Moscow Mayor Cup’ta Salcano Andi Bajc ile İkinci Oldu

02/05/2012  //     //  Genel

 

Pazar günü İstanbul etabı ile sona eren 48.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turuna katılan Türk Continental takımımız Salcano Arnavutköy Cycling Team, yorucu 8 günün ardından 40 saat sonra Moskova’da start aldı. ( günlük TUR’un takım kadrosunda olan Slovak sporcu Andi Bajc Rusya’da düzenlenen 1.2 UCI yarış kategorisindeki Mayor Cup tek günlük yarışın 142,8 kilometrelik mesafesini ikinci sırada tamamladı.

 

 

142,8 kilometrelik yarış 8,4 kilometrelik parkurda atılan 17 tur ile gerçekleşti. Son tura doğru 20 kişilik kaçış grubu içerisinden ardarda gelen ataklar neticesinde kaçış yapabilen 2 sporcu 20-30 saniyelik zaman avantajı yakalamayı başadı. Andi Bajc ve Igor Boev’in kaçış avantajı finişe doğru ikilinin sprint mücadelesine döndü. Andi Bajc(Salcano) rakibi Itera Katusha takımdan Rus sporcu Igor Boev ile sprint mücadelesinde az farkla birinciliği Boev’e kaptırdı. İkilinin mücadelesi ardından gelen 10 kişilik grup içerisinden üçüncülük mücadelesini ise yine Itera Katusha takımının Rus sporcusu Viacheslav Kuznetsov aldı.

 

 

Salcano Arvavutköy takımı Çarşamba günü yine Moskova’da Oleg Dyachenko anısına düzenlenen 1.2 UCI kategorisindeki tek günlük yarış ile rekabet mücadelesine devam edecek. Perşembe günü de tek günlük yarış olan Moskova GP yarışı sonrası takımı 5 etaplık five rings of Moscov ile yeni bir çok etaplı yarış mücadelesi bekliyor olacak. Salcano Arnavutköy takımı Tour of Turkey’den 40 saat sonra yarış mücadelesine soluksuz devam ediyor.

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın