Romandie Turunu Etap 4 Lampre Takımından Simon Spilak Aldı

02/05/2010  //     //  Genel

 

 

 

        Romandie Turu’nun 4. etabı 157,9 km uzunluğundaydı. Vevey’den başlayan yarış, iki adet “Kategori 1″ tırmanış içeriyordu (88,6 km Pas de Morgins, 132,6 km Cabbage du Corbier). Yağmurun da etkisiyle zorlu şartlarda yarışan sporcular Chatel’de bitiş çizgisine girdiler. Etabın galibi Lampre takımından Simon Spilak oldu. Ve çok rahat bir bitiş gerçekleştirdi. 

Resmin büyük hali için üzerine tıklayınız.

 

        Yağmur altında gerçekleşen tırmanışlar ve tempo tutturmaya çalışan sporcular bitişe doğru ilerlerken 7 kişilik bir kaçan grup oluştu. Kaçan grupta Mikhail Ignatiev (Katusha Takımı), Jaroslaw Marycz (Saxo Bank), Maxim Gourov (Astana Takımı), Andreas Stauff (Quick Step), Matthew Busche (RadioShack), Martin Elmiger (AG2R Takımı) ve Juan Jose Oroz (Euskaltel-Euskadi Takımı) bulunuyordu. Bitime 50 km kala ana grup ile 3:05’lik bir zaman farkı oluşturan 7 kişilik kaçan grubu bırakmayan ana grup, tempo arttırarak bitişe yaklaştıkça zaman farkı kapanmaya başladı ve son 30 km kala kaçan grup, ana gruba yakalandı. Artık yarışı çeken yeni favoriler oluşmaya başlamıştı.

        21 km kala Denis Menchov’un atağına karşılık veren isimlerden RadioShack takımından Slovak sporcu Janez Brajkovic bitime 18 km kala etap lideri olarak kaçmaya çalışsa da hava şartları nedeniyle bu etapta kaçabilen ve farkı açan bir isim etabı alacak gibi görünüyordu. Son 14 km kala Lampre takımından Simon Spilak, Brajkovic’i yakaladı ve etap liderliğini alarak yarışı önde çeken isim oldu.  Simon Spilak aldığı bu konumu mantıklı değerlendirerek ana grup ile arasında zaman avantajı yarattı ve etabı rahat bir bitiş ile aldı.

 

Eördüncü Etap Sonuçları:

1 SPILAK Simon LAMPRE FARNESE VINI 4:05: 25
2 SAGAN Peter LIQUIGAS – DOIMO 13″
3 GILBERT Philippe OMEGA PHARMA-LOTTO 13″
4 DUPONT Hubert AG2R LA MONDIALE 15″
5 VALVERDE Alexander CAISSE D’EPARGNE 22″
6 WYSS Marcel  CERVELO TEST TEAM 22″
7 KARPETS Vladimir  TEAM KATUSHA 22″
8 BRAJKOVIC Janez  TEAM RADIOSHACK 22″
9 ROGERS Michael  TEAM COLUMBIA-HTC 22″
10 ROY Jérémy  FRANÇAISE DES JEUX 22″

 

        Dördüncü etap zamanlamalarına göre Michael Rogers bir gün daha sarı formayı taşıyabilecek. 2 Mayıs Pazar günü turun son etabı ile kazanan belli olacak.

 

Tour de Romandie Genel Klasman Sıralaması:

1 ROGERS Michael TEAM COLUMBIA-HTC 14:01: 48
2 VALVERDE Alexander  CAISSE D’EPARGNE 1″
3 SPILAK Simon  LAMPRE FARNESE VINI 5″
4 KARPETS Vladimir  TEAM KATUSHA 7″
5 MENCHOV Denis  RABOBANK 10″
6 BRAJKOVIC Janez  TEAM RADIOSHACK 17″
7 PORTE Richie  TEAM SAXO BANK 19″
8 MOREAU Christophe  CAISSE D’EPARGNE 26″
9 MACHADO Tiago  TEAM RADIOSHACK 41″
10 SAGAN Peter  LIQUIGAS – DOIMO 41″

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın