Pieter Weening Tour of Turkey ile Sezona Dönüyor

30/03/2012  //     //  Genel

 

2011 Sezonu Giro d’italia’da Rabobank forması ile yarışan Hollandalı sporcu 2012 sezonu için GreenEdge ile sözleşme imzaladığını Ağustos ayında duyurmuştuk. GreenEdge takım yöneticisi Shayne Bannan, önümüzdeki hafta 31 yaşına girecek sporcuyu, performansının zirvesine yükselmekte olan Hollandalı yetenek olarak görüyor. 2011 Giro 5.etabında etap galibiyeti ile devraldığı lider mayoyu 4 etap taşıyan Weening 9.Etapta Etna tırmanış profilinde lider mayoyu Alberto Contador’a kaptırmıştı. 2012 sezonu ile birlikte 9 yıllık profesyonel tecrübeye sahip olan sporcu dizindeki sakatlık sebebiyle GreenEdge’in bahar klasikleri takım kadrosuna dahil olamamıştı.

 

 

22-29 Nisan tarihlerinde Tour of Turkey’e katılacak olan Profesyonel takım lisansına sahip GreenEdge takımında yer alarak diz problemi sonrası sezona dönüşünü Türkiye’de yapmayı hedefliyor. Bu yeni planlama ve Türkiye hedefinin bugün açıklanması sebebiyle henüz Tour of Turkey Organizatörlerine verilen takım listesinde değişiklik yapılmadı. Ve henüz Pieter Weening’in ismi GreenEdge takım kadrosu arasında görünmüyor. Ancak ilerleyen günlerde sakatlık tekrarlamaz, bir aksilik çıkmaz ise GreenEdge takım yönetimi yeni değişiklikleri Tour of Turkey organizasyonuna iletecektir.

 

Weening’in çok yönlü sporcu olması ve Shayne Bannan’ın öngördüğü üzere; çok etaplı büyük turlarda başarı elde edebileceği gibi tek günlük klasiklerde de yarışabilen bir yetenek olduğunu vurgulaması, bu yıl sakatlığı sonrası sezona Türkiye’de dönmeyi tercih eden Weening’i izleme şansı doğuruyor. Hollanda’nın “tam anlamıyla bir yetenek” olarak gördüğü Weening’in fanatiklerinin gözü sezona dönüş yarışı olan 8 günlük Tour of Turkey’de olacak. Zira takipçiler, Hollanda yeteneğinin dönüş performansını izlemek için sabırsızlandıklarını, sakatlığı aşamasında onu yalnız bırakmayarak da göstermişti.

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın