II. Uluslararası Muhsin Yazıcıoğlu Bisiklet Turu İlk Gün Prolog

08/07/2010  //     //  Genel

TBF’nin 2010 yılı yarış takviminde yer alan ve 4 gün sürecek olan 2. Uluslararası Muhsin Yazıcıoğlu Bisiklet Turu, Sivas’ta başladı. Romanya, Gürcistan, Azerbaycan, Sırbistan, Bulgaristan ve Türkiye’den toplam 86 yıldız sporcunun katıldığı bisiklet turu Prolog yarışıyla açıldı.

 

Kentte 4 gün boyunca devam edecek bisiklet turunun startı öncesi önce yurt içi ve dışından tura katılan takılarla teşekkür eden Sivas Vali Yardımcısı Kemal Şahin, yaptığı konuşmada turun kazasız ve amacına uygun şekilde tamamlanmasını dileyerek, “Muhsin Yazıcıoğlu Bisiklet Turu geleneksel hale gelerek, her yıl 4 Eylül etkinlikleri gibi, coşkuyla beklenen, Sivas’a hareket kazandıran bir organizasyon olacağına inancı içerisindeyiz. Tüm sporculara başarı diliyorum.”dedi.

 

Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp ise ikinci kez düzenlenen bu turnuvanın Sivas için önemli bir açılıma vesile olduğunu ifade ederek, ‘Bu vesileyle Sivas, Muhsin Yazıcıoğlu ismiyle birlikte bütün Türkiye, hatta uluslar arası platformda ismini duyurmuş olacaktır. Ayrıca rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberinde hayatını kaybeden değerli arkadaşlarımızı rahmetle anıyorum. İkinci uluslararası turnuvamızın Sivasımız’a hayırlar getirmesini temenni ediyorum.’ diye konuştu.

 

Vali Yardımcısı Şahin’in damalı bayrağı kaldırmasıyla başlayan 4.5’lik kilometre parkurdan oluşan Zamana Karşı yarışta, 14-16 yaş gurubundan oluşan yıldız sporcular birer dakika arayla çıkış yaptı. Kocaeli Brisa Spor’dan Ferit Can Şanlı, 05.54 süreyle Zamana Karşı yarışın birincisi oldu. İkinciliği, 06.05 süreyle Bulgaristan’dan Vladimir Rusenov, üçüncülüğü de 06.10 süreyle Konya Şeker Spor’dan Yasin Beyan elde etti.

 

Yarışın sonunda düzenlenen ödül töreninde dereceye giren üç sporcunun madalyalarını Sivas Belediye Başkan Yardımcıları Yılmaz Uysal, Mehmet Avcı, ASKF Sivas Şube Başkanı Orhan Demirok takdim etti.

 

2. Uluslararası Muhsin Yazıcıoğlu Bisiklet Turu, yarın yapılacak olan 1. etap 75 kilometrelik hafif yol yarışıyla bisiklet turu ile devam edecek. Saat 09.00’da Mevlana Miting Alanı’nda çıkış yapacak olan yarış, Mevlana-Alibaba-Abdulvahabi Gazi Cad.-İstiklal Caddesi güzergahını takiben çıkış noktasında son bulacak.
 

Kaynak: Türkiye Bisiklet Federasyonu

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın