İtalya Bisiklet Turu 10.Etap: Mark Cavendish den Muhteşem Sprint ve Etap Zaferi

17/05/2011  //     //  Genel

 

 

 

 

        9. etapta Albert Contador’un Etna Yanardağı zirvesinde muhteşem performansıyla kendine hayran bırakarak elde ettiği etap zaferi ve bu zaferle gelen genel sıralama liderliği sonrası İtalya Bisiklet Turu’nda dün (Pazartesi günü) tatil günüydü. Alberto Contador elbette ki Giro’nun en büyük favorisiydi. Pembe mayo hedefine tahmin ettiğinden önce ulaşan Alberto Contador liderlik baskısından kurtulmak için bir süreliğine pembe mayoyu verebileceğini düşünüyor. Giro’nun 10. etabı Termoli’den start alırken ve Pembe Mayo’nun yeni sahibi Alberto Contador her zaman ilgi odağıyken bugün bunaltıcı bir ilgi yaşayarak start alanında yerini almaya çalışıyordu.

 

 

 

Photo: Press RCS Sport / Gian Mattio D’alberto / Lapresse

 

 

_____Termoli’deki start alanında yerlerini alan 189 sporcu içinde Pazar günü yeniden şekillenen genel sıralama listesinin lideri Alberto Contador Pembe Mayosu ile, Dağların Kralı Alessandro Petacchi ise (Lampre) Kırmızı Mayosu ile öne çıkıyordu. Alberto Contador Pembe Mayo’yu giydiği için 2. sırada olan Alessandro Petacchi bugün kırmızı mayoyu taşıdı. Beyaz Mayo Roman Kreuziger’deydi (Astana). Genel sıralama liderlerinin değişik renklerdeki mayolar ile start alacak olması ayrı bir görüntü olarak 10. etaba yansıdı.

 


 

Photo: Press RCS Sport / Daniele Badolato / Lapresse

 


 

_____Termoli’den start alan 189 sporcu, düz etap profiline sahip 159 kilometrelik yarışın son 14 km’sinde başlayan tırmanış eğimi sonrası finişe 8 km kala başlayacak asıl tırmanış ile Teramo’da sona ermek üzere pedal çevirmeye başladı. 9. etapta zorlanan kasların dünkü tatilde dinlenip toparlanması sonrası bu etap ile yine Giro’ya adaptasyon ve sprinterlere yönelik düzlüğe sahip olarak yeniden, kaldığı yerden startını aldı.

 

 

 

Photo: Press RCS Sport / Daniele Badolato / Lapresse

 

 

_____İlk 10 km geçilirken etabın kaçış grubu da şekillenmeye başladı. Ana grup içerisinden Pierre Cazaux (Euskatel) ve RadioShack takımının Japon sporcusu Fumiyuki Beppu’dan atak geldi. Ana grubu silkelemeye çalışan 2’liye ana grup içerisinden cevap olarak Yuriy Krivtsov’dan da (AG2R) bir atak  geldi. Günün kaçış grubu böylelikle 3 sporcu ile oluşmuş oldu. Pierre Cazaux (Euskatel),  Fumiyuki Beppu (RadioShack) ve Yuriy Krivtsov (AG2R) etap içerisinde ana gruba maksimum zaman farkı olarak 6 dakika 30 saniyeyi elde edebildiler. Ana grup ise bu zaman farkına karşılık tempo artışını sergileyerek bugünün kaçış zaferiyle sonlanmasına izin vermeyeceğini göstermeye başladı.

_____Kaçış grubunun ana gruba zaman farkı yavaş yavaş kapanmaya başladı. Finişe 50 km kala zaman farkı 3 dakikaya kadar düştü. Kaçış grubu bu  tempoya direneceğini gösterdi ve kaçış temposunu arttırmaya başladı. Gün İtalya’da güneşsiz ve kapalı bir hava eşliğinde sporcuları yoracak kadar şiddetli rüzgarlıydı. 3 kişilik kaçış grubu tırmanış aşamasına yakalanmadan gelse dahi sadece 3 kişi olmaları sebebiyle rüzgarın yarattığı yorgunluğun etkisi yüzünden ana grup temposuna teslim olabileceklerini düşündürüyordu.

[View:http://www.youtube.com/watch?v=zxRJMPThlsE:550:0]

_____Finişin eğimine karşı avantaj elde etmek isteyen ana grup, kaçış grubunu finişe 12 kilometre kala yakaladı. Ana grup önünde Omega Pharma Lotto, Movistar ve HTC-Highroad takımları artık finişe doğru tırmanışa geçmeye başladığında ana grup önünde finiş öncesi hareketlenmeler yaşanmaya başladı. Finişe 2,8 km kala ana grup içerisinden Garmin-Cervelo takımından David Millar solo kaçışını başlattı. Ana grup önünde HTC-Highroad liderliğinde tempoyu arttırmaya başladı. Son kilometreye girildiğinde ana grup artık iddialıların hızına yetişemeyerek bölünmeye başladı. Son kilometrede HTC-Highroad istediği treni bu tempoda oluşturamadı. Ama yine de bu durum Mark Cavendish’in etabı almasına engel değildi. HTC-Highroad takımı eğimde tutunamayıp treni oluşturamayınca 2. etapta Alessandro Petacchi’nin Cavendish’i ve HTC’yi domestik gibi kullanıp kazandığı stratejiyi bu sefer Mark Cavendish uyguladı. Son 150 metreye kadar Alessandro Petacchi’nin arkasında kalarak Petacchi’yi domestik gibi kullanan Mark Cavendish 150 metre kala sprint atağına kalkarak ana grup önündeki favoriler arasından sıyrıldı ve tecrübesi ile muazzam sprint gücünü bir kez daha başarıya çevirdi.

 

 

 

Photo: Press RCS Sport / Gian Mattio D’alberto / Lapresse


Photo: Press RCS Sport / Gian Mattio D’alberto / Lapresse


 

Photo: Press RCS Sport / Gian Mattio D’alberto / Lapresse


 

Photo: Press RCS Sport / Gian Mattio D’alberto / Lapresse


 


10. Etap Sıralaması:

 

 

1

Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad

4:00:49

 

2

Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team

 

 

3

Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD

 

 

4

Roberto Ferrari (Ita) Androni Giocattoli

 

 

5

Davide Appollonio (Ita) Sky Procycling

 

 

6

Francesco Chicchi (Ita) Quickstep Cycling Team

 

 

7

Klaas Lodewyck (Bel) Omega Pharma-Lotto

 

 

8

Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox

 

 

9

Alexander Kristoff (Nor) BMC Racing Team

 

 

10

Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

 

 

11

Borut Bozic (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

 

 

12

Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

 

 

13

Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale

 

 

14

Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale

 

 

15

Fabio Taborre (Ita) Acqua & Sapone

 

 

16

Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team

 

 

17

Manuel Belletti (Ita) Colnago – CSF Inox

 

 

18

Dario Cataldo (Ita) Quickstep Cycling Team

 

 

19

Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Team RadioShack

 

 

20

Inaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel-Euskadi

 

 

21

Christophe Le Mevel (Fra) Team Garmin-Cervelo

 

 

22

Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD

 

 

23

Russell Downing (GBr) Sky Procycling

 

 

24

Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli

 

 

25

Paolo Tiralongo (Ita) Pro Team Astana

 

 

26

Mirko Selvaggi (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

 

 

27

José Rujano Guillen (Ven) Androni Giocattoli

 

 

28

Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale

 

 

29

Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard

 

 

30

Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana

 

 

31

Stefano Garzelli (Ita) Acqua & Sapone

 

 

32

Tiago Machado (Por) Team RadioShack

 

 

33

Pavel Brutt (Rus) Katusha Team

 

 

34

Murilo Antonio Fischer (Bra) Team Garmin-Cervelo

 

 

35

Danilo Napolitano (Ita) Acqua & Sapone

 

 

36

Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team

 

 

37

Kevin Seeldraeyers (Bel) Quickstep Cycling Team

 

 

38

Jérôme Pineau (Fra) Quickstep Cycling Team

 

 

39

Kanstantsin Sivtsov (Blr) HTC-Highroad

 

 

40

John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale

 

 

41

David Arroyo Duran (Spa) Movistar Team

 

 

42

Francesco Masciarelli (Ita) Pro Team Astana

 

 

43

Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team

 

 

44

Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

 

 

45

Marco Frapporti (Ita) Colnago – CSF Inox

 

 

46

Angel Vicioso Arcos (Spa) Androni Giocattoli

 

 

47

Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale

 

 

48

Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team

 

 

49

Joaquím Rodríguez Oliver (Spa) Katusha Team

 

 

50

Robert Kiserlovski (Cro) Pro Team Astana

 

 

51

Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Lotto

 

 

52

Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi

 

 

53

Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi

 

 

54

Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto

 

 

55

Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli

 

 

56

Massimo Codol (Ita) Acqua & Sapone

 

 

57

Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team

 

 

58

Stefano Pirazzi (Ita) Colnago – CSF Inox

 

 

59

Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi

 

 

60

Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard

 

 

61

Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team

 

 

62

Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team

 

 

63

Evgeny Petrov (Rus) Pro Team Astana

 

 

64

Tiziano Dall’Antonia (Ita) Liquigas-Cannondale

 

 

65

Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Acqua & Sapone

 

 

66

Thomas Lövkvist (Swe) Sky Procycling

 

 

67

Kjell Carlström (Fin) Sky Procycling

 

 

68

Yaroslav Popovych (Ukr) Team RadioShack

 

 

69

Vladimir Miholjevic (Cro) Acqua & Sapone

 

 

70

Michael Barry (Can) Sky Procycling

 

 

71

Dario David Cioni (Ita) Sky Procycling

 

 

72

Michal Golas (Pol) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

 

 

73

Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team

 

 

74

Danilo Di Luca (Ita) Katusha Team

 

 

75

Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale

 

 

76

Bjorn Selander (USA) Team RadioShack

 

 

77

Peter Stetina (USA) Team Garmin-Cervelo

 

 

78

Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team

 

 

79

Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

 

 

80

Fumiyuki Beppu (Jpn) Team RadioShack

 

 

81

Carlos Alberto Betancourt Gomez (Col) Acqua & Sapone

 

 

82

Diego Ulissi (Ita) Lampre – ISD

 

 

83

Denis Menchov (Rus) Geox-TMC

 

 

84

Marcel Wyss (Swi) Geox-TMC

 

 

85

Gert Dockx (Bel) Omega Pharma-Lotto

 

 

86

Johann Tschopp (Swi) BMC Racing Team

 

 

87

Carlos Sastre Candil (Spa) Geox-TMC

 

 

88

Alessandro De Marchi (Ita) Androni Giocattoli

 

 

89

Ruggero Marzoli (Ita) Acqua & Sapone

 

 

90

Mauricio Ardila Cano (Col) Geox-TMC

 

 

91

Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

 

 

92

Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale

 

 

93

Volodymir Gustov (Ukr) Saxo Bank Sungard

 

 

94

Carlos José Ochoa (Ven) Androni Giocattoli

 

 

95

Juan José Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi

 

 

96

Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago – CSF Inox

 

 

97

Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale

 

 

98

Bart De Clercq (Bel) Omega Pharma-Lotto

 

 

99

Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto

 

 

100

Marco Pinotti (Ita) HTC-Highroad

 

 

101

Brett Lancaster (Aus) Team Garmin-Cervelo

 

 

102

Gianluca Brambilla (Ita) Colnago – CSF Inox

 

 

103

Sergio Pardilla Belllón (Spa) Movistar Team

 

 

104

Maxim Belkov (Rus) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

 

 

105

Elia Favilli (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

 

 

106

Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Euskaltel-Euskadi

 

 

107

Thomas Peterson (USA) Team Garmin-Cervelo

 

 

108

Rafael Valls Ferri (Spa) Geox-TMC

 

 

109

Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team

 

 

110

Carlos Oyarzun (Chi) Movistar Team

 

 

111

Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale

 

 

112

Gorazd Stangelj (Slo) Pro Team Astana

 

 

113

Leonardo Giordani (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

 

 

114

Alan Marangoni (Ita) Liquigas-Cannondale

 

 

115

Ivan Rovny (Rus) Team RadioShack

 

 

116

Francis De Greef (Bel) Omega Pharma-Lotto

 

 

117

Simon Spilak (Slo) Lampre – ISD

 

 

118

Branislau Samoilau (Blr) Movistar Team

 

 

119

Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel-Euskadi

 

 

120

Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Movistar Team

 

 

121

Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD

 

 

122

Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team

 

 

123

David Blanco Rodriguez (Spa) Geox-TMC

 

 

124

Andrea Noe (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

 

 

125

Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale

 

 

126

Josep Jufre Pou (Spa) Pro Team Astana

 

 

127

Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale

 

 

128

Pieter Weening (Ned) Rabobank Cycling Team

 

 

129

Giovanni Visconti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

 

 

130

Francesco Reda (Ita) Quickstep Cycling Team

 

 

131

Dmitry Kozontchuk (Rus) Geox-TMC

 

 

132

Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale

 

 

133

Juan Horrach Rippoll (Spa) Katusha Team

 

 

134

Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team

 

 

135

Simone Stortoni (Ita) Colnago – CSF Inox

 

 

136

Davide Ricci Bitti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

 

 

137

Giampaolo Cheula (Ita) Geox-TMC

 

 

138

Philip Deignan (Irl) Team RadioShack

 

 

139

Morris Possoni (Ita) Sky Procycling

 

 

140

Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale

 

 

141

Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD

 

 

142

Robert Hunter (RSA) Team RadioShack

 

 

143

Daniele Righi (Ita) Lampre – ISD

 

 

144

Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD

 

 

145

Filippo Savini (Ita) Colnago – CSF Inox

 

 

146

Ignatas Konovalovas (Ltu) Movistar Team

 

 

147

Claudio Corioni (Ita) Acqua & Sapone

0:00:27

 

148

Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team

 

 

149

Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli

0:00:30

 

150

Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling

0:00:33

 

151

Alberto Ongarato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

0:00:41

 

152

Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale

0:00:45

 

153

Simon Zahner (Swi) BMC Racing Team

0:00:51

 

154

David Millar (GBr) Team Garmin-Cervelo

0:00:56

 

155

Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard

0:01:09

 

156

Cameron Meyer (Aus) Team Garmin-Cervelo

0:01:10

 

157

Mark Renshaw (Aus) HTC-Highroad

0:01:13

 

158

Alex Rasmussen (Den) HTC-Highroad

0:01:19

 

159

Frantisek Rabon (Cze) HTC-Highroad

 

 

160

Luca Mazzanti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

0:01:47

 

161

Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre – ISD

 

 

162

Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team

 

 

163

Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

 

 

164

Rick Flens (Ned) Rabobank Cycling Team

 

 

165

Kasper Klostergaard Larsen (Den) Saxo Bank Sungard

 

 

166

Davide Malacarne (Ita) Quickstep Cycling Team

 

 

167

Alexsandr Dyachenko (Kaz) Pro Team Astana

 

 

168

Chad Beyer (USA) BMC Racing Team

 

 

169

Daniel Sesma (Spa) Euskaltel-Euskadi

 

 

170

Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank Sungard

 

 

171

Yuriy Krivtsov (Fra) AG2R La Mondiale

 

 

172

Jesús Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank Sungard

 

 

173

Lars Petter Nordhaug (Nor) Sky Procycling

 

 

174

Laurent Didier (Lux) Saxo Bank Sungard

 

 

175

Michael Mørkøv (Den) Saxo Bank Sungard

 

 

176

Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale

 

 

177

Jussi Veikkanen (Fin) Omega Pharma-Lotto

 

 

178

Federico Canuti (Ita) Colnago – CSF Inox

0:02:18

 

179

Maxim Gourov (Kaz) Pro Team Astana

 

 

180

Pierre Cazaux (Fra) Euskaltel-Euskadi

0:02:43

 

181

Kristof Vandewalle (Bel) Quickstep Cycling Team

0:03:47

 

182

Addy Engels (Ned) Quickstep Cycling Team

 

 

183

Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team

0:03:50

 

184

Matthew Wilson (Aus) Team Garmin-Cervelo

 

 

185

Lars Ytting Bak (Den) HTC-Highroad

0:03:56

 

186

Craig Lewis (USA) HTC-Highroad

 

 

187

Patrick Gretsch (Ger) HTC-Highroad

0:04:51

 

188

Jos Van Emden (Ned) Rabobank Cycling Team

0:05:20

 

DNF

Adam Blythe (GBr) Omega Pharma-Lotto

 


 

10. Etap Sonrası Genel Sıralama: Tam Liste

 

 

1

Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard

37:04:40

 

2

Kanstantsin Sivtsov (Blr) HTC-Highroad

0:00:59

 

3

Christophe Le Mevel (Fra) Team Garmin-Cervelo

0:01:19

 

4

Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale

0:01:21

 

5

Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD

0:01:28

 

6

David Arroyo Duran (Spa) Movistar Team

0:01:37

 

7

Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana

0:01:41

 

8

Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli

0:01:47

 

9

Dario Cataldo (Ita) Quickstep Cycling Team

0:02:21

 

10

Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

 

 

11

Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi

 

 

12

Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team

0:02:30

 

13

Stefano Garzelli (Ita) Acqua & Sapone

0:02:39

 

14

Francesco Masciarelli (Ita) Pro Team Astana

0:02:49

 

15

John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale

0:02:55

 

16

Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team

0:02:56

 

17

Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale

0:02:57

 

18

Robert Kiserlovski (Cro) Pro Team Astana

0:03:15

 

19

Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli

0:03:17

 

20

Denis Menchov (Rus) Geox-TMC

0:03:18

 

21

Thomas Lövkvist (Swe) Sky Procycling

0:03:27

 

22

Joaquím Rodríguez Oliver (Spa) Katusha Team

0:03:34

 

23

Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi

0:04:10

 

24

Johann Tschopp (Swi) BMC Racing Team

0:04:23

 

25

Marco Pinotti (Ita) HTC-Highroad

0:04:56

 

26

Carlos Sastre Candil (Spa) Geox-TMC

0:04:57

 

27

Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Lotto

0:05:51

 

28

Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago – CSF Inox

0:05:53

 

29

Kevin Seeldraeyers (Bel) Quickstep Cycling Team

0:06:03

 

30

José Rujano Guillen (Ven) Androni Giocattoli

0:06:05

 

31

Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD

0:06:36

 

32

Pieter Weening (Ned) Rabobank Cycling Team

0:06:42

 

33

Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team

0:06:58

 

34

Sergio Pardilla Belllón (Spa) Movistar Team

0:07:39

 

35

Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team

0:08:26

 

36

Tiago Machado (Por) Team RadioShack

0:08:34

 

37

Paolo Tiralongo (Ita) Pro Team Astana

0:08:48

 

38

Massimo Codol (Ita) Acqua & Sapone

0:13:05

 

39

Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team

0:14:16

 

40

Vladimir Miholjevic (Cro) Acqua & Sapone

0:15:35

 

41

Peter Stetina (USA) Team Garmin-Cervelo

0:16:45

 

42

Stefano Pirazzi (Ita) Colnago – CSF Inox

0:17:46

 

43

Dario David Cioni (Ita) Sky Procycling

0:18:00

 

44

Francis De Greef (Bel) Omega Pharma-Lotto

0:18:41

 

45

Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Acqua & Sapone

0:18:47

 

46

Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team

0:20:07

 

47

Inaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel-Euskadi

0:20:36

 

48

Volodymir Gustov (Ukr) Saxo Bank Sungard

0:21:07

 

49

Jesús Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank Sungard

0:21:35

 

50

Marcel Wyss (Swi) Geox-TMC

0:21:37

 

51

Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale

0:22:39

 

52

Giovanni Visconti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

0:24:34

 

53

Bart De Clercq (Bel) Omega Pharma-Lotto

0:24:44

 

54

Carlos José Ochoa (Ven) Androni Giocattoli

0:25:07

 

55

Rafael Valls Ferri (Spa) Geox-TMC

0:26:06

 

56

Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank Sungard

0:26:20

 

57

Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD

0:26:27

 

58

Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale

0:26:52

 

59

Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale

0:28:00

 

60

Alexsandr Dyachenko (Kaz) Pro Team Astana

0:28:29

 

61

Michael Barry (Can) Sky Procycling

0:28:46

 

62

Diego Ulissi (Ita) Lampre – ISD

0:29:03

 

63

Branislau Samoilau (Blr) Movistar Team

0:29:53

 

64

Morris Possoni (Ita) Sky Procycling

0:30:09

 

65

Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team

0:30:57

 

66

David Blanco Rodriguez (Spa) Geox-TMC

0:31:16

 

67

Evgeny Petrov (Rus) Pro Team Astana

0:31:34

 

68

Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Movistar Team

0:32:34

 

69

Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team

0:33:59

 

70

Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling

0:34:10

 

71

Danilo Di Luca (Ita) Katusha Team

0:35:05

 

72

Andrea Noe (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

0:36:02

 

73

Fabio Taborre (Ita) Acqua & Sapone

0:36:09

 

74

Juan Horrach Rippoll (Spa) Katusha Team

0:36:23

 

75

Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale

0:36:38

 

76

Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale

0:36:43

 

77

Michal Golas (Pol) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

0:36:51

 

78

Gert Dockx (Bel) Omega Pharma-Lotto

0:36:59

 

79

Lars Petter Nordhaug (Nor) Sky Procycling

0:37:06

 

80

Ivan Rovny (Rus) Team RadioShack

0:38:25

 

81

Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team

0:39:02

 

82

Angel Vicioso Arcos (Spa) Androni Giocattoli

0:39:15

 

83

Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale

0:39:25

 

84

Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

0:39:46

 

85

Craig Lewis (USA) HTC-Highroad

0:40:29

 

86

Fumiyuki Beppu (Jpn) Team RadioShack

0:40:51

 

87

Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi

0:42:29

 

88

Jérôme Pineau (Fra) Quickstep Cycling Team

0:42:40

 

89

Federico Canuti (Ita) Colnago – CSF Inox

0:43:28

 

90

Yaroslav Popovych (Ukr) Team RadioShack

0:43:36

 

91

Mauricio Ardila Cano (Col) Geox-TMC

0:44:05

 

92

Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale

0:44:26

 

93

Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team

0:44:59

 

94

Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale

0:45:22

 

95

Philip Deignan (Irl) Team RadioShack

0:46:14

 

96

Maxim Belkov (Rus) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

0:46:16

 

97

Carlos Alberto Betancourt Gomez (Col) Acqua & Sapone

0:46:28

 

98

Luca Mazzanti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

0:47:42

 

99

Simone Stortoni (Ita) Colnago – CSF Inox

0:48:25

 

100

Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard

0:48:33

 

101

Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

0:48:43

 

102

David Millar (GBr) Team Garmin-Cervelo

0:49:07

 

103

Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD

0:49:12

 

104

Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto

0:49:35

 

105

Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale

0:49:36

 

106

Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team

0:50:11

 

107

Murilo Antonio Fischer (Bra) Team Garmin-Cervelo

0:50:12

 

108

Kjell Carlström (Fin) Sky Procycling

0:50:19

 

109

Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team

0:50:48

 

110

Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team

0:51:04

 

111

Carlos Oyarzun (Chi) Movistar Team

0:51:28

 

112

Giampaolo Cheula (Ita) Geox-TMC

0:51:31

 

113

Josep Jufre Pou (Spa) Pro Team Astana

0:52:13

 

114

Kristof Vandewalle (Bel) Quickstep Cycling Team

0:53:16

 

115

Mirko Selvaggi (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

0:53:18

 

116

Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale

0:53:52

 

117

Alberto Ongarato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

0:54:15

 

118

Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team

0:55:26

 

119

Laurent Didier (Lux) Saxo Bank Sungard

0:56:13

 

120

Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

0:56:23

 

121

Davide Appollonio (Ita) Sky Procycling

0:56:44

 

122

Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

0:56:58

 

123

Addy Engels (Ned) Quickstep Cycling Team

0:57:15

 

124

Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto

0:57:20

 

125

Filippo Savini (Ita) Colnago – CSF Inox

0:57:32

 

126

Alessandro De Marchi (Ita) Androni Giocattoli

0:58:34

 

127

Klaas Lodewyck (Bel) Omega Pharma-Lotto

0:58:41

 

128

Bjorn Selander (USA) Team RadioShack

0:58:56

 

129

Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team

0:59:28

 

130

Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale

0:59:35

 

131

Gorazd Stangelj (Slo) Pro Team Astana

0:59:38

 

132

Borut Bozic (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

0:59:41

 

133

Ignatas Konovalovas (Ltu) Movistar Team

0:59:47

 

134

Roberto Ferrari (Ita) Androni Giocattoli

1:00:03

 

135

Lars Ytting Bak (Den) HTC-Highroad

1:00:19

 

136

Daniele Righi (Ita) Lampre – ISD

 

 

137

Gianluca Brambilla (Ita) Colnago – CSF Inox

1:00:20

 

138

Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Euskaltel-Euskadi

1:00:21

 

139

Simon Zahner (Swi) BMC Racing Team

1:00:42

 

140

Juan José Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi

 

 

141

Simon Spilak (Slo) Lampre – ISD

1:01:48

 

142

Ruggero Marzoli (Ita) Acqua & Sapone

1:02:38

 

143

Russell Downing (GBr) Sky Procycling

1:02:43

 

144

Dmitry Kozontchuk (Rus) Geox-TMC

1:02:44

 

145

Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD

1:03:24

 

146

Davide Malacarne (Ita) Quickstep Cycling Team

1:04:02

 

147

Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard

1:04:59

 

148

Pavel Brutt (Rus) Katusha Team

1:05:16

 

149

Cameron Meyer (Aus) Team Garmin-Cervelo

1:06:53

 

150

Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox

1:07:12

 

151

Pierre Cazaux (Fra) Euskaltel-Euskadi

1:08:22

 

152

Marco Frapporti (Ita) Colnago – CSF Inox

1:08:41

 

153

Yuriy Krivtsov (Fra) AG2R La Mondiale

1:09:11

 

154

Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale

1:09:45

 

155

Daniel Sesma (Spa) Euskaltel-Euskadi

1:10:05

 

156

Leonardo Giordani (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

1:10:20

 

157

Alan Marangoni (Ita) Liquigas-Cannondale

1:10:50

 

158

Tiziano Dall’Antonia (Ita) Liquigas-Cannondale

1:12:31

 

159

Manuel Belletti (Ita) Colnago – CSF Inox

1:12:36

 

160

Kasper Klostergaard Larsen (Den) Saxo Bank Sungard

1:12:39

 

161

Frantisek Rabon (Cze) HTC-Highroad

1:13:04

 

162

Chad Beyer (USA) BMC Racing Team

1:13:07

 

163

Danilo Napolitano (Ita) Acqua & Sapone

1:13:15

 

164

Jussi Veikkanen (Fin) Omega Pharma-Lotto

1:13:19

 

165

Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Team RadioShack

1:13:51

 

166

Francesco Reda (Ita) Quickstep Cycling Team

1:13:55

 

167

Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre – ISD

1:14:55

 

168

Robert Hunter (RSA) Team RadioShack

1:15:54

 

169

Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team

1:16:04

 

170

Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad

1:16:40

 

171

Maxim Gourov (Kaz) Pro Team Astana

1:16:59

 

172

Alexander Kristoff (Nor) BMC Racing Team

1:17:48

 

173

Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli

1:18:31

 

174

Alex Rasmussen (Den) HTC-Highroad

1:19:53

 

175

Michael Mørkøv (Den) Saxo Bank Sungard

 

 

176

Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel-Euskadi

1:20:16

 

177

Claudio Corioni (Ita) Acqua & Sapone

1:20:26

 

178

Patrick Gretsch (Ger) HTC-Highroad

1:22:09

 

179

Thomas Peterson (USA) Team Garmin-Cervelo

1:24:36

 

180

Francesco Chicchi (Ita) Quickstep Cycling Team

1:24:50

 

181

Elia Favilli (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

1:25:25

 

182

Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

1:25:46

 

183

Mark Renshaw (Aus) HTC-Highroad

1:26:12

 

184

Brett Lancaster (Aus) Team Garmin-Cervelo

1:27:40

 

185

Rick Flens (Ned) Rabobank Cycling Team

 

 

186

Davide Ricci Bitti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

1:28:31

 

187

Jos Van Emden (Ned) Rabobank Cycling Team

1:31:45

 

188

Matthew Wilson (Aus) Team Garmin-Cervelo

1:34:59

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın