Pentax Optio WG-1 ve Optio WG-1 GPS

22/02/2012  //     //  Genel

 

 

Bisikleti ile yaşadığı her anı ölümsüzleştirmek isteyenler için harika özelliklere ve çözünürlüğe sahip muhteşem bir elektronik cihaz olarak tarif ediliyor. Kendi sınıfındaki bir çok markaya göre çok daha etkili olan bu cihaz macera arayanlar için İngiliz Pentax firmasının kendi bünyesinde  tasarladığı 12. jenerasyonu olarak piyasaya sunuldu. 

 

 

 

 

Bisiklet kullanıcılarının sürüş esnasında çekim yaparken yaşadığı en büyük sıkıntılar arasında görüntüdeki titreme Optio WG-1 serisinden en aza indirilmiş durumda. Kendi “Digital SR” özelliği sayesinde net ve kesinleşmis görüntüde fotoğraflar çekmenizi sağlıyor. Her ortama ayak uydurabilen bu fotoğraf makinesi sayesinden soğuk havalarda, yağışlı havalarda, toz toprak oranı yüksek parkurlarda ve hatta rüzgarın delicesine estiği yollarda bile görüntü ve ses kalitenizde sorun yaşamadan istediğiniz her anı tekrar tekrar sahneleyebilirsiniz. Üstelik GPS özelliği bulunan WG-1 GPS ile istediğiniz turlara çıkabilir ve gideceğiniz rotayı belirleyerek rahatça sürüşünüzün keyfini çıkarabilirsiniz. 

 

 

 

 

 

 

Dondurucu soğukların ortaya çıktığı kış aylarında bisiklete binmek hoşunuza gidiyorsa Optio WG-1’in -10 derece ısıya kadar dayanabilme özelliğinden yararlanarak fotoğraf veya videolarınızı çekip arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Böylece ortama sıcak duygularınızı yansıtarak soğukta bisiklete binen arkadaş çevrenizi arttırabilirsiniz.. 

 

 

 

 

5x optik yakınlaştırma özelliği ile uzaktaki objeleri rahatlıkla çekebilme imkanı sağlarken merceğin kenarlarında bulunan LED flaş sistemi ile yakından çekmek istediğiniz minik objeleri en mükkemmel bir şekilde çerçeveye alabilirsiniz. Ayrıca saniyede 30 kare gösterimi sağlayan HD video çekim özelliği ile antrenmanlarınızı veya doğa sürüşlerinizi kayda alıp HDMI kablosu ile televizyonunuzdan defalarca seyredebilirsiniz. 

 

 

[View:http://www.youtube.com/watch?v=brOnrBuLH7s:550:0]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pentax Optio WG1-GPSin bisikletin her kullanım alanında kalitesini belirten muhteşem bir test çekimi videosudur. İzlemelisiniz…

 

[View:http://www.youtube.com/watch?v=hmJYJhwyl4U:550:0]

 

 

Not: Optio WG-1 için ayrı olarak satılan bisiklete kilitleme araç-gereçleri bulunmaktadır.

 

Pentax Optio WG-1 ve WG-1 GPS modellerinin genel özellikleri;

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın