İspanya Turu Dengeleri Değişiyor Sarı Mayo Valverde’de

08/09/2009  //     //  Genel


© Unipublic

 

İspanya Turu’nda lider tablosu sürekli değişirken 9 etap sonunda Avusturalyalı sürücü Cadel Evans’ ın liderliği Alejandro Valverde’ ye geçti. Altın mayonun yeni sahibi İspanyol Alejandro Valverde ile Cadel Evans arasında 7 saniyelik bir fark var.

 


© Unipublic

9.Etabı  Xacobeo Galicia takımından İspanyol Gustavo Cesar Veloso 1.likle bitirirken en yakın rakibi Lampre takımında İtalyan Marco Marzalo’ nun 21 saniye önünde tamamladı.  Alcoy’da başlayıp 188,8 km yol eden yarışçılar dağlık kategoride olan bu etabı Xorret de Cati de sonlandırdı. 8.etaba nazaran daha kolay tırmanışlara sahip bu etap mesafe uzunluğu ve İspanya Turunun günlük etapları karşısında sporcuların Laktik asit savaşları ve direnci ile devam ediyor ve Kategori değişikleri de etken olarak genel sıralamada sürekli değişime sahne oluyor.

 

9.Etap 7 Eylül 2009 Alcoy – Xorret de Cati (185 km) Sonuçları:

1 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia       05:21:04  
2 Marco Marzano (Ita) Lampre-NGC 0:00:21  
3 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne 0:00:40  
4 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto 0:00:41  
5 Robert Gesink (Ned) Rabobank    
6 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto    
7 Ivan Basso (Ita) Liquigas    
8 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur 0:00:53  
9 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 0:01:12  
10 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream    
11 Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC    
12 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale    
13 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia    
14 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 0:01:29  
15 Fränk Schleck (Lux) Saxo Bank    
16 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi    
17 Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:37  
18 Daniel Navarro (Spa) Astana    
19 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil 0:01:39  
20 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto     

 

 

Genel Sıralama:

1 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne       36:26:40  
2 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto 0:00:07  
3 Robert Gesink (Ned) Rabobank 0:00:36  
4 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream 0:00:51  
5 Ivan Basso (Ita) Liquigas 0:00:53  
6 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:01:03  
7 Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC 0:02:04  
8 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia 0:02:24  
9 Haimar Zubeldia (Spa) Astana 0:03:01  
10 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto 0:03:08  
11 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale 0:03:13  
12 Daniel Navarro (Spa) Astana 0:03:16  
13 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne 0:03:49  
14 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC 0:03:52  
15 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne 0:04:23  
16 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil 0:04:41  
17 Arkaitz Durán (Spa) Fuji-Servetto 0:04:42  
18 Xavier Tondo (Spa) Andalucía-Cajasur 0:04:49  
19 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux 0:05:02  
20 José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervélo TestTeam 0:05:31  

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın