GreenEdge, Tour of Turkey Takım Kadrosunu Değiştirerek İddiasını Arttırdı

03/04/2012  //     //  Genel

 

  

Avusturalya’nın ilk profesyonel takımı GreenEdge, 48.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu için bildirdiği takım kadrosunda değişiklik yaparak TUR için iddiasını arttırdı. Geçen hafta kesin kadro olarak 8 sporcusunun ismini netleştiren GreenEdge, yine geçtiğimiz hafta sonuna doğru Pieter Weening’i Tour of Turkey takım kadrosuna alarak, değişiklik yapmıştı. 22-29 Nisan tarihlerine yaklaştıkça diğer takımların da kadrolarını yavaş yavaş Organizasyona iletmesiyle, GreenEdge kadrosunda değişiklik yaparak Tour of Turkey için başarı şansını arttırmak için güçlü isimleri kadrosuna dahil etti.

 

GreenEdge’in son bildirdiği takım listesi için Travis Meyer ve Pieter Weening Tour of Turkey takım kadrosundan çıkartılarak, yerlerine Matthew Goss, Jens Mouris ve geçen yıl Garmin takımında, Tour of Turkey’de yarışan Brett Lancester eklendi. Hali hazırda takımın Tour of Turkey kadrosunun değişmeyen tecrübeli ismi Robbie McEwen’ın yanında Türkiye’de yarışacak olan Matthew Goss’un katılımıyla, önceki yıllardan farklı, daha zorlu TUR izleneceğinin göstergesi olacak. Son yıllarda yıldığı daha güçlü parlamaya başlayan Tour of Turkey için bu yıl, takımların ilgisinin önceki yıllara nazaran çok daha fazla olduğunu belirtmiştik. 2012 için ise takımlar yıldız isimlerini göndererek Tour of Turkey galibiyetini ne denli önemsediklerini takım kadroları ile net bir şekilde gösteriyorlar. Takımların, güçlü isimlerle start almayı hedefledikleri Tour of Turkey 2012 yılında rekabetin ve 8 günlük mücadelesinin önceki yıllardan daha da  agresif geçeceğini vaad ediyor.

 

2011 yılında Milan San Remo galibiyeti, Paris-Nice 3.etap galibiyeti ile lider mayoyu 1 gün taşıdı, Tour of California 8.etap galibiyetini kazanan Avusturalyalı Matthew Goss, geçen sezon ülkesinde yapılan Profesyonel yarışların açılış turu olan Tour Down Under’ı da 2.sırada tamamlamıştı. 2011 Tour Down Under’ın birincisi Cameron Meyer’in de bu yıl GreenEdge takımında olduğunu ve Tour of Turkey kadrosunda olduğunu belirtmekte fayda var. Bu sezon; kapanan HTC takımından GreenEdge’e transfer olan Matt Goss, Tirreno Adriatico 1.etabı olan Takım Zamana Karşı etabıyla Tirreno Adriatico’nun ilk gününde liderliği almıştı. Goss, ülkemize ilk kez yarışmak üzere gelecek.

 

Photo: Press RCS Sport / Daniele Badolato / Lapresse

 

22 Nisan’a yaklaştıkça sürekli değişiklik gösteren takım kadroları, birbirini takip eden takımlarca daha uygun takım oluşturma çabasıyla değişim göstermeye devam edecektir. GreenEdge’in açıklamasına göre takımın kat’i kadrosunda yarışacak isimler;

 

Robbie McEwen

Cameron Meyer

Matthew Goss

Brett Lancester

Jens Mouris

Michael Hepburn

Aidis Kruopis

Daniel Teklehaimanot

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın