Muhteşem Bir Etap, İnanılmaz Bir Finiş Heyecanı! 6. Etabın Galibi Sacha Modolo

27/04/2012  //     //  Genel

  

 

2012 Türkiye Bisiklet Turu’nun Bodrum-Kuşadası arasındaki 6. etabı bugün 12:10’da oldukça sıcak bir havada 178 sporcuyla start aldı. Kalabalığın ilgisinin yüksek olduğu start alanından 1,2km sonra resmi olarak başlayan 179km’lik mesafesiyle 2012’nin en uzun etabı tırmanışlar ve sıcak havanın da etkisiyle oldukça zorlu geçeceğe benziyordu.

 

 

 

[View:http://vimeo.com/41181306:550:0]

 

 

 

Fakat zorlansalar da izleyenlere inanılmaz bir etap keyfi yaşatan yarışçılar günü sık sık yaptıkları ataklar ve kaçışlarla heyecana boğdular. Sürekli kaderi değişen ve “acaba” tahminlerini sürekli boşa çıkartan etabın kaderi son kilometre içinde belli oldu. Bu noktadan sonra toplu sprint finişinin belirlediği etabın galibi bu sene Circuit de la Sarthe yeşil mayosunu kazanan Colnago’lu Sacha Modolo olurken, ikinci olarak görmeye alıştığımız fakat günün sonunda Yeşil Mayosunu koruyarak teselli bulmuş olmasını ümit ettiğimiz GreenEDGE’li sempatik yarışçı Matthew Goss onu takip etti ve günün üçüncüsü ünlü domestik Mark Renshaw (Rabobank) oldu. Gün içinde mayosunu korumak için inanılmaz kararlılığıyla mücadele ederek tüm ataklara cevap veren Konya Torku’lu Ivailo Gabrovski ise günün sonunda hak ettiği şekilde yine 1’33″lik liderliğini sabit tutarak genel sıralama liderliğini korudu. 

 

 

Yarışın ilk kilometrelerinden itibaren etap profili nedeniyle beklenen hareketlenmeler görülürken ilk 10km içinde yaşanan kazada Farnese Vini takımının genel klasman iddialısı Leonardo Giordani ve yine Astana’nın önemli isimlerinden Assan Bazayev yaralanmaları nedeniyle yarıştan çekilmek zorunda kaldı. Kazaya karışan grubun geri kalanı tedavilerinin ardından öndekilere yetişirken,  peloton bu sıralarda iki büyük gruba bölündü. 

 

 

51,7.km’de bulunan tırmanış primlerinde puan alan isimler sırasıyla Fabio Arevalo Duarte (Colombia), Marco Bandiera (Omega Pharma – Quickstep), Philip Deignan (Unitedhealthcare) ve Romain Hardy (Bretagne Schuller) oldu. TUR’un başından beri tırmanış primlerinde puan toplayan Bandiera, etabın başında Ivailo Gabrovski (Konya Torku Şeker Spor) ile eşit puandayken, bu noktada TUR’un son Dağların Kralı kapısında kazandığı 3 puanla Tour of Turkey 2012’nin Kırmızı Mayosunu almayı garantilemiş oldu.  

 

 

Etabın 72.km’lerinde sonu gelmeyen ataklarla çalkalanan pelotonda aralarında genel klasman iddialılarının bulunduğu 16’lı bir kaçış grubu oluştu. (Romain Bardet (AG2R La Mondiale), Alexandr Dyachenko (Astana), Vladimir Gusev (Katusha), Maxim Belkov (Katusha), Michal Golas (Omega Pharma – Quickstep), Leoffroy Lequatre (Bretagne Schuller), Florian Guillou (Bretagne Schuller), Romain Hardy (Bretagne Schuller), Laurent Pichon (Bretagne Schuller),  Florian Vachon (Bretagne Schuller), Cardoso (Caja Rural), Fabio Arevalo Duarte (Colombia), Thierry Hupond (Argos-Shimano), Alexander Efimkin (Team Type-1),  Philip Deignan (UnitedHealthcare) , Ivailo Gabrovski (Konya Torku Şeker Spor)).

 

 

Genel klasmanın ilk 10’una bakıldığında aralarında yalnızca Danail Andonov Petrov (Caja Rural),Villaplana Palomares (Andalucia), Enrico Battaglin (Colnago) ve William Routley’in (Spidertech) eksik olduğu kaçış grubuna daha sonra beklendiği üzere Palomares, Wim De Vocht (Accent Jobs), Juan Jose Haedo (SaxoBank), Battaglin ve Petrov da katılarak kaçış grubunun sayısını 21’e çıkarttılar. 

 

 

Türkiye Güzellikleri prim kapısına yaklaşıldıkça 21’li atak grubunun arasında hareketlenmeler gözlenirken, Belkov, Golas ve Deignan kaçış grubunun önünde atağa geçti ve diğerlerini arkada bırakarak günün sabit kaçış grubunu oluşturdular. Son 83.km’de farkı 1’33″ye çıkartan üçlü etabın 98,5.km’sinde bulunan, Apollo Tapınağı’nın güzelliğinin vurgulandığı Türkiye Güzellikleri prim kapısından Belkov, Golas ve Deignan sırasıyla geçerken, bu noktada bir mayo daha el değiştirdi ve Maxim Belkov (Katusha) kazandığı 5 puan sayesinde toplamda 8 puanla Türkiye Güzellikleri sıralamasında Matteo Fedi’yi geçerek beyaz mayonun yeni sahibi oldu. 

 

Etabın son 68.km’sinde Belkov, Golas ve Deignan üçlüsü başarılı bir şekilde kaçışlarını sürdürmeye devam ederken arkalarından gelen genel sıralama iddialılarıyla aradaki farkı 1’53″ye çıkarttılar. Bu sırada arkadan gelen peloton da 3’46” fark ile onları takip ediyordu. Bu esnada etapta üçüncü fire verildi ve tek başına kaza yapan Adam Hansen (Lotto-Belisol) yaralanmaları sonucunda yarışa devam edemezken, Lotto-Belisol TUR’da güçlü bir ismini kaybetmiş oldu. 

 

 

Son 55.km’de üçlü kaçışın arkasındaki gruptan beklenmeyen bir şekilde Andre Gripel (Lotto-Belisol), Laurent Pichon (Bretagne Schuller) ve Andrew Fenn (Omega Pharma – Quickstep) üçlüsünden bir atak geldi. Bu noktada akıllara gelen tek açıklama Greipel’in sprint finişi istediği yönünde oldu. Daha sonra aralarına Marco Haller (Katusha) ve Sander Cordeel’in (Lotto-Belisol) de katılmasıyla sayıları 5’e çıkan Greipel’in kaçış grubu öndeki üçlüyle aradaki farkı iyice kapatmaya başladı. Bu sırada pelotonun ön saflarında kaçışlarla genel sıralamadaki yerleri tehlikeye giren Konya Torku Şeker Spor, Caja Rural ve Andalucia takımlarının tempo arttırma çabaları gözleniyordu. 

 

Etabın 147,4.km’sinde 6. etabın son prim kapısı olan sprint primleri yine Belkov, Golas, Deignan sırasıyla geçilirken, puan sıralamasında bir iddiası olmayan üçlünün primler için mücadele vermediği gözlendi. Bu sırada öndeki üçlü yakalanmamaya kararlı bir şekilde, arkadan gelen 5’linin yetişmesine izin vermeyerek farkı 1 dakika civarlarında korumaya devam etti. Bu sırada yüksek tempo nedeniyle arkadaki peloton hala 5’liyi yakalayamadan 1’35” geriden takip etmeye devam ediyordu. Finişe 25 km kala 5’linin arasındaki Pichon ve Cordeel geride kalarak pelotona katılmak üzere yavaşladı. Bu sırada Andre Greipel şaşırtıcı bir şekilde tırmanışta atağa kalkarken, günün sonu gelmeden kaçanları yakalamaya oldukça kararlı görünüyordu. Yine de sprinter özelliği ve finişe daha 22km olması dolayısıyla kendisini zorlamasının pek de mantıklı olmadığı göz önüne alındığında, Greipel bir süre sonra pelotonu hızlandırma çabalarının sonuçsuz kaldığını sonunda kabullenerek hız kesti ve Fenn ile birlikte tekrar pelotonun arasına karıştı. 

 

Son 15.km’lerde inişlerin başlamasıyla birlikte hızlanan ve sıklıkla görülen atakları bastırmaya çalışırken hızını daha da arttıran peloton son 10.km’de aradaki farkı 30″ye düşürdü. Son 7. km içinde günün üçlü atak grubu yakalanırken sonu gelmeyen kaçış denemeleri pelotonu sallamaya devam etti. 

 

 

Artık peloton kaçışa izin vermez, toplu sprint finişine gidiliyor derken Colnago’lu Enrico Battaglin’den inanılmaz bir solo atak geldi ve finişe kadar durulduğu sanılan etabın kaderi yine yön değiştirdi. Pelotonla arasını 14″ açan Battaglin kaçışını sürdürürken, dar ve dönüşlü yollarda muhteşem bir tempoyla gelen peloton, her dönüşte yüreklerimizi ağzımıza getirse de “acaba” dediğimiz anları kazasız atlattılar.

 

 

 

Son kilometrede Battaglin mi toplu finiş mi derken peloton bir anda hızla Battaglin’i adeta yuttu ve o hızla birkaç saniye içinde geçtikleri son kilometrede toplu sprint finişine girdiler. Sprint finişinin galibi Colnago takımından Sacha Modolo olurken, 3 etaptır birinciliğe hasret kalan GreenEDGE’in başarılı sprinteri Matthew Goss bugün yine ikinci oldu. Yine diğer bir Avusturalyalı Mark Renshaw onun arkasından üçüncü olurken, toplu girilen finişle birlikte zaman farkını yine bir saniye bile kaybetmeden koruyan, Konya Torku’muzu temsil ederek Türkiye’yi bir kere daha gururlandıran Ivailo Gabrovski günün sonunda Turkuaz Mayosunu korumayı yine başardı. 

 

 

Günün galibi Modolo etap sonrasında “Benim için senenin ilk etap zaferini kazanma zamanı gelmişti. Takım arkadaşlarım bugün de bana çok yardım ettiler. Önceki etapları alamamama rağmen sportif direktörümüz etap galibiyeti için bana çok güveniyordu. Burası benim için Giro d’Italia için bir ön hazırlık yarışı ve performansımın iyi olduğunu görüyorum ” yorumunu yaptı.

 

 

Muhteşem bir etap yine sevindirici zaferlerle kapanırken, TUR’un heyecanı her gün git gide daha da doruklara tırmanıyor. Kaçıranlara mutlaka etabın tekrarını izlemelerini tavsiye ederim. Gerçekten kaçışlar, etabın hareketliliği, Gabrovski’nin her atak denemesine usanmadan cevap vererek mayosunu koruma çabaları ve son kilometrelerdeki inanılmaz heyecan görmeye değerdi. Yarınki etapta tekrar görüşmek üzere…

 

 

 

 

6. Etap Sonrası Mayo Sahipleri:


Lider Mayo: Ivailo Gabrovski (Konya Torku Şeker Spor)
Tırmanış Mayosu: Marco Bandiera (Omega Pharma-Quickstep)
Sprint Mayosu: Matthew Goss (GreenEDGE)
Türkiye Güzellikleri Mayosu:  Maxim Belkov (Katusha)

 

 

6. Etap Tırmanış Primi Sıralaması (51,7.km – Kategori-2)

1 Fabio Arevalo Duarte (Colombia)  5 puan 
2. Marco Bandiera (Omega Pharma – Quickstep) 3 puan
3. Philip Deignan (Unitedhealthcare) 2 puan
4. Romain Hardy (Bretagne Schuller) 1 puan

 

6. Etap Türkiye Güzellikleri Primi Sıralaması (98,5.km – Apollo Tapınağı)

1.  Maxim Belkov (Katusha) 5 puan 
2. Michal Golas (Omega Pharma – Quickstep)  3 puan
3. Philip Deignan (UnitedHealthcare) 1 puan

 

6. Etap Sprint Primi Sıralaması (147,4.km)

1.  Maxim Belkov (Katusha) 5 puan 
2. Michal Golas (Omega Pharma – Quickstep)  3 puan
3. Philip Deignan (UnitedHealthcare) 1 puan

 

 

6. Etap Sonuçları :

1 Sacha Modolo (Ita) Colnago – Csf Inox 4:34:00  
2 Matthew Harley Goss (Aus) Greenedge Cycling Team    
3 Mark Renshaw (Aus) Rabobank Cycling Team    
4 Lucas Sebastien Haedo (Arg) Team Saxo Bank    
5 Alexey Tsatevitch (Rus) Katusha Team    
6 Rafael Andriato (Bra) Farnese Vini – Selle Italia    
7 Daniele Colli (Ita) Team Type 1 – Sanofi    
8 Davide Vigano (Ita) Lampre – ISD    
9 Marco Coledan (Ita) Colnago – Csf Inox    
10 Blaz Jarc (Slo) Team Netapp    
11 Jean-Luc Delpech (Fra) Bretagne – Schuller    
12 Robert Förster (Ger) Unitedhealthcare Pro Cycling Team    
13 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia    
14 Andrea Pasqualon (Ita) Colnago – Csf Inox    
15 Martijn Verschoor (Ned) Team Type 1 – Sanofi    
16 Ivan Stevic (Srb) Salcano – Arnavütkoy    
17 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Schuller    
18 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Schuller    
19 Jean-Pierre Drucker (Lux) Accent Jobs – Willems Veranda’s    
20 Andi Bajc (Slo) Salcano – Arnavütkoy    
21 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma-Quickstep    
22 Edoardo Girardi (Ita) Utensilnord Named    
23 James Van Landschoot (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s    
24 Adrian Kurek (Pol) Utensilnord Named    
25 Jordi Simon Casulleras (Spa) Andalucia    
26 Adrian Palomares Villaplana (Spa) Andalucia    
27 Kiel Reijnen (USA) Team Type 1 – Sanofi    
28 Massimo Graziato (Ita) Lampre – ISD    
29 Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural    
30 Andre Cardoso S. Martins (Por) Caja Rural    
31 Takashi Miyazawa (Jpn) Team Saxo Bank    
32 Alexandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team    
33 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD    
34 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team    
35 Romain Hardy (Fra) Bretagne – Schuller    
36 Alexander Efimkin (Rus) Team Type 1 – Sanofi    
37 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quickstep    
38 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Schuller    
39 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale    
40 Eloy Ruiz Pinto (Spa) Andalucia    
41 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team    
42 Ivaïlo Gabrovski (Bul) Konya Torku Seker Spor    
43 Antonio Cabello Baena (Spa) Andalucia    
44 Enrico Battaglin (Ita) Colnago – Csf Inox    
45 Victor Hugo Pena Grisales (Col) Colombia – Coldeportes    
46 Fabio Andrescol Duarte Arevalo (Col) Colombia – Coldeportes    
47 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Team Saxo Bank    
48 Thierry Hupond (Fra) Argos-Shimano    
49 Brett Daniel Lancaster (Aus) Greenedge Cycling Team    
50 Daniel Teklehaimanot (Eri) Greenedge Cycling Team    
51 William Routley (Can) Spidertech Powered By C10 0:00:09  
52 Jérome Baugnies (Bel) Team Netapp    
53 Tobias Ludvigsson (Swe) Argos-Shimano    
54 Lazlo Bodrogi (Fra) Team Type 1 – Sanofi    
55 Vitaliy Buts (Ukr) Lampre – ISD    
56 Rafaâ Chtioui (Tun) Team Europcar    
57 Gabor Kasa (Srb) Salcano – Arnavütkoy    
58 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar    
59 Geoffroy Lequatre (Fra) Bretagne – Schuller    
60 Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol Team    
61 Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural    
62 Jurgen Van Goolen (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s    
63 Leif Hoste (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s    
64 Gabriele Bosisio (Ita) Utensilnord Named    
65 Sébastien Duret (Fra) Bretagne – Schuller    
66 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team    
67 Oleksandr Sheydyk (Ukr) Lampre – ISD    
68 Graeme Brown (Aus) Rabobank Cycling Team 0:00:20  
69 Alexandre Vinokourov (Kaz) Astana Pro Team 0:00:24  
70 Olekdandr Kvachuk (Ukr) Lampre – ISD    
71 Philip Deignan (Irl) Unitedhealthcare Pro Cycling Team    
72 Christopher Juul Jensen (Den) Team Saxo Bank    
73 Albert Timmer (Ned) Argos-Shimano    
74 Cameron Meyer (Aus) Greenedge Cycling Team 0:00:31  
75 Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia 0:00:33  
76 Diego Caccia (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:01:05  
77 Marco Canola (Ita) Colnago – Csf Inox    
78 Javier Ramírez Abeja (Spa) Andalucia    
79 Maxim Belkov (Rus) Katusha Team 0:01:33  
80 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team 0:04:46  
81 Marco Haller (Aut) Katusha Team 0:09:28  
82 Juan Pablo Forero Carrero (Col) Colombia – Coldeportes    
83 Wilson Marenetes Torres (Col) Colombia – Coldeportes    
84 Matteo Pelucchi (Ita) Team Europcar    
85 Ronan Van Zandbeek (Ned) Argos-Shimano    
86 Filippo Fortin (Ita) Team Type 1 – Sanofi    
87 Ramon Sinkeldam (Ned) Argos-Shimano    
88 Romain Lemarchand (Fra) AG2R La Mondiale    
89 Adrian Hegyvary (USA) Unitedhealthcare Pro Cycling Team    
90 Robbie Mcewen (Aus) Greenedge Cycling Team    
91 Laurent Pichon (Fra) Bretagne – Schuller    
92 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar    
93 Marcel Kittel (Ger) Argos-Shimano    
94 Jaroslaw Marycz (Pol) Team Saxo Bank    
95 Tom Veelers (Ned) Argos-Shimano    
96 Ryan Roth (Can) Spidertech Powered By C10    
97 Manuel Antonio Cardoso (Por) Caja Rural    
98 Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Astana Pro Team    
99 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team    
100 Alexander Porsev (Rus) Katusha Team    
101 Theo Bos (Ned) Rabobank Cycling Team    
102 Hilton Clarke (Aus) Unitedhealthcare Pro Cycling Team    
103 Juan Pablo Suarez (Col) Colombia – Coldeportes    
104 David Veilleux (Can) Team Europcar    
105 Jos Van Emden (Ned) Rabobank Cycling Team    
106 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma-Quickstep    
107 Marco Bandiera (Ita) Omega Pharma-Quickstep    
108 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD    
109 Dmytro Krivtsov (Ukr) Lampre – ISD    
110 Karl Menzies (Aus) Unitedhealthcare Pro Cycling Team    
111 Yuri Metlushenko (Ukr) Konya Torku Seker Spor    
112 Volodymir Bileka (Ukr) Konya Torku Seker Spor    
113 Wim De Vocht (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s    
114 Juan Jose Haedo (Arg) Team Saxo Bank    
115 Jonas Jorgensen (Den) Team Saxo Bank    
116 Luke Roberts (Aus) Team Saxo Bank    
117 Timon Seubert (Ger) Team Netapp    
118 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp    
119 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quickstep 0:09:39  
120 Andrea Di Corrado (Ita) Colnago – Csf Inox    
121 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-Quickstep    
122 Tony Hurel (Fra) Team Europcar    
123 Jérôme Cousin (Fra) Team Europcar 0:09:43  
124 Damien Gaudin (Fra) Team Europcar    
125 André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team 0:15:09  
126 Sander Cordeel (Bel) Lotto Belisol Team    
127 Gustavo César Veloso (Spa) Andalucia 0:15:22  
128 Filippo Baggio (Ita) Utensilnord Named 0:15:33  
129 Jonathan Patrick Mccarty (USA) Spidertech Powered By C10    
130 Enzo Moyano (Arg) Caja Rural    
131 Francesco Lasca (Ita) Caja Rural    
132 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team    
133 Paolo Locatelli (Ita) Colnago – Csf Inox    
134 Serhy Grechyn (Ukr) Konya Torku Seker Spor    
135 Jay Robert Thomson (RSA) Unitedhealthcare Pro Cycling Team 0:26:05  
136 Michael Hepburn (Aus) Greenedge Cycling Team    
137 Francesco Chicchi (Ita) Omega Pharma-Quickstep    
138 Davide Ricci Bitti (Ita) Farnese Vini – Selle Italia    
139 Mehdi Sohrabi (IRI) Lotto Belisol Team    
140 Amir Zargari (IRI) AG2R La Mondiale    
141 Jacob Keough (USA) Unitedhealthcare Pro Cycling Team    
142 Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia    
143 Cristiano Benenati (Ita) Farnese Vini – Selle Italia    
144 Stefan Van Dijk (Ned) Accent Jobs – Willems Veranda’s    
145 Alfredo Balloni (Ita) Farnese Vini – Selle Italia    
146 Huseyin Ozcan (Tur) Konya Torku Seker Spor    
147 Jonas Vangenechten (Bel) Lotto Belisol Team    
148 Andy Cappelle (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s    
149 Gianfranco Visconti (Swi) Utensilnord Named    
150 Boy Van Poppel (Ned) Unitedhealthcare Pro Cycling Team    
151 Matteo Fedi (Ita) Utensilnord Named    
152 Bünyamin Ozdemir (Tur) Salcano – Arnavütkoy    
153 Ahmet Akdilek (Tur) Salcano – Arnavütkoy    
154 Fatih Harmanci (Tur) Salcano – Arnavütkoy    
155 Cheng Ji (Chn) Argos-Shimano    
156 Marco Zanotti (Ita) Utensilnord Named    
157 Hugo Houle (Can) Spidertech Powered By C10    
158 Stiven Fanelli (Ita) Utensilnord Named    
159 Simon Lambert Lemay (Can) Spidertech Powered By C10    
160 Vladimir Isaychev (Rus) Katusha Team    
161 Jens Mouris (Ned) Greenedge Cycling Team    
162 Mustafa Sayar (Tur) Konya Torku Seker Spor    
163 Karol Domagalski (Pol) Caja Rural    
164 Marek Canecky (Svk) Salcano – Arnavütkoy    
165 Mirac Kal (Tur) Konya Torku Seker Spor    
166 Martin Gilbert (Can) Spidertech Powered By C10    
167 Thomas Leezer (Ned) Rabobank Cycling Team    
168 Jetse Bol (Ned) Rabobank Cycling Team    
169 Joey Rosskopf (USA) Team Type 1 – Sanofi    
170 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep    
DNF Leonardo Giordani (Ita) Farnese Vini – Selle Italia    
DNF Thomas Bertolini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia    
DNF Johan Esteban Chaves Rubio (Col) Colombia – Coldeportes    
DNF Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team    
DNF Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team    
DNF Boris Shpilevsky (Rus) AG2R La Mondiale    
DNF Jimmy Casper (Fra) AG2R La Mondiale    
DNF Sylvain Georges (Fra) AG2R La Mondiale

 

 

 

6. Etap Sonrası Genel Sıralama:

1 Ivaïlo Gabrovski (Bul) Konya Torku Seker Spor 23:22:57  
2 Alexandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team 0:01:33  
3 Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural 0:01:38  
4 Adrian Palomares Villaplana (Spa) Andalucia 0:01:44  
5 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:01  
6 Alexander Efimkin (Rus) Team Type 1 – Sanofi 0:02:23  
7 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Schuller 0:02:29  
8 Enrico Battaglin (Ita) Colnago – Csf Inox 0:02:58  
9 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quickstep 0:03:02  
10 William Routley (Can) Spidertech Powered By C10 0:03:14  
11 Andre Cardoso S. Martins (Por) Caja Rural 0:03:23  
12 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team 0:03:46  
13 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team    
14 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Team Saxo Bank 0:03:52  
15 Daniel Teklehaimanot (Eri) Greenedge Cycling Team 0:03:56  
16 Jérome Baugnies (Bel) Team Netapp 0:04:10  
17 Alexandre Vinokourov (Kaz) Astana Pro Team 0:04:25  
18 Sébastien Duret (Fra) Bretagne – Schuller 0:04:41  
19 Geoffroy Lequatre (Fra) Bretagne – Schuller 0:05:06  
20 Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural 0:05:11  
21 Thierry Hupond (Fra) Argos-Shimano 0:05:28  
22 Philip Deignan (Irl) Unitedhealthcare Pro Cycling Team 0:05:32  
23 Jordi Simon Casulleras (Spa) Andalucia 0:05:58  
24 Rafaâ Chtioui (Tun) Team Europcar 0:06:05  
25 Fabio Andrescol Duarte Arevalo (Col) Colombia – Coldeportes 0:07:24  
26 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:07:29  
27 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Schuller 0:07:53  
28 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar 0:08:02  
29 Gabor Kasa (Srb) Salcano – Arnavütkoy 0:08:07  
30 Leif Hoste (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s 0:08:16  
31 Vitaliy Buts (Ukr) Lampre – ISD 0:09:26  
32 Maxim Belkov (Rus) Katusha Team 0:09:37  
33 Kiel Reijnen (USA) Team Type 1 – Sanofi 0:10:13  
34 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD 0:10:59  
35 Andi Bajc (Slo) Salcano – Arnavütkoy 0:11:12  
36 Cameron Meyer (Aus) Greenedge Cycling Team 0:13:45  
37 Lazlo Bodrogi (Fra) Team Type 1 – Sanofi 0:14:35  
38 Eloy Ruiz Pinto (Spa) Andalucia 0:14:50  
39 Javier Ramírez Abeja (Spa) Andalucia 0:14:52  
40 Matthew Harley Goss (Aus) Greenedge Cycling Team 0:14:58  
41 Daniele Colli (Ita) Team Type 1 – Sanofi 0:15:04  
42 Davide Vigano (Ita) Lampre – ISD 0:15:08  
43 Mark Renshaw (Aus) Rabobank Cycling Team 0:15:17  
44 Lucas Sebastien Haedo (Arg) Team Saxo Bank 0:15:28  
45 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Schuller 0:15:57  
46 Blaz Jarc (Slo) Team Netapp 0:16:50  
47 Rafael Andriato (Bra) Farnese Vini – Selle Italia 0:17:36  
48 Diego Caccia (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 0:18:46  
49 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia 0:18:51  
50 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team 0:19:55  
51 Victor Hugo Pena Grisales (Col) Colombia – Coldeportes 0:19:57  
52 Alexey Tsatevitch (Rus) Katusha Team 0:20:28  
53 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar 0:20:50  
54 Sacha Modolo (Ita) Colnago – Csf Inox 0:21:26  
55 David Veilleux (Can) Team Europcar 0:21:59  
56 Jérôme Cousin (Fra) Team Europcar 0:22:03  
57 Albert Timmer (Ned) Argos-Shimano 0:22:40  
58 Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp 0:24:36  
59 Andrea Pasqualon (Ita) Colnago – Csf Inox 0:25:19  
60 Laurent Pichon (Fra) Bretagne – Schuller 0:25:25  
61 Graeme Brown (Aus) Rabobank Cycling Team 0:26:14  
62 Volodymir Bileka (Ukr) Konya Torku Seker Spor 0:26:35  
63 Wilson Marenetes Torres (Col) Colombia – Coldeportes 0:26:42  
64 Gabriele Bosisio (Ita) Utensilnord Named 0:28:12  
65 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team 0:28:44  
66 Romain Lemarchand (Fra) AG2R La Mondiale 0:28:45  
67 Tobias Ludvigsson (Swe) Argos-Shimano 0:28:59  
68 Jaroslaw Marycz (Pol) Team Saxo Bank 0:29:19  
69 Olekdandr Kvachuk (Ukr) Lampre – ISD 0:29:32  
70 Yevgeniy Nepomnyachshiy (Kaz) Astana Pro Team 0:29:57  
71 Marco Coledan (Ita) Colnago – Csf Inox 0:29:59  
72 Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia 0:30:18  
73 Luke Roberts (Aus) Team Saxo Bank 0:31:07  
74 Ivan Stevic (Srb) Salcano – Arnavütkoy 0:31:11  
75 Marco Canola (Ita) Colnago – Csf Inox    
76 James Van Landschoot (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s 0:31:17  
77 Jonas Jorgensen (Den) Team Saxo Bank 0:33:13  
78 Marco Bandiera (Ita) Omega Pharma-Quickstep 0:33:17  
79 Manuel Antonio Cardoso (Por) Caja Rural 0:33:31  
80 Gustavo César Veloso (Spa) Andalucia 0:33:40  
81 Matteo Fedi (Ita) Utensilnord Named 0:34:07  
82 Alexander Porsev (Rus) Katusha Team 0:34:19  
83 Christopher Juul Jensen (Den) Team Saxo Bank 0:34:47  
84 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-Quickstep 0:35:24  
85 Oleksandr Sheydyk (Ukr) Lampre – ISD 0:35:40  
86 Robert Förster (Ger) Unitedhealthcare Pro Cycling Team 0:35:44  
87 Edoardo Girardi (Ita) Utensilnord Named 0:35:48  
88 André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team 0:36:02  
89 Marek Canecky (Svk) Salcano – Arnavütkoy 0:36:54  
90 Tony Hurel (Fra) Team Europcar 0:37:49  
91 Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol Team 0:37:51  
92 Stefan Van Dijk (Ned) Accent Jobs – Willems Veranda’s 0:38:00  
93 Brett Daniel Lancaster (Aus) Greenedge Cycling Team 0:38:13  
94 Juan Pablo Forero Carrero (Col) Colombia – Coldeportes 0:38:21  
95 Andrea Di Corrado (Ita) Colnago – Csf Inox 0:38:31  
96 Robbie Mcewen (Aus) Greenedge Cycling Team 0:39:05  
97 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 0:39:28  
98 Jurgen Van Goolen (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s 0:40:12  
99 Joey Rosskopf (USA) Team Type 1 – Sanofi 0:40:55  
100 Adrian Kurek (Pol) Utensilnord Named 0:40:57  
101 Adrian Hegyvary (USA) Unitedhealthcare Pro Cycling Team 0:41:15  
102 Romain Hardy (Fra) Bretagne – Schuller 0:42:02  
103 Boy Van Poppel (Ned) Unitedhealthcare Pro Cycling Team 0:42:20  
104 Damien Gaudin (Fra) Team Europcar 0:42:42  
105 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quickstep 0:42:46  
106 Amir Zargari (IRI) AG2R La Mondiale 0:42:48  
107 Serhy Grechyn (Ukr) Konya Torku Seker Spor 0:45:21  
108 Paolo Locatelli (Ita) Colnago – Csf Inox 0:46:30  
109 Enzo Moyano (Arg) Caja Rural 0:46:50  
110 Timon Seubert (Ger) Team Netapp 0:47:21  
111 Vladimir Isaychev (Rus) Katusha Team 0:47:30  
112 Juan Pablo Suarez (Col) Colombia – Coldeportes 0:47:41  
113 Hugo Houle (Can) Spidertech Powered By C10 0:48:05  
114 Jos Van Emden (Ned) Rabobank Cycling Team 0:48:10  
115 Karl Menzies (Aus) Unitedhealthcare Pro Cycling Team 0:49:31  
116 Iljo Keisse (Bel) Omega Pharma-Quickstep    
117 Ramon Sinkeldam (Ned) Argos-Shimano    
118 Tom Veelers (Ned) Argos-Shimano 0:50:03  
119 Marcel Kittel (Ger) Argos-Shimano 0:50:09  
120 Ryan Roth (Can) Spidertech Powered By C10 0:50:25  
121 Massimo Graziato (Ita) Lampre – ISD 0:50:31  
122 Martijn Verschoor (Ned) Team Type 1 – Sanofi 0:52:51  
123 Jean-Luc Delpech (Fra) Bretagne – Schuller    
124 Dmytro Krivtsov (Ukr) Lampre – ISD 0:52:53  
125 Takashi Miyazawa (Jpn) Team Saxo Bank 0:52:57  
126 Antonio Cabello Baena (Spa) Andalucia 0:53:35  
127 Jean-Pierre Drucker (Lux) Accent Jobs – Willems Veranda’s 0:53:40  
128 Yuri Metlushenko (Ukr) Konya Torku Seker Spor 0:53:52  
129 Hilton Clarke (Aus) Unitedhealthcare Pro Cycling Team 0:53:58  
130 Karol Domagalski (Pol) Caja Rural 0:54:11  
131 Juan Jose Haedo (Arg) Team Saxo Bank 0:54:30  
132 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep 0:55:27  
133 Theo Bos (Ned) Rabobank Cycling Team 0:59:30  
134 Francesco Lasca (Ita) Caja Rural 0:59:45  
135 Stiven Fanelli (Ita) Utensilnord Named 1:00:19  
136 Fatih Harmanci (Tur) Salcano – Arnavütkoy 1:02:06  
137 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD 1:02:19  
138 Marco Haller (Aut) Katusha Team 1:02:25  
139 Filippo Fortin (Ita) Team Type 1 – Sanofi 1:03:03  
140 Jay Robert Thomson (RSA) Unitedhealthcare Pro Cycling Team 1:03:13  
141 Ronan Van Zandbeek (Ned) Argos-Shimano 1:03:24  
142 Alfredo Balloni (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 1:03:50  
143 Jetse Bol (Ned) Rabobank Cycling Team 1:04:22  
144 Gianfranco Visconti (Swi) Utensilnord Named 1:05:52  
145 Jens Mouris (Ned) Greenedge Cycling Team 1:06:08  
146 Marco Zanotti (Ita) Utensilnord Named 1:06:48  
147 Wim De Vocht (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s 1:07:30  
148 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 1:07:45  
149 Sander Cordeel (Bel) Lotto Belisol Team 1:08:06  
150 Cheng Ji (Chn) Argos-Shimano 1:08:15  
151 Jonathan Patrick Mccarty (USA) Spidertech Powered By C10 1:09:52  
152 Filippo Baggio (Ita) Utensilnord Named 1:13:19  
153 Ahmet Akdilek (Tur) Salcano – Arnavütkoy 1:13:55  
154 Andy Cappelle (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s 1:14:44  
155 Matteo Pelucchi (Ita) Team Europcar 1:16:53  
156 Mehdi Sohrabi (IRI) Lotto Belisol Team 1:19:02  
157 Martin Gilbert (Can) Spidertech Powered By C10 1:19:35  
158 Jacob Keough (USA) Unitedhealthcare Pro Cycling Team 1:19:39  
159 Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 1:20:35  
160 Jonas Vangenechten (Bel) Lotto Belisol Team    
161 Cristiano Benenati (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 1:21:07  
162 Francesco Chicchi (Ita) Omega Pharma-Quickstep 1:22:51  
163 Bünyamin Ozdemir (Tur) Salcano – Arnavütkoy 1:23:11  
164 Davide Ricci Bitti (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 1:23:30  
165 Michael Hepburn (Aus) Greenedge Cycling Team 1:24:13  
166 Simon Lambert Lemay (Can) Spidertech Powered By C10 1:25:19  
167 Thomas Leezer (Ned) Rabobank Cycling Team 1:25:28  
168 Mustafa Sayar (Tur) Konya Torku Seker Spor 1:34:07  
169 Huseyin Ozcan (Tur) Konya Torku Seker Spor 1:49:47  
170 Mirac Kal (Tur) Konya Torku Seker Spor 1:54:02

 

 

6. Etap Sonrası Puan Sıralaması:

1 Matthew Harley Goss (Aus) Greenedge Cycling Team 56  pts
2 Mark Renshaw (Aus) Rabobank Cycling Team 40  
3 Alexey Tsatevitch (Rus) Katusha Team 36  
4 Daniele Colli (Ita) Team Type 1 – Sanofi 35  
5 Rafael Andriato (Bra) Farnese Vini – Selle Italia 23  
6 Boy Van Poppel (Ned) Unitedhealthcare Pro Cycling Team 23  
7 Matteo Pelucchi (Ita) Team Europcar 22  
8 Francesco Chicchi (Ita) Omega Pharma-Quickstep 20  
9 Sacha Modolo (Ita) Colnago – Csf Inox 19  
10 Davide Vigano (Ita) Lampre – ISD 19  
11 Lucas Sebastien Haedo (Arg) Team Saxo Bank 19  
12 Andrea Di Corrado (Ita) Colnago – Csf Inox 18  
13 Sébastien Duret (Fra) Bretagne – Schuller 16  
14 Ivaïlo Gabrovski (Bul) Konya Torku Seker Spor 15  
15 André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team 15  
16 Theo Bos (Ned) Rabobank Cycling Team 15  
17 Filippo Baggio (Ita) Utensilnord Named 15  
18 Alexandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team 14  
19 Jonas Jorgensen (Den) Team Saxo Bank 14  
20 Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural 13  
21 Jérôme Cousin (Fra) Team Europcar 13  
22 Alfredo Balloni (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 13  
23 Adrian Palomares Villaplana (Spa) Andalucia 12  
24 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD 12  
25 Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 12  
26 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 11  
27 Alexander Efimkin (Rus) Team Type 1 – Sanofi 10  
28 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quickstep 10  
29 James Van Landschoot (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s 10  
30 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 10  
31 Florian Guillou (Fra) Bretagne – Schuller 9  
32 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Schuller 9  
33 Takashi Miyazawa (Jpn) Team Saxo Bank 9  
34 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar 8  
35 Robert Förster (Ger) Unitedhealthcare Pro Cycling Team 8  
36 Rafaâ Chtioui (Tun) Team Europcar 7  
37 Andrea Pasqualon (Ita) Colnago – Csf Inox 7  
38 Marco Coledan (Ita) Colnago – Csf Inox 7  
39 William Routley (Can) Spidertech Powered By C10 6  
40 Blaz Jarc (Slo) Team Netapp 6  
41 Tom Veelers (Ned) Argos-Shimano 6  
42 Alexandre Vinokourov (Kaz) Astana Pro Team 5  
43 Maxim Belkov (Rus) Katusha Team 5  
44 Javier Ramírez Abeja (Spa) Andalucia 5  
45 Diego Caccia (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 5  
46 Marco Bandiera (Ita) Omega Pharma-Quickstep 5  
47 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team 5  
48 Stefan Van Dijk (Ned) Accent Jobs – Willems Veranda’s 5  
49 Jean-Luc Delpech (Fra) Bretagne – Schuller 5  
50 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia 4  
51 Alexander Porsev (Rus) Katusha Team 4  
52 Hilton Clarke (Aus) Unitedhealthcare Pro Cycling Team 4  
53 Enrico Battaglin (Ita) Colnago – Csf Inox 3  
54 Kiel Reijnen (USA) Team Type 1 – Sanofi 3  
55 Albert Timmer (Ned) Argos-Shimano 3  
56 Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol Team 3  
57 Paolo Locatelli (Ita) Colnago – Csf Inox 3  
58 Yuri Metlushenko (Ukr) Konya Torku Seker Spor 3  
59 Marco Zanotti (Ita) Utensilnord Named 3  
60 Andre Cardoso S. Martins (Por) Caja Rural 2  
61 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team 2  
62 Thierry Hupond (Fra) Argos-Shimano 2  
63 Jonas Vangenechten (Bel) Lotto Belisol Team 2  
64 Philip Deignan (Irl) Unitedhealthcare Pro Cycling Team 1  
65 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne – Schuller 1  
66 Gabor Kasa (Srb) Salcano – Arnavütkoy 1  
67 Laurent Pichon (Fra) Bretagne – Schuller 1  
68 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-Quickstep 1  
69 Martijn Verschoor (Ned) Team Type 1 – Sanofi 1  
70 Karol Domagalski (Pol) Caja Rural 1  
71 Juan Pablo Forero Carrero (Col) Colombia – Coldeportes -4  
72 Volodymir Bileka (Ukr) Konya Torku Seker Spor -5  
73 Jetse Bol (Ned) Rabobank Cycling Team -5  
74 Simon Lambert Lemay (Can) Spidertech Powered By C10 -5  
75 Mirac Kal (Tur) Konya Torku Seker Spor -15

 

 

6. Etap Sonrası Dağların Kralı Sıralaması:

1 Marco Bandiera (Ita) Omega Pharma-Quickstep 16  pts
2 Ivaïlo Gabrovski (Bul) Konya Torku Seker Spor 13  
3 Alexandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team 7  
4 Karol Domagalski (Pol) Caja Rural 7  
5 Fabio Andrescol Duarte Arevalo (Col) Colombia – Coldeportes 5  
6 Maxim Belkov (Rus) Katusha Team 5  
7 Volodymir Bileka (Ukr) Konya Torku Seker Spor 5  
8 Andrea Di Corrado (Ita) Colnago – Csf Inox 5  
9 Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural 5  
10 Adrian Palomares Villaplana (Spa) Andalucia 3  
11 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 3  
12 Jonas Jorgensen (Den) Team Saxo Bank 3  
13 Juan Pablo Suarez (Col) Colombia – Coldeportes 3  
14 Sébastien Duret (Fra) Bretagne – Schuller 2  
15 Philip Deignan (Irl) Unitedhealthcare Pro Cycling Team 2  
16 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 2  
17 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quickstep 1  
18 Alexandre Vinokourov (Kaz) Astana Pro Team 1  
19 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Schuller 1  
20 Romain Hardy (Fra) Bretagne – Schuller 1  
21 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team 1

 

 

6. Etap Sonrası Türkiye Güzellikleri Sıralaması:

1 Maxim Belkov (Rus) Katusha Team 8  pts
2 Matteo Fedi (Ita) Utensilnord Named 6  
3 Lazlo Bodrogi (Fra) Team Type 1 – Sanofi 5  
4 Vladimir Isaychev (Rus) Katusha Team 5  
5 Alfredo Balloni (Ita) Farnese Vini – Selle Italia 5  
6 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quickstep 3  
7 Jonas Jorgensen (Den) Team Saxo Bank 3  
8 Philip Deignan (Irl) Unitedhealthcare Pro Cycling Team 1  
9 Leif Hoste (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s 1  
10 Jérôme Cousin (Fra) Team Europcar 1  
11 Albert Timmer (Ned) Argos-Shimano 1  
12 Laurent Pichon (Fra) Bretagne – Schuller 1  

 

6. Etap Sonrası Takım Sıralaması:

1 Pro Team Astana 70:17:29  
2 Caja Rural 0:01:32  
3 Bretagne – Schuller 0:03:08  
4 Andalucia 0:05:02  
5 Team Type 1 – Sanofi 0:07:38  
6 Katusha Team 0:17:22  
7 GreenEdge Cycling Team 0:19:39  
8 SLC 0:20:19  
9 Team Saxo Bank 0:21:18  
10 Team Europcar 0:23:56  
11 Lampre – ISD 0:25:23  
12 Colombia – Coldeportes 0:28:34  
13 Omega Pharma-Quickstep 0:32:18  
14 Argos – Shimano 0:34:56  
15 Team NetApp 0:36:09  
16 Unitedhealthcare Pro Cycling Team 0:38:29  
17 Colnago – CSF Inox 0:38:58  
18 Accent Jobs – Willems Veranda’s 0:40:01  
19 Utensilnord Named 0:40:22  
20 Rabobank Cycling Team 0:41:51  
21 AG2R La Mondiale 0:48:34  
22 Konya Torku Seker Spor 0:51:58  
23 Farnese Vini – Selle Italia 1:10:01  
24 Spidertech p/b C10 1:19:45  
25 Lotto Belisol Team 1:23:49

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın