MPCC Bilekliği ‘İn’ – Livestrong Bilekliği ‘Out’

28/01/2013  //     //  Genel

 

 

Bisikletin yaşayan efsanelerinden Lance Armstrong ile bütünleşmiş, Livestrong bileklikleri ile geçip giden bileklik modasında yeni bir furya başlıyor. Ekim ayında USADA raporu ile patlat veren olaylar, Armstrong’un Livestrong Kanser Vakfı’ndan ayrılışı ve bisikletin modası Livestrong bilekliklerinin köklü bağlarının kopuşu. Son aylarda bisiklette rönesans devrini yaşatmak için, doping ile alakalı kim var, kim yok hepsine karşı bisikleti temizleme çabasına yönelik soruşturmalar gündemi korurken, Güvenilir Bisiklet Hareketi adıyla 2007 yılında  kurulan MPCC’nin yeni bileklikleri piyasaya çıkacağı haberi açıklandı.

 

Bisiklet sporundaki devrim, geçmişe sünger çekercesine sert ve acımasızca, köklü temizlik yaparak, tek tek dosyaların ele alınması ile gelişiyor. Bisiklet severlerin ise yıllarca bileğini süslediği Livestrong, Liestrong’u çağrıştırıp, yaşamakta olduğumuz bisikletin kaotik günlerinin baş aktörlerinden Armstrong’un izlerini taşıyor. Herşey onu anımsatıyor ve tabii ki yaptıklarını. MPCC, illa bir bileklik takılacaksa “Bu kadar yeter Doping!” sloganını taşıyan bilekliklerin taşınması gerektiğini manidar bir yeni trend yaratarak vurguluyor. Huzurun sembolü, mavi renkte bilekliklerden 30.000 adet yaptırıldı ve bu günlerde dağıtım kanallarına ulaştırıyor. Gerek takımlar, gerekse temiz, güvenilir bisiklet hareketini destekleyenlerin kullanmayı tercih edecekleri, bisiklet modasının yeni trendi de kara günlerin anısına yeniden temiz bir sayfa açılırcasına başlıyor.

 

Livestrong bileklikleri tarihteki yerini böylelikle almaya başlarken, Türkiye’den binbir zorlukla temin ettiğiniz, elinizde olan bileklikler ise bisiklet tarihinin, kara kalem atılmış imzasını taşıyor. Ancak tarih, kara da olsa silenemez ve köklü geçmişin bir parçası olarak kalır. Önümüzdeki yıllarda bu sarı bilekler, bisiklet tarihi kolleksiyonerlerinin vazgeçilmez parçası olarak önemini korumaya devam edecektir. Mavi bilekliklerin ise kısa zamanda ulaşılabilir olması bekleniyor.

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın