Mersin K.A.P. Yol Bisikleti Yarışı 3.Gün (Kriteryum)

26/03/2012  //     //  Genel

 

 

 

Mersin’de yapılan sezonun ikinci yol bisikleti yarışının son gününde yarışın ikinci günü kaza geçiren Hakan Yıldırım’a acil şifa dilekleri dile getirildikten sonra yarış alanındaki herkes tarafından moral alkışı tutuldu. Biz de Cyclingtr olarak Hakan Yıldırm’a buradan sevgi dileklerimizi iletiyoruz.

 

 

 

 

Yarışın son gününe Brisaspor’lu Tanrıverdi kardeşler son noktayı koydu. Büyük erkeklerin mücadelesinde oldukça çekişmeli sahneler göze çarparken Brisaspor’lu Ali Rıza son 300 metrede gerçekleştirdiği sprint ile galibiyeti elde etti. Ali Rıza ” Yarış sırasında kaçmayı denedim fakat olmadı. Rakiplerim beni iyi takip ettiler. Fakat son metrelerde galibiyeti almak benim için önemliydi. Bende atağımı gerçekleştirdim ve birinci oldum” diyerek yaış sevincini dile getirdi. Yarış sonrası Ali Rıza’nın arkasından gelen isimler ise; Mustafa Çarşı(Salcano Arnavutköy Cycling Team) ikinciliği ve Kemal Küçükbay(Brisaspor) üçüncülüğ elde etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Genç erkekler kategorisinde ise Brisaspor podyumda yine kimseye yer vermedi. Yarış sırasında dört Brisaspor’lu genç ana grup ile zaman farkını açtı. Bitiş çizgisine gelindiğinde ise Ali Rıza’nın kardeşi Ömer Tanrıverdi birinciliği, Muhammet Ali Özçelik ikinciliği ve Feritcan Şamlı üçüncülüğü paylaştılar. Tanrıverdi kardeşler kendi kategorilerinde galibiyet sevincini paylaştılar.

 

 

 

 

 

 

 

Genç bayanlar kategorisinde ise son metrelerde Sakarya Telekom Spor’dan Merve Demircioğlu Brisaspor’lu Beste Nur Keleş’e galibiyeti kaptırmamak için büyük çaba gösterdi. Beş sporcunun finişe yaklaştıkça aralarında mesafeler açılmasına rağmen Merve(Sakarya Telekom Spor) Beste’nin(Brisaspor) arkasına kene gibi yapıştı. Genç bayanların bu inanılmaz rekabeti 21 dakika 51 saniye sonunda  gülen taraf bir kez daha Brisaspor olurken Merve Demircioğlu ikinciliği, ve Merve’nin takım arkadaşı Ayşenur Turgut ise iki(2) saniye geriden gelerek üçünlüğü elde etti.

 

Büyük bayanlar kategorisinde ise yine yedi sporcunun oluşturduğu grup finişi sahnelendi. Bayanlar arasındaki rekabet dışarıdan sakin gibi gözükse de sporcular açısından durum öyle değildi. Bitiş çizgisine yaklaştıkça sakinlik yerini heyecan ve meraklı bekleyişe bıraktı. Yarıta 33 dakika 52 saniye sonunda podyumun en üst basamağına çıkan isim Merve Tayfun Marmara olurken onunla aynı zaman sahip olan Nurdan Esen(Ferdi Sporcu) ikinciliği, Mehtap Demircioğlu(Ferdi Sporcu) üçüncülüğe sahip oldu. 

 

Yıldız erkekler A kategorisinde 94 sporcunun start aldığı yarışta 22 sporcu tur yiyerek DNF oldu. Yarışın en kalabalık katılımını oluşturan yıldız erkeklerin mücadelesi görülmeye değerdi. Yarış sırasında  birbirlerini kollamayı hiç bir zaman bırakmayan yıldızlar bu yarışta da bir şey değişmedi ve toplu sprint finişi sergilediler. Bu mücadele sonunda Konya Selçuklu Belediye Spor’dan Emre Torun 45 dakika 55 saniyelik süre ile galibiyeti elde etti. Onunla aynı zamanlamaya sahip olan Vedat Koç(Konya İl Özel İdaresi Spor Kulübü) ikinci ve Konya Torku Şeker Spor’un yıldız Kaan Erez üçüncü oldu.

 

Bir toplu sprint finişi de yıldız erkekler B kategorisinden geldi. Bu kategoride de 79 kişi start noktasındaydı. Yarış sırasında geride kalan 24 kişi ana gruptan tur yiyerek DNF listesine yazıldılar. Ana grupta ise mücadele yine aynı heyecanı izleyicilere yansıttı. Yarış sonunda gerçekleştirilen toplu sprint finişinde Konya Selçuklu Belediye Spor’dan Hikmet Erdoğan liderliği lan isim oldu. Podyumun diğer basamaklarına ise Ürgüp Spor Kulübü adına yarışan Oğuzhan Tiryaki ikinci,  Türkler Belediye Spor’dan Murat Urçun üçüncü olarak yerlerini aldılar.

 

Bayanların en genç isimlerinin yer aldığı yıldız bayanlar kategorisinde ise Mesude Şenkol(Salcano Aldosk) rakiplerinden 19 saniye önce bitiş çizgisini geçerek rahat bir şekilde podyumun ilk basamağına adım attı. Sakarya Telekom Spor adına yarışan Zeynep Ezgitekinoğlu ise ikinciliği elde etmek için gruptan müthiş bir tempo yaparak çıktı ve istediğini elde etti. Zeynep’in arkasına girmeye çalışan  Salcano Aldosk Spor’dan Arzu Yaraş üçüncü oldu.

 

 

 

Master erkekler A kategorisinde ikinci gün yarışında kaza geçirerek üç kaburga kemiği kıralan Hakan Yıldırım için “Geçmiş olsun” dilekleri iletildi ve arkasından motivasyon için alkış tutuldu. Yarışın sonucunda ilk günün galibi ve ikincisi bu yarışta da Zafer Yalın(Çorum Belediye Spor) ve  Hüseyin Esengin(Yakın Doğu Üni. Spor Kulübü) olurken üçüncülüğü Atilla Atay(Atiila Cycling Team) aldı.

 

 

 

Gül Hanım Erol’un objektifinden  Mersin KAP Yarış Fotoğrafları

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın