Santos Tour Down Under 4.Etap Galibiyetiyle Gelen Greipel Rekoru

25/01/2013  //     //  Genel

 

Santos Tour Down Under’ın 4.etap galibiyeti ile Andre Greipel Turun en çok etap kazanan ismi olarak, Tour Down Under rekorunu kırdı. Avusturalya’da WorldTour listesinin ilk yarışı olarak alınan startta turun açılış günü kazandığı 1.etap galiyeti ile, Turun şimdiye kadar en çok kazanan ismi, geçtiğimiz sezon emekli olan Robbie McEwen ile 12’şer galibiyetle eşitlenen ulaşan Greipel, rekor için ihtiyacı olan etap galibiyetini 4.etap galibiyeti ile elde etti. Gün sonunda Tour Down Under genel sıralama sıralasında bir değişiklik olmadı. Turun lider mayosu hala Sky’da, Gerraint Thomas taşıyor.

 

 

Bugün 4.etap 126 kilometrelik masafesiyle  Modbury’den Barossa’daki finiş çizgisine toplu sprint finişi beklentisi ile start aldı. 130 sporcu ile başlanan 4.etapta dünya şampiyonluk forması ile Philippe Gilbert(BMC) kaçış atağını yaptığında, sadece UNİSA-Australia takımının U23 Avusturalya zamana karşı şampiyonu sporcusu Damien Howson cevap verdi. İkili yarış lideri ana gruba zaman farkını yaklaşık üç buçuk dakikaya kadar çıkarttı. Gilbert, ikinci etapta yaptığı kaza ile genell sıralama iddiasını kaybettiğini belirterek, bugünkü etap kaçışında yetenekli genç sporcu Howson’un görülmesini isteiğini belirtti. “Dönüşlerde bana şans verdi, 3 buçuk dakika yarış liderliği için yeterli değildi. Her sezon başında böyle bir erken sezon kaçışı yapıyorum. Bu Arden klasikleri hedefim içib bir hazırlık” dedi.

 

Kaçış grubunun yakalanmasından sonra, finiş için yükselen tempo beraberinde kaza getirdi. 4.etabın son 3 kilometresi içinde gerçekleşen kazada, tur lideri Gerraint Thomas’da vardı. Kurallar ışığında kazanın son 3 kilometrede gerçeklşemiş olması sebebiyle, Thomas’ın genel sıralamadaki üstünlüğü tehlikeye girmedi. Etabın galibiyeti ve tur rekoreri olmayı başaran Greipel ise, “Bugün çok çarpraz rüzgar vardı. Ayrıca son iki kilometre rüzgar karşıdan esiyordu. Takım bugün yine harika iş çıkartıp önlerde kalmamı sağladı. Hep birlikte çalıştı, takımdaki arkadaşlarla olmak gerçekten güzel.” diyerek günü özetledi.

 

Son 3 kilometrede gerçeklenen kaza ise, Australians Graeme Brown (Blanco) ve Bernie Sulzberger (UniSA-Australia)’in düşüşü ile meydana geldi. İkilinin etap sonunda çekilen rötgenleri ve muayeneleri sonrası Brown’un bileğini incittiği, Sulzberger’in ise parmağının incindiği açıklandı. Genel sıralama lideri SKY takımı sporcusu Gerraint Thomas, “RadioShack güçlü, Blanco ve Movistar’ın da iki sağlam adamı var. Bu yüzden alttan yakalamaları zor. Bu sezonun ilk yarışı ve yorgunum. Herşeyimi vererek gidiyorum, umarım bu yeterli olur. Yarın ikinci kez Willunga Hill’den ineceğim. Finişe kadar takımın beni destekleyeceğine eminim.” açıklamasını yaptı.

 

[View:http://www.youtube.com/watch?v=vXoDUQ3pnco:550:0]

 

4.etabın startından sonra Avusturalyalı sporcu Nathan Haas (Garmin-Sharp) rahatsızlanarak yarışı terk etmek zorunda kaldı. Yarın 129 sporcu start alacak.

 

 


 

Santos Tour Down Under 4.etap Finiş Sıralaması:

 

1 André Greipel (Ger) Lotto Belisol 3:02:52  
2 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida    
3 Jonathan Cantwell (Aus) Saxo-Tinkoff    
4 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-Quick-Step    
5 Barry Markus (Ned) Vacansoleil-DCM    
6 Marcel Kittel (Ger) Argos-Shimano    
7 Mark Renshaw (Aus) Blanco    
8 Kenny Van Hummel (Ned) Vacansoleil-DCM    
9 Arnaud Demare (Fra) FDJ    
10 Klaas Lodewyck (Bel) BMC    
11 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale    
12 Andrea Guardini (Ita) Astana    
13 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quick-Step    
14 Robert Hunter (RSA) Garmin Sharp    
15 Steele Von Hoff (Aus) Garmin Sharp    
16 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling    
17 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling    
18 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol    
19 Gorka Izagirre (Spa) Euskaltel Euskadi    
20 Jack Bauer (NZl) Garmin Sharp    
21 Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quick-Step    
22 Maarten Tjallingii (Ned) Blanco    
23 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar    
24 Tiago Machado (Por) Radioshack Leopard    
25 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol    
26 Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R La Mondiale    
27 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quick-Step    
28 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol    
29 Anthony Giacoppo (Aus) UNI SA – Australia    
30 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale    
31 Mickael Delage (Fra) FDJ    
32 Boy Van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM    
33 Ion Izagirre (Spa) Euskaltel Euskadi    
34 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskaltel Euskadi    
35 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana    
36 Stefano Agostini (Ita) Cannondale    
37 Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano    
38 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida    
39 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana    
40 Mathew Hayman (Aus) Sky Procycling    
41 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling    
42 Cristiano Salerno (Ita) Cannondale    
43 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quick-Step    
44 Manuele Boaro (Ita) Saxo-Tinkoff    
45 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel Euskadi    
46 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM    
47 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol    
48 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar    
49 Ivan Santaromita (Ita) BMC    
50 Adam Phelan (Aus) UNI SA – Australia    
51 William Clarke (Aus) Argos-Shimano    
52 Chris Anker Sörensen (Den) Saxo-Tinkoff    
53 Christopher Juul Jensen (Den) Saxo-Tinkoff    
54 Giovanni Visconti (Ita) Movistar    
55 Kenny Elissonde (Fra) FDJ    
56 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ    
57 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling    
58 Tom Jelte Slagter (Ned) Blanco    
59 Gédiminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale    
60 Laurent Didier (Lux) Radioshack Leopard    
61 Jens Voigt (Ger) Radioshack Leopard    
62 George Bennett (NZl) Radioshack Leopard    
63 Jesse Sergent (NZl) Radioshack Leopard    
64 Ben Hermans (Bel) Radioshack Leopard    
65 William Bonnet (Fra) FDJ    
66 Danilo Wyss (Swi) BMC    
67 Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma-Quick-Step    
68 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale    
69 Alan Marangoni (Ita) Cannondale    
70 Philippe Gilbert (Bel) BMC    
71 Valerio Agnoli (Ita) Astana    
72 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM    
73 Maxim Iglinsky (Kaz) Astana    
74 Simone Ponzi (Ita) Astana    
75 Stuart O’Grady (Aus) Orica GreenEdge    
76 Brian Vandborg (Den) Cannondale    
77 Jay Mccarthy (Aus) Saxo-Tinkoff    
78 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida    
79 David Tanner (Aus) Blanco    
80 Jordan Kerby (Aus) UNI SA – Australia    
81 Albert Timmer (Ned) Argos-Shimano    
82 Laurent Mangel (Fra) FDJ    
83 José Herrada Lopez (Spa) Movistar    
84 Calvin Watson (Aus) UNI SA – Australia    
85 Julian Kern (Ger) AG2R La Mondiale    
86 Andrey Amador (Crc) Movistar    
87 José Ivan Gutierrez (Spa) Movistar    
88 Willem Wauters (Bel) Vacansoleil-DCM    
89 Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-DCM    
90 Takashi Miyazawa (Jpn) Saxo-Tinkoff    
91 Luke Rowe (GBr) Sky Procycling    
92 Federico Canuti (Ita) Cannondale    
93 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quick-Step    
94 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:42  
95 Eros Capecchi (Ita) Movistar    
96 Lachlan Morton (Aus) Garmin Sharp    
97 Martin Kohler (Swi) BMC    
98 Steve Morabito (Swi) BMC    
99 Amaël Moinard (Fra) BMC    
100 Wilco Kelderman (Ned) Blanco    
101 Mikel Astarloza (Spa) Euskaltel Euskadi    
102 Cameron Wurf (Aus) Cannondale    
103 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol 0:02:03  
104 Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol    
105 Thierry Hupond (Fra) Argos-Shimano    
106 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge    
107 Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling 0:02:03  
108 Andy Schleck (Lux) Radioshack Leopard    
109 Damien Howson (Aus) UNI SA – Australia 0:02:07  
110 Juraj Sagan (Svk) Cannondale    
111 Jack Bobridge (Aus) Blanco 0:02:19  
112 Jens Mouris (Ned) Orica GreenEdge    
113 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida    
114 Matthew Lloyd (Aus) Lampre-Merida    
115 Simone Stortoni (Ita) Lampre-Merida    
116 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre-Merida    
117 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp    
118 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge    
119 Matthew Goss (Aus) Orica GreenEdge    
120 Bernard Sulzberger (Aus) UNI SA – Australia    
121 Jon Aberasturi (Spa) Euskaltel Euskadi    
122 Graeme Brown (Aus) Blanco    
123 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge    
124 Zakkari Dempster (Aus) UNI SA – Australia    
125 Enrico Gasparotto (Ita) Astana    
126 Juan Jose Lobato (Spa) Euskaltel Euskadi    
127 Yann Huguet (Fra) Argos-Shimano    
128 Jonas Ahlstrand (Swe) Argos-Shimano 0:05:37  
129 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge    
DNF Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp    

 

4.Etap Sonunda Genel Sıralama:

 

1 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 12:59:09  
2 Tom Jelte Slagter (Ned) Blanco 0:00:05  
3 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar 0:00:06  
4 Ben Hermans (Bel) Radioshack Leopard 0:00:08  
5 Gorka Izagirre (Spa) Euskaltel Euskadi 0:00:15  
6 Ion Izagirre (Spa) Euskaltel Euskadi    
7 Jack Bauer (NZl) Garmin Sharp    
8 Tiago Machado (Por) Radioshack Leopard    
9 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol    
10 George Bennett (NZl) Radioshack Leopard    
11 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre-Merida    
12 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ    
13 Wilco Kelderman (Ned) Blanco    
14 Kenny Elissonde (Fra) FDJ 0:00:23  
15 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar 0:00:31  
16 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:32  
17 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM    
18 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana    
19 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quick-Step    
20 Chris Anker Sörensen (Den) Saxo-Tinkoff    
21 Ivan Santaromita (Ita) BMC 0:00:35  
22 Lachlan Morton (Aus) Garmin Sharp 0:01:02  
23 Jonathan Cantwell (Aus) Saxo-Tinkoff 0:01:25  
24 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quick-Step 0:01:32  
25 Adam Phelan (Aus) UNI SA – Australia    
26 Cristiano Salerno (Ita) Cannondale 0:01:50  
27 Zakkari Dempster (Aus) UNI SA – Australia 0:01:59  
28 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:08  
29 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol 0:02:41  
30 Simone Ponzi (Ita) Astana 0:02:46  
31 Robert Hunter (RSA) Garmin Sharp 0:02:47  
32 Philippe Gilbert (Bel) BMC    
33 Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano 0:02:52  
34 Elia Favilli (Ita) Lampre-Merida 0:02:57  
35 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM 0:03:11  
36 Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R La Mondiale 0:03:16  
37 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge 0:03:26  
38 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 0:03:27  
39 Giovanni Visconti (Ita) Movistar 0:03:32  
40 David Tanner (Aus) Blanco 0:03:37  
41 Arnaud Demare (Fra) FDJ 0:03:40  
42 Mathew Hayman (Aus) Sky Procycling 0:03:55  
43 Steele Von Hoff (Aus) Garmin Sharp 0:04:23  
44 Bernard Sulzberger (Aus) UNI SA – Australia 0:04:28  
45 Mickael Delage (Fra) FDJ 0:04:31  
46 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quick-Step 0:04:41  
47 Yann Huguet (Fra) Argos-Shimano 0:04:45  
48 Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quick-Step 0:04:52  
49 Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma-Quick-Step 0:05:42  
50 Stefano Agostini (Ita) Cannondale 0:05:51  
51 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel Euskadi    
52 Maxim Iglinsky (Kaz) Astana    
53 Andrey Amador (Crc) Movistar    
54 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol 0:06:22  
55 André Greipel (Ger) Lotto Belisol 0:06:38  
56 Matthew Goss (Aus) Orica GreenEdge 0:06:44  
57 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 0:07:12  
58 Federico Canuti (Ita) Cannondale 0:07:18  
59 Jens Voigt (Ger) Radioshack Leopard    
60 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge 0:07:20  
61 Danilo Wyss (Swi) BMC 0:07:31  
62 William Bonnet (Fra) FDJ 0:07:45  
63 Mark Renshaw (Aus) Blanco 0:07:55  
64 Stuart O’Grady (Aus) Orica GreenEdge    
65 Amaël Moinard (Fra) BMC    
66 Steve Morabito (Swi) BMC    
67 Valerio Agnoli (Ita) Astana 0:08:17  
68 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling 0:08:25  
69 Klaas Lodewyck (Bel) BMC 0:08:36  
70 José Ivan Gutierrez (Spa) Movistar 0:08:37  
71 Laurent Didier (Lux) Radioshack Leopard 0:08:54  
72 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskaltel Euskadi 0:09:03  
73 Jay Mccarthy (Aus) Saxo-Tinkoff 0:09:15  
74 Simone Stortoni (Ita) Lampre-Merida    
75 Cameron Wurf (Aus) Cannondale 0:09:22  
76 Jack Bobridge (Aus) Blanco 0:09:37  
77 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 0:09:38  
78 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-Quick-Step 0:10:21  
79 Brian Vandborg (Den) Cannondale 0:10:22  
80 Calvin Watson (Aus) UNI SA – Australia 0:10:39  
81 Takashi Miyazawa (Jpn) Saxo-Tinkoff 0:10:42  
82 Jesse Sergent (NZl) Radioshack Leopard 0:10:54  
83 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida 0:11:01  
84 José Herrada Lopez (Spa) Movistar    
85 Albert Timmer (Ned) Argos-Shimano 0:11:17  
86 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol 0:11:22  
87 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling 0:11:27  
88 Jens Mouris (Ned) Orica GreenEdge 0:11:30  
89 Eros Capecchi (Ita) Movistar 0:12:20  
90 Willem Wauters (Bel) Vacansoleil-DCM 0:12:23  
91 Jordan Kerby (Aus) UNI SA – Australia 0:12:34  
92 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quick-Step 0:12:36  
93 Enrico Gasparotto (Ita) Astana 0:12:40  
94 Damien Howson (Aus) UNI SA – Australia 0:12:44  
95 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge 0:12:46  
96 Thierry Hupond (Fra) Argos-Shimano 0:13:10  
97 Christopher Juul Jensen (Den) Saxo-Tinkoff 0:13:49  
98 Tyler Farrar (USA) Garmin Sharp 0:13:51  
99 Anthony Giacoppo (Aus) UNI SA – Australia 0:14:04  
100 Juan Jose Lobato (Spa) Euskaltel Euskadi    
101 Jon Aberasturi (Spa) Euskaltel Euskadi    
102 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge 0:14:25  
103 Juraj Sagan (Svk) Cannondale 0:14:34  
104 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol 0:14:36  
105 Graeme Brown (Aus) Blanco 0:14:51  
106 Alan Marangoni (Ita) Cannondale 0:14:53  
107 Matthew Lloyd (Aus) Lampre-Merida 0:15:05  
108 Maarten Tjallingii (Ned) Blanco 0:15:09  
109 Laurent Mangel (Fra) FDJ 0:15:23  
110 Davide Appollonio (Ita) AG2R La Mondiale 0:15:46  
111 Andrea Guardini (Ita) Astana 0:16:53  
112 Marcel Kittel (Ger) Argos-Shimano    
113 William Clarke (Aus) Argos-Shimano 0:17:55  
114 Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling 0:19:58  
115 Jonas Ahlstrand (Swe) Argos-Shimano 0:20:02  
116 Manuele Boaro (Ita) Saxo-Tinkoff 0:20:30  
117 Barry Markus (Ned) Vacansoleil-DCM 0:21:06  
118 Kenny Van Hummel (Ned) Vacansoleil-DCM 0:22:09  
119 Boy Van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM 0:22:11  
120 Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol 0:22:50  
121 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 0:23:11  
122 Julian Kern (Ger) AG2R La Mondiale 0:23:24  
123 Gédiminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale 0:24:40  
124 Luke Rowe (GBr) Sky Procycling 0:24:58  
125 Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-DCM 0:26:24  
126 Andy Schleck (Lux) Radioshack Leopard 0:26:39  
127 Mikel Astarloza (Spa) Euskaltel Euskadi 0:27:13  
128 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana 0:28:35  
129 Martin Kohler (Swi) BMC 0:28:58  
Jayco Sprint Klasifikasyonu
Puan
1 André Greipel (Ger) Lotto Belisol 30  puan
2 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 29  
3 Philippe Gilbert (Bel) BMC 28  
4 Tom Jelte Slagter (Ned) Blanco 27  
5 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre-Merida 27  
6 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar 24  
7 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida 24  
8 Simone Ponzi (Ita) Astana 23  
9 Mark Renshaw (Aus) Blanco 22  
10 Arnaud Demare (Fra) FDJ 21  
11 William Clarke (Aus) Argos-Shimano 20  
12 Matthew Goss (Aus) Orica GreenEdge 14  
13 Ben Hermans (Bel) Radioshack Leopard 13  
14 Jonathan Cantwell (Aus) Saxo-Tinkoff 13  
15 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-Quick-Step 12  
16 Giovanni Visconti (Ita) Movistar 11  
17 Steele Von Hoff (Aus) Garmin Sharp 11  
18 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol 11  
19 Barry Markus (Ned) Vacansoleil-DCM 11  
20 Jordan Kerby (Aus) UNI SA – Australia 10  
21 Marcel Kittel (Ger) Argos-Shimano 10  
22 Jack Bauer (NZl) Garmin Sharp 9  
23 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar 9  
24 Wilco Kelderman (Ned) Blanco 8  
25 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 8  
26 Kenny Van Hummel (Ned) Vacansoleil-DCM 8  
27 Ion Izagirre (Spa) Euskaltel Euskadi 7  
28 Ivan Santaromita (Ita) BMC 7  
29 Gorka Izagirre (Spa) Euskaltel Euskadi 6  
30 George Bennett (NZl) Radioshack Leopard 6  
31 Zakkari Dempster (Aus) UNI SA – Australia 6  
32 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge 6  
33 Klaas Lodewyck (Bel) BMC 6  
34 Damien Howson (Aus) UNI SA – Australia 6  
35 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale 5  
36 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge 5  
37 Graeme Brown (Aus) Blanco 4  
38 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM 3  
39 Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quick-Step 3  
40 Calvin Watson (Aus) UNI SA – Australia 3  
41 Christopher Juul Jensen (Den) Saxo-Tinkoff 2  
42 Maarten Tjallingii (Ned) Blanco 2  
Skoda Dağların Kralı Klasifikasyonu
Puan
1 Jack Bobridge (Aus) Blanco 20  puan
2 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 16  
3 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar 14  
4 Jordan Kerby (Aus) UNI SA – Australia 10  
5 Damien Howson (Aus) UNI SA – Australia 10  
6 George Bennett (NZl) Radioshack Leopard 8  
7 Ben Hermans (Bel) Radioshack Leopard 6  
8 Philippe Gilbert (Bel) BMC 6  
9 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge 6  
10 Jack Bauer (NZl) Garmin Sharp 4  
11 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskaltel Euskadi 4  
12 Graeme Brown (Aus) Blanco 4  
13 Manuele Boaro (Ita) Saxo-Tinkoff 4  
14 Tom Jelte Slagter (Ned) Blanco 2  
Hindmarsh Takım Genel Sıralaması
Süre
1 Radioshack Leopard 38:58:09  
2 Movistar 0:01:22  
3 Lotto Belisol 0:01:52  
4 Garmin Sharp 0:03:22  
5 Blanco 0:03:25  
6 FDJ 0:03:29  
7 AG2R La Mondiale 0:04:03  
8 Omega Pharma-Quick-Step 0:05:06  
9 Sky Procycling 0:05:23  
10 Euskaltel Euskadi 0:05:39  
11 Lampre-Merida 0:05:43  
12 Saxo-Tinkoff 0:06:21  
13 UNI SA – Australia 0:07:17  
14 Astana 0:08:08  
15 Cannondale 0:09:42  
16 BMC 0:10:01  
17 Argos-Shimano 0:11:03  
18 Orica GreenEdge 0:11:51  
19 Vacansoleil-DCM 0:14:43  

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın
Benzer Haberler