Timothy Duggan Yarışlara 2013 Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu ile Dönüyor

16/04/2013  //     //  Genel

 

 

 

 

Amerika Birleşik Devletleri ulusal yol yarışı şampiyonu Timothy Duggan (Team Saxo-Tinkoff), Ocak ayında gerçekleşen World Tour yarış listesinin açılış yarışı Tour Down Under’ın 3.etabında, finişe 2 kilometre kala yaşadığı kaza sonrası 2013 Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu ile yarışlara geri dönüyor. Team Saxo-Tinkoff’un bu sezon Liquigas-Cannondale takımından transfer ettiği Timothy Duggan Ocak ayında Avusturalya’da ki kazada köprücük kemiğini kırması sonucu sezonun ilk çeyreğini yarışlardan uzak kalarak geçirdi. Yarışlara dönüşü için Mayıs ayında gerçekleşecek  Amgen Tour of California’yı hedefleyen Duggan, iyileşme sürecinin hızlı geçmesi ve hedeflediğinden daha erken yarışlara dönmekten mutlu.Duggan, ” Yarış için iyileşmiş ve hazır olmasaydım Türkiye’de start almayı düşünmüyordum. Şimdi hedeflediğimden daha önce yarışlara döneceğim için heyecanlıyım.” yorumunu paylaştı.

 

2011 Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turunda Liquigas-Cannondale takımında start alan Timothy Duggan, bu yıl Team Saxo-Tinkoff renklerinde yarışacak. 30 yaşındaki sporcu, aşina olduğu TUR’da eski formuna dönüş yaptığını, Saxo-Tinkoff’un karma sporcu profili ile oluşturulan güçlü Türkiye kadrosunda sergileyecek. Tour Down Under’ın 3.etabında sol kaval kemiği ve sağ köprücük kemiği kırığı için Adelaide’da ameliyata alınmıştı. Şubat’ın ortalarına doğru Amerika’da antrenmanlarına başlayan Duggan, Mart’ın ikinci haftası evinden çıkarak antrenmanlarına devam etti. Hızla kendini toparlayan şampiyon bir hafta sonra yüksek tempolu antrenman sürüşlerine başlayarak yarışa dönüş yolunu kısaltmayı başardı. Sezonun hayli önemli bölümünü kaçırmış olsa da, hala önünde uzun bir sezon var.

 

 

Timothy Duggan, Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu performansını yüksek tutmayı hedefliyor. Takımı Saxo-Tinkoff’un hedefleri ise güçlü genel sıralama iddialıları rekabetine katılıp, Türkiye’de podyum yakalamak. Bu haftayı iyileşme sürecini tamamen geride bırakmak üzere yoğun performans antrenmanı yapan Duggan, Türkiye Turunda %100 performansla start almayı hedefliyor. Mayıs ayında Amgen Tour of California ve sonrasındaki hafta şampiyonluk ünvanını korumak üzere performans sergileyecek. Duggan aynı zamanda Team Saxo-Tinkoff’un Vuelta a Espana takım kadrosunda yarışacak.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın