San Sebastian Klasiği 2010-31 Temmuz Cumartesi

29/07/2010  //     //  Genel

        31 Temmuz 2010 Cumartesi günü İspanya’da San Sebastian Klasiği’nde İspanya Turu ve Dünya Şampiyonasına katılacak bir çok favori isim yarışacak. Fransa turu sonrası tura katılanların çoğunun San Sebastian Klasiğine katılacak olması yorgun bacakların tek günlük yarışta Temmuz ayının İspanya güneşi altında nefes kesici olacak.

San Sebastian Parkur Profili- San Sebastian (234 km.)

 

        Katılacak güçlü isimlere bakıldığında tek günlük yarışların dezavantajı gününde olmama durumuna bağlı tek günlük yarış, performans ve sonuç yaşanacak. Astana takımı Alberto Contador ile katılacak, QuickStep takımı 2009 San Sebastian Klasiğini kazanan Carlos Barredo ve bu sene Fransa Bisiklet Turunda 2 kez sarı mayoyu giyerek sezon içi formda olduğunu gösteren Sylvain Chavanel ile katılacak. Katusha takımından Joaquin Rodriguez, Liquigas takımından Ivan Basso, Vincenzo Nibali, Roman Kreuziger, Saxo Bank Takımından Andy Schleck, Jens Voigt; HTC-Columbia’dan Michael Rogers liderliğinde Tejay Van Garderen de yarışacak. Ayrıca Levi Leipheimer liderliğinde Team RadioShack ve genç Janez Brajkovic; Caisse d’Epargne’den Luis Leon Sanchez, David Arrayo; Rabobank’tan Denis Menchov, Roberto Gesink; Cervelo’dan Carlos Sastre; Lampre’den Damiano Cunego, Simon Spilak, Francesco Gavazzi, Garmin’den David Millar, Sky’dan Thomas Lövkist ve daha bir çok favori isim takım kadrolarıyla tek günlük San Sebastian Klasiklerinde yarışıp Fransa turu yorgunluğu üstüne performans sergileyecekler.

    Euskatel takımından Samuel Sanchez (Fransa Turunun son etabında sağ eli çatlak olarak yarıştı. Cumartesi günü eli iyileşmeden San Sebastian Klasiğinde yarışacak).

Önceki Yıllarda San Sebastian Klasiğini Kazanan Sporcular :

2009: Carlos Barredo
2008: Alejandro Valverde
2007: Leonardo Bertagnolli
2006: Xavier Florencio
2005: Constantino Zaballa
2004: Martin Perdiguero
2003: Paolo Bettini
2002: Laurent Jalabert
2001: Laurent Jalabert
2000: Erik Dekker

2010 San Sebastian Klasiğine Katılacak Takımlar ve Takım Kadroları:

QUICK STEP

ASTANA

TEAM KATUSHA

Direktör: BLAMATI, Davide

Direktör:MARTINELLI, Giuseppe

Direktör: CHIESA, Mario

1. BARREDO, Carlos

11. CONTADOR. Alberto

21. RODRÍGUEZ, Joaquín

2. CHAVANEL, Sylvain

12. IGLINSKIY, Maxim

22. POZZATO, Filippo

3. PINEAU, Jerome

13. NAVARRO, Daniel

23. KOLOBNEV, Alexandr

4. DENEVYNS, Dries

14. TIRALONGO, Paolo

24. CARUSO, Gianpaolo

5. DE WEERT, Kevin

15. RENEV, Sergey

25. IVANOV, Serguei

6. REDA, Francesco

16. DE LA FUENTE, David

26. KLIMOV, Serguei

7. VAN DE WALLE, Jurgen

17. JUFRE, Josep

27. MAZZANTI, Luca

8. WYNANTS, Maarten

18. HERNÁNDEZ, Jesús

28. VORGANOV, Eduard

LIQUIGAS – DOIMO

TEAM SAXO BANK

TEAM HTC – COLUMBIA

Direktör: MARIUZO, Dario

Direktör: FROST, Dan

Direktör: PEIPER, Allan

31. BASSO, Ivan

41. SCHLECK, Andy

51. ROGERS, Michael

32. KREUZIGER, Roman

42. VOIGT, Jens

52. GULDHAMMER; Rasmus

33. NIBALI, Vicenzo

43. LARSSON, Gustav

53. SIVTSOV, Kanstantsin

34. BELLOTTI, Francesco

44. PORTE, Richie

54. VAN GARDEREN, Tejay

35. AGNOLI, Valerio

45. SÖRENSEN, Nicki

55. DOCKX, Gert

36. SANTAROMITA, Ivan

46. SÖRENSEN, Chrisi

56. GOSS, Matthew Harley

37. KISERLOVSKI, Robert

47. STEENSEN, André

57. PINOTTI, Marco

38. FINETTO, Mauro

48. FUGLSANG, Jakob

58. ROULSTON, Hayden

OMEGA PHARMA – LOTTO

TEAM RADIOSHACK

CAISSE D’EPARGNE

Direktör: DAMIANI, Roberto

Direktör: GALLOPIN, Alan

Direktör: UNZUE, Eusebio

61. GILBERT, Philippe

71. LEIPHEIMER, Levi

81. SÁNCHEZ, Luis León

62. AERTS, Mario

72. ZUBELDIA, Haimar

82. ARROYO, David

63. BRANDT, Christophe

73. MCCARTNEY, Jason

83. URAN, Rigoberto

64. MORENO, Daniel

74. BRAJCKOVIC, Janez

84. GUTIÉRREZ, José Ivan

65. BAKELANDTS, Jan

75. BUSCHE, Matthew

85. LÓPEZ, David

66. DELAGE, Mickael

76. IRIZAR, Markel

86. GARCÍA, José Vicente

67. LLOYD, Matthew

77. LEQUATRE, Geoffroy

87. PASAMONTES, Luis

68. WEGELIUS, Charles

78. RUBIERA, José Luis

88. PÉREZ, Francisco

CERVELO TEST TEAM

RABOBANK

LAMPRE – FARNESE VINI

Direktör: SANS, Alex

Direktör: DEKKER, Erik

Direktör: PIOVANI, Maurizio

91. SASTRE, Carlos

101. MENCHOV, Denis

111. CUNEGO, Damiano

92. GUSTOV, Volodymir

102. GÁRATE, Juan Manuel

112. GAVAZZI, Francesco

93. CUESTA, Iñigo

103. ARDILA, Mauricio

113. SPILAK, Simon

94. PUJOL, Oscar

104. GESINK, Roberto

114. BONO, Matteo

95. KONOVALOVAS, Ignatas

105. KOZONTCHUK, Dmitry

115. MORI, Manuele

96. FLORENCIO, Xavier

106. LANGEVELD, Sebastian

116. MARZANO, Marco

97. DEIGNAN, Philip

107. NIERMANN, Grischa

117. MAGAZZINI, Enrico

98. DENIFL, Stefan

108. NUYENS, Nick

118. PONZI, Simone

EUSKALTEL – EUSKADI

TEAM GARMIN

SKY PCT

Direktör: GERRIKAGOITIA, G.

Direktör: WELTZ, Johnny

Direktör: YATES, Sean

121. SÁNCHEZ, Samuel

131. MILLAR, David

141. LÖVKIST, Thomas

122. TXURRUKA, Amets

132. DEAN, Julian

142. PAUWELS, Serge

123. MARTÍNEZ, Egoi

133. HESJEDAL, Ryder

143. PORTAL, Nicolas

124. ANTON, Igor

134. KESSIAKORF, Fredik

144. CIONI, Dario David

125. PÉREZ, Ruben

135. KREDER, Michel

145. AGUSTYN, John Lee

126. URTASUN, Pablo

136. MAASKANT, Martijn

146. CALZATI, Sylvain

127. PÉREZ, Alan

137. MEIER, Christian

147. FROOME, Christopher

128. VERDUGO, Gorka

138. VAN SUMMEREN, Johan

148. POSSONI, Morris

AG2R MONDIALE

TEAM MILRAM

FRANCAISE DES JEUX

Direktör: JANNEL, Didier

Direktör: HENN, Crhistian

Direktör: MADIOT, Marc

151. NOCENTINI, Rinaldo

161. GERDEMANN, Linus

171. CASAR, Sandy

152. ARRIETA, José Luis

162. FRÖLHINGER, Johannes

172. CAZAUX, Pierre

153.ROCHE, Nicolas

163. KNEES, Christian

173. DI GREGORIO, Rémy

154. BOUET, Maxime

164. RUSS, Matthias

174. LE MEVEL, Cristophe

155. CHAMPION, Dimitri

165. ROBERTS, Luke

175. LADAGNOUS, Matthieu

156. GADRET, John

166. ROHREGGER, Thomas

176. ROY, Jeremy

157. LELAY, David

167. TERPSTRA, Niki

177. SULZBERGER, Wesley

158. LOUBET, Julien

168. WEGMANN, Fabian

178. VICHOT, Arthur

FOOTON – SERVETTO

XACOBEO – GALICIA

ANDALUCÍA – CAJA SUR

Direktör: FDEZ MATXIN, J.

Direktör: PINO, Álvaro

Direktör: CABELLO, Antonio

181. CAPECCHI, Eros

191. MOSQUERA, Ezequiel

201. GÓMEZ MARCHANTE, J. A.

182. EIBEGGER, Markus

192. GARCÍA, David

202. VICIOSO, Angel

183. MAYOZ, Iban

193. CESAR VELOSO, Gustavo

203. PIEDRA, Antonio

184. PÉREZ, Aitor

194. RABUÑAL, Gonzalo

204. ORTEGA, Manuel

185. DURAN, Arkaitz

195. MARTÍNEZ, Serafín

205. CABELLO, Antonio

186. VALLS, Rafael

196. FERNÁNDEZ, Deliol

206. RAMÍREZ, Javier

187. GUTIÉRREZ, David

197. GARCÍA, Marcos

207. MORENO, Javier

188. FERNÁNDEZ, Alberto

198. FERNÁNDEZ, Alberto

208. MONTENGRO, J. M.

        Yarışı Cumartesi günü Eurosport’tan izleyebilirsiniz. Sunucu; Türkiye’nin en başarılı bisiklet yarışları sunucusu Caner Eler olacak. Vuelta (İspanya Turu) ve Dünya Şampiyonası’na hazırlık olarak da değerlendirilen San Sebastian yarışı tartışmasız, tek günlük savaş niteliğinde ve zevkli profiliyle izleyicilere de heyecanını yaşatacaktır.

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın