Paris Nice 5.Etabın Galibi Lieuwe Westra – SKY Wiggins ile Sarı Mayonun Sahibi

08/03/2012  //     //  Genel

 

Paris-Nice genel sıralamasında deprem etkisi yapabilecek bir profilde geçilen 178,5 kilometrelik 5.etabın startı Onet le Chateau’dan 166 sporcu ile alındı. Neyse ki Gastroenterit’in vurduğu pelotondan yarışa veda edenlerden sonra bugün hastalığın etkisini kaybetmiş görünüyor. Bugün startta sadece Hollandalı Tom Veelers start almadı.

 

 

 

Etabın profili, bugün neden genel sıralamada deprem olabileceğinin beklendiğine dair verileri net bir şekilde anlatıyor. 3 Tane kategori 1 tırmanış, 1 tane kategori 2 tırmanış ve 2 tane de kategori 3 tırmanışı barındıran 5.etapta Onet le Chateau startının alınmasıyla kaçış denemeleri başladı. Etabın henüz başlarında 2.kilometresinde oluşan kaçış grubunda; Simon Clarke(GreenEdge), Frederik Veuchelen/Vacansoleil), Yukiya Arashiro(Eurpocar) ve David Le Lay(Saur Sojasun) vardı. Kaçış grubundaki 4’lü ana gruba maksimum zaman farkını 21.kilometrede 6 dakika 50 saniyeye çıkarttı. Kaçış grubunda yer alan David Le lay(Saur Sojasun)’ın Genel Sıralamada Bradley Wiggins yani sarı mayoya zaman farkının 3 dakika 26 saniye olması sebebiyle olası riske giren SKY’ın sarı mayosu için SKY peloton önüne geçti ve zaman farkına müdahaleyi erken başlattı.

 

 

Kaçış grubunda yer alan diğer isimlerden Frederik Veuchelen(Vacansoleil) kaçış grubunda yer almasının en büyük nedeni tırmanış kapılarının zenginliğiydi. Paris Nice’in puantiyeli mayosunu hedefleyen Veuchelen, kaçıştaki görevini tırmanış kapılarından ilk geçen isim olarak en iyi şekilde değerlendirdi ve 6 tırmanış kapısından sadece zirvesinde finiş çizgisi bulunduran La Croix Neuve haricindeki tüm kapılardan ilk sırada ge geçerek bugün 35 tırmanış puanı kazandı. Kaçış Veuchelen için hedefine ulaştı ve etap sonunda Puantiyeli Mayonun yeni sahibi oldu.

 

Günün geçilen tırmanış detayları şöyle;

 

Km 15.5 – Col d’Aujols (Kategori 3)
Km 96 – Cote de la Malene (Kategori 1)
Km 111.5 – Cote du Cayla (Kategori 3)
Km 146.5 – Cote de l’Estrade (Kategori 1)
Km 170.5 – Cote de Chabrits (Kategori 2)
Km 178.5 – La Croix Neuve (Kategori 1) Zirve Finişi

 

Mende finişi 2010 Fransa Bisiklet Turu 12.etabına ev sahipliği yapmıştı. Joaquim Rodriguez’in kazandığı 12.etapta olup bugün, Paris Nice 5.etabında tekrar geçecek olan favori isimler; Denis Menchov 8., Levi Leipheimer 11. Bradley Wiggins 14., Damiano Cunego 13. sırada tamamlamıştı.

 

Kaçış grubunda Le Lay’ın bulunması sebebiyle erken başlayan SKY takımı liderliği, gün boyu ana gruba verilen tempo ilde devam etti. Bradley Wiggins’i finişe taşıyan SKY takımı, zaman farkını güvenli sınırlara çektikten sonra finişe 3 kilometre kala kaçışta son kalan ve solo devam eden Frederik Veuchelen’in ana gruba katılmasıyla sona erdi.  Zorlu Menge tırmanışında istikrarlı temposunu bozmayan Sarı mayo ve SKY takımı son 1 kilometre kala FDJ takımından atak yapan Arnaud Jeanesson’un atağına cevap vermedi. Jeanesson solo kaçış denemesinde başalırı olamayınca bu sefer Sarı Mayoyu riske sokacak başka bir isim, Lieuwe Westra(Vacansoleil) atak yaptı. Etabın başında srı mayoya sadece 22 saniye geride olan Westra’nın bu atağındaki önemi finişe 250 metre kala anlayan Bradley Wiggings hareketlenmeye başladı. Westra’nın kazanacağı her saniye ve etap galibiyetiyle gelecek bonifikasyon ile Sarı Mayo riske girmişti.

 

Son 250 metrenin eğime karşı verilen mücadelesinde Lieuwe Westra etap galibiyetini alırken kazandığı zaman avantajı, 10 saniyelik bonifikasyon ile Genel Sıralamada 2.sıraya yükseldi. 5.Etabın genel sıralamada deprem etkisi yapması bekleniyordu. Gün boyu bu bilinçle ve tecrübeyle hareket eden SKY Wiggins’e sarı mayoyu kaybettirmedi. Ancak Lieuwe Westra bugünkü muhteşem performansıyla Sarı Mayoya Zaman Farkını 6. saniyeye düşürdü.

 

FDH’nin takım lideri Sandy Casar bugün yarışı bırakarak, Paris Nice mücadelesinden ayrıldı. Finişe 50 kilometre kala kaza yapan AG2R sporcusu Blal Kadri’de trajik kazası sonucu yarışa devam edemedi ve hastaneye kaldırıldı.

 

 

[View:http://www.youtube.com/watch?v=tqSvpmx3hWY:550:0]

 

 

Paris Nice 5.Etap Finiş Sıralaması:

 

1 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM 4:52:46  
2 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 0:00:06  
3 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling    
4 Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-Quick Step    
5 Simon Spilak (Slo) Katusha Team    
6 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD 0:00:16  
7 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ-Bigmat    
8 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale 0:00:24  
9 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling    
10 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:00:30  
11 Maxime Monfort (Bel) RadioShack-Nissan    
12 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team    
13 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 0:00:42  
14 Alexandre Geniez (Fra) Project 1T4i    
15 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM    
16 Maxime Bouet (Fra) Ag2R La Mondiale    
17 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team 0:00:48  
18 Robert Kiserlovski (Cro) Astana Pro Team    
19 Fränk Schleck (Lux) RadioShack-Nissan    
20 Jean-Christophe Peraud (Fra) Ag2R La Mondiale    
21 Jonathan Hivert (Fra) Saur-Sojasun 0:00:53  
22 Jerome Coppel (Fra) Saur-Sojasun    
23 Denis Menchov (Rus) Katusha Team    
24 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team    
25 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi    
26 Mikaël Cherel (Fra) Ag2R La Mondiale    
27 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar    
28 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ-Bigmat 0:01:00  
29 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quick Step 0:01:04  
30 Andreas Klöden (Ger) RadioShack-Nissan    
31 Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan 0:01:11  
32 David Lopez Garcia (Spa) Movistar Team 0:01:13  
33 Daniel Navarro Garcia (Spa) Team Saxo Bank 0:01:15  
34 Nicolas Roche (Irl) Ag2R La Mondiale 0:01:17  
35 Diego Ulissi (Ita) Lampre – ISD 0:01:25  
36 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre – ISD    
37 Yannick Talabardon (Fra) Saur-Sojasun 0:01:30  
38 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team 0:01:32  
39 Evgeny Petrov (Rus) Astana Pro Team    
40 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team    
41 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team    
42 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team    
43 Rémy Di Gregorio (Fra) Cofidis Le Credit En Ligne    
44 Hubert Dupont (Fra) Ag2R La Mondiale    
45 Jérémy Roy (Fra) FDJ-Bigmat    
46 Christophe Le Mevel (Fra) Garmin – Barracuda 0:01:47  
47 Guillaume Levarlet (Fra) Saur-Sojasun    
48 Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:01:56  
49 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar    
50 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team 0:02:02  
51 Dmitriy Fofonov (Kaz) Astana Pro Team    
52 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM    
53 Romain Sicard (Fra) Euskaltel – Euskadi 0:02:06  
54 Michael Albasini (Swi) GreenEdge Cycling Team 0:02:14  
55 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale 0:02:18  
56 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 0:02:19  
57 Rémi Pauriol (Fra) FDJ-Bigmat    
58 Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale 0:02:31  
59 David Moncoutie (Fra) Cofidis Le Credit En Ligne 0:02:36  
60 Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team    
61 Xavier Florencio Cabre (Spa) Katusha Team    
62 Gianni Meersman (Bel) Lotto-Belisol Team    
63 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 0:02:45  
64 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:02:52  
65 Gustav Larsson (Swe) Vacansoleil-DCM 0:02:55  
66 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar 0:03:01  
67 Vasil Kiryienka (Blr) Movistar Team 0:03:30  
68 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack-Nissan    
69 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team 0:03:42  
70 Rein Taaramae (Est) Cofidis Le Credit En Ligne 0:03:44  
71 David Lelay (Fra) Saur-Sojasun 0:03:53  
72 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team 0:04:05  
73 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Rabobank Cycling Team 0:04:14  
74 Jérémie Galland (Fra) Saur-Sojasun    
75 Bart De Clercq (Bel) Lotto-Belisol Team 0:04:18  
76 Cédric Pineau (Fra) FDJ-Bigmat 0:04:51  
77 Julien Simon (Fra) Saur-Sojasun 0:05:10  
78 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar    
79 Simon Geschke (Ger) Project 1T4i    
80 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma-Quick Step    
81 Mikel Astarloza (Spa) Euskaltel – Euskadi    
82 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil-DCM 0:05:16  
83 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quick Step    
84 Anthony Geslin (Fra) FDJ-Bigmat    
85 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM    
86 Kevin Seeldrayers (Bel) Astana Pro Team 0:05:24  
87 Kanstantsin Sivtsov (Blr) Sky Procycling 0:05:58  
88 Leonardo Bertagnolli (Ita) Lampre – ISD    
89 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 0:06:13  
90 Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank    
91 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team    
92 Anders Lund (Den) Team Saxo Bank    
93 Sébastien Minard (Fra) Ag2R La Mondiale    
94 David Arroyo Duran (Spa) Movistar Team 0:06:23  
95 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis Le Credit En Ligne 0:07:19  
96 Wesley Sulzberger (Aus) GreenEdge Cycling Team 0:07:40  
97 Koen De Kort (Ned) Project 1T4i    
98 Grischa Jan Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team    
99 Simon Clarke (Aus) GreenEdge Cycling Team    
100 Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale    
101 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale    
102 Simon Gerrans (Aus) GreenEdge Cycling Team    
103 Pierre Cazaux (Fra) Euskaltel – Euskadi    
104 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling    
105 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team 0:11:44  
106 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team    
107 Edward King (USA) Liquigas-Cannondale 0:16:59  
108 Tristan Valentin (Fra) Cofidis Le Credit En Ligne    
109 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma-Quick Step    
110 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team    
111 Koldo Fernandez (Spa) Garmin – Barracuda    
112 Thomas Dekker (Ned) Garmin – Barracuda    
113 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Barracuda    
114 Jens Keukeleire (Bel) GreenEdge Cycling Team    
115 Adrian Saez (Spa) Euskaltel – Euskadi    
116 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar    
117 Heinrich Haussler (Aus) Garmin – Barracuda    
118 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis Le Credit En Ligne    
119 Sep Vanmarcke (Bel) Garmin – Barracuda    
120 Murilo Antonio Fischer (Bra) Garmin – Barracuda    
121 Ricardo Garcia Ambroa (Spa) Euskaltel – Euskadi    
122 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team 0:17:05  
123 Jonas Aaen Jörgensen (Den) Team Saxo Bank 0:17:53  
124 Gaëtan Bille (Bel) Lotto-Belisol Team 0:18:09  
125 Jaroslaw Marycz (Pol) Team Saxo Bank 0:18:26  
126 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM 0:20:17  
127 Matthew Wilson (Aus) GreenEdge Cycling Team    
128 Leigh Howard (Aus) GreenEdge Cycling Team    
129 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team    
130 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur-Sojasun    
131 Patrick Gretsch (Ger) Project 1T4i    
132 Grega Bole (Slo) Lampre – ISD    
133 Matteo Bono (Ita) Lampre – ISD    
134 Anthony Ravard (Fra) Ag2R La Mondiale    
135 Romain Feillu (Fra) Vacansoleil-DCM    
136 Maarten Wynants (Bel) Rabobank Cycling Team    
137 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team    
138 Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ-Bigmat    
139 Klaas Lodewijck (Bel) BMC Racing Team    
140 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale    
141 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma-Quick Step    
142 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis Le Credit En Ligne    
143 Jan Ghyselinck (Bel) Cofidis Le Credit En Ligne    
144 Roy Curvers (Ned) Project 1T4i    
145 Mark Renshaw (Aus) Rabobank Cycling Team    
146 Damien Gaudin (Fra) Team Europcar    
147 Tiziano Dall’Antonia (Ita) Liquigas-Cannondale    
148 Alexander Kristoff (Nor) Katusha Team    
149 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team    
150 Danny Pate (USA) Sky Procycling    
151 Greg Henderson (NZl) Lotto-Belisol Team    
152 Marcel Kittel (Ger) Project 1T4i    
153 Peio Bilbao (Spa) Euskaltel – Euskadi    
154 Lars Ytting Bak (Den) Lotto-Belisol Team    
155 Matthew Lloyd (Aus) Lampre – ISD    
156 Maarten Neyens (Bel) Lotto-Belisol Team    
157 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team    
158 Sébastien Chavanel (Fra) Team Europcar    
159 Kasper Klostergaard Larsen (Den) Team Saxo Bank    
160 Daniele Righi (Ita) Lampre – ISD    
161 Michael Mørkøv (Den) Team Saxo Bank    
162 John Degenkolb (Ger) Project 1T4i    
163 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling    
164 Andreas Klier (Ger) Garmin – Barracuda    
DNS Tom Veelers (Ned) Project 1T4i    
DNF Sandy Casar (Fra) FDJ-Bigmat    
DNF Blel Kadri (Fra) Ag2R La Mondiale    

 

Paris Nice Genel Sıralaması:

 

1 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling 18:23:40  
2 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM 0:00:06  
3 Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-Quick Step 0:00:10  
4 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 0:00:18  
5 Simon Spilak (Slo) Katusha Team 0:00:37  
6 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:00:39  
7 Maxime Monfort (Bel) RadioShack-Nissan 0:00:46  
8 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ-Bigmat 0:01:06  
9 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quick Step 0:01:16  
10 Robert Kiserlovski (Cro) Astana Pro Team 0:01:21  
11 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team 0:02:24  
12 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 0:02:46  
13 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:03:34  
14 Maxime Bouet (Fra) Ag2R La Mondiale    
15 Jerome Coppel (Fra) Saur-Sojasun 0:03:37  
16 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD 0:03:42  
17 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team 0:03:51  
18 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 0:04:09  
19 Daniel Navarro Garcia (Spa) Team Saxo Bank 0:04:20  
20 Jérémy Roy (Fra) FDJ-Bigmat 0:04:24  
21 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team    
22 Nicolas Roche (Irl) Ag2R La Mondiale 0:04:27  
23 Evgeny Petrov (Rus) Astana Pro Team 0:04:36  
24 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:04:45  
25 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre – ISD 0:04:47  
26 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:04:51  
27 Denis Menchov (Rus) Katusha Team 0:04:58  
28 Rémi Pauriol (Fra) FDJ-Bigmat 0:05:03  
29 Fränk Schleck (Lux) RadioShack-Nissan 0:05:05  
30 Andreas Klöden (Ger) RadioShack-Nissan 0:05:13  
31 Gianni Meersman (Bel) Lotto-Belisol Team 0:05:14  
32 Gustav Larsson (Swe) Vacansoleil-DCM 0:05:24  
33 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale 0:05:25  
34 Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan 0:05:29  
35 Mikaël Cherel (Fra) Ag2R La Mondiale 0:05:34  
36 Xavier Florencio Cabre (Spa) Katusha Team 0:06:07  
37 Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale 0:06:20  
38 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar 0:06:22  
39 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar 0:06:25  
40 Michael Albasini (Swi) GreenEdge Cycling Team 0:06:43  
41 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team 0:07:11  
42 David Lelay (Fra) Saur-Sojasun 0:07:17  
43 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team 0:07:40  
44 Romain Sicard (Fra) Euskaltel – Euskadi 0:07:46  
45 Jérémie Galland (Fra) Saur-Sojasun 0:08:05  
46 Julien Simon (Fra) Saur-Sojasun 0:08:16  
47 Mikel Astarloza (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:08:29  
48 Anthony Geslin (Fra) FDJ-Bigmat 0:08:30  
49 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step 0:08:56  
50 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 0:09:12  
51 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil-DCM 0:09:15  
52 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar 0:09:22  
53 Vasil Kiryienka (Blr) Movistar Team 0:10:32  
54 Yannick Talabardon (Fra) Saur-Sojasun 0:11:47  
55 Anders Lund (Den) Team Saxo Bank 0:12:07  
56 Sébastien Minard (Fra) Ag2R La Mondiale 0:12:19  
57 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 0:12:25  
58 Jonathan Hivert (Fra) Saur-Sojasun 0:12:31  
59 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:12:46  
60 Alexandre Geniez (Fra) Project 1T4i 0:13:04  
61 Diego Ulissi (Ita) Lampre – ISD 0:13:05  
62 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:13:08  
63 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale 0:13:19  
64 Koen De Kort (Ned) Project 1T4i 0:13:21  
65 Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:13:30  
66 Dmitriy Fofonov (Kaz) Astana Pro Team 0:13:32  
67 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team 0:13:50  
68 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ-Bigmat 0:14:01  
69 Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team 0:14:30  
70 Simon Gerrans (Aus) GreenEdge Cycling Team 0:14:51  
71 Rémy Di Gregorio (Fra) Cofidis Le Credit En Ligne 0:14:53  
72 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team 0:15:10  
73 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:15:26  
74 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM 0:15:38  
75 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM 0:15:44  
76 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack-Nissan 0:15:58  
77 Simon Clarke (Aus) GreenEdge Cycling Team 0:15:59  
78 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:16:21  
79 Simon Geschke (Ger) Project 1T4i 0:16:54  
80 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Rabobank Cycling Team 0:17:05  
81 David Lopez Garcia (Spa) Movistar Team 0:17:08  
82 Hubert Dupont (Fra) Ag2R La Mondiale 0:17:13  
83 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team 0:17:46  
84 David Moncoutie (Fra) Cofidis Le Credit En Ligne 0:17:51  
85 Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM 0:18:12  
86 Leonardo Bertagnolli (Ita) Lampre – ISD 0:18:44  
87 Kevin Seeldrayers (Bel) Astana Pro Team 0:18:54  
88 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:19:13  
89 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 0:19:30  
90 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 0:19:33  
91 David Arroyo Duran (Spa) Movistar Team 0:19:58  
92 Kanstantsin Sivtsov (Blr) Sky Procycling 0:20:26  
93 Heinrich Haussler (Aus) Garmin – Barracuda 0:20:41  
94 Guillaume Levarlet (Fra) Saur-Sojasun    
95 Gaëtan Bille (Bel) Lotto-Belisol Team 0:22:04  
96 Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale 0:22:17  
97 Rein Taaramae (Est) Cofidis Le Credit En Ligne 0:23:00  
98 Jean-Christophe Peraud (Fra) Ag2R La Mondiale 0:23:20  
99 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 0:23:32  
100 Grega Bole (Slo) Lampre – ISD 0:23:46  
101 Wesley Sulzberger (Aus) GreenEdge Cycling Team 0:25:00  
102 Bart De Clercq (Bel) Lotto-Belisol Team 0:25:34  
103 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team 0:27:26  
104 Cédric Pineau (Fra) FDJ-Bigmat 0:27:44  
105 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM 0:27:46  
106 Murilo Antonio Fischer (Bra) Garmin – Barracuda 0:27:58  
107 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 0:28:57  
108 Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank 0:29:11  
109 Andreas Klier (Ger) Garmin – Barracuda 0:29:39  
110 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 0:30:29  
111 Jens Keukeleire (Bel) GreenEdge Cycling Team 0:30:53  
112 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale 0:31:03  
113 Thomas Dekker (Ned) Garmin – Barracuda 0:31:06  
114 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:31:44  
115 Pierre Cazaux (Fra) Euskaltel – Euskadi 0:31:45  
116 Sep Vanmarcke (Bel) Garmin – Barracuda 0:32:26  
117 Anthony Ravard (Fra) Ag2R La Mondiale 0:33:07  
118 Jonas Aaen Jörgensen (Den) Team Saxo Bank 0:33:18  
119 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis Le Credit En Ligne 0:33:33  
120 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis Le Credit En Ligne 0:33:44  
121 John Degenkolb (Ger) Project 1T4i 0:35:42  
122 Tristan Valentin (Fra) Cofidis Le Credit En Ligne 0:35:45  
123 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:35:48  
124 Maarten Neyens (Bel) Lotto-Belisol Team 0:35:57  
125 Koldo Fernandez (Spa) Garmin – Barracuda 0:36:22  
126 Ricardo Garcia Ambroa (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:36:30  
127 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Barracuda 0:37:33  
128 Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ-Bigmat 0:37:37  
129 Greg Henderson (NZl) Lotto-Belisol Team 0:37:57  
130 Christophe Le Mevel (Fra) Garmin – Barracuda 0:38:00  
131 Mark Renshaw (Aus) Rabobank Cycling Team 0:38:19  
132 Patrick Gretsch (Ger) Project 1T4i 0:38:34  
133 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale 0:38:45  
134 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar 0:39:31  
135 Grischa Jan Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team 0:39:36  
136 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis Le Credit En Ligne    
137 Alexander Kristoff (Nor) Katusha Team 0:39:37  
138 Daniele Righi (Ita) Lampre – ISD 0:39:44  
139 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team 0:39:49  
140 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur-Sojasun 0:39:55  
141 Sébastien Chavanel (Fra) Team Europcar 0:40:04  
142 Roy Curvers (Ned) Project 1T4i 0:40:57  
143 Matteo Bono (Ita) Lampre – ISD 0:41:51  
144 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team 0:42:35  
145 Marcel Kittel (Ger) Project 1T4i 0:43:11  
146 Peio Bilbao (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:43:18  
147 Damien Gaudin (Fra) Team Europcar 0:43:46  
148 Romain Feillu (Fra) Vacansoleil-DCM 0:43:47  
149 Klaas Lodewijck (Bel) BMC Racing Team 0:45:02  
150 Edward King (USA) Liquigas-Cannondale 0:45:13  
151 Tiziano Dall’Antonia (Ita) Liquigas-Cannondale 0:45:28  
152 Michael Mørkøv (Den) Team Saxo Bank 0:46:30  
153 Jan Ghyselinck (Bel) Cofidis Le Credit En Ligne 0:46:41  
154 Kasper Klostergaard Larsen (Den) Team Saxo Bank 0:46:59  
155 Leigh Howard (Aus) GreenEdge Cycling Team 0:47:11  
156 Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team 0:47:48  
157 Adrian Saez (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:48:12  
158 Maarten Wynants (Bel) Rabobank Cycling Team 0:48:19  
159 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team 0:51:23  
160 Danny Pate (USA) Sky Procycling 0:51:45  
161 Matthew Lloyd (Aus) Lampre – ISD 0:52:04  
162 Matthew Wilson (Aus) GreenEdge Cycling Team 0:52:07  
163 Jaroslaw Marycz (Pol) Team Saxo Bank 0:57:31  
164 Lars Ytting Bak (Den) Lotto-Belisol Team 1:00:01  

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın