Mersin KAP Yarışlarında BrisaSpor – 2013

11/02/2013  //     //  Videolar

 

 

Haftasonu Mersin’de yapılan KAP yarışlarında bisiklet sezonu oldukça yüksek bir katılımla açıldı. Türkiye’nin en iddialı ve geleceğe yatırım yapan takımlarından  BrisaSpor yol yarışındaki şansızlığını kriteryum yarışında yaşamadı ve Torku Şeker Spor  kaptanı Yuriy Metlushenko’nun jant teli sorunu ile geride kalmasının da yarattığı fırsatı iyi değerlendirerek önde çok yüksek tempo tuttular ve arkada Torku Şeker‘in yetişmemesi için ellerinden geleni yaptılar.

 

Bazılarımız bunun centilmence olmadığını düşünebilir ama onlar rakiplerinin gücünü biliyorlardı ve ilk günden kendileri de şansızlık yaşamışlardı kendileri ve taraftarları için başarıya ihtiyaçları vardı. Torku Şeker acaba yetişebilecekmiydi? işte yarış boyunca herkeste bu heyecan vardı ve Torku yetişti de, seyirciler için seyredilesi muhteşem bir yarış oldu.

 

BrisaSpor kadrosuna sezon için Türkiye’nin göz bebeği sporcularından çok başarılı bir ismi  transfer etmişti  işte bu isim  tam da bu anlar içindi,  Recep Ünalan yarışı takım arkadaşlarının da yardımı ile almasını bildi.  Günün bir başka önemi de BrisaSpor doğum gününde Mert Mutlu’ya yarışı armağan etmiş, bu takıma her şeyini veren bir sporcu için bundan güzel hediye olur mu?

 

Ya yarış böyle değilde beklene bekleye geçseydi, hiç bu kadar heyecanlı olur muydu? Bisiklet sporunu güzel kılan acabalardır, acabaları yaşatan taraftarlarını sevindiren BirsaSpor‘a yürekten alkış.

 

Uluslararası düzeyde yayın  yapan bir sitenin bu makalesinde “İnşallah” demek ne kadar doğrudur bilemiyorum ama  nihayetinde burası Türkiye ve  ” İnşallah BrisaSpor‘u en kısa sürede Continental takım olarak Tour of Turkey‘de görebiliriz  ve İnşallah en kısa zamanda  Pro Coninental ve yine isterlerse onun da  ötesinde bir takım olur, Türkiye için başarıdan başarıya koşar ve değil bir tane Torku Şeker gibi İnşallah Türkiye’mizde 10 tane, 20 tane rakibi olur”. İyi ki Torku Şeker gibi çok güçlü bir rakibi var ya olmasaydı?

 

Türk Sporuna birçok bisikletçi yetiştiren yıllardır çizgisini hiç bozmayan BrisaSpor’umuza hem yurt içinde hem de yurt dışındaki tüm yarışlarında  başarılar dileriz.

 

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın