K.A.P Marmaris yol yarışları 20- 22 Şubat 2010

22/02/2010  //     //  Genel

 

Paylaş

 

K.A.P Marmaris yol yarışması.
 
Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından 20- 22 Şubat 2010 tarihleri arasında Marmaris’te düzenlenen  Kulüplerarası Puanlı Yol Yarışları  Büyük, genç ve Master erkekler Kriteryum yarışlarıyla sona erdi.
 
Muğla ili Marmaris ilçesinde ilk defa düzenlenen K.A.P. Marmaris Yol Yarışlarına ilgi hemen hemen yok denecek kadar azdı. Sporcular ve bisiklet camiası dışında seyircinin olmayışı sanırım yarışmanın Marmaris’te ilk defa düzenlenmesinden kaynaklıydı.
 
Genel olarak sporcu kardeşlerimiz ve takım sorumlusu arkadaşlarımız ile yaptığımız görüşmelerden Marmaris ve yarışmanın yapıldığı Datça yolu istikameti çok beğenilmişti. Yarışmanın ilk günü zaman zaman şiddetli ve faklı açılardan esen rüzgâr sporcu kardeşlerimizi bazı anlarda oldukça zorladı.
 
K.A.P. Marmaris Yol Yarışları, 31 kulübün katılımıyla başladı. 153 sporcunun katıldığı yarışın ilk gününde yol yarışları gerçekleşti. Sabah saat 08.30’da 43 sporcudan oluşan erkekler çıkış yaptılar. Parkurun 1.5 kilometresinden sonra tırmanışa geçen gurup ikiye bölündü. Tırmanış yaklaşık 2,5 km devam etti.
 
Bitiş çizgisini ilk geçen 03.57.11 süreyle Kocaeli Brisa Spor’dan Stefan Koychev Hristov oldu. Büyük erkekler kategorisinin ikincisi ise aynı takımdan ve aynı süreyle Kemal Küçükbay, üçüncülüğü ise 03.58.40 süreyle yine aynı takımdan Uğur Marmara aldı.
K.A.P Marmaris yol yarışması; Bilal Akgül 
 
 
 
Genç erkekler 90 kilometre yarışında 45 sporcu yarıştı. Saat 13.00’da çıkış yapan sporcular, ilk dik yokuş tırmanışında Rasim Reis, guruptan sıyrılıp arayı açtı. Kocaeli Brisa Spor’lu Rasim Reis yarışı 02.54.50 süreyle birinci bitirdi. İkinciliği 02.55.29 süreyle Konya Şeker Spor’dan İlhan Çelik, üçüncü ise Bolu Gençlik Spor’dan aynı süreyle Salih Yerli oldu.
K.A.P Marmaris yol yarışması; Genç sporcularımız çıkış öncesi. 
 
 
K.A.P Marmaris Yol yarışması; Gençler çıkış sonrası. 
Saat 13.30’da Master A katagori çıkışı öncesi hakemler tarafından barajın %5 olarak açıklanması morelleri oldukça bozdu. 50 kilometrelik Master Erkekler yarışında ise 37 sporcu yarıştı. Çıkıştan hemen sonra ilk tırmanışı toplu yapan sporcular ilk 25. Kilometreye kadar 1-2 kopma haricinde toplu ilerlediler.
 
Yarışın 2. Yarısından sonra tempo giderek yükseldi. Bu tempoya ayak uyduramayan sporcular yavaş yavaş ön guruptan koptular.
 
Yarışın sonunda Master A kategorisinden 01.42.54 süreyle Turgay Germen birinci, 01.43.54 süreyle Zafer Yalın ikinci, üçüncülüğü de 01.43.39 süreyle Tamaç Gökbörü elde etti.
Master erkekler B kategorisinde ise 01.49.25 süreyle Mehmet Bozdemir birinci oldu. Alparslan Bayıroğlu, 01.49.33 süreyle ikinci, Nurettin Kirpiksiz, 01.52.15 süreyle üçüncülüğüyle elde etti.
K.A.P. Marmaris yol yarışması; Muğla Belediyespor, Altan Kalay 
Master A katagorisinde 12 sporcu %5 lik baraja girerken, 25 sporcu baraj dışında kalarak harcırah hak edemedi. Master B katagoride ise %5 lik baraja sade 4 sporcu girebildi. Umarım Türkiye Bisiklet Federasyonu yetkilileri 2010 sezonunda ilk defa uygulanan %5’lik baraj uygulamasını tekrar gözden geçirirler.
 
Yarışmaların ikinci gününde Marmaris şehir merkezinde Datça yolu-Yunus Nadi Caddesi- Adnan Menderes Bulvarı-İnönü Caddesi güzergahında oluşturulan 3700 metre mesafelik parkurda düzenlenen Kriteryum Yarışlarında Büyük erkekler 14 tur (51.8 Km.), Genç erkekler 11 tur (40.7 Km.) ve Master erkekler A-B kategorileri ise 9 tur (33.3 Km.) pedal çevirdiler.
 
Pazar sabahı saat 09.00’da büyük erkekler yarışında 39 sporcu çıkış yaptı. Yarışın 5. Turundan sonra guruptan kaçışlar başladı. Kriteryum yarışmasının 12. Turuna gelindiğinde arka gurup önde giden diğer 4 sporcuya yetişince yarışma daha zevkli bir ortamda geçmeye başladı.
 
Bitiş çizgisini ilk geçen 01.15.38 süreyle Kocaeli Brisa B Takımından Behçet Usta oldu. İkinciliği 01.15.39 süreyle Kocaeli Brisa Spor’dan Ali Rıza Tanrıverdi alırken, aynı süreyle Konya Şeker Spor’dan Miraç Kal, üçüncülükle yetindi.
 
Büyük erkekler yarışı sonrası genç erkeklerin 11 turdan oluşan yaklaşık 40 kilometrelik yarışı başladı. 11. tura kadar toplu halde yarışı sürdüren sporculardan bitiş çizgisine ilk ulaşan 01.03.11 süreyle Kocaeli Brisa Spor’dan Ahmet Aydoğan oldu. Aynı süreyle Konya İl Özel İdare Spor’dan Mustafa Çarşı, aynı takımdan Emre Uçar üçüncü oldu.
K.A.P Marmaris yol yarışması; Antalya Kepez Belediyesipor Genç takımı.  
Master erkekler A-B Kategorisi yarışında 42 sporcu çıkış yaptı. 53.20 süreyle Turgay Germen yarışı birinci bitirdi. İkinciliği 53.21 süreyle Zafer Yalın, üçüncülüğü 54.21 süreyle Tarık Gül aldılar.
K.A.P Marmaris yol yarışması; Mater A katogori ikincisi Zafer Yalın 
Master Erkekler B kategorisinde ise sıralama şu şekilde oldu. 54.22 süreyle Klaus Dieter Jesse birinci, 54.30 süreyle Mehmet Bozdemir ikinci, 58.31 süreyle Alpaslan Bayıroğlu üçüncü oldu.
 
K.A.P Marmaris yarışmasında mücadele eden sporcu kardeşlerimizi, antrenörlerimizi, takım sorumlularımızı, hakemlerimiz ve federasyon yetkililerimizi kutlar bisiklet yarış camiasına CTR ailesi olarak başarılar dileriz.
Taylan, Fırat, Dilek, Altan, Bora ve Tolga. 
Genel Takım Klasmanı
 
Büyük Erkekler
1-     Kocaeli Brisa Spor
2-     Kocaeli Brisa B Takımı
3-     Konya Şeker Spor
Genç Erkekler
1-     Konya Şeker Spor
2-     Kocaeli Brisa Spor
3-     Konya Selçuklu Belediye Spor
 
 
 
Genel Ferdi Klasmanı
 
Büyük Erkekler
1-     Kemal Küçükbay
2-     Behçet Usta
3-     Ali Rıza Tanrıverdi
 
Genç Erkekler
1-     Uğur Tıraş
2-     Ahmet Aydoğdu
3-     İlhan Çelik
 
 
Genel Master Klasmanı
 
Master A
1-     Turgay Germen
2-     Zafer Yalın
3-     Atilla Atay
 
Master B
1-     Mehmet Bozdemir
2-     Klaus Dieter Jesse
3-     Alpaslan Bayıroğlu
 
Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın