İzmir, İzban ve Metro’da Bisikletli Yaşam Özgürlüğüne Kavuşuyor

30/11/2012  //     //  Genel

 

İzmirli bisiklet severlerin uzun süredir devam eden sorunu, İzban ve Metro’ya bisikletlerin kabul edilmemesinden kaynaklanıyordu. İzmirli bisiklet severler, bu konuda bir çok kez sıkıntılarının giderilmesi konusunda ilgililerle konuşmaya çalıştıysa da olumlu bir gelişme yaşanmamıştı. İzmirliler çareyi, 1 Aralık 2012 Cumartesi(Yarın) günü, saat 12’de Alsancak Vapur İskelesinde buluşup, bisikletleri ile Halkapınar aktarma istasyonuna ilerleyerek protesto ile seslerini yükseltmeyi hedefledi.

 

İzmirli bisikler severlere, İstanbul’dan büyük destek

 

Bisikletliler Derneği, protestoda İzmirli dostlarına destek vermek amacıyla İstanbul’dan yola çıkarak yarın, Alsancak Vapur iskelesinde, protestoya destek vermek amacıyla yerlerini alacaklar. Murat Suyabatmaz‘ın da şahsen katılacağı protestoda, müjdeli haber yine Murat Suyabatmaz’ın girişimleri ile geldi. Bu hafta, sorun ile ilgili yapılan sıkı görüşmeler, karşılığını buldu. İzban ve Metro, dünya kentlerine paralel edilmesi konusunda prensipte anlaşmaya varıldı. Önümüzdeki günlerde haberin resmi açıklamasının yapılması bekleniyor.

 

Şimdiye kadar, soruna dikkat çekmek üzere yapılan bireysel grup girişimlerinin ve bireysel çabaların sonuçsuz kalmış olması üzücüydü. Ve yine sorunun dernek girişimleri ile çözülmüş olması hem sevindirici hem de resmi dernek gücü ile başarıyla sonuçlanması büyük mesajlar içeriyor. Büyük gelişmeler için bilgi ve birikimden fazlasının, resmi kimlik, resmi dernek gücü ve çevresi ile hızlı sonuca ulaşılmış oldu. Bu sevindirici gelişmede emeği geçen herkese teşekkürler. Yarın ki, protesto toplantısında görüşmek ve güzel gelişmelerin coşkusunu yaşamak üzere…

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın