Saxo Bank – Tinkoff Bank İsim Değişikliğine Gidiyor

21/11/2012  //     //  Genel

 

2 tane banka ana sponsoru bulunan Saxo Bank – Tinkoff Bank takımı, ismini kolaylık olması amacıyla değiştirdi. Takım bundan sonra Team Saxo – Tinkoff olarak yarışmayı sürdürecek. Takımdan yapılan açıklamada, ” Riis Cycling olarak 2 ana sponsorumuzla da anlaşarak takımın ismini değiştirmeye karar verdik. Takımın ismi artık Team Saxo – Tinkoff olacak. ” dedi.

Tinkoff Bank, bu yıl Alberto Contador’un yarışlara dönmesiyle Saxo Bank takımı ile ana sponsorluk anlaşması imzalamasıyla takımın renklerine mavi beyazdan sonra sari ve siyah eklendi.

 

Aynı zamanda takımın ambleminde de bazı değişikliklere gidildi. Eskiden takımın formasında yer alan kartal hem ambleme eklenmiş hemde takım formasına geri döndü. Ayrıca amblem’deki yazılardaki banka kelimeleri kaldırıldı.

 

 

Team Saxo – Tinkoff, yeni sezonda güçlendirdiği kadrosuyla Gran Canaria’da boy gösterecek. Takıma yeni katılan Timmy Duggan, Rory Sutherland, Roman Kreuziger, Matti Breschel ve Daniale Bennati ile birlikte kadrosunu güçlendirilen takım, Alberto Contador’un etrafında birleşecek.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın