mavi maoyu etap sonunda Chris Horner’a kaptırdı.

 

 

 

Tirreno Adriatico 4.Etap Sıralaması ;

 

1 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 7:24:50
2 Roman Kreuziger (Cze) Astana Pro Team
3 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale
4 Danilo Di Luca (Ita) Acqua & Sapone
5 Christopher Horner (USA) RadioShack-Nissan
6 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:00:08
7 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:00:10
8 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:00:12
9 Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD
10 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team
11 Wout Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
12 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:00:19
13 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team
14 Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago – CSF Inox
15 Stefano Garzelli (Ita) Acqua & Sapone
16 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi
17 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
18 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
19 Rui Costa (Por) Movistar Team
20 Gianluca Brambilla (Ita) Colnago – CSF Inox 0:00:23
21 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team
22 Francesco Failli (Ita) Farnese Vini – Selle Italia
23 Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team
24 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team
25 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep 0:00:30
26 Fabian Cancellara (Swi) RadioShack-Nissan
27 Cameron Meyer (Aus) GreenEdge Cycling Team
28 Jose Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
29 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
30 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team 0:00:37
31 Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:00:40
32 Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team 0:00:42
33 Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo Bank 0:00:44
34 Fabio Taborre (Ita) Acqua & Sapone
35 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
36 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia – Coldeportes
37 Arthur Vichot (Fra) FDJ-Big Mat
38 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team
39 David Tanner (Aus) Team Saxo Bank
40 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team
41 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:00:55
42 Enrico Battaglin (Ita) Colnago – CSF Inox
43 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:00:57
44 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
45 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 0:00:59
46 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
47 Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team
48 Rafal Majka (Pol) Team Saxo Bank
49 Matti Breschel (Den) Rabobank Cycling Team
50 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:01:07
51 Mads Christensen (Den) Team Saxo Bank
52 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team
53 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Acqua & Sapone
54 Massimo Codol (Ita) Acqua & Sapone
55 Nicki Sorensen (Den) Team Saxo Bank
56 Robinson Chalapud Gomez (Col) Colombia – Coldeportes
57 Arnaud Gerard (Fra) FDJ-Big Mat
58 Branislau Samoilau (Blr) Movistar Team
59 Filippo Savini (Ita) Colnago – CSF Inox 0:01:12
60 Francisco Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
61 Sebastian Langeveld (Ned) GreenEdge Cycling Team
62 Luca Ascani (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:01:16
63 Jérome Pineau (Fra) Omega Pharma-Quickstep 0:01:20
64 Ego Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi
65 Paul Martens (Ger) Rabobank Cycling Team
66 Fabian Wegmann (Ger) Garmin – Barracuda
67 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team 0:01:29
68 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quickstep
69 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:01:40
70 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 0:01:53
71 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD
72 Mirko Selvaggi (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
73 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
74 Juan Horrach Ripoll (Spa) Katusha Team
75 Johan Vansummeren (Bel) Garmin – Barracuda 0:02:04
76 Kristjan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale 0:02:40
77 Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale
78 George Hincapie (USA) BMC Racing Team
79 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team
80 Grégory Rast (Swi) RadioShack-Nissan
81 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling
82 Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ-Big Mat 0:02:52
83 David Millar (GBr) Garmin – Barracuda 0:03:15
84 Andrew Talansky (USA) Garmin – Barracuda
85 Steve Houanard (Fra) AG2R La Mondiale
86 Jarlinson Pantano (Col) Colombia – Coldeportes
87 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Colombia – Coldeportes 0:03:21
88 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:03:28
89 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol Team 0:03:57
90 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team 0:04:07
91 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack-Nissan 0:04:15
92 Diego Caccia (Ita) Farnese Vini – Selle Italia
93 Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat
94 Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat
95 Hayden Roulston (NZl) RadioShack-Nissan
96 Mathew Hayman (Aus) Sky Procycling
97 Luca Mazzanti (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:04:40
98 Filippo Pozzato (Ita) Farnese Vini – Selle Italia
99 Elia Favilli (Ita) Farnese Vini – Selle Italia
100 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana Pro Team
101 Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team
102 Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD
103 Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep
104 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale
105 Simone Stortoni (Ita) Lampre – ISD
106 Luca Paolini (Ita) Katusha Team
107 Kristof Goddaert (Bel) AG2R La Mondiale 0:04:55
108 Stijn Devolder (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
109 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 0:05:08
110 Federico Canuti (Ita) Liquigas-Cannondale 0:06:05
111 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale
112 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol Team
113 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo Bank
114 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale
115 William Bonnet (Fra) FDJ-Big Mat
116 Pavel Brutt (Rus) Katusha Team 0:07:28
117 Stuart O’Grady (Aus) GreenEdge Cycling Team
118 Oscar Freire Gomez (Spa) Katusha Team 0:07:51
119 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team 0:08:55
120 Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling 0:10:51
121 Matthew Harley Goss (Aus) GreenEdge Cycling Team
122 Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat
123 Francesco Ginanni (Ita) Acqua & Sapone
124 Vladimir Miholjevic (Cro) Acqua & Sapone
125 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale
126 Jurgen Wandewalle (Bel) Lotto Belisol Team
127 Darwin Atapuma Hurtado (Col) Colombia – Coldeportes
128 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi
129 Michael Schar (Swi) BMC Racing Team
130 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi
131 Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD
132 Tomas Vaitkus (Ltu) GreenEdge Cycling Team
133 Tony Gallopin (Fra) RadioShack-Nissan
134 Luis Felipe Laverde Jimenez (Col) Colombia – Coldeportes
135 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel – Euskadi
136 Manuel Belletti (Ita) AG2R La Mondiale
137 Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox 0:11:23
138 Angelo Pagani (Ita) Colnago – CSF Inox
139 Bruno Pires (Por) Team Saxo Bank 0:13:07
140 Manuele Boaro (Ita) Team Saxo Bank
141 Stefano Pirazzi (Ita) Colnago – CSF Inox
142 Robert Hunter (RSA) Garmin – Barracuda 0:17:35
143 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol Team
144 Alex Rasmussen (Den) Garmin – Barracuda
145 Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma-Quickstep
146 Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling
147 Victor Hugo Pena Grisales (Col) Colombia – Coldeportes
148 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
149 Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre – ISD
150 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD
151 Wilson Marentes Torres (Col) Colombia – Coldeportes
152 Tyler Farrar (USA) Garmin – Barracuda
153 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep
154 Gerald Ciolek (Ger) Omega Pharma-Quickstep
155 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling
156 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
157 Anthony Roux (Fra) FDJ-Big Mat
158 Baden Cooke (Aus) GreenEdge Cycling Team
159 Svein Tuft (Can) GreenEdge Cycling Team
160 Jens Mouris (Ned) GreenEdge Cycling Team
161 Marco Coledan (Ita) Colnago – CSF Inox
162 Davide Vigano (Ita) Lampre – ISD
163 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
164 Jeremy Hunt (GBr) Sky Procycling
165 Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack-Nissan 0:17:53
166 Daniele Bennati (Ita) RadioShack-Nissan
167 Simone Ponzi (Ita) Astana Pro Team
168 André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team
169 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol Team
170 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol Team
171 Danilo Napolitano (Ita) Acqua & Sapone
172 Kevin Hulsmans (Bel) Farnese Vini – Selle Italia
DNS Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team
DNS Thomas Lovkvist (Swe) Sky Procycling

 

 

 

 

Tirreno Adriatico 4.Etap Sonrası Genel Sıralama

 

1 Christopher Horner (USA) RadioShack-Nissan 19:01:54
2 Roman Kreuziger (Cze) Astana Pro Team 0:00:07
3 Cameron Meyer (Aus) GreenEdge Cycling Team 0:00:13
4 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 0:00:21
5 Danilo Di Luca (Ita) Acqua & Sapone 0:00:22
6 Fabian Cancellara (Swi) RadioShack-Nissan 0:00:30
7 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:00:32
8 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale 0:00:34
9 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 0:00:35
10 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:00:36
11 Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team
12 Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD 0:00:41
13 Stefano Garzelli (Ita) Acqua & Sapone
14 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:00:42
15 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team
16 Wout Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:00:43
17 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:45
18 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team 0:00:46
19 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 0:00:52
20 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:00:53
21 Francesco Failli (Ita) Farnese Vini – Selle Italia
22 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
23 Sebastian Langeveld (Ned) GreenEdge Cycling Team 0:00:55
24 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:00:56
25 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team 0:00:57
26 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep 0:01:04
27 Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo Bank 0:01:05
28 David Tanner (Aus) Team Saxo Bank
29 Fabio Taborre (Ita) Acqua & Sapone 0:01:06
30 Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago – CSF Inox 0:01:11
31 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team 0:01:12
32 Gianluca Brambilla (Ita) Colnago – CSF Inox 0:01:15
33 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team 0:01:17
34 Rafal Majka (Pol) Team Saxo Bank 0:01:20
35 Rui Costa (Por) Movistar Team
36 Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team 0:01:22
37 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 0:01:24
38 Jon Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:01:27
39 Nicki Sorensen (Den) Team Saxo Bank 0:01:28
40 Mads Christensen (Den) Team Saxo Bank
41 Massimo Codol (Ita) Acqua & Sapone 0:01:29
42 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Acqua & Sapone
43 Jose Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:01:31
44 Matti Breschel (Den) Rabobank Cycling Team 0:01:39
45 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:01:40
46 Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team
47 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:01:41
48 Arthur Vichot (Fra) FDJ-Big Mat 0:01:44
49 Luca Ascani (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:01:46
50 Enrico Battaglin (Ita) Colnago – CSF Inox 0:01:47
51 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team
52 Jérome Pineau (Fra) Omega Pharma-Quickstep 0:01:54
53 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:01:58
54 Paul Martens (Ger) Rabobank Cycling Team 0:02:00
55 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quickstep 0:02:03
56 Johan Vansummeren (Bel) Garmin – Barracuda 0:02:04
57 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:02:05
58 Arnaud Gerard (Fra) FDJ-Big Mat 0:02:07
59 Branislau Samoilau (Blr) Movistar Team 0:02:08
60 Francisco Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team 0:02:10
61 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia – Coldeportes 0:02:12
62 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD 0:02:22
63 Mirko Selvaggi (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:02:27
64 Ego Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:02:28
65 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team 0:02:31
66 Robinson Chalapud Gomez (Col) Colombia – Coldeportes 0:02:35
67 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling 0:02:46
68 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:02:48
69 Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team 0:02:54
70 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:03:16
71 Kristjan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale 0:03:18
72 Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale
73 George Hincapie (USA) BMC Racing Team 0:03:21
74 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team
75 Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:03:39
76 Steve Houanard (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:41
77 Fabian Wegmann (Ger) Garmin – Barracuda 0:03:46
78 Benoit Vaugrenard (Fra) FDJ-Big Mat 0:03:52
79 Juan Horrach Ripoll (Spa) Katusha Team 0:04:06
80 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:04:10
81 Hayden Roulston (NZl) RadioShack-Nissan 0:04:15
82 Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team 0:04:20
83 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol Team 0:04:25
84 Mathew Hayman (Aus) Sky Procycling 0:04:34
85 David Millar (GBr) Garmin – Barracuda 0:04:44
86 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Colombia – Coldeportes 0:04:49
87 Dmitriy Muravyev (Kaz) Astana Pro Team 0:04:53
88 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team 0:04:58
89 Luca Paolini (Ita) Katusha Team 0:05:03
90 Elia Favilli (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:05:07
91 Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD 0:05:09
92 Filippo Pozzato (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:05:10
93 Luca Mazzanti (Ita) Farnese Vini – Selle Italia
94 Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep 0:05:14
95 Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat 0:05:15
96 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale 0:05:18
97 Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team 0:05:20
98 Kristof Goddaert (Bel) AG2R La Mondiale 0:05:21
99 Stijn Devolder (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:05:29
100 Grégory Rast (Swi) RadioShack-Nissan 0:05:31
101 Simone Stortoni (Ita) Lampre – ISD 0:05:34
102 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 0:05:36
103 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:05:57
104 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol Team 0:06:33
105 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 0:06:43
106 William Bonnet (Fra) FDJ-Big Mat 0:07:05
107 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack-Nissan 0:07:06
108 Stuart O’Grady (Aus) GreenEdge Cycling Team 0:07:11
109 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale 0:07:46
110 Pavel Brutt (Rus) Katusha Team 0:07:48
111 Oscar Freire Gomez (Spa) Katusha Team 0:08:08
112 Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat 0:08:09
113 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team 0:09:36
114 Federico Canuti (Ita) Liquigas-Cannondale 0:10:22
115 Matthew Harley Goss (Aus) GreenEdge Cycling Team 0:10:31
116 Tony Gallopin (Fra) RadioShack-Nissan 0:10:51
117 Francesco Ginanni (Ita) Acqua & Sapone 0:11:13
118 Manuel Belletti (Ita) AG2R La Mondiale 0:11:14
119 Jurgen Wandewalle (Bel) Lotto Belisol Team 0:11:19
120 Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD 0:11:20
121 Vladimir Miholjevic (Cro) Acqua & Sapone 0:11:23
122 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:11:59
123 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi
124 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel – Euskadi
125 Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox 0:12:15
126 Angelo Pagani (Ita) Colnago – CSF Inox
127 Manuele Boaro (Ita) Team Saxo Bank 0:13:23
128 Bruno Pires (Por) Team Saxo Bank 0:13:28
129 Michael Schar (Swi) BMC Racing Team 0:14:06
130 Filippo Savini (Ita) Colnago – CSF Inox 0:14:13
131 Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat 0:14:35
132 Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling 0:14:42
133 Andrew Talansky (USA) Garmin – Barracuda 0:14:45
134 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale 0:15:08
135 Diego Caccia (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:15:55
136 Jarlinson Pantano (Col) Colombia – Coldeportes 0:16:13
137 Tyler Farrar (USA) Garmin – Barracuda 0:17:28
138 Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling 0:17:29
139 Tomas Vaitkus (Ltu) GreenEdge Cycling Team 0:17:50
140 Robert Hunter (RSA) Garmin – Barracuda 0:17:53
141 Daniele Bennati (Ita) RadioShack-Nissan
142 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo Bank 0:17:56
143 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD 0:18:04
144 André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team 0:18:12
145 Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack-Nissan 0:18:19
146 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol Team 0:18:21
147 Kevin Hulsmans (Bel) Farnese Vini – Selle Italia
148 Davide Vigano (Ita) Lampre – ISD 0:18:22
149 Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma-Quickstep 0:18:24
150 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:18:38
151 Danilo Napolitano (Ita) Acqua & Sapone 0:19:05
152 Simone Ponzi (Ita) Astana Pro Team 0:19:10
153 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:19:21
154 Darwin Atapuma Hurtado (Col) Colombia – Coldeportes 0:19:27
155 Anthony Roux (Fra) FDJ-Big Mat 0:19:48
156 Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre – ISD 0:20:08
157 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:20:31
158 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team 0:20:50
159 Jeremy Hunt (GBr) Sky Procycling 0:20:55
160 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling 0:21:15
161 Gerald Ciolek (Ger) Omega Pharma-Quickstep 0:21:33
162 Luis Felipe Laverde Jimenez (Col) Colombia – Coldeportes 0:23:49
163 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol Team 0:25:11
164 Marco Coledan (Ita) Colnago – CSF Inox 0:25:21
165 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol Team 0:25:48
166 Stefano Pirazzi (Ita) Colnago – CSF Inox 0:27:05
167 Jens Mouris (Ned) GreenEdge Cycling Team 0:27:21
168 Alex Rasmussen (Den) Garmin – Barracuda 0:29:05
169 Baden Cooke (Aus) GreenEdge Cycling Team 0:29:17
170 Wilson Marentes Torres (Col) Colombia – Coldeportes 0:30:33
171 Victor Hugo Pena Grisales (Col) Colombia – Coldeportes
172 Svein Tuft (Can) GreenEdge Cycling Team 0:32:19

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın