Mersin KAP Yarışlarında Torku Şeker Spor – 2013

11/02/2013  //     //  Videolar

Mersin KAP yarışlarında Torku Şeker Spor’un kaptanı ve sprint uzmanı Yuriy Metlushenko‘nun  daha henüz yarışın başında jant teli kopmasıyla yarıştan kopma noktasına gelmişti. Bir karar vermek lazımdı ya yarışı bırakacak yada takım onu geri getirecekti. Torku Şeker bir karar  verdi Kaptanlar Geride Bırakılmaz… 

Bisiklet nasıl bir spor ve kilometrelerce bisiklet binen sporcular niye seyredilsin ki,  profesyonel sporcuları olan ve bunları yönetebilecek bir teknik menajere sahip olmak ne demek, profesyonel bir bisiklet takımın taraftarı olsa ne olur olmasa ne olur, bisiklet sporunda asıl amaç ve hedefler ne olmalı, takım disiplini ve  inanç nedir, 120km de değil sadece 46 km de yaklaşık 3 dakikalık  zaman farkı bu kadar güçlü bir rakibe karşı nasıl kapatılır ve nasıl taraftarın gönlüne taht kurulur?

 

Lafı çok uzatmayayım, ama daha bir çok sayamadığım şeyi Torku Şeker Spor ve sportif menajeri Mehmet Şafakçı bizlere yaşattı ve neyin ne olduğunu ne için olması gerektiğini öğretti.  Torku Şeker Spor‘un iyi ki  Birsa Sporgibi çok güçlü bir rakibi var, ya olmasaydı? Bize bunları bize nasıl öğretecekti ve bu heyecanı nasıl yaşatacaktı?

Teşekkürler Torku Şeker Spor yine söylüyoruz iyi ki senin de BirsaSpor gibi güçlü bir rakibin var. İyi ki vizyonun hep gönlümüzdeki gibi ileride ve iyi ki bir Türk takımısın.  Uluslararası takipçileri olan Cyclingtr.com‘da  İnşallah demek ne kadar doğru, bunu nasıl çeviriler bilemiyorum ama yine söyleyeyim nihayetinde burası Türkiye…  “Sen de İnşallah bu sene  yine Tour of Turkey‘de Şampiyon, sonra Pro Continental, nasipse ve ileride Türkiye’m seni hak ederse Pro Tour takımı olasın Torku Şeker Spor.”

Torku Şeker Spor’umuza sezonda yurt içi ve yurt dışındaki tüm yarışlarında  özellikle Tour of Turkey‘de sonsuz başarılar dileriz.

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın