Romandie Turu 2. Etabı Mark Cavendish Aldı

29/04/2010  //     //  Genel

 

 

        Romandie Turu’nun 2. etabı 171,8 km uzunluğunda olup Friburg’da gerçekleşti. HTC-Columbia takımı yine trenini oluşturmayı başararak Mark Cavendish’e mükemmel bir takım çalışmasıyla etabı kazandırdı. Yarışın başlamasıyla Footon-Servetto-Fuji takımından Rafael Ferri Valls ilk kilometrelerde yarış dışı kaldı. Sprint açısından değerlendirilmesi gereken bir parkur olan 2. etabı en iyi değerlendirebilen takımın favorisi etabı alacaktı. Bu konuda HTC-Columbia takımının değişmez sprint stratejisi ve takım çalışması çok iyi oturmuş durumda. Bir çok turun sprint etaplarını HTC-Columbia tartışmasız lider tamamlıyor. 

Resmin büyük hali için üzerine tıklayınız.

        Yarışın ilk kilometrelerinde yine kaçan grup oluştu. Kaçan grupta, Mikhail Ignatiev (Katusha takımı), Denis Van Winden (Rabobank takımı), Alan Perez (Euskaltel takımı) ve BMC takımından Chad Beyer vardı. 31,4. km’de ilk sprint puanını da kaçan gruptaki isimlerden Beyer aldı. İkinci alan Perez ve üçüncü Mikhail Ignatiev, sprint kapısından geçerek ana grup ile farkı da arttırmaya yönelik tempo oluşturdular. Bitime son 50 km kala ana grup, kaçan grup ile aralarındaki 3 dakikalık avantaj farkını düşürmek için tempo arttırmaya başladı. Dört kişilik kaçan grubun ana gruba yakalanması kaçınılmazdı. Son 30 km kala telsiz haberini alan Alan Perez ve Mikhail Ignatiev kaçan gruptan kopup tempo arttırsalar da bitimee 26 km kala yakalandılar. Ana gruptaki takımların bugün, dünkü gibi kaçan gruplara izin vermediği bir etap oldu. Ana grup takımları oldukça iddialı bir şekilde tempo arttırarak bitime doğru birbirlerini silkelemeye çalışıyordu ve bugün de bir grup sprint bitişini izleyeceğimiz bu son 26 km mesafede belli olmuştu.

        Bitime 2 km kala Milram takımı HTC-Columbia treninin ardından ilerlerken erken kalkılan sprint atağı bitişe 1 km mesafe kala başladı. Etabı alan Mark Cavendish olsa da başarısının tartışılmaz ismi, yine son 300 metreye kadar kendisini taşıyan takipçisi Mark Renshaw’dı. 2010 sezonunda performans düşüklüğü gözlemlediğimiz Mark Cavendish 2010 sezonunda ikinci etap galibiyetini Romandie Turu’nun ikinci etabında kazanmış oldu.

 

İkinci Etabın İlk 10 Listesi:

1 CAVENDISH Mark THR  B: 10 4:28:59
2 DEPTH Danilo LAM B: 6 ““
3 HUNTER Robert GRM  B: 4 ““
4 HAEDO Lucas Sebastian SAX  ““
5 SAGAN Peter LIQ  ““
6 FERNANDEZ Koldo EUS  ““
7 WYSS Danilo BMC ““
8 SWIFT Horseradish tree SKY  ““
9 ROCHE Nicholas ALM  ““
10 LOOSLI David LAM  ““

 

        Tur genel sıralamasında Peter Sagan liderliğini koruyarak sarı mayoyu taşımaya devam ediyor. Lider ile lider adaylarının zaman farklarının fazla olmaması tur sonu için lider tahmini yapmanın şu an için erken olduğunu ve sürprizlerle dolu bir son yaşanabileceğini gösteriyor.

 

Genel Klasman Sıralaması:

1 SAGAN Peter LIQ  9:24:28
2 PINOTTI Marco THR  9:24:37 +9
3 ROY Jeremy FDJ  ““
4 DEPTH Danilo LAM  9:24:39 +11 12
5 ROGERS Michael THR 9:24:0 +12 1
6 MOREAU Christophe GCE  9:24:42 +14 1
7 GAVAZZI Francesco LAM  9:24:43 +15 1
8 KREUZIGER Roman LIQ  ““1
9 PLACE OIL MILL Ruben GCE  ““ 1
10 ZUBELDIA Haimar RSH  ““ 1

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın