Mustafa Sayar’ın Tour de Blida’da 2 Mayo ve Genel Sıralama İkinciliği ile Podyum Zaferi

24/03/2013  //     //  Genel

 

49.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’na hazırlık, antrenman yarışlarına Cezayir’de 28 gün 22 start alan Torku Şeker Spor, Türkiye’ye dönüyor. Cezayir’de gerçekleşen tek günlük yarışlar ve UCI Afrika yarış takviminde yer alan 2.2 kategorideki çok etaplı turlarda performans sergileyen takım, derecelerinden memnun. Alanya kampı sonrası Cezayir’e giden Torku Şeker Spor takım kadrosu sağlık sorunlarına rağmen derecelerle hazırlık yarışlarını tamamladı.

 

Cezayir yarışlarından sonuncusu Tour de Blida’nın açılış etabında muazzam bir performans sergileyen Mustafa Sayar, mücadeleyi zaferle tamamlamayı başarmıştı. Açılış etabındaki galibiyet, tüm mayoları Mustafa Sayar’a beraberinde getirdi. 3 gün sarı mayoyu taşıyan Sayar, 99 kilometrelik final etabında son kilometreye Hichem Chabane ile girdi. Chabane son kilometrede sprinte kalktığında Sayar cevap verdi ancak mesafe yetmedi. Final etabını tekerlek farkı ile ikincilikle tamamlayan Mustafa Sayar, 2013 Tour de Blida genel sıralamasını 6 saniye farkla ikincilikle noktaladı.

 

Mustafa Sayar, Christina Watches’ın güçlü İspanyol sporcusu Constantino Zaballa’yı tırmanış klasmanında 5 puan farkla geçti. Her yıl, turun güçlü takımı olarak genel sıralama ve diğer kategorilerin lideri olan takım bu kez Torku Şeker Spor karşısında zorlandı. Torku Şeker Spor yine podyumda bu kez Tour de Blida’nın benekli mayosunu almak üzere Mustafa Sayar ile yerini aldı.

 

Blida Turu, Cezayir mücadelesinin son ayağı olarak takımın ilk günden başlayan başarılı performansının güzel bir kapanışı olarak sona erdi. Zira, Mustafa Sayar puan klasmanında topladığı 62 puan ile sprint mayosunu almak üzere podyum seramonisinde galibiyet gururunu tekrar yaşattı. Takım, bu gece Türkiye’ye dönmek üzere dönüş yolunda.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın