Katar Turu 2011 Proloğunda Cancellara’ya Lars Boom Sürprizi

06/02/2011  //     //  Genel

 

 

Katar Bisiklet turu (Tour of Qatar) bugün prolog etabı ile başladı. Olimpik Tine Trial (Zamana Karşı) şampiyonu Fabian Cancellara’nın da Leopard Trek takımında start aldığı prologda birinciliğine kesin gözüyle bakılıyordu. Fakat Alman Lars Boom zamana karşı da en iyi dereceyi çıkartarak günü birinci sırada tamamladı. Yarın lider mayo olan altın rengi formayı Rabobank takımından Lars Boom taşıyacak.

 

 

 

1 Lars Boom (Rabobank) 3 dakika 07 saniye 39 sanise

2 Fabian Cancellara (Leopard-Trek) + 0’04saniye

3 Tom Veelers (Skil-Shimano) + 0’05

4 Juan Antonio Flecha (Team Sky)

5 Alex Dowsett (Team Sky) + 0’06

6 Gert Steegmans (Quick Step)

7 Tom Boonen (Quick Step)

8 Maarten Wynants (Rabobank) + 0’08

9 Tomas Vaitkus (Astana)

10 Matthew Brammeier (HTC-High Road) + 0’10 

 

2,5 km mesafede gerçekleşen prolog da zemin taşlık ve hava şartlarının da sert yandan esen rüzgarın etkisi sporcuları zorladı.  Fabian Cancellara rakibinden sadece 4 saniye geç bitirerek 2. oldu. Mark Cavendish bugün prolog etabında kaza yaptı. Cavendish katıldığı yarışlarda ya kaza yapıyor yada birinci oluyor. 18 Ocak’ta Avusturalya’da yapılan Tour Down Under ‘da da kaza yapmıştı. Bugün de prolog açılışında kaza yapması hayranlarını oldukça üzdü. Yıldız sprinterin yüzü yaralandı ve kaskı kırıldı. 2006.2008 ve 2009 yılları Katar Turu şampiyonu olan Tom Boonen ise proloğu liderden  6 saniye sonra tamamlayarak 7. sırada tamamladı.

 

 

 

Yarın 1.Etap 145,5 km. mesafede Dukhan’da gerçekleşecek. Deniz kenarından start alınıp çöl geçilecek ve yine deniz kenarında sona erecek. Eğer yarın da bugün olduğu gibi hava sert rüzgarlı olursa sporcuları çölde zor zamanlar bekliyor demektir. Yarışı izlemek isteyen bisiklet severler Eurosport 2’de 14:00’de başlayacak yayını takip edebilirler.

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın