Sıkı Durun Gorilla Geliyor! – Tour Down Under’da Muhteşem Sprint Finişi

19/01/2012  //     //  Genel

 

 

 

İki Santos Tour Down Under şampiyonluğu olan Andre Greipel bugün 3. etabı sprint finişini patlayıcı “Gorilla” gücüyle kazanarak lider mayosunu geri aldı ve bu zaferiyle aynı zamanda Tour Down Under’daki toplam etap zaferlerinin sayısını da 10’a çıkarttı. 2008 ve 2010 Tour Down Under şampiyonu güne genel klasmanda Martin Kohler’in 2 saniye gerisinde 2. sırada başladı. Greipel bugün kazandığı 10 saniyelik bonusla yarın Norwood – Tanunda arasında geçecek 4. etaba İsviçreli’nin 8 saniye önünde lider olarak başlayacak.

 

Greipel etabın hemen ardından “Rüzgar işleri gerçekten karmaşık hale getiriyor, bu yüzden finiş sinirlerimi oldukça gerdi” dedi. Greipel birkaç sene önce aynı etapta geçirdiği bir kazanın ardından hastaneye kaldırılmıştı. Fakat Lotto-Belisol takımının güçlü sprinteri bugün zamanlamasını mükemmel bir şekilde ayarlayıp sol taraftan fırtına gibi sıyrılıp Yauheni Hutarovich (FDJ-Big Mat) ve Sky takımının yıldızı Edvald Boasson Hagen’i alt ederek zaferi almasını bildi.

 

 

Unley’den başlayan etap heyecan verici muhteşem sprint finişinin öncesinde biraz durgun geçti diyebiliriz. Eduard Vorganov (Katusha), Jan Bakelants (RadioShack – Nissan), Thomas de Gendt (Vacansoleil) ve Matt Brammeier (Omega Pharma – QuickStep) dörtlüsü 5 dakikaya kadar çıkartabildikleri farkla bir kaçış grubu oluşturdu. De Gendt üç ara kapının da zaferini alarak günün sonunda Dağların Kralı puantiyeli mayosunu ve zaman bonuslarını kazandı. Dörtlü 134.5km’lik etabın 100km işaretinin yakınlarında yakalandı. Bu noktadan sonra peloton iki başarısız atak denemesi dışında tek parça halinde ilerledi ve Greipel’in heyecan yarattığı finişe kadar herhangi bir hareketlenme olmadı.

 

 

Yarışı izleme imkanı olmayan takipçilerimize de etabın detaylı bir anlatımını ve yorumlamasını yapacak olursak;

 

 

2012 Santos TourDown Under’ın Unley’den Victor Limanı’na kadar süren 134.5km’lik 3. etabına lider mayoyla başlayan isim 2. etapta zaman bonuslarını toplayan ve 2 saniyelik avantajla Greipel’in önüne geçen Martin Kohler oldu. King William yolunda ılımlı hava koşullarında yarışa başlayan bisikletçileri tırmanışlarda zorlu bir rüzgar bekliyordu.

 

Etabın 8. kilometresinde Stuart O’Grady, Bernard Sulzberger, Wilco Kelderman ve Javier Moreno dörtlüsünden bir atak geldiyse de kısa zamanda yakalandılar ve onların yerini Eduard Vorganov (Katusha), Jan Bakelandts (RadioShack-Nissan) ve Thomas de Gendt (Vacansoleil) üçlüsü alarak pelotonla arayı 15 saniye açtılar. 11.km civarlarında Matt Brammeier (Omega Pharma – Quickstep) de üçlüye katıldı ve aradaki fark 1dk 40 saniyeye yükseldi. 16.km’de arayı 4dk 20 saniye açan atak grubu arasında genel sıralamada en çok şanşı olan isim 6. sırada, Martin Kohler’in 10 saniye gerisindeki Katusha’lı Vorganov’du fakat bu duruma pelotondan fazla itiraz gelmediği 35.km’lerde zaman farkının artmasına (5dk 25sn) izin vermelerinden anlaşılabiliyordu.

 

 

 

43.km’de günün ilk prim kapısı olan Sellicks Tepesi’ndeki Dağların Kralı noktasından ilk geçen isim Thomas de Gendt oldu. Günün tek tırmanış primi olan Kategori-2 tırmanış kapısından 10 puan kazanan Belçikalı 4. etaba puantiyeli mayoyla başlamayı böylece garantilemiş oldu. Bu sıralarda peloton aradaki farkı 4dk 40 saniyeye indirdi. Dörtlünün ardından prim kapısını pelotonda ilk geçen isim Tiago Machado oldu. 65.km’deki sprint kapısını da lider olarak geçen Thomas de Gendt, ara kapılarda bugüne kadar 4’de 4 yapan Martin Kohler’in kazandığı zaferi tuzla buz etmiş oldu. Bu sıralarda arkada Rabobank, GreenEDGE ve Lotto-Belisol takımlarının liderliğinde temposunu arttırmış olan pelotonla dörtlü arasındaki fark 1dk 50 saniyeye indi. Lider mayolu Kohler ise pelotonun arkalarında kalarak bugün ara kapılardan puan toplayamadı.

 

70.km civarlarında bulunan ravitayman bölgesinde beslenme çantalarını alan peloton tekrar artmış olan farkı (2dk 10s) kaybettiği enerjiyi geri kazandıktan sonra kapatmak üzere hızını arttırdı ve 84.km’de 1dk 30 saniyeye indirdi. Etabın 90.km’sinde bulunan sprint kapısında yine puanları toplayan Belçikalı bisikletçi Thomas de Gendt bu sayede toplamda 6sn zaman bonusu kazanmış oldu.

 

Ve günün kaçışı ara prim kapıları bittikten sonra 100.km dolaylarında peloton tarafından yakalandı. Bu sıralarda önü BMC ve SKY takımları çekerken pelotonda geriye düşmeler görülse de sonradan tekrar pelotona yetiştiler ve 130 kişilik peloton tek parça halinde sprint finişine doğru pedallamaya devam etti.

 

 

115.km civarlarında Matt Hayman’ın da dahil olduğu üç kişilik bir kaçış denemesi olsa da finişin yaklaşmasıyla gerginleşen peloton ipleri elinde tuttu ve kaçışa izin vermedi. Finişe kadar küçük atak denemeleri olsa da kayda değer bir kaçış yaşanmadı ve etap sonunda “Gorilla” Greipel mükemmel zamanlama ve muhteşem sprintiyle Yauheni Hutarovich (Equipe Cycliste) ve Edvald Boasson Hagen’i (Team Sky) “sollayarak” zafere koştu.

 

 

 

Gücünü ve formda olduğunu kanıtlayan ve zaferlerine zafer katan Greipel bu galibiyetini turun 1. etabında yaşadığı kaza sonucunda 6. omuru kırılan ve yarıştan çekilmek zorunda kalan takım arkadaşı Jurgen Roelandts’a ithaf etti.

Greipel etap sonunda “Bu zafer bizi hastaneden desteklemek zorunda kalan arkadaşımız Jurgen Roelandts için. Neredeyse 3 yarışçı fire vermemize rağmen takımımızın geri kalanı sapasağlam ve bugün muhteşem bir performans gösterdiler” yorumunu yaptı.

 

 

 

Santos Tour Down Under 3. Etap : Etap Sonuçları ( ilk 50 )

1 André Greipel (Ger) Lotto-Belisol (Ger) Lotto-Belisol 3:21:55
2 Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ – BigMat (Blr) FDJ – BigMat
3 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling (Nor) Sky Procycling
4 Mark Renshaw (Aus) Rabobank (Aus) Rabobank
5 Robbie Mcewen (Aus) GreenEDGE (Aus) GreenEDGE
6 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana (Ita) Astana
7 Heinrich Haussler (Aus) Garmin-Barracuda (Aus) Garmin-Barracuda
8 Daniele Bennati (Ita) RadioShack-Nissan (Ita) RadioShack-Nissan
9 Manuel Belletti (Ita) AG2R La Mondiale (Ita) AG2R La Mondiale
10 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling (Aus) Sky Procycling
11 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-QuickStep (Ita) Omega Pharma-QuickStep
12 Michael Matthews (Aus) Rabobank (Aus) Rabobank
13 Romain Feillu (Fra) Vacansoleil -DCM (Fra) Vacansoleil -DCM
14 Jonathan Cantwell (Aus) Team Saxo Bank (Aus) Team Saxo Bank
15 Gerald Ciolek (Ger) Omega Pharma-QuickStep (Ger) Omega Pharma-QuickStep
16 Steele Von Hoff (Aus) UNI SA – Australia (Aus) UNI SA – Australia
17 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar (Spa) Movistar
18 Xavier Florencio Cabrè (Spa) Katusha (Spa) Katusha
19 William Bonnet (Fra) FDJ – BigMat (Fra) FDJ – BigMat
20 Simon Gerrans (Aus) GreenEDGE (Aus) GreenEDGE
21 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-QuickStep (Bel) Omega Pharma-QuickStep
22 Kristof Goddaert (Bel) AG2R La Mondiale (Bel) AG2R La Mondiale
23 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling (GBr) Sky Procycling
24 Michael Rogers (Aus) Sky Procycling (Aus) Sky Procycling
25 Tom Palmer (Aus) UNI SA – Australia (Aus) UNI SA – Australia
26 Linus Gerdemann (Ger) RadioShack-Nissan (Ger) RadioShack-Nissan
27 Luke Roberts (Aus) Team Saxo Bank (Aus) Team Saxo Bank
28 Jan Bakelants (Bel) RadioShack-Nissan (Bel) RadioShack-Nissan
29 Jack Bauer (NZl) Garmin-Barracuda (NZl) Garmin-Barracuda
30 Wouter Mol (Ned) Vacansoleil -DCM (Ned) Vacansoleil -DCM
31 Martijn Maaskant (Ned) Garmin-Barracuda (Ned) Garmin-Barracuda
32 Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD (Ger) Lampre – ISD
33 Hayden Roulston (NZl) RadioShack-Nissan (NZl) RadioShack-Nissan
34 Mirko Selvaggi (Ita) Vacansoleil -DCM (Ita) Vacansoleil -DCM
35 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil -DCM (Uzb) Vacansoleil -DCM
36 Kristijan Koren (Svk) Liquigas – Cannondale (Svk) Liquigas – Cannondale
37 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-QuickStep (Bel) Omega Pharma-QuickStep
38 Bernard Sulzberger (Aus) UNI SA – Australia (Aus) UNI SA – Australia
39 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Barracuda (Can) Garmin-Barracuda
40 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale (Fra) AG2R La Mondiale
41 Eduard Vorganov (Rus) Katusha (Rus) Katusha
42 Adam Hansen (Aus) Lotto-Belisol (Aus) Lotto-Belisol
43 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas – Cannondale (Ita) Liquigas – Cannondale
44 Kenny Van Hummel (Ned) Vacansoleil -DCM (Ned) Vacansoleil -DCM
45 Davide Cimolai (Ita) Lampre – ISD (Ita) Lampre – ISD
46 Alessandro Ballan (Ita) BMC (Ita) BMC
47 Marcel Sieberg (Ger) Lotto-Belisol (Ger) Lotto-Belisol
48 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi (Spa) Euskaltel-Euskadi
49 Oscar Freire (Spa) Katusha (Spa) Katusha
50 Mathew Hayman (Aus) Sky Procycling (Aus) Sky Procycling

 

 

 

Genç Yarışçılar Genel Sıralaması

1 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling (Nor) Sky Procycling 3:21:55
2 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana (Ita) Astana
3 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-QuickStep (Ita) Omega Pharma-QuickStep
4 Michael Matthews (Aus) Rabobank (Aus) Rabobank
5 Steele Von Hoff (Aus) UNI SA – Australia (Aus) UNI SA – Australia
6 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-QuickStep (Bel) Omega Pharma-QuickStep
7 Tom Palmer (Aus) UNI SA – Australia (Aus) UNI SA – Australia
8 Davide Cimolai (Ita) Lampre – ISD (Ita) Lampre – ISD
9 Romain Sicard (Fra) Euskaltel-Euskadi (Fra) Euskaltel-Euskadi
10 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-QuickStep (GBr) Omega Pharma-QuickStep
11 Angel Madrazo (Spa) Movistar (Spa) Movistar
12 Jaroslaw Marycz (Pol) Team Saxo Bank (Pol) Team Saxo Bank
13 Romain Lemarchand (Fra) AG2R La Mondiale (Fra) AG2R La Mondiale
14 Massimo Graziato (Ita) Lampre – ISD (Ita) Lampre – ISD
15 Rohan Dennis (Aus) UNI SA – Australia (Aus) UNI SA – Australia
16 Leigh Howard (Aus) GreenEDGE (Aus) GreenEDGE
17 Cameron Meyer (Aus) GreenEDGE (Aus) GreenEDGE
18 Jesse Sergent (NZl) RadioShack-Nissan (NZl) RadioShack-Nissan
19 Alex Dowsett (GBr) Sky Procycling (GBr) Sky Procycling
20 Gatis Smukulis (Lat) Katusha (Lat) Katusha
21 Ricardo Garcia Ambroa (Spa) Euskaltel-Euskadi (Spa) Euskaltel-Euskadi
22 Jay Mccarthy (Aus) UNI SA – Australia (Aus) UNI SA – Australia
23 Adam Blythe (GBr) BMC (GBr) BMC
24 Wilco Kelderman (Ned) Rabobank (Ned) Rabobank
25 Nathan Haas (Aus) Garmin-Barracuda (Aus) Garmin-Barracuda
26 Stefano Agostini (Ita) Liquigas – Cannondale (Ita) Liquigas – Cannondale
27 Daniele Ratto (Ita) Liquigas – Cannondale (Ita) Liquigas – Cannondale
28 Lachlan Norris (Aus) UNI SA – Australia (Aus) UNI SA – Australia
29 Arnaud Courteille (Fra) FDJ – BigMat (Fra) FDJ – BigMat
30 Victor Cabedo (Spa) Euskaltel-Euskadi (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:02
31 Gorka Izagirre Inausti (Spa) Euskaltel-Euskadi (Spa) Euskaltel-Euskadi
32 Luke Durbridge (Aus) GreenEDGE (Aus) GreenEDGE 0:03:00

 

 

Takım Sıralaması

1 Sky Procycling 10:05:45
2 Omega Pharma-QuickStep
3 RadioShack-Nissan
4 Rabobank
5 Garmin-Barracuda
6 AG2R La Mondiale
7 Vacansoleil -DCM
8 UNI SA – Australia
9 GreenEDGE
10 Lotto-Belisol
11 FDJ – BigMat
12 Team Saxo Bank
13 Katusha
14 Movistar
15 Liquigas – Cannondale
16 Lampre – ISD
17 BMC
18 Euskaltel-Euskadi
19 Astana

 

3. Etap Sonrası Genel Sıralama ( ilk 100 )

1 André Greipel (Ger) Lotto-Belisol (Ger) Lotto-Belisol 11:54:52
2 Martin Kohler (Swi) BMC (Swi) BMC 0:00:08
3 Michael Matthews (Aus) Rabobank (Aus) Rabobank 0:00:12
4 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil -DCM (Bel) Vacansoleil -DCM 0:00:14
5 Simon Gerrans (Aus) GreenEDGE (Aus) GreenEDGE 0:00:16
6 Jan Bakelants (Bel) RadioShack-Nissan (Bel) RadioShack-Nissan
7 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling (Nor) Sky Procycling
8 Eduard Vorganov (Rus) Katusha (Rus) Katusha
9 Rohan Dennis (Aus) UNI SA – Australia (Aus) UNI SA – Australia 0:00:17
10 Xavier Florencio Cabrè (Spa) Katusha (Spa) Katusha 0:00:20
11 Jonathan Cantwell (Aus) Team Saxo Bank (Aus) Team Saxo Bank
12 Luke Roberts (Aus) Team Saxo Bank (Aus) Team Saxo Bank
13 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling (Aus) Sky Procycling
14 William Bonnet (Fra) FDJ – BigMat (Fra) FDJ – BigMat
15 Daniele Bennati (Ita) RadioShack-Nissan (Ita) RadioShack-Nissan
16 Romain Feillu (Fra) Vacansoleil -DCM (Fra) Vacansoleil -DCM
17 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil -DCM (Uzb) Vacansoleil -DCM
18 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale (Fra) AG2R La Mondiale
19 Michael Rogers (Aus) Sky Procycling (Aus) Sky Procycling
20 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas – Cannondale (Ita) Liquigas – Cannondale
21 Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD (Ger) Lampre – ISD
22 Alessandro Ballan (Ita) BMC (Ita) BMC
23 Kristijan Koren (Svk) Liquigas – Cannondale (Svk) Liquigas – Cannondale
24 Linus Gerdemann (Ger) RadioShack-Nissan (Ger) RadioShack-Nissan
25 Romain Lemarchand (Fra) AG2R La Mondiale (Fra) AG2R La Mondiale
26 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha (Ita) Katusha
27 Adam Hansen (Aus) Lotto-Belisol (Aus) Lotto-Belisol
28 Oscar Freire (Spa) Katusha (Spa) Katusha
29 Alejandro Valverde (Spa) Movistar (Spa) Movistar
30 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-QuickStep (Bel) Omega Pharma-QuickStep
31 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi (Spa) Euskaltel-Euskadi
32 Mathew Hayman (Aus) Sky Procycling (Aus) Sky Procycling
33 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Barracuda (Can) Garmin-Barracuda
34 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-QuickStep (Bel) Omega Pharma-QuickStep
35 Bernard Sulzberger (Aus) UNI SA – Australia (Aus) UNI SA – Australia
36 Romain Sicard (Fra) Euskaltel-Euskadi (Fra) Euskaltel-Euskadi
37 Gerald Ciolek (Ger) Omega Pharma-QuickStep (Ger) Omega Pharma-QuickStep
38 Heinrich Haussler (Aus) Garmin-Barracuda (Aus) Garmin-Barracuda
39 José Ivan Gutierrez (Spa) Movistar (Spa) Movistar
40 Luis Leon Sanchez (Spa) Rabobank (Spa) Rabobank
41 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar (Spa) Movistar
42 Jack Bauer (NZl) Garmin-Barracuda (NZl) Garmin-Barracuda
43 Mirko Selvaggi (Ita) Vacansoleil -DCM (Ita) Vacansoleil -DCM
44 Greg Van Avermaet (Bel) BMC (Bel) BMC
45 Tiago Machado (Por) RadioShack-Nissan (Por) RadioShack-Nissan
46 Vincente Reynes Mimo (Spa) Lotto-Belisol (Spa) Lotto-Belisol
47 Gorka Izagirre Inausti (Spa) Euskaltel-Euskadi (Spa) Euskaltel-Euskadi
48 Sandy Casar (Fra) FDJ – BigMat (Fra) FDJ – BigMat
49 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ – BigMat (Fin) FDJ – BigMat
50 Federico Canuti (Ita) Liquigas – Cannondale (Ita) Liquigas – Cannondale
51 Angel Madrazo (Spa) Movistar (Spa) Movistar
52 Cameron Meyer (Aus) GreenEDGE (Aus) GreenEDGE
53 Sérgio Paulinho (Por) Team Saxo Bank (Por) Team Saxo Bank
54 Martin Elmiger (Swi) AG2R La Mondiale (Swi) AG2R La Mondiale
55 Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan (Ger) RadioShack-Nissan
56 Steele Von Hoff (Aus) UNI SA – Australia (Aus) UNI SA – Australia
57 Matthew Lloyd (Aus) Lampre – ISD (Aus) Lampre – ISD
58 Javier Moreno (Spa) Movistar (Spa) Movistar
59 Jay Mccarthy (Aus) UNI SA – Australia (Aus) UNI SA – Australia
60 Luca Paolini (Ita) Katusha (Ita) Katusha
61 Wilco Kelderman (Ned) Rabobank (Ned) Rabobank
62 Jérémy Roy (Fra) FDJ – BigMat (Fra) FDJ – BigMat
63 Grega Bole (Svk) Lampre – ISD (Svk) Lampre – ISD
64 Robbie Hunter (SAf) Garmin-Barracuda (SAf) Garmin-Barracuda
65 Daniele Ratto (Ita) Liquigas – Cannondale (Ita) Liquigas – Cannondale 0:00:38
66 William Clarke (Aus) UNI SA – Australia (Aus) UNI SA – Australia 0:00:44
67 Francesco Masciarelli (Ita) Astana (Ita) Astana 0:00:46
68 Gatis Smukulis (Lat) Katusha (Lat) Katusha 0:00:53
69 Maxim Belkov (Rus) Katusha (Rus) Katusha
70 Wouter Mol (Ned) Vacansoleil -DCM (Ned) Vacansoleil -DCM 0:00:57
71 Mathias Frank (Swi) BMC (Swi) BMC 0:01:10
72 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-QuickStep (Bel) Omega Pharma-QuickStep 0:01:16
73 Marcel Sieberg (Ger) Lotto-Belisol (Ger) Lotto-Belisol 0:01:24
74 Matthew Brammeier (Ire) Omega Pharma-QuickStep (Ire) Omega Pharma-QuickStep 0:01:27
75 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-QuickStep (Ita) Omega Pharma-QuickStep 0:01:51
76 Davide Vigano (Ita) Lampre – ISD (Ita) Lampre – ISD 0:02:02
77 Marcello Pavarin (Ita) Vacansoleil -DCM (Ita) Vacansoleil -DCM 0:03:12
78 Alan Marangoni (Ita) Liquigas – Cannondale (Ita) Liquigas – Cannondale 0:03:13
79 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana (Ita) Astana
80 Stefano Agostini (Ita) Liquigas – Cannondale (Ita) Liquigas – Cannondale
81 Jonas Jörgensen (Den) Team Saxo Bank (Den) Team Saxo Bank
82 Nathan Haas (Aus) Garmin-Barracuda (Aus) Garmin-Barracuda 0:03:14
83 Davide Cimolai (Ita) Lampre – ISD (Ita) Lampre – ISD 0:03:16
84 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana (Kaz) Astana 0:03:47
85 Adrián Saez (Spa) Euskaltel-Euskadi (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:04:01
86 Mark Renshaw (Aus) Rabobank (Aus) Rabobank 0:05:46
87 Tom Leezer (Ned) Rabobank (Ned) Rabobank
88 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling (GBr) Sky Procycling 0:06:00
89 Matt Goss (Aus) GreenEDGE (Aus) GreenEDGE
90 Massimo Graziato (Ita) Lampre – ISD (Ita) Lampre – ISD 0:06:31
91 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-QuickStep (GBr) Omega Pharma-QuickStep 0:07:08
92 David Lopez (Spa) Movistar (Spa) Movistar 0:07:27
93 Olivier Kaisen (Bel) Lotto-Belisol (Bel) Lotto-Belisol 0:10:23
94 Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ – BigMat (Blr) FDJ – BigMat 0:12:35
95 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD (Ita) Lampre – ISD 0:12:39
96 Manuel Belletti (Ita) AG2R La Mondiale (Ita) AG2R La Mondiale 0:12:45
97 Tom Palmer (Aus) UNI SA – Australia (Aus) UNI SA – Australia
98 Hayden Roulston (NZl) RadioShack-Nissan (NZl) RadioShack-Nissan
99 Kristof Goddaert (Bel) AG2R La Mondiale (Bel) AG2R La Mondiale
100 Robbie Mcewen (Aus) GreenEDGE (Aus) GreenEDGE

 

Jayco Sprint Genel Sıralaması ( ilk 15 )

1 André Greipel (Ger) Lotto-Belisol (Ger) Lotto-Belisol 30  pts
2 Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ – BigMat (Blr) FDJ – BigMat 27
3 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling (Nor) Sky Procycling 24
4 William Clarke (Aus) UNI SA – Australia (Aus) UNI SA – Australia 21
5 Martin Kohler (Swi) BMC (Swi) BMC 20
6 Daniele Bennati (Ita) RadioShack-Nissan (Ita) RadioShack-Nissan 19
7 Mark Renshaw (Aus) Rabobank (Aus) Rabobank 19
8 Michael Matthews (Aus) Rabobank (Aus) Rabobank 18
9 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling (Aus) Sky Procycling 16
10 Heinrich Haussler (Aus) Garmin-Barracuda (Aus) Garmin-Barracuda 15
11 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD (Ita) Lampre – ISD 14
12 Simon Gerrans (Aus) GreenEDGE (Aus) GreenEDGE 13
13 Manuel Belletti (Ita) AG2R La Mondiale (Ita) AG2R La Mondiale 13
14 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas – Cannondale (Ita) Liquigas – Cannondale 12
15 Alejandro Valverde (Spa) Movistar (Spa) Movistar 12

 

 

 

 

Skoda Dağların Kralı Genel Sıralaması

1 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil -DCM (Bel) Vacansoleil -DCM 12  pts
2 William Clarke (Aus) UNI SA – Australia (Aus) UNI SA – Australia 10
3 Martin Kohler (Swi) BMC (Swi) BMC 8
4 Matthew Brammeier (Ire) Omega Pharma-QuickStep (Ire) Omega Pharma-QuickStep 6
5 Jan Bakelants (Bel) RadioShack-Nissan (Bel) RadioShack-Nissan 4
6 Tiago Machado (Por) RadioShack-Nissan (Por) RadioShack-Nissan 4
7 Marcello Pavarin (Ita) Vacansoleil -DCM (Ita) Vacansoleil -DCM 3
8 Eduard Vorganov (Rus) Katusha (Rus) Katusha 2
9 Rohan Dennis (Aus) UNI SA – Australia (Aus) UNI SA – Australia 1

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın