Juri Zaech İsimli Bisiklet

24/03/2011  //     //  Genel

  

 

   Cyclingtr olarak bisiklet dünyasına dair bütün konularda sizleri bilgilendirmeye devam ediyoruz. Sizleri bekletmeden hemen konumuza girelim; Bir bisiklet ne kadar farklı ve özgün olabilir? Bu sorunun cevabı sanıyoruz bu haberimizde göreceğiniz bisikletlerle somut bir anlam kazanacak.

    Paris’te yaşayan İsveç’li bir sanat direktörü olan Juri Zaech, parmağını dokundurduğu her yerde sanatını konuşturan birisi. Bisiklet konusuna el attığında yaratıcılığının boyutunun ne kadar geniş olduğuna şahit olduk. Konseptin orijinal adı “Write a bike” Türkçesi “Bir Bisiklet Yaz”. Ki gerçekten de bisikletinizi el yazısıyla oluşturuyorsunuz.

 

 

 

 

    Sevgilinizle adlarınızın yazılı olduğu kadroya sahip tandem bir bisikletiniz olduğunu düşünün, işte nasıl birşey olurdu sorunuza cevap yukarıda

 

 

 

 

    Retro bisikletlerden esinlenilmiş fakat yine de böylesine özgün bir tasarımı biz şimdiye kadar görmedik. Bisikletin kadrosu, el yazısıyla yazılmış isimlerden oluşuyor ve bu sayede bisikletçiliğin ötesine giderek sanat eseri haline gelmiş. Kelimelerin karışımı gibi görünmesine rağmen, hala Zaech’in dizayn yeteneğini görebiliyorsunuz.

    Yaratıcı da, fakat farkettiğimiz bir eksik aynakol oldu.Juri Zaech Write A Bike’ın daha piyasaya sürülüp sürülmediği meçhul.

    Yüzlerce kişiden olumlu yorum alan tasarımın henüz prototipi bile yokken, umarız birileri ilham alıp aynakol eksiğini de tamamlayarak bize böyle görsel sanat eseri değerinde bisikletler sunabilir.

 

Hazırlayan: Fatih Buzgan

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın