La Vuelta 10. Etap: John Degenkolb’un 4. Etap Zaferi

28/08/2012  //     //  Genel

 

Dinlenme günün sonrasında 2012  La Vuelta-İspanya Bisiklet Turu’nun 10. etabı Ponteareas’dan başlayıp Sanxenxo’da sona erdi. 190 kilometrelik etapta finiş çizgisini ilk geçen isim  Argos-Shimano takımının formda ismi John Degenkolb oldu. FDJ-BigMat  takımından Nacer Bouhanni 2. olurken,  RadioShack-Nissan’da Daniele Bennati 3. oldu.

 

 

10. etabın ilk atağı yarışın başında Adrian Villaplana Palomares ve Javier Francisco Aramendia Lorente’den geldi. İkili pelotona 51 saniyelik bir fark açarak, etabın 7.7. kilometresinde başlayan Alto de San Cosme tırmanışındaki avantajıda iyi değerlendirerek farkı 2 dakikaya kadar yükseltti. Öndeki ikiliyi yakalamak için gelen ataklar pelotonu hızlandırmaktan daha öteye gitmiyordu. 25. kilometreye gelindiğinde pelotonla 2li arasındaki fark 1 dakikaya kadar düşmüştü. Ancak pelotonun hızı düşünce fark tekrardan 3 dakikaya kadar yükseldi.

 

Vigo’ya 4 km kala bu etaptaki ilk sprint kapısı geçilirken bir yandan da fark git gide artiyordu.

İlk sprint kapısından geçen ilk üç isim şöyle sıralandı:

1. Adrian Palomares Villaplana

2. Javier Francisco Aramendia Lorente

3. John Degenkolb

 

60. kilometreye yaklaşırken fark 6:42’ye kadar yükselmişti. Argos-Shimano takımı önderliğindeki peloton 85. kilometreye gelindiğinde farkı  3:47’ye kadar indirdi. 100 km. geçilirken Sky treni öne gelerek pelotonu hızlandırdı ve öndeki ikiliyle farkı 1 dakika kadarf azalttı. Ancak  bir süre sonra pelotonun ön tarafına kimse geçmek istemeyince aradaki fark yeniden 3 buçuk dakikaya kadar yükseldi. Vuelta’da 3 etap zaferi bulunan John Degenkolb ile bugünki etap zaferinide kazanmak isteyen Argos-Shimano  2’liyle aradaki farkı açmak istemediği için yeniden ön tarafa geldi.

 

 

Combarro’da ki 2. sprint kapısına 10 km. kala fark hala kapanmamıştı. Avustralya takımı Orica-GreenEdge ön taraftaki  Argos-Shimano takımına yardım etmek için pelotonun önüne doğru ilerleyerek farkı 2:18 saniyeye kadar indirdi.

2.sprint kapısından ilk  geçen 3 isim yine değişmedi:

 

1. Adrian Palomares Villaplana

2. Javier Francisco Aramendia Lorente

3. John Degenkolb

 

Sanxenxo’ya girilirken peloton farkı iyice azaltmıştı. Etabın finişine son 40 km. kala fark 22 saniyeye kadar düşmüştü, ikilinin yakalanması an meselesiydi.  Orica-GreenEdge  pelotonun önünde bütün gücüyle çeviriyordu. Sanxenxo’daki müthiş atmosfer yarışı dahada heyecanlı hale getirmeye başlamıştı. Peloton gerçekten sinirli bir yılan gibiydi

 

 

Son 20 kilometreye yaklaşırken peloton sinirli bir yılan edasıyla  Vilalonga sokaklarında hızlı bir şekilde ilerliyordu. Pelotonun ön tarafı iyice kalabalıklaşmıştı. Rabobank, Katusha ve  Orica-GreenEdge pelotonun önünü domine etmiş durumdaydı. Son 10 km kala Sky treni öne gelerek tempoyu iyice arttırdı. Etabı isteyen bütün takımlar son 5 km kala hızlarını dahada arttırdılar. Lider takım sürekli değişiyordu. Orica-GreenEdge, Team Sky ve FDJ-BigMat grubun ön tarafını hiç boş bırakmıyordu. RadioShack-Nissan’da Daniele Bennati için ön taraf gelmeye çalışıyordu.  Yine bir sprint finişinin yaşandığı İspanya Bisiklet Turunda gülen taraf , bu seneki 4. etap zaferini alan John Degenkolb oldu.

 

 

Vuelta a Espana  2012 – 10. Etap Sonuçları :

 

1 John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano 4:47:24
2 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ-Big Mat
3 Daniele Bennati (Ita) Radioshack-Nissan
4 Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team
5 Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Caja Rural
6 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
7 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
8 Davide Vigano (Ita) Lampre – ISD
9 Ben Swift (GBr) Sky Procycling
10 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale
11 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team
12 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team
13 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi
14 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
15 Allan Davis (Aus) Orica – GreenEdge
16 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne
17 Koldo Fernandez (Spa) Garmin – Sharp
18 Raymond Kreder (Ned) Garmin – Sharp
19 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Sharp
20 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team
21 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep
22 Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne
23 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
24 Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team 0:00:04
25 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
26 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne
27 Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
28 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural
29 Christophe Le Mevel (Fra) Garmin – Sharp
30 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
31 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural
32 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team
33 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi
34 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
35 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale
36 Maxime Monfort (Bel) Radioshack-Nissan
37 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ-Big Mat
38 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling
39 Pavel Brutt (Rus) Katusha Team
40 Andrew Talansky (USA) Garmin – Sharp
41 Michel Kreder (Ned) Garmin – Sharp
42 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team
43 Davide Cimolai (Ita) Lampre – ISD
44 Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team
45 Igor Anton (Spa) Euskaltel – Euskadi
46 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team
47 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi
48 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team
49 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team
50 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank
51 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team
52 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team
53 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD
54 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
55 Gustavo Cesar Veloso (Spa) Andalucia
56 Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep
57 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
58 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre – ISD
59 Romain Sicard (Fra) Euskaltel – Euskadi
60 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
61 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Liquigas-Cannondale
62 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
63 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team
64 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD
65 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale
66 Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale
67 Tiziano Dall’antonia (Ita) Liquigas-Cannondale
68 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
69 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi
70 Johan Van Summeren (Bel) Garmin – Sharp
71 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi
72 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team
73 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol Team
74 Arnaud Courteille (Fra) FDJ-Big Mat
75 Xavier Florencio Cabre (Spa) Katusha Team
76 Rémi Pauriol (Fra) FDJ-Big Mat
77 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep
78 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep
79 Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano
80 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team
81 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
82 Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
83 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team
84 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team
85 Matti Breschel (Den) Rabobank Cycling Team
86 Ivan Velasco Murillo (Spa) Euskaltel – Euskadi
87 Hernani Broco (Por) Caja Rural
88 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale
89 Jan Bakelants (Bel) Radioshack-Nissan
90 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team
91 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
92 Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team
93 David De La Fuente Rasilla (Spa) Caja Rural
94 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team 0:00:17
95 Aitor Galdos Alonso (Spa) Caja Rural
96 Johannes Fröhlinger (Ger) Argos-Shimano
97 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
98 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale
99 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
100 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quickstep
101 Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat
102 Markel Irizar Aranburu (Spa) Radioshack-Nissan
103 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank
104 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quickstep
105 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team 0:00:23
106 Grégory Rast (Swi) Radioshack-Nissan
107 Daniel Teklehaymanot (Eri) Orica – GreenEdge 0:00:27
108 William Bonnet (Fra) FDJ-Big Mat
109 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep
110 Linus Gerdemann (Ger) Radioshack-Nissan 0:00:32
111 Bertjan Lindeman (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:00:34
112 Laurent Didier (Lux) Radioshack-Nissan
113 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural
114 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling
115 Hayden Roulston (NZl) Radioshack-Nissan
116 Mitchell Docker (Aus) Orica – GreenEdge 0:00:38
117 Julian Dean (NZl) Orica – GreenEdge 0:00:42
118 Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank – Tinkoff Bank
119 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank – Tinkoff Bank
120 Wesley Sulzberger (Aus) Orica – GreenEdge 0:00:44
121 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team
122 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team 0:00:48
123 Travis Meyer (Aus) Orica – GreenEdge
124 Joost Van Leijen (Ned) Lotto Belisol Team
125 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team 0:00:52
126 Simon Clarke (Aus) Orica – GreenEdge 0:01:06
127 Simon Geschke (Ger) Argos-Shimano 0:01:11
128 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol Team 0:01:14
129 Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat 0:01:19
130 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling 0:01:42
131 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale
132 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling
133 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling
134 Alexandre Geniez (Fra) Argos-Shimano
135 Thierry Hupond (Fra) Argos-Shimano 0:02:34
136 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 0:02:40
137 Javier Chacon (Spa) Andalucia
138 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling
139 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team
140 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol Team
141 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team
142 Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural
143 Tiago Machado (Por) Radioshack-Nissan
144 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
145 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD
146 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ-Big Mat
147 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
148 Thomas Dekker (Ned) Garmin – Sharp
149 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team
150 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia
151 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep
152 Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quickstep
153 Egor Silin (Rus) Astana Pro Team
154 Pieter Weening (Ned) Orica – GreenEdge
155 Morris Possoni (Ita) Lampre – ISD
156 Oleksandr Kvachuk (Ukr) Lampre – ISD
157 Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD
158 Yukihiro Doi (Jpn) Argos-Shimano
159 Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team 0:03:49
160 Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team
161 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
162 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team
163 Jose Vicente Toribio Alcolea (Spa) Andalucia
164 Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia
165 Adrian Palomares Villaplana (Spa) Andalucia
166 Javier Ramirez Abeja (Spa) Andalucia
167 Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol Team
168 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
169 Cheng Ji (Chn) Argos-Shimano
170 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team
171 Rafal Majka (Pol) Saxo Bank – Tinkoff Bank
172 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
173 Bruno Pires (Por) Saxo Bank – Tinkoff Bank
174 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
175 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Saxo Bank – Tinkoff Bank
176 Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank
177 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
178 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank
179 Denis Menchov (Rus) Katusha Team
180 Florent Barle (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
181 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
182 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team
183 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel – Euskadi
184 Danny Pate (USA) Sky Procycling
185 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol Team 0:04:05
186 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural 0:05:02
DNS John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale

 

 

10. Etap Sonrası Genel Sıralama :

 

1 Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team 39:32:23
2 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling 0:00:53
3 Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:01:00
4 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:01:07
5 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team 0:02:01
6 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team 0:02:08
7 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:02:34
8 Igor Anton (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:03:07
9 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team 0:03:18
10 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team 0:03:27
11 Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD 0:03:40
12 Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale
13 Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:03:43
14 Winner Anacona Gomez (Col) Lampre – ISD 0:03:58
15 Andrew Talansky (USA) Garmin – Sharp 0:04:00
16 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:04:02
17 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team 0:04:29
18 Maxime Monfort (Bel) Radioshack-Nissan 0:04:32
19 Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol Team 0:05:24
20 Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team 0:05:45
21 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:05:50
22 Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team 0:06:03
23 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling 0:06:30
24 Marcos Garcia (Spa) Caja Rural 0:07:00
25 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural 0:07:07
26 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:07:17
27 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:08:03
28 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:08:22
29 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:08:25
30 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team 0:09:55
31 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team 0:09:56
32 Jan Bakelants (Bel) Radioshack-Nissan 0:11:33
33 Rémi Pauriol (Fra) FDJ-Big Mat 0:11:59
34 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:12:09
35 Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team 0:12:18
36 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:12:21
37 Ivan Velasco Murillo (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:13:20
38 Christophe Le Mevel (Fra) Garmin – Sharp 0:15:09
39 Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:15:21
40 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 0:15:52
41 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:17:43
42 Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling 0:18:05
43 Romain Sicard (Fra) Euskaltel – Euskadi 0:18:51
44 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:19:36
45 Tiago Machado (Por) Radioshack-Nissan 0:21:49
46 Laurent Didier (Lux) Radioshack-Nissan 0:22:43
47 Fredrik Carl Wilhelm Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team 0:24:28
48 Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD 0:24:59
49 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Liquigas-Cannondale 0:25:06
50 Rafal Majka (Pol) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:25:27
51 Hernani Broco (Por) Caja Rural 0:25:44
52 Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:27:05
53 Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team 0:28:02
54 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team 0:28:50
55 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:31:22
56 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:31:45
57 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team 0:32:55
58 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team 0:33:58
59 Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano 0:34:48
60 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma-Quickstep 0:34:52
61 Johannes Fröhlinger (Ger) Argos-Shimano 0:34:53
62 Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale 0:35:12
63 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team 0:35:21
64 Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep 0:35:39
65 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:36:38
66 Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD 0:37:02
67 Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team 0:37:31
68 Linus Gerdemann (Ger) Radioshack-Nissan 0:37:33
69 Michel Kreder (Ned) Garmin – Sharp 0:37:48
70 Johan Van Summeren (Bel) Garmin – Sharp 0:38:21
71 Morris Possoni (Ita) Lampre – ISD 0:38:27
72 David De La Fuente Rasilla (Spa) Caja Rural 0:38:28
73 Denis Menchov (Rus) Katusha Team 0:38:29
74 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:39:42
75 Denys Kostyuk (Ukr) Lampre – ISD 0:39:55
76 Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:40:05
77 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol Team 0:40:23
78 Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:41:37
79 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team 0:42:04
80 Simon Clarke (Aus) Orica – GreenEdge 0:42:18
81 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team 0:42:40
82 Jesus Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:44:11
83 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team 0:44:15
84 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 0:44:31
85 Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team 0:44:41
86 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:45:14
87 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team 0:46:03
88 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team 0:46:07
89 Alexandre Geniez (Fra) Argos-Shimano 0:46:12
90 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:46:25
91 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:47:52
92 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep 0:48:13
93 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale 0:48:46
94 Arnaud Courteille (Fra) FDJ-Big Mat 0:48:54
95 Egor Silin (Rus) Astana Pro Team 0:48:58
96 Grégory Rast (Swi) Radioshack-Nissan 0:49:03
97 Thierry Hupond (Fra) Argos-Shimano 0:49:08
98 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 0:49:16
99 Markel Irizar Aranburu (Spa) Radioshack-Nissan 0:50:02
100 Adrian Palomares Villaplana (Spa) Andalucia 0:50:12
101 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ-Big Mat 0:52:00
102 Bruno Pires (Por) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:52:02
103 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale 0:52:17
104 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:52:31
105 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural 0:53:06
106 Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat 0:53:16
107 Leonardo Fabio Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:53:18
108 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 0:53:21
109 Simon Geschke (Ger) Argos-Shimano 0:53:31
110 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:53:34
111 Daniel Teklehaymanot (Eri) Orica – GreenEdge 0:53:36
112 Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling 0:53:51
113 Jose Vicente Toribio Alcolea (Spa) Andalucia 0:53:56
114 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:54:11
115 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quickstep 0:54:44
116 Javier Ramirez Abeja (Spa) Andalucia 0:55:27
117 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:55:40
118 Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team 0:55:57
119 Klaas Lodewyck (Bel) BMC Racing Team 0:56:35
120 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:57:34
121 Jesus Rosendo Prado (Spa) Andalucia 0:57:44
122 Assan Bazayev (Kaz) Astana Pro Team 0:57:45
123 Gustavo Cesar Veloso (Spa) Andalucia 0:58:31
124 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team 0:58:35
125 Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank – Tinkoff Bank 0:58:37
126 Pavel Brutt (Rus) Katusha Team 0:58:53
127 Florent Barle (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:59:41
128 Pieter Weening (Ned) Orica – GreenEdge 1:00:04
129 Xavier Florencio Cabre (Spa) Katusha Team 1:00:06
130 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team 1:00:17
131 John Degenkolb (Ger) Argos-Shimano 1:00:19
132 Yukihiro Doi (Jpn) Argos-Shimano 1:00:35
133 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 1:02:16
134 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale 1:02:42
135 Koldo Fernandez (Spa) Garmin – Sharp 1:03:07
136 Thomas Dekker (Ned) Garmin – Sharp 1:03:27
137 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 1:03:44
138 Daniele Bennati (Ita) Radioshack-Nissan 1:03:59
139 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team 1:04:11
140 Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat 1:04:28
141 Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale 1:04:40
142 Davide Vigano (Ita) Lampre – ISD 1:04:48
143 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:04:50
144 Wouter Mol (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 1:05:04
145 Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team 1:05:12
146 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ-Big Mat 1:05:33
147 Allan Davis (Aus) Orica – GreenEdge 1:05:52
148 William Bonnet (Fra) FDJ-Big Mat 1:06:17
149 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 1:06:18
150 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol Team 1:09:50
151 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale 1:10:04
152 Oleksandr Kvachuk (Ukr) Lampre – ISD 1:10:31
153 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep 1:10:44
154 Hayden Roulston (NZl) Radioshack-Nissan 1:10:58
155 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 1:11:34
156 Danny Pate (USA) Sky Procycling 1:11:40
157 Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team 1:12:10
158 Matti Breschel (Den) Rabobank Cycling Team 1:12:27
159 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling 1:12:31
160 Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team 1:12:47
161 Travis Meyer (Aus) Orica – GreenEdge 1:12:50
162 Tiziano Dall’antonia (Ita) Liquigas-Cannondale 1:13:24
163 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ-Big Mat 1:14:21
164 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 1:14:29
165 Mitchell Docker (Aus) Orica – GreenEdge 1:14:35
166 Raymond Kreder (Ned) Garmin – Sharp 1:14:43
167 Bertjan Lindeman (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
168 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team 1:15:00
169 Ben Swift (GBr) Sky Procycling 1:15:04
170 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Movistar Team 1:15:11
171 Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol Team 1:16:16
172 Javier Chacon (Spa) Andalucia 1:16:25
173 Julian Dean (NZl) Orica – GreenEdge 1:16:34
174 Nicki Sörensen (Den) Saxo Bank – Tinkoff Bank 1:16:35
175 Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Caja Rural 1:16:51
176 Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Sharp 1:17:37
177 Davide Cimolai (Ita) Lampre – ISD 1:19:01
178 Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural 1:19:45
179 Wesley Sulzberger (Aus) Orica – GreenEdge 1:20:14
180 Aitor Galdos Alonso (Spa) Caja Rural 1:22:19
181 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol Team 1:23:56
182 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural 1:25:57
183 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team 1:32:16
184 Cheng Ji (Chn) Argos-Shimano 1:34:00
185 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Andalucia 1:35:27
186 Joost Van Leijen (Ned) Lotto Belisol Team 1:38:57

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın