Kinetic Rock and Roll Pro Turbo Trainer

28/02/2013  //     //  Genel

 

Birçok bisiklet ya da triatlon sporcusu, kış aylarında kötü hava şartlarından dolayı bisiklete binemediğinden şikayetçidir. Aşırı yağmur yağması ya da çok soğuk hava da bisiklete binmenin zorluklarını hepimiz yaşamışızdır. Elbette bu durumunda bir çözümü vardır. Birçok sporcu kış aylarında bisiklet üzerindeki kondisyonlarını kaybetmemek için ‘roller’ ya da ‘trainer’ kullanmaktadır.

 

Ülkemizde daha uygun fiyatlı olmasından dolayı ‘roller’lar daha yaygın olarak kullanılsa da özellikle yol bisikletçileri ve triatletler için, ayarlanabilir zorluk seviyeleri (yokuş ya da düzlük simülasyonu) ve üzerinde dengenin daha kolay sağlanabildiği trainer’lar çoğu zaman daha doğru bir tercih olabiliyor. Ancak, trainer’ların en büyük sıkıntılarından biri de bisikletin arka kısmının tamamen sabit kalması. Bundan dolayı antrenman sırasında ayağa kalkıp intervaller yapmak istediğinizde dışarıda yaptığınız bir antrenmandan farklı olarak bisikletinizden istediğiniz tepkileri alamamanız.

 

 

Kinetic Rock and Roll Trainer’ ın çalışma prensibini anlatan açıklayıcı bir video

 

[View:http://www.youtube.com/watch?v=GQz_u0Vc8Os:550:0]

 

Kinetic by Kurt Rock And Roll Pro Turbo Trainer ile bu büyük sorunun önüne geçiliyor. Kinetic firmasının üretmiş olduğu bu modellerde, trainer’ın yerde sabit kalmasını sağlayan parçaların hareketli olması için tasarlanmış ve antrenman yaparken ayağa kalktığınızda sağa sola hareketlerinizde bisiklet de tıpkı yolda olduğu gibi hareketlerinize tepki verebiliyor. Sıradan bir trainer’da, oturarak sürdüğünüzde sert, esnemeyen ve pek de yolda sürerken bisikletinizin hareketlerinde olmayan bir tepkiyle karşılaşabiliyorsunuz. Bundan dolayı tam güçle bisikletin pedallarına basamıyorsunuz ve antrenmanınız bazen sıkıcı bir hal alabiliyor. Ancak, Rock and Roll Trainer’ ın yaptığı bu yenilik ile pedallara tam gücünüz ile yüklenebiliyorsunuz.

 

Trainer üretimine yeni bir soluk getiren Kinetic firması trainer’ın yanında bisikletçileri düşünen yedek parça satışını da sunuyor. Örneğin, Rock and Roll Trainer’ın hareketli yapısını bisikletin ön tarafında da hissedebilmeniz için döner yapısıyla ön tekerlek tutucu satışı da yapılmakta. Bu ürün sayesinde hem trainer’a takıldığında arka kısmı yükselen bisikletinizin ön kısmını da aynı yüksekliğe çıkarmış oluyorsunuz hem de ön tekerleğin de sağa sola hareketini yaparak evinizin odasında yolda giderken hissettiğiniz tepkinin çok benzerini de almış oluyorsunuz.

 

 

Yedek parça satışı tabi ki bunlar la sınırlı değil. Firma antrenman sırasında evinizi kirletmemeniz için trainer’ı ve bisikleti üzerine koyabileceğiniz bir mat, antrenmanlardaki kalp ritim değerlerinizi öğrenebileceğiniz kalp atım monitörü gibi ürünlerin yanında trainer için tasarlanmış lastik de satıyor. Bunun sebebi ise çoğu trainer kullanıcısının da bildiği üzere yolda kullandığınız lastiklerin trainer’da kullanıldığında daha kolay eskiyebildiği. Trainer’ın tekerleği döndüren makarasının materyali çoğunluka lastikleri eskitebiliyor. Bu sorunun önüne geçmek isteyen firma trainer’ın materyaline daha dayanıklı bir lastik de üretmiş.

 

 

Kinetic Rock and Roll Trainer, özellikle kış aylarında, kötü hava koşullarından dolayı evinde antrenman yapan bisikletseverlerin antrenmanlarından daha iyi sonuç alabilmelerini ve sıkılmadan idmanlarını yapmalarını sağlayacak gibi gözüküyor.

 


 

Detaylı bilgi için: www.kurtkinetic.com

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın