La Vuelta 3. Etap : Lider Mayo ve Etap Zaferi Alejandro Valverde’nin

20/08/2012  //     //  Genel

 

Alejandro Valverde (Movistar) Vuelta a Espana’nın Faustino V – Arrate arasındaki 155km’lik 3. etabında zaferi almasını bildi. 2009 yılında Vuelta zaferini alan Valverde’nin bu başarısı turun liderliğini Arrate’nin tırmanışlarında geride kalan takım arkadaşı Jonathan Castroviejo’dan devralmasına yeterli oldu. Fakat her ne kadar günün zaferini ve 20 saniyelik bonifikasyonu Valverde kazansa da, günün en çok dikkat çeken ismi son tırmanışta yaptığı ataklarla turun merakla beklenen ismi Alberto Contador oldu ve herkese formunun yerinde olduğunu kanıtladı. İspanyol’un arka arkaya ataklarına yalnızca Valverde, Joaquim Rodriguez (Katusha) ve Christopher Froome (Team Sky) cevap verebilirken, diğer genel klasman iddialıları etabı 6 saniye geride kalarak bitirdi.

 

 

Kaçış denemeleriyle geçmesi beklenen etapta öngörülen oldu ve daha etabın başlarında ataklar başladı. Philippe Gilbert’in yanı sıra ,  Andrey Zeits (Astana), Pim Ligthart (Vacansoleil-DCM), Christophe Riblon (Ag2r-La Mondiale), Dominique Rollin (FDJ-BigMat), Sergio Carrasco (Andalucia), Nico Sijmens (Cofidis) ve Markel Irizar (RadioShack-Nissan) bu erken kaçışlarda göze çarpan yarışçılar oldu.

La Vuelta 2012’nin 3. etabı tam olarak beklenen şekilde geçti. 8 yarışçının işbirliği ile bir kaçış grubu oluşurken, arkadaki pelotonda lider mayolu Movistar tempoyu belirleyen takım oldu. Etap başında genel sıralamada lider mayonun yalnızca 10s gerisinde olan Gilbert’in turu alabilmesine pek de ihtimal verilmediği için bu kaçış pelotonda huzursuzluk yaratmadı.

 

 

Finişe 45 km kala peloton günün 8’li kaçış grubuyla aradaki farkı 2’40”ye düşürdü. Son tırmanış başlarken niyetlerini belli eden Lotto Belisol, Rabobank, Sky ve Omega Pharma-QuickStep takımları liderlerini öne taşırken, kaçış grubuyla aradaki fark 1 dakikanın altına indi ve Arrate tırmanışının başlarında peloton bir kez daha tek parça halinde ilerlemeye devam etti.

Bu noktada tüm gözler uzaklaştırma cezasının ardından bacaklarının ne durumda olduğu merak edilen Contador’a çevrilecekken, ilk atak Niki Terpstra’dan (Omega Pharma-Quickstep) geldi. Ancak Hollanda Milli Yol Şampiyonu Contador’un pelotondan Daniel Navarro ile destek kuvvet göndermesinin ardından kayda değer bir fark açamadı.

 

Aynı 2011’in Alpe d’Huez’i gibi Navarro görevini yerine getirmek üzere fermuarını açtığı mayosu ile harekete geçerek tempoyu arttırdı. Ancak Navarro bu sefer Contador’un rakiplerine yeteri kadar zarar verecek derecede başarılı bir performans sergileyemedi.

Öndeki Contador etabın bitmesine daha 7km olduğunu farkedip hızını düşürürken, rakiplerinin bir hata yapması için fırsat kolladı. Kimse hız kesmezken dinlenmeye fırsat bulan Navarro tekrar öndeki yerini aldı. Sonunda Navarro gücünü tükettiğinde bayrağı Laurens ten Dam devraldı ve Contador’un arkasından ayrılmayan Froome’un yanı sıra beklediği fırsatı bulan Valverde atağa kalktı.

 

 

Valverde’nin bu hareketinin ardından temponun düşmesi beklenirken başka planları olan Contador bunu ilk atağı için bir fırsat olarak kullandı.

Contador’un atağına yalnızca Valverde, Rodriguez ve Froome cevap verebilirken, finişe 4km kala Contador tekrar atağa kalktı. Aynı üçlü kovalamaya devam ederken, Contador 6. atağını yapmakla meşguldü. Her tempo artışının ardından üçlü tarafından gölge gibi takip edilen Contador her seferinde yakalandı. Froome’u gözüne kestiren Contador istediğini başarırken, etap Valverde ve Rodriguez’e kaldı.

 

 

 

La Vuelta 2012 – 3. Etap Sonuçları : 

 

1 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 3:49:37
2 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team
3 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling
4 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank
5 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team 0:00:06
6 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team
7 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale
8 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team
9 Andrew Talansky (USA) Garmin – Sharp
10 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team
11 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale
12 Igor Anton (Spa) Euskaltel – Euskadi
13 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre – ISD
14 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling
15 Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:00:27
16 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 0:00:47
17 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD
18 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi
19 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling
20 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team 0:00:50
21 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
22 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team
23 Maxime Monfort (Bel) Radioshack-Nissan
24 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural
25 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi
26 Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team
27 Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank
28 Yohann Bagot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
29 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:01:18
30 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale
31 Laurent Didier (Lux) Radioshack-Nissan
32 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
33 Hernani Broco (Por) Caja Rural 0:01:28
34 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep
35 Ivan Velasco Murillo (Spa) Euskaltel – Euskadi
36 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi
37 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD
38 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural
39 Alexandre Geniez (Fra) Argos-Shimano
40 Egor Silin (Rus) Astana Pro Team
41 Christophe Le Mevel (Fra) Garmin – Sharp
42 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol Team
43 Romain Sicard (Fra) Euskaltel – Euskadi
44 Arnaud Courteille (Fra) FDJ-Big Mat
45 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
46 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team
47 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team 0:01:52
48 Morris Possoni (Ita) Lampre – ISD
49 Denis Menchov (Rus) Katusha Team
50 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural
51 Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quickstep
52 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel – Euskadi
53 Linus Gerdemann (Ger) Radioshack-Nissan 0:02:07
54 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
55 David De La Fuente Rasilla (Spa) Caja Rural
56 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne
57 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team
58 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Liquigas-Cannondale
59 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
60 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team 0:02:31
61 Adrian Palomares Villaplana (Spa) Andalucia
62 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:02:57
63 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
64 Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD 0:03:00
65 Pablo Lechuga Rodriguez (Spa) Andalucia 0:03:11
66 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:03:22
67 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:03:23
68 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team
69 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team
70 Richie Porte (Aus) Sky Procycling
71 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi
72 Johan Van Summeren (Bel) Garmin – Sharp 0:03:50
73 Cameron Meyer (Aus) Orica – GreenEdge
74 Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale
75 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
76 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team
77 Tom Dumoulin (Ned) Argos-Shimano
78 Gustavo Cesar Veloso (Spa) Andalucia 0:04:19
79 Michel Kreder (Ned) Garmin – Sharp
80 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team
81 Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat
82 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
83 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quickstep 0:04:58
84 Markel Irizar Aranburu (Spa) Radioshack-Nissan 0:05:00
85 Jan Bakelants (Bel) Radioshack-Nissan
86 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 0:05:34
87 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol Team
88 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank
89 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team
90 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team
91 Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano
92 Xavier Florencio Cabre (Spa) Katusha Team
93 Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural
94 Rafal Majka (Pol) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:05:36
95 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale
96 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team
97 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep
98 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quickstep
99 Jose Vicente Toribio Alcolea (Spa) Andalucia
100 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
101 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne
102 Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team
103 Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team 0:05:47
104 Aitor Galdos Alonso (Spa) Caja Rural 0:05:54
105 Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team 0:06:42
106 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep 0:06:43
107 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
108 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep
109 Javier Ramirez Abeja (Spa) Andalucia
110 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale
111 Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep
112 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank
113 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Saxo Bank – Tinkoff Bank
114 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
115 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
116 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team
117 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
118 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD
119 Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol Team
120 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
121 Sergio Carrasco Garcia (Spa) Andalucia
122 Thomas Dekker (Ned) Garmin – Sharp
123 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi
124 Koldo Fernandez (Spa) Garmin – Sharp
125 Thierry Hupond (Fra) Argos-Shimano
126 Daniel Teklehaymanot (Eri) Orica – GreenEdge
127 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep
128 Bruno Pires (Por) Saxo Bank – Tinkoff Bank
129 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ-Big Mat
130 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling
131 Florent Barle (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
132 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank – Tinkoff Bank
133 Pavel Brutt (Rus) Katusha Team
134 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team
135 Thomas Peterson (USA) Garmin – Sharp
136 John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano 0:07:59
137 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale
138 Yukihiro Doi (Jpn) Argos-Shimano
139 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team
140 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
141 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
142 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:08:45
143 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 0:08:57
144 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol Team 0:09:04
145 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling 0:09:07
146 William Bonnet (Fra) FDJ-Big Mat 0:09:08
147 Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team 0:09:21
148 Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team

 

 

3. Etap Sonrası Genel Sıralama:

 

1 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 8:46:56
2 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 0:00:18
3 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 0:00:19
4 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 0:00:20
5 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:00:24
6 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team 0:00:28
7 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team
8 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:00:30
9 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team 0:00:33
10 Igor Anton (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:00:46
11 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:00:52
12 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale 0:00:59
13 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team 0:01:06
14 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:01:11
15 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre – ISD 0:01:12
16 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
17 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team
18 Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:01:14
19 Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:01:16
20 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:01:27
21 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team 0:01:36
22 Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team
23 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:01:39
24 Andrew Talansky (USA) Garmin – Sharp 0:01:45
25 Yohann Bagot (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:01:49
26 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:01:50
27 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol Team 0:01:52
28 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD 0:01:53
29 Maxime Monfort (Bel) Radioshack-Nissan 0:01:57
30 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team 0:02:04
31 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale
32 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
33 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:02:05
34 Romain Sicard (Fra) Euskaltel – Euskadi 0:02:08
35 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi
36 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:02:14
37 Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quickstep
38 Egor Silin (Rus) Astana Pro Team
39 Denis Menchov (Rus) Katusha Team 0:02:19
40 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural 0:02:29
41 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team
42 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD 0:02:34
43 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:02:35
44 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:02:54
45 Morris Possoni (Ita) Lampre – ISD 0:02:58
46 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Liquigas-Cannondale 0:03:00
47 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural 0:03:07
48 Hernani Broco (Por) Caja Rural
49 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:03:09
50 Linus Gerdemann (Ger) Radioshack-Nissan 0:03:14
51 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team 0:03:17
52 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team 0:03:19
53 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural 0:03:31
54 Ivan Velasco Murillo (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:03:33
55 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:03:36
56 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:03:44
57 Adrian Palomares Villaplana (Spa) Andalucia
58 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:03:45
59 David De La Fuente Rasilla (Spa) Caja Rural 0:03:46
60 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team 0:03:47
61 Richie Porte (Aus) Sky Procycling
62 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team 0:03:50
63 Laurent Didier (Lux) Radioshack-Nissan 0:03:53
64 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:04:03
65 Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD 0:04:06
66 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team 0:04:12
67 Arnaud Courteille (Fra) FDJ-Big Mat 0:04:23
68 Pablo Lechuga Rodriguez (Spa) Andalucia 0:04:24
69 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
70 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:04:26
71 Cameron Meyer (Aus) Orica – GreenEdge 0:04:35
72 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team 0:04:41
73 Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale 0:04:43
74 Christophe Le Mevel (Fra) Garmin – Sharp 0:04:45
75 Alexandre Geniez (Fra) Argos-Shimano 0:04:58
76 Tom Dumoulin (Ned) Argos-Shimano 0:05:01
77 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:05:06
78 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quickstep 0:05:20
79 Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat 0:05:28
80 Johan Van Summeren (Bel) Garmin – Sharp 0:05:29
81 Gustavo Cesar Veloso (Spa) Andalucia 0:05:41
82 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team 0:05:46
83 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:05:58
84 Michel Kreder (Ned) Garmin – Sharp
85 Rafal Majka (Pol) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:06:02
86 Markel Irizar Aranburu (Spa) Radioshack-Nissan 0:06:03
87 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team 0:06:05
88 Jan Bakelants (Bel) Radioshack-Nissan 0:06:07
89 Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team 0:06:11
90 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 0:06:20
91 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:06:35
92 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:06:43
93 Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano 0:06:45
94 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol Team 0:06:46
95 Jose Vicente Toribio Alcolea (Spa) Andalucia 0:06:49
96 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale 0:06:55
97 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:06:57
98 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team 0:06:58
99 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:07:01
100 Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep 0:07:05
101 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 0:07:07
102 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:07:09
103 Pavel Brutt (Rus) Katusha Team 0:07:10
104 Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural 0:07:13
105 Daniel Teklehaymanot (Eri) Orica – GreenEdge 0:07:28
106 Bruno Pires (Por) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:07:29
107 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quickstep 0:07:49
108 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:07:56
109 Javier Ramirez Abeja (Spa) Andalucia
110 Sergio Carrasco Garcia (Spa) Andalucia
111 Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol Team 0:08:00
112 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:08:01
113 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:08:03
114 Koldo Fernandez (Spa) Garmin – Sharp 0:08:22
115 Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team
116 Thomas Peterson (USA) Garmin – Sharp
117 Florent Barle (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:08:27
118 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:08:30
119 Aitor Galdos Alonso (Spa) Caja Rural 0:08:32
120 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep 0:08:42
121 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team 0:08:45
122 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team 0:08:48
123 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi
124 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:08:53
125 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:08:56
126 Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team
127 John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano 0:08:58
128 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
129 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
130 Thierry Hupond (Fra) Argos-Shimano 0:09:14
131 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team 0:09:18
132 Xavier Florencio Cabre (Spa) Katusha Team 0:09:26
133 Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team 0:09:43
134 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD 0:09:47
135 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team 0:09:49
136 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale 0:09:53
137 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:10:02
138 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 0:10:05
139 William Bonnet (Fra) FDJ-Big Mat 0:10:17
140 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ-Big Mat 0:10:20
141 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol Team 0:10:26
142 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 0:10:27
143 Yukihiro Doi (Jpn) Argos-Shimano 0:10:42
144 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale 0:10:43
145 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep 0:10:45
146 Thomas Dekker (Ned) Garmin – Sharp 0:11:26
147 Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team 0:11:34
148 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling 0:11:52

 

 

3. Etap Sonrası Puan Sıralaması:

 

1 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 25  pts
2 John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano 25
3 Allan Davis (Aus) Orica – GreenEdge 20
4 Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 20
5 Ben Swift (GBr) Sky Procycling 16
6 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 16
7 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 15
8 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale 14
9 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team 12
10 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team 12
11 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team 10
12 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol Team 10
13 Davide Cimolai (Ita) Lampre – ISD 9
14 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale 9
15 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 8
16 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 8
17 Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team 8
18 Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Caja Rural 7
19 Andrew Talansky (USA) Garmin – Sharp 7
20 Daniele Bennati (Ita) Radioshack-Nissan 6
21 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team 6
22 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 5
23 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 5
24 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 5
25 Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat 4
26 Igor Anton (Spa) Euskaltel – Euskadi 4
27 Koldo Fernandez (Spa) Garmin – Sharp 4
28 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural 3
29 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre – ISD 3
30 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 3
31 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep 3
32 Javier Chacon (Spa) Andalucia 2
33 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team 2
34 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 2
35 Markel Irizar Aranburu (Spa) Radioshack-Nissan 2
36 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia 1
37 Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 1

 

 

3. Etap Sonrası Takım Sıralaması:

 

1 Movistar Team 25:44:38
2 Sky Procycling 0:00:09
3 Rabobank Cycling Team 0:00:13
4 Euskaltel – Euskadi 0:01:15
5 Katusha Team 0:01:17
6 Lampre – ISD 0:02:19
7 AG2R La Mondiale 0:02:20
8 Astana Pro Team 0:02:46
9 Vacansoleil – DCM Pro Cycling Team 0:03:31
10 Radioshack – Nissan 0:04:14
11 Caja Rural 0:04:17
12 Team Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:05:42
13 Cofidis, le credit en ligne 0:05:45
14 Liquigas – Cannondale 0:05:48
15 Garmin – Sharp 0:05:55
16 BMC Racing Team 0:06:49
17 Omega Pharma – Quickstep 0:07:32
18 Lotto Belisol Team 0:09:41
19 Andalucia 0:10:06
20 Team Argos – Shimano 0:10:55
21 FDJ – Big Mat 0:12:31

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın