Paris Nice 6.Etabı Luis Leon Sanchez Aldı – Sarı Mayo Wiggins’de Devam

09/03/2012  //     //  Genel

 

Paris Nice’in Kraliçe etabı öncesi açıklanan, sağlık sebebiyle Paris Nice’den çekilme kararları büyük üzüntü yarattı. Yarışın 3.etabından bugüne hergün Gastroenterit ve yüksek ateş sebebiyle veda eden sporculara bugün Gustav Larsson ve Remi Pauriol‘da eklendi. Blel Kadri’nin dün 5.etapta geçirdiği ağır kaza ile hastanede oluşu ve iyileşmesi için uzunca bir süre gerektiği ise ayrı bir üzüntü yarattı. Bugünkü etap öncesi gelişmelere kısaca değindikten sonra Suze la Rousse’den başlayacak etabın startına gelmeyen Klaas Lodewijk(BMC) ve Dmitry Fofonov(Astana)’un yer almaması sebebiyle 159 sporcu katılımında start alındı.Ancak etap içerisinde Soğuk algınlıkları ve virüsler Paris-Nice’e öfkesini göstermeye devam etti. 6.Etapta Liquigas’ın güçlü ismi Ivan Basso ve Rabobank’tan Bauke Mollema’da rahatsızlık sebebiyle etabı tamamlayamadan yarıştan çekildiler.

 

 

 

Agresif başlayan etaba, çarpraz rüzgarın da etkisiyle henüz etabın başında paramparça olmuş ana grup tam anlamıyla sürpriz oldu. Önde ilerleyen 26 kişilik lider grup içerisindeki Sarı mayo Bradley Wiggins, yakın rakibi Lieuwe Westra ve Tejay Van Garderen gibi isimlerin varlığı yanı sıra arka grupta kalmış Alejandro Valverde, Sylvian Chavanel, Simon Spilak, Maxime Monfort gibi genel sıralamada ilk 10 içindeki favorilerin bulunması açıkçası beklenmiyordu.

 

Yarışta, konumların şekillenmesi uzun zaman aldı. Ön grupta bulunan isimlerden Frederik Veuchelen(Vacansoleil) ve Jens Voigt(RadioShack)’in 36,5 kilometredeki ataklarıyla başlattıkları kaçışa cevap veren Michael Albasini(GreenEdge), Luis Leon Sanchez(Rabobank), Simon Geschke(Project 1T4i) ve Anthony Geslin(AG2R)’in 52.kilomede kaçış grubuna dahil olarak kaçış grubu sayısını 6’ya çıkardı. Arkadan gelmekte olan ana grup ise birleşip, bir gup halinde ilerlemeyi başardığı aşamada zaman farkı 2 dakika 15 saniyeye çıkmıştı. Arada kaçış takip grubu konumundaki Saxo Bank’ın Paris Nice takım lideri Daniel Navarro’da kısa zaman farkını kapatarak 55.kilometrede kaçış grubuna dahil dolu.

 

Kraliçe etabı ancak 55.kilometrede şekillenebildiğinde, kaçış grubu konumunda yarışın liderliğini ellerinde bulunduran 7 sporcu; Frederik Veuchelen(Vacansoleil), Jens Voigt(RadioShack), Michael Albasini(GreenEdge), Luis Leon Sanchez(Rabobank), Simon Geschke(Project 1T4i), Anthony Geslin(AG2R) ve Daniel Navarro(SaxoBank)’nun bunduğu günün kaçışı içindeki sadece 2 isim etap için galibiyet mücadelesine girebilecekti.

 

2009 Paris Nice’in kazananı Luis Leon Sanchez’in kaçış grubunda yer alması, Genel Sıralama listesinde Bradley Wiggins’den sadece 3 dakika 51saniye geride olması ayrı bir heyecan kattı. Etap düz bir etap olsa 3 dakika 51 saniye kapanması zor bir zaman farkı olarak nitelendirilebilirdi. Ancak etabın Kraliçe etap profilinde zorlu olması bu zaman farkının birden önemsiz kalabilecek düzeyde küçük olmasını sağlayabilir. Bu bağlamda, kaçış grubunda ilerleyen Luis Leon Sanchez’in stratejisi yarış boyunca adrenalini yüksek tutmayı başardı. Nitekim Sanchez’in kaçış grubu etabın 65.kilometresinde zmaan farkını 4 dakikaya kadar çıkartmayı başardı. Gün sonuna dek sürecek strateji ve güç savaşı, İtalya’daki Tirreno Adriatico ile çakışan yarışta, fanatiklerin ilgisini Paris Nice üzerine çekmeyi başardı.

 

Günün son tırmanış kapısı 166.kilometrede prim kapısı bulunan Cote des Marquises’in tırmanışına geçildiğinde finişe 12 kilometre kala ana grup önünde tempo veren Omega Pharma QuickStep önderliğinde, kaçış grubuna zaman farkı 1 dakika 5 saniyeye kadar düşürüldü.

 

Kaçış grubunda, puantiyeli mayonun sahibi Frederik Veuchelen(Vacansoleil) dünkü büyüleyici kaçış performansı ve topladığı tırmanış puanları ile aldığı mayosunu bugün de kaçış grubundaki mükemmel performansıyla sağlamlaştırdı. Veuchelen 6.etabın 166.kilometredeki kategori 3-Cote des Marquises hariç tüm tırmanış puanlarını, prim kapısından geçen ilk isim olmayı başararak topladı. Ve bugünün 19 tırmanış puanını kendi hanesine yazmayı başardı. Son tırmanışta Kaçış grubundaki yedili arasından Jens Voigt(RadioShack) ve Luis Leon Sanchez(Rabobank)  atak yaparak 2 kişilik yeni kaçış grubunu oluşturdu. Mickael Cherel(AG2R) cevap vermeye çalışsa da tempoya ayak uyduramayarak kopmaya başladı.

 

Finişe 5 kilometre kala ana grup önünde Omega Pharma QuisckStep takımı tempoyu arttırsa da kaçışın 2 güçlü isminin zaman farkını kapatmaya yeterli olamıyordu zaman farkı değişmeden finişe 3 kilometre kala dahi, hala 1 dakika 5 saniye kadardı. 2 büyük isim, kaçışı zafere taşıyan son metrelerde sprint mücadelesine beraber girdiklerinde Luis Leon Sanchez yarım bisiklet farkı ile sprint mücadelesini ve 6.etabın galibiyetini Voigt’tan aldı. Sarı Mayoya 3 dakika 52 saniyelik farkını kapatamadı. Günü Sisteron finişinde Luis Leon Sanchez zaferi ile kapattık. Sarı mayo hala Bradley Wiggins’te.

 

 

Paris Nice 6.Etap Finiş Sıralaması:

 

1 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team 4:07:58
2 Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan
3 Heinrich Haussler (Aus) Garmin – Barracuda 0:00:14
4 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale
5 Grega Bole (Slo) Lampre – ISD
6 Alexander Kristoff (Nor) Katusha Team
7 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis Le Credit En Ligne
8 Romain Feillu (Fra) Vacansoleil-DCM
9 Koen De Kort (Ned) Project 1T4i
10 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team
11 Julien Simon (Fra) Saur-Sojasun
12 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi
13 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team
14 Anthony Ravard (Fra) Ag2R La Mondiale
15 Sébastien Chavanel (Fra) Team Europcar
16 Jonas Aaen Jörgensen (Den) Team Saxo Bank
17 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
18 Wesley Sulzberger (Aus) GreenEdge Cycling Team
19 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ-Bigmat
20 Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale
21 Jerome Coppel (Fra) Saur-Sojasun
22 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis Le Credit En Ligne
23 Romain Sicard (Fra) Euskaltel – Euskadi
24 Mark Renshaw (Aus) Rabobank Cycling Team
25 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Rabobank Cycling Team
26 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
27 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quick Step
28 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM
29 Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ-Bigmat
30 Maxime Monfort (Bel) RadioShack-Nissan
31 Evgeny Petrov (Rus) Astana Pro Team
32 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar
33 Xavier Florencio Cabre (Spa) Katusha Team
34 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma-Quick Step
35 Greg Henderson (NZl) Lotto-Belisol Team
36 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale
37 Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-Quick Step
38 Sébastien Minard (Fra) Ag2R La Mondiale
39 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi
40 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD
41 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling
42 Maxime Bouet (Fra) Ag2R La Mondiale
43 Anders Lund (Den) Team Saxo Bank
44 Jérémy Roy (Fra) FDJ-Bigmat
45 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team
46 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM
47 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team
48 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
49 Simon Spilak (Slo) Katusha Team
50 Michael Albasini (Swi) GreenEdge Cycling Team
51 Mikel Astarloza (Spa) Euskaltel – Euskadi
52 Nicolas Roche (Irl) Ag2R La Mondiale
53 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team
54 Kevin Seeldrayers (Bel) Astana Pro Team
55 Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-Quick Step
56 Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank
57 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM
58 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team
59 Yannick Talabardon (Fra) Saur-Sojasun
60 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma-Quick Step
61 Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale
62 Daniele Righi (Ita) Lampre – ISD
63 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling
64 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team
65 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
66 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling
67 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack-Nissan
68 Robert Kiserlovski (Cro) Astana Pro Team
69 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre – ISD
70 John Degenkolb (Ger) Project 1T4i
71 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
72 Fränk Schleck (Lux) RadioShack-Nissan
73 Daniel Navarro Garcia (Spa) Team Saxo Bank
74 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar
75 Denis Menchov (Rus) Katusha Team
76 David Arroyo Duran (Spa) Movistar Team
77 Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team
78 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quick Step
79 David Lelay (Fra) Saur-Sojasun
80 Hubert Dupont (Fra) Ag2R La Mondiale
81 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team
82 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
83 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ-Bigmat
84 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale
85 Diego Ulissi (Ita) Lampre – ISD
86 Andreas Klöden (Ger) RadioShack-Nissan
87 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM
88 Mikaël Cherel (Fra) Ag2R La Mondiale
89 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
90 Gianni Meersman (Bel) Lotto-Belisol Team
91 Thomas Dekker (Ned) Garmin – Barracuda
92 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
93 Christophe Le Mevel (Fra) Garmin – Barracuda
94 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil-DCM
95 Andreas Klier (Ger) Garmin – Barracuda
96 David Lopez Garcia (Spa) Movistar Team
97 Koldo Fernandez (Spa) Garmin – Barracuda 0:00:48
98 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 0:01:17
99 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM 0:01:53
100 Anthony Geslin (Fra) FDJ-Bigmat 0:02:02
101 Simon Geschke (Ger) Project 1T4i 0:02:59
102 Lars Ytting Bak (Den) Lotto-Belisol Team 0:03:22
103 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma-Quick Step
104 Jens Keukeleire (Bel) GreenEdge Cycling Team
105 Tristan Valentin (Fra) Cofidis Le Credit En Ligne
106 Leonardo Bertagnolli (Ita) Lampre – ISD
107 Matthew Wilson (Aus) GreenEdge Cycling Team
108 Kanstantsin Sivtsov (Blr) Sky Procycling 0:04:57
109 Ricardo Garcia Ambroa (Spa) Euskaltel – Euskadi
110 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 0:08:21
111 Rein Taaramae (Est) Cofidis Le Credit En Ligne
112 Edward King (USA) Liquigas-Cannondale
113 Tiziano Dall’Antonia (Ita) Liquigas-Cannondale
114 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team
115 Maarten Wynants (Bel) Rabobank Cycling Team
116 Michael Mørkøv (Den) Team Saxo Bank
117 Kasper Klostergaard Larsen (Den) Team Saxo Bank
118 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team
119 Matteo Bono (Ita) Lampre – ISD
120 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
121 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team
122 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling
123 Simon Gerrans (Aus) GreenEdge Cycling Team
124 Jean-Christophe Peraud (Fra) Ag2R La Mondiale
125 Jérémie Galland (Fra) Saur-Sojasun
126 Jonathan Hivert (Fra) Saur-Sojasun
127 Cédric Pineau (Fra) FDJ-Bigmat
128 Danny Pate (USA) Sky Procycling
129 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar
130 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur-Sojasun
131 Grischa Jan Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team
132 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Barracuda
133 Damien Gaudin (Fra) Team Europcar
134 Murilo Antonio Fischer (Bra) Garmin – Barracuda
135 Simon Clarke (Aus) GreenEdge Cycling Team
136 Leigh Howard (Aus) GreenEdge Cycling Team
137 Adrian Saez (Spa) Euskaltel – Euskadi
138 Christian Knees (Ger) Sky Procycling
139 Richie Porte (Aus) Sky Procycling
140 Sep Vanmarcke (Bel) Garmin – Barracuda
141 Jan Ghyselinck (Bel) Cofidis Le Credit En Ligne
142 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 0:08:49
143 Marcel Kittel (Ger) Project 1T4i 0:12:14
144 Patrick Gretsch (Ger) Project 1T4i
145 Roy Curvers (Ned) Project 1T4i 0:12:29
146 Alexandre Geniez (Fra) Project 1T4i
147 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis Le Credit En Ligne 0:18:15
148 Vasil Kiryienka (Blr) Movistar Team 0:18:18
149 Peio Bilbao (Spa) Euskaltel – Euskadi
150 Pierre Cazaux (Fra) Euskaltel – Euskadi
151 Rémy Di Gregorio (Fra) Cofidis Le Credit En Ligne
152 Matthew Lloyd (Aus) Lampre – ISD
153 Jaroslaw Marycz (Pol) Team Saxo Bank
154 Gaëtan Bille (Bel) Lotto-Belisol Team
155 Bart De Clercq (Bel) Lotto-Belisol Team
156 David Moncoutie (Fra) Cofidis Le Credit En Ligne
DNF Guillaume Levarlet (Fra) Saur-Sojasun
DNF Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale
DNF Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team
DNS Maarten Neyens (Bel) Lotto-Belisol Team
DNS Gustav Larsson (Swe) Vacansoleil-DCM
DNS Klaas Lodewijck (Bel) BMC Racing Team
DNS Dmitriy Fofonov (Kaz) Astana Pro Team
DNS Remi Pauriol (Fra) FDJ-Bigmat

 

 

6.Etap Sonunda Genel Sıralama:

 

1 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling 22:31:52
2 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM 0:00:06
3 Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-Quick Step 0:00:10
4 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 0:00:18
5 Simon Spilak (Slo) Katusha Team 0:00:37
6 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:00:39
7 Maxime Monfort (Bel) RadioShack-Nissan 0:00:46
8 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ-Bigmat 0:01:06
9 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quick Step 0:01:16
10 Robert Kiserlovski (Cro) Astana Pro Team 0:01:21
11 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team 0:02:24
12 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 0:02:46
13 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team 0:03:27
14 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:03:34
15 Maxime Bouet (Fra) Ag2R La Mondiale
16 Jerome Coppel (Fra) Saur-Sojasun 0:03:37
17 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD 0:03:42
18 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 0:04:09
19 Daniel Navarro Garcia (Spa) Team Saxo Bank 0:04:20
20 Jérémy Roy (Fra) FDJ-Bigmat 0:04:24
21 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team
22 Nicolas Roche (Irl) Ag2R La Mondiale 0:04:27
23 Evgeny Petrov (Rus) Astana Pro Team 0:04:36
24 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:04:45
25 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre – ISD 0:04:47
26 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:04:51
27 Denis Menchov (Rus) Katusha Team 0:04:58
28 Fränk Schleck (Lux) RadioShack-Nissan 0:05:05
29 Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan 0:05:06
30 Andreas Klöden (Ger) RadioShack-Nissan 0:05:13
31 Gianni Meersman (Bel) Lotto-Belisol Team 0:05:14
32 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale 0:05:25
33 Mikaël Cherel (Fra) Ag2R La Mondiale 0:05:34
34 Xavier Florencio Cabre (Spa) Katusha Team 0:06:07
35 Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale 0:06:20
36 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar 0:06:22
37 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar 0:06:25
38 Michael Albasini (Swi) GreenEdge Cycling Team 0:06:43
39 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team 0:07:11
40 David Lelay (Fra) Saur-Sojasun 0:07:17
41 Romain Sicard (Fra) Euskaltel – Euskadi 0:07:46
42 Julien Simon (Fra) Saur-Sojasun 0:08:16
43 Mikel Astarloza (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:08:29
44 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 0:09:12
45 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil-DCM 0:09:15
46 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 0:09:22
47 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 0:09:59
48 Anthony Geslin (Fra) FDJ-Bigmat 0:10:17
49 Yannick Talabardon (Fra) Saur-Sojasun 0:11:47
50 Anders Lund (Den) Team Saxo Bank 0:12:07
51 Sébastien Minard (Fra) Ag2R La Mondiale 0:12:19
52 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:12:46
53 Diego Ulissi (Ita) Lampre – ISD 0:13:05
54 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:13:08
55 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale 0:13:19
56 Koen De Kort (Ned) Project 1T4i 0:13:21
57 Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:13:30
58 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team 0:13:50
59 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ-Bigmat 0:14:01
60 Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team 0:14:30
61 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team 0:15:10
62 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:15:26
63 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM 0:15:38
64 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM 0:15:44
65 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack-Nissan 0:15:58
66 Jérémie Galland (Fra) Saur-Sojasun 0:16:12
67 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:16:21
68 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Rabobank Cycling Team 0:17:05
69 David Lopez Garcia (Spa) Movistar Team 0:17:08
70 Hubert Dupont (Fra) Ag2R La Mondiale 0:17:13
71 Kevin Seeldrayers (Bel) Astana Pro Team 0:18:54
72 Simon Geschke (Ger) Project 1T4i 0:19:37
73 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM 0:19:51
74 David Arroyo Duran (Spa) Movistar Team 0:19:58
75 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 0:20:32
76 Heinrich Haussler (Aus) Garmin – Barracuda 0:20:37
77 Jonathan Hivert (Fra) Saur-Sojasun 0:20:38
78 Leonardo Bertagnolli (Ita) Lampre – ISD 0:21:52
79 Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale 0:22:17
80 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:22:21
81 Simon Gerrans (Aus) GreenEdge Cycling Team 0:22:58
82 Grega Bole (Slo) Lampre – ISD 0:23:46
83 Simon Clarke (Aus) GreenEdge Cycling Team 0:24:06
84 Wesley Sulzberger (Aus) GreenEdge Cycling Team 0:25:00
85 Kanstantsin Sivtsov (Blr) Sky Procycling 0:25:09
86 Alexandre Geniez (Fra) Project 1T4i 0:25:19
87 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team 0:25:53
88 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 0:27:37
89 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 0:27:40
90 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM 0:27:46
91 Vasil Kiryienka (Blr) Movistar Team 0:28:36
92 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 0:28:57
93 Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank 0:29:11
94 Andreas Klier (Ger) Garmin – Barracuda 0:29:39
95 Thomas Dekker (Ned) Garmin – Barracuda 0:31:06
96 Rein Taaramae (Est) Cofidis Le Credit En Ligne 0:31:07
97 Jean-Christophe Peraud (Fra) Ag2R La Mondiale 0:31:27
98 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 0:31:39
99 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:31:44
100 Rémy Di Gregorio (Fra) Cofidis Le Credit En Ligne 0:32:57
101 Anthony Ravard (Fra) Ag2R La Mondiale 0:33:07
102 Jonas Aaen Jörgensen (Den) Team Saxo Bank 0:33:18
103 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis Le Credit En Ligne 0:33:44
104 Jens Keukeleire (Bel) GreenEdge Cycling Team 0:34:01
105 John Degenkolb (Ger) Project 1T4i 0:35:42
106 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:35:48
107 Cédric Pineau (Fra) FDJ-Bigmat 0:35:51
108 David Moncoutie (Fra) Cofidis Le Credit En Ligne 0:35:55
109 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 0:36:01
110 Murilo Antonio Fischer (Bra) Garmin – Barracuda 0:36:05
111 Koldo Fernandez (Spa) Garmin – Barracuda 0:36:56
112 Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ-Bigmat 0:37:37
113 Greg Henderson (NZl) Lotto-Belisol Team 0:37:57
114 Christophe Le Mevel (Fra) Garmin – Barracuda 0:38:00
115 Mark Renshaw (Aus) Rabobank Cycling Team 0:38:19
116 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 0:38:36
117 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale 0:38:45
118 Tristan Valentin (Fra) Cofidis Le Credit En Ligne 0:38:53
119 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis Le Credit En Ligne 0:39:36
120 Alexander Kristoff (Nor) Katusha Team 0:39:37
121 Daniele Righi (Ita) Lampre – ISD 0:39:44
122 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team 0:39:49
123 Sébastien Chavanel (Fra) Team Europcar 0:40:04
124 Gaëtan Bille (Bel) Lotto-Belisol Team 0:40:08
125 Sep Vanmarcke (Bel) Garmin – Barracuda 0:40:33
126 Ricardo Garcia Ambroa (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:41:13
127 Bart De Clercq (Bel) Lotto-Belisol Team 0:43:38
128 Romain Feillu (Fra) Vacansoleil-DCM 0:43:47
129 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Barracuda 0:45:40
130 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar 0:47:38
131 Grischa Jan Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team 0:47:43
132 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team 0:47:48
133 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur-Sojasun 0:48:02
134 Pierre Cazaux (Fra) Euskaltel – Euskadi 0:49:49
135 Matteo Bono (Ita) Lampre – ISD 0:49:58
136 Patrick Gretsch (Ger) Project 1T4i 0:50:34
137 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team 0:50:42
138 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis Le Credit En Ligne 0:51:34
139 Damien Gaudin (Fra) Team Europcar 0:51:53
140 Roy Curvers (Ned) Project 1T4i 0:53:12
141 Edward King (USA) Liquigas-Cannondale 0:53:20
142 Tiziano Dall’Antonia (Ita) Liquigas-Cannondale 0:53:35
143 Michael Mørkøv (Den) Team Saxo Bank 0:54:37
144 Jan Ghyselinck (Bel) Cofidis Le Credit En Ligne 0:54:48
145 Kasper Klostergaard Larsen (Den) Team Saxo Bank 0:55:06
146 Marcel Kittel (Ger) Project 1T4i 0:55:11
147 Matthew Wilson (Aus) GreenEdge Cycling Team 0:55:15
148 Leigh Howard (Aus) GreenEdge Cycling Team 0:55:18
149 Adrian Saez (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:56:19
150 Maarten Wynants (Bel) Rabobank Cycling Team 0:56:26
151 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team 0:59:30
152 Danny Pate (USA) Sky Procycling 0:59:52
153 Peio Bilbao (Spa) Euskaltel – Euskadi 1:01:22
154 Lars Ytting Bak (Den) Lotto-Belisol Team 1:03:09
155 Matthew Lloyd (Aus) Lampre – ISD 1:10:08
156 Jaroslaw Marycz (Pol) Team Saxo Bank 1:15:35

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın