Tarihi Zirvede Konya Torku Başarısı : Zaferin İsmi Ivailo Gabrovski

24/04/2012  //     //  Genel

  

 

Tour of Turkey bugün 190 sporcunun katılımıyla Antalya-Elmalı arasındaki 1850m rakımlık tırmanışı olan 154km’lik heyecanla beklenen 3. etabının startını aldı. Antalya Konyaaltı Sokağı’ndan 11:30’da yine pırıl pırıl güneşli bir havada TUR’un tarihindeki ve bu seneki ilk tırmanış etabına başlayan sporcular, 3km’lik nötral startın ardından, tırmanışçı profilinde olmayan yarışçılar için zaman sınırının günün birincisinin zamanlamasının %25’i olarak belirlendiği etapta TUR’un en zorlu mücadelesine başlamış oldular. Zorlu mücadelenin ardından günün galibi Konya Torku Şeker Spor’un 2012 transferi, bu sene Tour de Maroc genel sıralamasında 3. olan ve 5 kez Bulgaristan şampiyonu olarak rekor kıran
Ivailo Gabrovski oldu. Gabrovski, 48. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun merakla beklenen Kraliçe Etabı’nı kazanarak Türkiye’yi inanılmaz bir şekilde gururlandırdı ve TUR tarihinin ilk Kategori-1 tırmanışlı finiş etabını 1. sırada tamamlayıp tarihi bir başarıya imza attı. Muhteşem bir performans ve azim örneği gösteren Gabrovski bu etabı almasıyla genel sıralamada liderliğe yükselerek Turkuaz mayoyu da kazandı ve aynı zamanda ülkesi adına 2012 Londra Olimpiyatları’nda yarışabilmeyi de garantilemiş oldu. Gabrovski’nin 1 dakika 29 saniye arkasından Alexandr Dyachenko (Astana) ve geçen sene Konya Torku Şeker Spor’dan Caja Rural takımına transfer olan Danail Andanov Petrov finişe ilk ulaşan isimler oldu. 

 

 

 

[View:http://vimeo.com/40992555:550:0]

 

 

 

 

 

 

 

Turkuaz mayonun Matthew Goss’ta (GreenEDGE), Yeşil mayonun Andre Greipel’de (Lotto-Belisol),  Beyaz Türkiye Güzellikleri mayosunun da Lazlo Bodrogi’de (Team Type-1) olduğu etabın 9.km’sinde bulunan günün ilk tırmanış kapısından (Kategori-2) Tour of Turkey 2012’nin ilk Dağların Kralı puanlarını alan yarışçılar Volodymir Bileka (Katusha), 2007 yılı Türkiye Bisiklet Turu’nda da ülkemizde de yarışıp 3. ve 6.etapların galibiyetini alarak genel sıralama lideri olarak Türkiye Turunu kazanan, Konya Torku Şeker Spor’un yeni transferi Ivalio Gabrovski, Mikhail Ignatyev (Katusha) ve Michal Golas (Omega Pharma Quickstep) oldu. 

 

Tırmanış kapısının hemen ardından  Vinokourov, Bodrogi ve Andy Capelle (Accent Jobs) üçlüsü günün ilk denemesini yaparak kaçışa başladı ve ardından Adam Hansen  (Lotto-Belisol) ve Sébastien Turgot’nun (Europcar) da aralarına katılmasıyla sayıları 5’e çıkan grup pelotonla aralarını 20 saniyeye kadar çıkartmayı başardılarsa da peloton kaçışa izin vermedi ve 20.km’den itibaren yarışa tekrar tek grup halinde devam ettiler. 

 

22,8.km’de Termesos’un vurgulandığı Türkiye Güzellikleri priminin puanlarını sırasıyla Vladimir Isaychev (Katusha), Matteo Fedi (Utensilnord) ve Leif Hoste (Accent Jobs) alırken, Fedi aldığı 3 puan sayesinde toplamda 6 puana ulaşarak günün sonunda beyaz Türkiye Güzellikleri mayosunu giymeyi garantilemiş oldu. 

 

 

Türkiye Güzellikleri’nin sonrasında tırmanışların gerçek anlamda başladığı noktada pelotonda beklenen bölünmeler oldu ve Marco Bandiera (Omega Pharma-Quickstep), Tony Hurel (Europcar), Florian Vachon (Bretagne-Schuller), Karol Domagalski (Caja Rural) ve Leonardo Giordani (Farnese Vini) beşlisi kaçışa başlayarak 30.km’de pelotonla aralarındaki farkı 25s’ye çıkartmayı başardı. Kısa bir süre sonra, tırmanış etaplarında iddialı olması beklenen Colombia-Coldeportes takımından, 3 senedir profesyonel olarak yarışan ve geçen sene Tour of Rio’yu kazanan Juan Pablo Suarez de beşliye katıldı ve sayıları 6’ya çıkan kaçış grubu 40.km’de pelotonla aralarındaki farkı 2dk30s’ye yükselttiler. 

 

60.km’de 6’lıyla aradaki farkın 5 dakikaya çıkmasıyla tedirginliği gözlenen pelotonda hareketlenmeler başladı. Kategori-1 seviyesindeki tırmanışın ortalarına doğru zaman farkını 3dk50s’ye düşüren pelotonun ön saflarında geçen sene Tour of Turkey’i genel klasman ikinciliği ile tamamlayan Zeits ve Dyachenko’yu taşımaya çalışan Astana takımı görülüyordu. 

 

79.km’de Türk Bisiklet Tarihi’nde gelmiş geçmiş en büyük isimlerden olan Rıfat Çalışkan’a adanan 1350m rakımdaki etabın ilk Kategori-1 tırmanışından puan toplayan yarışçılar kaçış grubundan sırasıyla Marco Bandiera (Omega Pharma-Quickstep) (10 puan), Karol Domagalski (Caja Rural) (7 puan), Leonardo Giordani (Farnese Vini), Juan Pablo Suarez (Colombia Coldeporte) ve Florian Vachon (Bretagne-Schuller) oldu. 

 

Sporcular tırmanışın ardından bir süreliğine de olsa zorlu etaptan rahat bir nefes alarak inişe geçtiler. Tabii bu sırada toplu rüzgar avantajına sahip olan peloton 6’lıyla arasındaki zaman farkını iyice kapatmaya başladı ve sprint primlerine doğru 2dk40sn’lere indi. 

124. km’de Devlet Su İşleri’nin bulunduğu düzlükteki Sprint primleri puanlarını kaçış grubundan Marco Bandiera (Omega Pharma-Quickstep), Leonardo Giordani (Farnese Vini) ve Karol Domagalski (Caja Rural) aldı ve yaklaşık 1-2km’nin ardından günün kaçış grubu peloton tarafından yakalandı. 

 

 

Toplu halde finişe doğru ilerleyen pelotonda kaçış denemeleri olsa da son 10.km’ye kadar tek parça halinde ilerlemeye devam ettiler. Derken günün muhteşem kaçışı başladı ve Konya Torku Şeker Spor’un güçlü tırmanışçısı Ivailo Gabrovski tek başına pelotondan sıyrılmayı başardı. Son 7.km içinde pelotonla arasındaki farkı 20sn’ye çıkaran Gabrovski’nin arkasından atağa kalkan Romain Bardet (AG2R La Mondiale) ikili kaçışı hedeflese de yakalanmamaya kararlı olan Gabrovski ile arasındaki farkı kapatamadı ve aralarında Colombia takımının güçlü tırmanışçılarından Johan Rubio Chaves, Alexandr Dyachenko (Astana), Danail Andanov Petrov (Caja Rural), Sylvain Georges (AG2R La Mondiale), Adrian Palomares Villaplana (Andalucia) gibi isimlerin bulunduğu 15-20 kişilik bir grup pelotondan koptu ve kısa bir süre içinde Bardet’ye yetişerek Ivailo’yu yakalama çabalarına devam ettiler. 

 

 

 

 

 

 

 

Son 2km’de aradaki farkı 1dk 19s’ye çıkartan Gabrovski’nin yüzünden ve pedallama şeklinden haklı olarak ne kadar zorlandığı okunsa da, genel sıralama liderliğine oynayabilecek güçlü tırmanışçı parkur etrafındaki seyircilerin de desteğiyle son metrelerde kendisini toplayarak hızını iyice artırdı ve muhteşem finale doğru tek başına pedalladı ve Tour of Turkey tarihindeki ilk tırmanış etabının zaferini kazanarak kendisiyle birlikte takımı Konya Torku Şeker Spor’un da adını TUR tarihine kazıdı. Gabrovski kazandığı bu zaferle aynı zamanda genel sıralama liderliğinde en yakın rakibiyle arasında 1dk33s’lik bir fark yaratarak 4. etapta Turkuaz Mayo’yu giymeye hak kazanırken ara kapılarda ve finişte topladığı puanlar sayesinde Dağların Kralı mayosunun da sahibi oldu. Onun 1 dakika 29s arkasından Alexandr Dyachenko (Astana) ve Danail Andonov Petrov (Caja Rural). 4. etapta Dağların Kralı mayosunu puan sıralamasında 2. olan Marco Bandiera giyecek. Günün sonunda Beyaz Mayo etap içerisinde kazandığı puanlar sayesinde Matteo Fedi’ye (Utensilnord) geçti. Yeşil Sprint mayosu ise etap sonunda hala Matthew Goss’ta (GreenEDGE).

 

 

 

 

Ivailo Gabrovski yarış sonrasında, “Erken gitmeyi tercih ettim çünkü bu etabı kazanmak istiyordum ve rakiplerimi şaşırtmak istedim. Herkes kaçış için son 3km’yi bekliyordu sanırım. Bugün bizim büyük günümüzdü, ya bugün bir başarı gösterecektik, ya da TUR’da kayda değer bir başarı kazanamayacaktık. Daha önce 2007’de de turu kazandım, o zaman da turkuaz mayomu korumak durumunda kalmıştım tabii bu sene durum biraz daha farklı” yorumunu yaptı.

 

 

 

 

48. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu 3. Etap Sonuçları:

 

3. Etap 1. Tırmanış Primi Sıralaması (9,2.km – Kategori-2)

1 Volodymir Bileka (Konya Torku) 5 puan 
2. Ivalio Gabrovski (Konya Torku)  3 puan
3.  Mikhail Ignatyev (Katusha)    2 puan
4. Michal Golas (Omega Pharma-Quickstep) 1 puan

 

3. Etap Türkiye Güzellikleri Primi Sıralaması (22,8.km)

1 Vladimir Isaychev (Katusha) 5 puan 
2. Matteo Fedi (Utensilnord) 3 puan
3. Leif Hoste (Accent Jobs)  1 puan

 

3. Etap 2. Tırmanış Primi Sıralaması (76.kmKategori-1,  Rıfat Çalışkan Anısına)

1 Marco Bandiera (Omega Pharma-Quickstep) 10 puan 
2. Karol Domagalski (Caja Rural) 7 puan
3. Leonardo Giordani (Farnese Vini) 5 puan
4. Juan Pablo Suarez (Colombia Coldeporte) 3 puan
5. Florian Vachon (Bretagne Schuller) 1 puan

 

3. Etap Sprint Primi Sıralaması (123,4.km)

1 Marco Bandiera (Omega Pharma-Quickstep) 5 puan 
2. Leonardo Giordani (Farnese Vini) 3 puan
3. Karol Domagalski (Caja Rural)  1 puan

 

 

3. Etap 3. Tırmanış Primi Sıralaması (151,8.km – Kategori-1)

1.  Ivailo Gabrovski (Konya Torku Şeker Spor) 10 puan 
2. Alexandr Dyachenko (Astana) 7 puan
3. Danail Andonov Petrov (Caja Rural)  5 puan
4. Adrian Palomares Villaplana (Andalucia) 3 puan
5. Romain Bardet (AG2R La Mondiale) 1 puan

 

 

3. Etap Sonrası Mayo Sahipleri:


Lider Mayo: Ivailo Gabrovski (Konya Torku Şeker Spor)
Tırmanış Mayosu: Ivailo Gabrovski (Konya Torku Şeker Spor)
Sprint Mayosu: Matthew Goss (GreenEDGE)
Türkiye Güzellikleri Mayosu:  Matteo Fedi (Utensilnord)

 

3. Etap Sonuçları:

1 Ivaïlo Gabrovski (Bul) Konya Torku Seker Spor 4:21:09  
2 Alexandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team 0:01:29  
3 Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural 0:01:32  
4 Adrian Palomares Villaplana (Spa) Andalucia 0:01:34  
5 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:51  
6 Alexander Efimkin (Rus) Team Type 1 – Sanofi 0:02:13  
7 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Schuller 0:02:19  
8 Enrico Battaglin (Ita) Colnago – Csf Inox 0:02:38  
9 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quickstep 0:02:52  
10 William Routley (Can) Spidertech Powered By C10 0:02:55  
11 Sylvain Georges (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:57  
12 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Colombia – Coldeportes 0:03:02  
13 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team 0:03:11  
14 Andre Cardoso S. Martins (Por) Caja Rural 0:03:13  
15 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team 0:03:36  
16 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team    
17 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Team Saxo Bank 0:03:42  
18 Daniel Teklehaimanot (Eri) Greenedge Cycling Team 0:03:46  
19 Jérome Baugnies (Bel) Team Netapp 0:03:51  
20 Alexandre Vinokourov (Kaz) Astana Pro Team    
21 Matteo Fedi (Ita) Utensilnord Named 0:04:39  
22 Geoffroy Lequatre (Fra) Bretagne – Schuller 0:04:47  
23 Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural 0:04:52  
24 Philip Deignan (Irl) Unitedhealthcare Pro Cycling Team 0:04:58  
25 Sébastien Duret (Fra) Bretagne – Schuller 0:05:07  
26 Thierry Hupond (Fra) Argos-Shimano 0:05:18  
27 Volodymir Bileka (Ukr) Konya Torku Seker Spor    
28 Rafaâ Chtioui (Tun) Team Europcar 0:05:46  
29 Eloy Ruiz Pinto (Spa) Andalucia 0:05:54  
30 Jordi Simon Casulleras (Spa) Andalucia    
31 Joey Rosskopf (USA) Team Type 1 – Sanofi    
32 Gabor Kasa (Srb) Salcano – Arnavütkoy 0:06:43  
33 Fabio Andrescol Duarte Arevalo (Col) Colombia – Coldeportes 0:07:14  
34 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:07:19  
35 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Schuller 0:07:43  
36 Amir Zargari (IRI) AG2R La Mondiale 0:07:47  
37 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar 0:07:49  
38 Lazlo Bodrogi (Fra) Team Type 1 – Sanofi 0:07:51  
39 Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia 0:07:55  
40 Stefan Van Dijk (Ned) Accent Jobs – Willems Veranda’s 0:07:57  
41 Leif Hoste (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s    
42 Maxim Belkov (Rus) Katusha Team 0:08:00  
43 Vitaliy Buts (Ukr) Lampre – ISD 0:08:02  
44 Cameron Meyer (Aus) Greenedge Cycling Team 0:08:17  
45 Diego Caccia (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:08:59  
46 Jérôme Cousin (Fra) Team Europcar 0:09:48  
47 Kiel Reijnen (USA) Team Type 1 – Sanofi 0:10:09  
48 Javier Ramírez Abeja (Spa) Andalucia 0:10:13  
49 Romain Lemarchand (Fra) AG2R La Mondiale 0:10:21  
50 Marek Canecky (Svk) Salcano – Arnavütkoy 0:10:39  
51 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD 0:10:49  
52 Jaroslaw Marycz (Pol) Team Saxo Bank 0:11:03  
53 Andi Bajc (Slo) Salcano – Arnavütkoy 0:11:08  
54 David Veilleux (Can) Team Europcar 0:11:16  
55 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar 0:11:18  
56 Serhy Grechyn (Ukr) Konya Torku Seker Spor 0:11:22  
57 Stiven Fanelli (Ita) Utensilnord Named 0:12:24  
58 Vladimir Isaychev (Rus) Katusha Team 0:12:39  
59 Hugo Houle (Can) Spidertech Powered By C10 0:13:04  
60 Jetse Bol (Ned) Rabobank Cycling Team 0:13:28  
61 Oleksandr Sheydyk (Ukr) Lampre – ISD 0:13:41  
62 Edoardo Girardi (Ita) Utensilnord Named 0:13:58  
63 Tobias Ludvigsson (Swe) Argos-Shimano 0:14:08  
64 Fatih Harmanci (Tur) Salcano – Arnavütkoy 0:14:11  
65 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team 0:14:28  
66 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp 0:14:58  
67 Gabriele Bosisio (Ita) Utensilnord Named    
68 Davide Vigano (Ita) Lampre – ISD    
69 Adrian Kurek (Pol) Utensilnord Named    
70 Daniele Colli (Ita) Team Type 1 – Sanofi 0:15:02  
71 Gianfranco Visconti (Swi) Utensilnord Named 0:15:08  
72 Jay Robert Thomson (RSA) Unitedhealthcare Pro Cycling Team 0:15:18  
73 Matthew Harley Goss (Aus) Greenedge Cycling Team    
74 Lucas Sebastien Haedo (Arg) Team Saxo Bank    
75 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team    
76 Christopher Juul Jensen (Den) Team Saxo Bank 0:15:21  
77 Mark Renshaw (Aus) Rabobank Cycling Team 0:15:27  
78 Laurent Pichon (Fra) Bretagne – Schuller 0:15:47  
79 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Schuller    
80 Wilson Marenetes Torres (Col) Colombia – Coldeportes 0:15:59  
81 André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team    
82 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep    
83 Alexander Porsev (Rus) Katusha Team 0:16:01  
84 Timon Seubert (Ger) Team Netapp 0:16:03  
85 Boy Van Poppel (Ned) Unitedhealthcare Pro Cycling Team 0:16:05  
86 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team    
87 Jonas Jorgensen (Den) Team Saxo Bank    
88 Ryan Roth (Can) Spidertech Powered By C10 0:16:18  
89 Juan Pablo Suarez (Col) Colombia – Coldeportes 0:16:23  
90 Victor Hugo Pena Grisales (Col) Colombia – Coldeportes    
91 Andrea Pasqualon (Ita) Colnago – Csf Inox 0:16:29  
92 Brett Daniel Lancaster (Aus) Greenedge Cycling Team    
93 Rafael Andriato (Bra) Farnese Vini – Selle Italia 0:16:34  
94 Alfredo Balloni (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:16:40  
95 Blaz Jarc (Slo) Team Netapp    
96 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-Quickstep 0:16:49  
97 Robbie Mcewen (Aus) Greenedge Cycling Team 0:16:55  
98 Olekdandr Kvachuk (Ukr) Lampre – ISD 0:16:56  
99 Gustavo César Veloso (Spa) Andalucia 0:17:03  
100 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia    
101 Marco Bandiera (Ita) Omega Pharma-Quickstep 0:18:23  
102 Manuel Antonio Cardoso (Por) Caja Rural 0:18:53  
103 Karol Domagalski (Pol) Caja Rural    
104 Tony Hurel (Fra) Team Europcar 0:19:14  
105 Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Astana Pro Team    
106 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quickstep 0:19:50  
107 Juan Pablo Forero Carrero (Col) Colombia – Coldeportes 0:19:53  
108 Leonardo Giordani (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:20:01  
109 Albert Timmer (Ned) Argos-Shimano 0:20:17  
110 Alexey Tsatevitch (Rus) Katusha Team 0:20:24  
111 Javier Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural 0:20:41  
112 Paolo Locatelli (Ita) Colnago – Csf Inox 0:21:00  
113 Sacha Modolo (Ita) Colnago – Csf Inox    
114 Marco Coledan (Ita) Colnago – Csf Inox 0:21:03  
115 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 0:21:06  
116 Marco Canola (Ita) Colnago – Csf Inox 0:21:10  
117 Luke Roberts (Aus) Team Saxo Bank 0:21:13  
118 Dmytro Krivtsov (Ukr) Lampre – ISD 0:21:35  
119 Andrea Di Corrado (Ita) Colnago – Csf Inox 0:21:47  
120 Damien Gaudin (Fra) Team Europcar 0:24:03  
121 Graeme Brown (Aus) Rabobank Cycling Team 0:24:39  
122 Ahmet Akdilek (Tur) Salcano – Arnavütkoy 0:26:00  
123 Massimo Graziato (Ita) Lampre – ISD 0:28:41  
124 Romain Hardy (Fra) Bretagne – Schuller 0:28:45  
125 Mehdi Sohrabi (IRI) Lotto Belisol Team 0:31:07  
126 Ramon Sinkeldam (Ned) Argos-Shimano    
127 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD    
128 Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol Team    
129 Jean-Luc Delpech (Fra) Bretagne – Schuller    
130 Francesco Lasca (Ita) Caja Rural    
131 Jefrry Romero Corredor (Col) Colombia – Coldeportes    
132 Adrian Hegyvary (USA) Unitedhealthcare Pro Cycling Team    
133 Ivan Stevic (Srb) Salcano – Arnavütkoy    
134 James Van Landschoot (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s    
135 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma-Quickstep    
136 Karl Menzies (Aus) Unitedhealthcare Pro Cycling Team    
137 Michael Schwarzmann (Ger) Team Netapp    
138 Bünyamin Ozdemir (Tur) Salcano – Arnavütkoy    
139 Jurgen Van Goolen (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s    
140 Enzo Moyano (Arg) Caja Rural    
141 Martijn Verschoor (Ned) Team Type 1 – Sanofi    
142 Jens Mouris (Ned) Greenedge Cycling Team    
143 Robert Förster (Ger) Unitedhealthcare Pro Cycling Team    
144 Hilton Clarke (Aus) Unitedhealthcare Pro Cycling Team    
145 Theo Bos (Ned) Rabobank Cycling Team    
146 Rob Goris (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s    
147 Yuri Metlushenko (Ukr) Konya Torku Seker Spor    
148 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team    
149 Marco Haller (Aut) Katusha Team    
150 Andy Cappelle (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s    
151 Sander Cordeel (Bel) Lotto Belisol Team    
152 Takashi Miyazawa (Jpn) Team Saxo Bank    
153 Martin Gilbert (Can) Spidertech Powered By C10 0:31:40  
154 Ronan Van Zandbeek (Ned) Argos-Shimano 0:31:45  
155 Jimmy Casper (Fra) AG2R La Mondiale    
156 Mustafa Carsi (Tur) Salcano – Arnavütkoy    
157 Antonio Cabello Baena (Spa) Andalucia    
158 Juan Jose Haedo (Arg) Team Saxo Bank    
159 Cheng Ji (Chn) Argos-Shimano    
160 Filippo Fortin (Ita) Team Type 1 – Sanofi    
161 Tom Veelers (Ned) Argos-Shimano    
162 Marcel Kittel (Ger) Argos-Shimano    
163 Jacob Keough (USA) Unitedhealthcare Pro Cycling Team 0:31:50  
164 Jean-Pierre Drucker (Lux) Accent Jobs – Willems Veranda’s    
165 Boris Shpilevsky (Rus) AG2R La Mondiale    
166 Thomas Leezer (Ned) Rabobank Cycling Team 0:31:53  
167 Marco Zanotti (Ita) Utensilnord Named    
168 Filippo Baggio (Ita) Utensilnord Named    
169 Jos Van Emden (Ned) Rabobank Cycling Team 0:32:01  
170 Wim De Vocht (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s 0:32:03  
171 Michael Hepburn (Aus) Greenedge Cycling Team 0:32:09  
172 Francesco Chicchi (Ita) Omega Pharma-Quickstep 0:32:13  
173 Mustafa Sayar (Tur) Konya Torku Seker Spor 0:32:27  
174 Jonathan Patrick Mccarty (USA) Spidertech Powered By C10 0:32:29  
175 Davide Ricci Bitti (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:32:46  
176 Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia    
177 Thomas Bertolini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia    
178 Jonas Vangenechten (Bel) Lotto Belisol Team    
179 Simon Lambert Lemay (Can) Spidertech Powered By C10 0:33:05  
180 Huseyin Ozcan (Tur) Konya Torku Seker Spor 0:33:09  
181 Cristiano Benenati (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:33:12  
182 Steve Houanard (Fra) AG2R La Mondiale 0:33:25  
183 Mirac Kal (Tur) Konya Torku Seker Spor 0:34:12  
184 Muhammet Atalay (Tur) Konya Torku Seker Spor 0:34:14  
185 Coen Vermeltfoort (Ned) Rabobank Cycling Team 0:34:25  
186 Matteo Pelucchi (Ita) Team Europcar 0:45:45  
187 Anthony Ravard (Fra) AG2R La Mondiale

 

 

3. Etap Sonrası Genel Sıralama:

1 Ivaïlo Gabrovski (Bul) Konya Torku Seker Spor 10:43:04  
2 Alexandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team 0:01:33  
3 Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural 0:01:38  
4 Adrian Palomares Villaplana (Spa) Andalucia 0:01:44  
5 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:01  
6 Alexander Efimkin (Rus) Team Type 1 – Sanofi 0:02:23  
7 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Schuller 0:02:29  
8 Enrico Battaglin (Ita) Colnago – Csf Inox 0:02:48  
9 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quickstep 0:03:02  
10 William Routley (Can) Spidertech Powered By C10 0:03:05  
11 Sylvain Georges (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:07  
12 Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Colombia – Coldeportes 0:03:12  
13 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team 0:03:21  
14 Andre Cardoso S. Martins (Por) Caja Rural 0:03:23  
15 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team 0:03:46  
16 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team    
17 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Team Saxo Bank 0:03:52  
18 Daniel Teklehaimanot (Eri) Greenedge Cycling Team 0:03:56  
19 Alexandre Vinokourov (Kaz) Astana Pro Team 0:04:01  
20 Jérome Baugnies (Bel) Team Netapp    
21 Geoffroy Lequatre (Fra) Bretagne – Schuller 0:04:57  
22 Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural 0:05:02  
23 Philip Deignan (Irl) Unitedhealthcare Pro Cycling Team 0:05:08  
24 Sébastien Duret (Fra) Bretagne – Schuller 0:05:17  
25 Volodymir Bileka (Ukr) Konya Torku Seker Spor 0:05:22  
26 Thierry Hupond (Fra) Argos-Shimano 0:05:28  
27 Rafaâ Chtioui (Tun) Team Europcar 0:05:56  
28 Jordi Simon Casulleras (Spa) Andalucia 0:05:58  
29 Eloy Ruiz Pinto (Spa) Andalucia 0:06:04  
30 Joey Rosskopf (USA) Team Type 1 – Sanofi    
31 Gabor Kasa (Srb) Salcano – Arnavütkoy 0:06:53  
32 Fabio Andrescol Duarte Arevalo (Col) Colombia – Coldeportes 0:07:24  
33 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:07:29  
34 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar 0:07:53  
35 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Schuller    
36 Amir Zargari (IRI) AG2R La Mondiale 0:07:57  
37 Lazlo Bodrogi (Fra) Team Type 1 – Sanofi 0:08:01  
38 Stefan Van Dijk (Ned) Accent Jobs – Willems Veranda’s    
39 Matteo Fedi (Ita) Utensilnord Named 0:08:02  
40 Maxim Belkov (Rus) Katusha Team 0:08:04  
41 Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia 0:08:05  
42 Leif Hoste (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s 0:08:07  
43 Vitaliy Buts (Ukr) Lampre – ISD 0:08:12  
44 Cameron Meyer (Aus) Greenedge Cycling Team 0:08:27  
45 Diego Caccia (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:09:09  
46 Jérôme Cousin (Fra) Team Europcar 0:09:58  
47 Kiel Reijnen (USA) Team Type 1 – Sanofi 0:10:13  
48 Javier Ramírez Abeja (Spa) Andalucia 0:10:23  
49 Romain Lemarchand (Fra) AG2R La Mondiale 0:10:31  
50 Marek Canecky (Svk) Salcano – Arnavütkoy 0:10:49  
51 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD 0:10:59  
52 Andi Bajc (Slo) Salcano – Arnavütkoy 0:11:12  
53 Jaroslaw Marycz (Pol) Team Saxo Bank 0:11:13  
54 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar 0:11:22  
55 Serhy Grechyn (Ukr) Konya Torku Seker Spor 0:11:26  
56 David Veilleux (Can) Team Europcar    
57 Stiven Fanelli (Ita) Utensilnord Named 0:12:34  
58 Vladimir Isaychev (Rus) Katusha Team 0:12:43  
59 Hugo Houle (Can) Spidertech Powered By C10 0:13:14  
60 Jetse Bol (Ned) Rabobank Cycling Team 0:13:38  
61 Oleksandr Sheydyk (Ukr) Lampre – ISD 0:13:51  
62 Edoardo Girardi (Ita) Utensilnord Named 0:14:08  
63 Tobias Ludvigsson (Swe) Argos-Shimano 0:14:18  
64 Fatih Harmanci (Tur) Salcano – Arnavütkoy 0:14:21  
65 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team 0:14:38  
66 Daniele Colli (Ita) Team Type 1 – Sanofi 0:15:08  
67 Adrian Kurek (Pol) Utensilnord Named    
68 Gabriele Bosisio (Ita) Utensilnord Named    
69 Davide Vigano (Ita) Lampre – ISD    
70 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp    
71 Matthew Harley Goss (Aus) Greenedge Cycling Team 0:15:10  
72 Gianfranco Visconti (Swi) Utensilnord Named 0:15:18  
73 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team 0:15:22  
74 Lucas Sebastien Haedo (Arg) Team Saxo Bank 0:15:28  
75 Jay Robert Thomson (RSA) Unitedhealthcare Pro Cycling Team    
76 Mark Renshaw (Aus) Rabobank Cycling Team 0:15:31  
77 Christopher Juul Jensen (Den) Team Saxo Bank    
78 André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team 0:15:53  
79 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Schuller 0:15:57  
80 Laurent Pichon (Fra) Bretagne – Schuller    
81 Alexander Porsev (Rus) Katusha Team 0:16:05  
82 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep 0:16:09  
83 Wilson Marenetes Torres (Col) Colombia – Coldeportes    
84 Timon Seubert (Ger) Team Netapp 0:16:13  
85 Boy Van Poppel (Ned) Unitedhealthcare Pro Cycling Team 0:16:15  
86 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team    
87 Jonas Jorgensen (Den) Team Saxo Bank    
88 Ryan Roth (Can) Spidertech Powered By C10 0:16:28  
89 Brett Daniel Lancaster (Aus) Greenedge Cycling Team 0:16:33  
90 Andrea Pasqualon (Ita) Colnago – Csf Inox    
91 Juan Pablo Suarez (Col) Colombia – Coldeportes    
92 Victor Hugo Pena Grisales (Col) Colombia – Coldeportes    
93 Blaz Jarc (Slo) Team Netapp 0:16:50  
94 Alfredo Balloni (Ita) Farnese Vini – Selle Italia    
95 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-Quickstep 0:16:59  
96 Robbie Mcewen (Aus) Greenedge Cycling Team 0:17:05  
97 Olekdandr Kvachuk (Ukr) Lampre – ISD 0:17:06  
98 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia 0:17:07  
99 Gustavo César Veloso (Spa) Andalucia 0:17:13  
100 Rafael Andriato (Bra) Farnese Vini – Selle Italia 0:17:36  
101 Marco Bandiera (Ita) Omega Pharma-Quickstep 0:18:33  
102 Karol Domagalski (Pol) Caja Rural 0:18:57  
103 Manuel Antonio Cardoso (Por) Caja Rural 0:19:03  
104 Tony Hurel (Fra) Team Europcar 0:19:24  
105 Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Astana Pro Team    
106 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quickstep 0:19:54  
107 Juan Pablo Forero Carrero (Col) Colombia – Coldeportes 0:19:57  
108 Leonardo Giordani (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:20:11  
109 Albert Timmer (Ned) Argos-Shimano 0:20:27  
110 Alexey Tsatevitch (Rus) Katusha Team 0:20:28  
111 Javier Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural 0:20:51  
112 Sacha Modolo (Ita) Colnago – Csf Inox 0:21:10  
113 Paolo Locatelli (Ita) Colnago – Csf Inox    
114 Marco Coledan (Ita) Colnago – Csf Inox 0:21:13  
115 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 0:21:16  
116 Marco Canola (Ita) Colnago – Csf Inox 0:21:20  
117 Luke Roberts (Aus) Team Saxo Bank 0:21:23  
118 Dmytro Krivtsov (Ukr) Lampre – ISD 0:21:45  
119 Andrea Di Corrado (Ita) Colnago – Csf Inox 0:21:57  
120 Damien Gaudin (Fra) Team Europcar 0:24:13  
121 Graeme Brown (Aus) Rabobank Cycling Team 0:24:49  
122 Ahmet Akdilek (Tur) Salcano – Arnavütkoy 0:26:10  
123 Romain Hardy (Fra) Bretagne – Schuller 0:28:49  
124 Massimo Graziato (Ita) Lampre – ISD 0:28:51  
125 Theo Bos (Ned) Rabobank Cycling Team 0:31:07  
126 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD 0:31:11  
127 Martijn Verschoor (Ned) Team Type 1 – Sanofi    
128 Yuri Metlushenko (Ukr) Konya Torku Seker Spor    
129 Jean-Luc Delpech (Fra) Bretagne – Schuller    
130 Michael Schwarzmann (Ger) Team Netapp    
131 Ivan Stevic (Srb) Salcano – Arnavütkoy    
132 James Van Landschoot (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s 0:31:17  
133 Takashi Miyazawa (Jpn) Team Saxo Bank    
134 Jurgen Van Goolen (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s    
135 Hilton Clarke (Aus) Unitedhealthcare Pro Cycling Team    
136 Enzo Moyano (Arg) Caja Rural    
137 Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol Team    
138 Francesco Lasca (Ita) Caja Rural    
139 Robert Förster (Ger) Unitedhealthcare Pro Cycling Team    
140 Mehdi Sohrabi (IRI) Lotto Belisol Team    
141 Jefrry Romero Corredor (Col) Colombia – Coldeportes    
142 Jens Mouris (Ned) Greenedge Cycling Team    
143 Adrian Hegyvary (USA) Unitedhealthcare Pro Cycling Team    
144 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team    
145 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma-Quickstep    
146 Marco Haller (Aut) Katusha Team    
147 Karl Menzies (Aus) Unitedhealthcare Pro Cycling Team    
148 Andy Cappelle (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s    
149 Rob Goris (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s    
150 Bünyamin Ozdemir (Tur) Salcano – Arnavütkoy    
151 Sander Cordeel (Bel) Lotto Belisol Team    
152 Ramon Sinkeldam (Ned) Argos-Shimano    
153 Tom Veelers (Ned) Argos-Shimano 0:31:49  
154 Juan Jose Haedo (Arg) Team Saxo Bank    
155 Jimmy Casper (Fra) AG2R La Mondiale    
156 Martin Gilbert (Can) Spidertech Powered By C10 0:31:50  
157 Jacob Keough (USA) Unitedhealthcare Pro Cycling Team 0:31:54  
158 Filippo Fortin (Ita) Team Type 1 – Sanofi 0:31:55  
159 Antonio Cabello Baena (Spa) Andalucia    
160 Marcel Kittel (Ger) Argos-Shimano    
161 Ronan Van Zandbeek (Ned) Argos-Shimano    
162 Mustafa Carsi (Tur) Salcano – Arnavütkoy    
163 Cheng Ji (Chn) Argos-Shimano    
164 Filippo Baggio (Ita) Utensilnord Named 0:31:57  
165 Marco Zanotti (Ita) Utensilnord Named    
166 Boris Shpilevsky (Rus) AG2R La Mondiale 0:32:00  
167 Jean-Pierre Drucker (Lux) Accent Jobs – Willems Veranda’s    
168 Wim De Vocht (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s 0:32:13  
169 Francesco Chicchi (Ita) Omega Pharma-Quickstep 0:32:17  
170 Michael Hepburn (Aus) Greenedge Cycling Team 0:32:19  
171 Mustafa Sayar (Tur) Konya Torku Seker Spor 0:32:37  
172 Jonathan Patrick Mccarty (USA) Spidertech Powered By C10 0:32:39  
173 Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:32:50  
174 Jonas Vangenechten (Bel) Lotto Belisol Team    
175 Davide Ricci Bitti (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:32:56  
176 Thomas Bertolini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia    
177 Simon Lambert Lemay (Can) Spidertech Powered By C10 0:33:15  
178 Huseyin Ozcan (Tur) Konya Torku Seker Spor 0:33:19  
179 Cristiano Benenati (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:33:22  
180 Thomas Leezer (Ned) Rabobank Cycling Team 0:33:34  
181 Steve Houanard (Fra) AG2R La Mondiale 0:33:35  
182 Jos Van Emden (Ned) Rabobank Cycling Team 0:33:42  
183 Mirac Kal (Tur) Konya Torku Seker Spor 0:34:16  
184 Muhammet Atalay (Tur) Konya Torku Seker Spor 0:34:24  
185 Coen Vermeltfoort (Ned) Rabobank Cycling Team 0:34:35  
186 Matteo Pelucchi (Ita) Team Europcar 0:45:45  
187 Anthony Ravard (Fra) AG2R La Mondiale 0:45:49

 

 

3. Etap Sonrası Takım Sıralaması: 

 

1 Astana Pro Team 32:18:26  
2 Caja Rural 0:00:47  
3 Bretagne – Schuller 0:03:17  
4 AG2R La Mondiale 0:03:39  
5 Andalucia 0:04:26  
6 Team Type 1 0:07:02  
7 Konya Torku Seker Spor 0:07:38  
8 Team Europcar 0:14:21  
9 Katusha Team 0:15:13  
10 Omega Pharma-QuickStep 0:17:14  
11 Colombia – Coldeportes 0:17:25  
12 GreenEDGE Cycling Team 0:18:25  
13 Salcano – Arnavütkoy 0:19:34  
14 Team Saxo bank 0:21:13  
15 Utensilnord Named 0:22:05  
16 Team Spidertech Powered by C10 0:23:33  
17 Lampre – ISD 0:23:42  
18 Team NetApp 0:25:56  
19 Unitedhealthcare Presented By Maxxis 0:27:31  
20 Argos-Shimano 0:30:53  
21 Colnago – CSF Inox 0:31:17  
22 Farnese Vini-Selle Italia 0:33:23  
23 Rabobank Cycling Team 0:34:33  
24 Accent Jobs – Willems Véranda’s 0:38:11  
25 Lotto-Belisol Team 0:41:21

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın