Lotto Belisol Andre Greipel’li Tour of Turkey Takım Kadrosunu Açıkladı

28/02/2012  //     //  Genel

 

Bu yıl 48.Edisyonunu start alacak olan 2.HC kategorideki yarış Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turuna katılacak takımlar 3 Şubat’ta açıklanmıştı. Bu yıl artan ilginin yanı sıra, Türkiye’de yarış zevkinin tadını alan profesyonel takımlar ilgilerini sürdürmeye devam ediyor. En belirgin örnek 2010 yılında HTC-Columbia takımı adına katılan ve o yıl 5 etap galibiyeti ile formda olduğunu gösteren Andre Greipel. Greipel, 2011 yılında bu kez Omega Pharma Lotto takımı adına 2.kez ülkemizde yarıştı. Ünlü Alman sprinterin Türkiye’deki fanatikleri, sprintte böylesi etkili ve güçlü bir tecrübenin ülkemizde yarışmasından ve onu izlemekten oldukça memnun kaldı. Greipel her ne kadar Türkiye’yi sevse de 2011 sezonu Alman Sprinter için pek de verimli ve iyi bir sezon olmadı. Geçen sezonun ilk belirtilerini henüz sezon başında sayılan Tour of Turkey’de sadece 6.etap galibiyeti ile görmüştü. 

 

Geçen yılki performansı hakkında kendisiyle görüşmemizde, başarı düşüşünün sprint treni eksikliği olduğunda hem fikirdik. Gorilla lakaplı Alman sprinter, lakabını aldığı muazzam sprint gücünden alsa da, etap içerisinde organize olan takımlar karşısında takım desteksiz kalmıştı. Geçen yılki değerlendirmede Omega Pharma Lotto takımında sprint trenini oluşturmaya çalıştıklarını ve çalışmalara devam ettiklerini söylemişti. Ancak gerek söyleyiş tarzı, gerekse yüz ifadesinden 2011 sezonu için bu anlamda takım sprint treni için pek de umut yok gibiydi. Nitekim 2011 sezonunda beklediği sprint trenini oluşturamadı ve kariyerinde bu sebeple adeta bir suraksama dönemi yaşadı. Omega Pharma Lotto takımının Omega Pharma ve Lotto ortaklığının sona ermesi sonrası Lotto’yu tercih eden Andre Greipel 2012 için 3.kez Türkiye’ye 3.takım forması Lotto-Belisol renklerinde yarışmak üzere katılacak. 

 

 

Andre Greipel’in takım içerisindeki en güçlü domestiği Gregory Henderson geçen sezon sonunda SKY takımından ayrılarak eski takım arkadaşı ve lideri Greipel’e destek olmak üzere Lotto-Belisol takım renklerine katılmıştı. Henderson’un gelişi ile 2012 sezonunda eski parlak formuna da kavuşan Andre Greipel Tour Down Under’daki performansıyla gerekli domestik gücü bulduğunu da gösterdi. Bu yıl sihirli domestiği Gregory Henderson ile birlikte Tour of Turkey’e katılacak Gorilla’yı etap sprint finişlerinde izleyeceğiz.

 

Tour of Turkey için takım kadrosunu bildiren Lotto-Belisol takımının sporcu kardosu:

 

Andre Greipel

Gregory Henderson

Olivier Kaisen

Gaëtan Bille

Jens Debussschere

Vicente Reyne Mimo

Frederique Robert

Mahdi Sohrabi

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın