The Coren Urban Bike

01/09/2012  //     //  Genel

 

 

 

 

11 yıldır Formula 1 araçları için karbon kompanentler üreten Alman UBC – Gmbh firması The Coren ile şehir bisikleti kavramını değiştiryor. Coren’in kadrosu T1000 olarak adlandırılan ve Formula 1 araçlarında kullanılan karbon malzemeden üretildi. Bisiklet sektöründe ses getircek olan bu ürün UBC’nin dizayncılarından Chrsitian Zanzotti tarafından üretildi. The Coren günümüzdeki fixed gear, single speed ya da urban bike olarak adlandırılan şehir bisikletlerinin ne kadar hafif olabileceğin ispatlıyor. The Coren’in ağırlığı yalnızca 7700 gram. 

 

 

El yapımı olan The Coren‘in hazır hale gelmesi 40 saat sürüyor. Bisikletin dizaynı ve kadro boyu için de yeni bir yaklaşım bulunuyor. Bisiklet özellikle sele borusu, alt ve üst kadro boruları arası bağlantı noktalarındaki ustalık ve işçilik sayesinde benzersiz bir görünüm kazanmış durumda. The Coren’in hazırlanışında mühendisler sınırlarını Formula 1 düzeyinde tutarak, bugün Formula 1, DTM, binek otomobil yarışları vb. motorsporları organizasyonunda takımların istediği ürünleri hazırlıyormuş gibi bisiklet üzerinde çalışarak bugünkü konumuna getirdiler.

 

 

Alman tasarımının bir örneği olan The Coren, Formula 1 teknolojisi ile üretilmesinin yanı sıra hem müthiş hafifliği hem de ilgi çekici ve göze hoş gelen tasarımı ile oldukça başarılı bir bisiklet.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın