GreenEdge Simon Gerrans ile Tour Down Under Galibiyet Onurunu Kazandı

22/01/2012  //     //  Genel

 

Sozunun ilk World Tour yarışı Tour Down Under Simon Gerrans liderliği ile sona erdi. Avusturalya’da gerçekleşen yarışın final etabında Adelaide’da bugün Avusturalya’nın gururu ilk World Tour Takımlarının galibiyeti ile gelen muazzam bir coşku vardı. Genel sıralamanın 6 etaplı yarışta oldukça çekişmeli geçtiği Tour Down Under’da dünkü 5.etap sonunda genel sıralama liderliğini alan Simon Gerrains final etabında da konumunu korumayı başardı. Avusturalya’lı sporcu hem kendi evindeki World Tour galibiyetini hem de Avusturalya’nın ilk Profesyonel takımını başarıya götüren isim oldu.

 

 

 

 

 

 

 

Adelaide’da atılan 20 turda, Tour Down Under’ın büyük favorilerinden Andre Greipel genel sıralamada 75.sıraya düşmesi ardından bugünkü final etabı galibiyetini rakiplerine bırakmadı. Final etabı galibiyeti ile 2012 Tour Down Under’ın 6 etabından 3 etabının galibiyetini almayı başaran güçlü sprinter genel sıralama liderliğini alamadıysa da sezon açılışı için 3 etap galibiyeti ile turu tamamlaması Lotto-Belisol’ün Gorilla lakaplı sporcusunun bu yıl formda olduğunu izlemiş olduk.

 

 

 

 

Kral William yolundaki finişe doğru 20 tur sonunda beklenen toplu sprint finişi gerçekleşti. Final sprinti için turun yıldız isimleri bekleniyordu. Greipel galibiyeti ile sona eren final etabının son ana kadar yaşanan rekabetinde yarışlarda ilk kez Rabobank forması ile gördüğümüz Mark Renshaw vardı. Renshaw, Greipel için tek başına yeterli olamadı ve etabı ikincilikle tamamladı. Alessandro Petacchi’siz bir sprint finişi düşünmek oldukça zor. Bu sezon Petacchi, yıldız isimler ardına saklanmadan tek başına sprint finişlerine giriyor. Bugün etabı 3.lükle tamamlasa da bu sezon formda olduğunu ilk kez yarıştığı Avusturalya topraklarında  gördük.

 

 

 

6.Etap Finiş Sıralaması Süre
1 Andre Greipel (Ger) Lotto-Belisol 1:56:48
2 Mark Renshaw (Aus) Rabobank
3 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD
4 Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ – BigMat
5 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar
6 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling
7 Romain Feillu (Fra) Vacansoleil -DCM
8 Jonathan Cantwell (Aus) Team Saxo Bank
9 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas – Cannondale
10 Manuel Belletti (Ita) AG2R La Mondiale
11 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling
12 Kenny Van Hummel (Ned) Vacansoleil -DCM
13 Luca Paolini (Ita) Katusha
14 Michael Rogers (Aus) Sky Procycling
15 William Bonnet (Fra) FDJ – BigMat
16 Jack Bauer (NZl) Garmin-Barracuda
17 Borut Bozic (Slo) Astana
18 Gerald Ciolek (Ger) Omega Pharma-QuickStep
19 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-QuickStep
20 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-QuickStep
21 Greg Henderson (NZl) Lotto-Belisol
22 Robbie Hunter (RSA) Garmin-Barracuda
23 Daniele Bennati (Ita) RadioShack-Nissan
24 Linus Gerdemann (Ger) RadioShack-Nissan
25 Alejandro Valverde (Spa) Movistar
26 Robbie Mcewen (Aus) GreenEDGE
27 Simon Gerrans (Aus) GreenEDGE
28 Michael Matthews (Aus) Rabobank
29 José Ivan Gutierrez (Spa) Movistar
30 Steele Von Hoff (Aus) UNI SA – Australia
31 Eduard Vorganov (Rus) Katusha
32 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana
33 Xavier Florencio Cabrè (Spa) Katusha
34 Angel Madrazo (Spa) Movistar
35 Tiago Machado (Por) RadioShack-Nissan
36 Jan Bakelants (Bel) RadioShack-Nissan
37 Martin Kohler (Swi) BMC
38 Kristof Goddaert (Bel) AG2R La Mondiale
39 Mattéo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
40 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi
41 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-QuickStep
42 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-QuickStep
43 Imanol Erviti (Spa) Movistar
44 Bernard Sulzberger (Aus) UNI SA – Australia
45 Javier Moreno (Spa) Movistar
46 Jay Mccarthy (Aus) UNI SA – Australia
47 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
48 Gatis Smukulis (Lat) Katusha
49 Adam Blythe (GBr) BMC
50 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil -DCM
51 Kristijan Koren (Slo) Liquigas – Cannondale
52 Jos Van Emden (Ned) Rabobank
53 Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan
54 Rohan Dennis (Aus) UNI SA – Australia
55 Marcel Sieberg (Ger) Lotto-Belisol
56 Greg Van Avermaet (Bel) BMC
57 Vincente Reynes Mimo (Spa) Lotto-Belisol
58 Jesse Sergent (NZl) RadioShack-Nissan
59 Hayden Roulston (NZl) RadioShack-Nissan
60 Wilco Kelderman (Ned) Rabobank
61 Adrián Saez (Spa) Euskaltel-Euskadi
62 Romain Lemarchand (Fra) AG2R La Mondiale
63 Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD
64 Luis Leon Sanchez (Spa) Rabobank 0:00:16
65 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana
66 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 0:00:17
67 Jérémy Roy (Fra) FDJ – BigMat
68 Mathew Hayman (Aus) Sky Procycling
69 Marcello Pavarin (Ita) Vacansoleil -DCM
70 Maxim Belkov (Rus) Katusha
71 Danny Pate (USA) Sky Procycling
72 Heinrich Haussler (Aus) Garmin-Barracuda
73 Luke Roberts (Aus) Team Saxo Bank
74 Martin Elmiger (Swi) AG2R La Mondiale
75 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha
76 William Clarke (Aus) UNI SA – Australia
77 Jaroslaw Marycz (Pol) Team Saxo Bank 0:00:27
78 Adam Hansen (Aus) Lotto-Belisol
79 Luke Durbridge (Aus) GreenEDGE 0:00:30
80 Matt Goss (Aus) GreenEDGE
81 Alex Dowsett (GBr) Sky Procycling
82 Stuart O’grady (Aus) GreenEDGE
83 Sérgio Paulinho (Por) Team Saxo Bank 0:00:36
84 David Lopez (Spa) Movistar
85 Sandy Casar (Fra) FDJ – BigMat
86 Davide Vigano (Ita) Lampre – ISD
87 Mathias Frank (Swi) BMC
88 Oscar Freire (Spa) Katusha
89 Francesco Masciarelli (Ita) Astana
90 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Barracuda
91 Gorka Izagirre Inausti (Spa) Euskaltel-Euskadi
92 Mirko Selvaggi (Ita) Vacansoleil -DCM
93 Alessandro Ballan (Ita) BMC
94 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana
95 Lachlan Norris (Aus) UNI SA – Australia
96 Tom Palmer (Aus) UNI SA – Australia
97 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-QuickStep 0:00:41
98 Matthew Brammeier (Irl) Omega Pharma-QuickStep
99 Grega Bole (Slo) Lampre – ISD
100 Anders Lund (Den) Team Saxo Bank
101 Federico Canuti (Ita) Liquigas – Cannondale
102 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas – Cannondale 0:00:54
103 Graeme Brown (Aus) Rabobank 0:00:58
104 Olivier Kaisen (Bel) Lotto-Belisol 0:01:02
105 Takashi Miyazawa (Jpn) Team Saxo Bank
106 Alan Marangoni (Ita) Liquigas – Cannondale 0:01:05
107 Stefano Agostini (Ita) Liquigas – Cannondale
108 Daniele Ratto (Ita) Liquigas – Cannondale
109 Nathan Haas (Aus) Garmin-Barracuda
110 Ricardo Garcia Ambroa (Spa) Euskaltel-Euskadi
111 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil -DCM
112 Manuel Quinziato (Ita) BMC
113 Davide Cimolai (Ita) Lampre – ISD
114 Wouter Mol (Ned) Vacansoleil -DCM
115 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ – BigMat
116 Matthew Lloyd (Aus) Lampre – ISD
117 Marcus Burghardt (Ger) BMC 0:01:38
118 Tom Leezer (Ned) Rabobank 0:01:42
119 Leigh Howard (Aus) GreenEDGE
120 Cameron Meyer (Aus) GreenEDGE 0:02:15
121 Dmitri Muravyev (Kaz) Astana 0:02:43
122 Assan Bazayev (Kaz) Astana 0:02:44
123 Martijn Maaskant (Ned) Garmin-Barracuda 0:02:48
124 Jonas Jörgensen (Den) Team Saxo Bank 0:03:03
125 Romain Sicard (Fra) Euskaltel-Euskadi 0:04:28
126 Massimo Graziato (Ita) Lampre – ISD 0:05:02
DNF Andreas Klier (Ger) Garmin-Barracuda
DNF Arnaud Courteille (Fra) FDJ – BigMat
DNF Victor Cabedo (Spa) Euskaltel-Euskadi
DNF Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel-Euskadi
6.Etap Finiş Puanlamaları
Sıralama
1 Andre Greipel (Ger) Lotto-Belisol 15  puan
2 Mark Renshaw (Aus) Rabobank 14
3 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD 13
4 Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ – BigMat 12
5 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar 11
6 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 10
7 Romain Feillu (Fra) Vacansoleil -DCM 9
8 Jonathan Cantwell (Aus) Team Saxo Bank 8
9 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas – Cannondale 7
10 Manuel Belletti (Ita) AG2R La Mondiale 6
Finiş Arch 8.Tur (36.km)
Sıralama
1 Davide Cimolai (Ita) Lampre – ISD 5  puan
2 Luke Durbridge (Aus) GreenEDGE 3
3 Jack Bauer (NZl) Garmin-Barracuda 2
Finiş Arch 12.Tur (54.km)
Sıralama
1 Jan Bakelants (Bel) RadioShack-Nissan 5  puan
2 Cameron Meyer (Aus) GreenEDGE 3
3 Jack Bauer (NZl) Garmin-Barracuda 2
Montefiore Hill 10.Tur (Kat 3 – 42.5km)
Sıralama
1 Greg Van Avermaet (Bel) BMC 3  puan
2 Davide Cimolai (Ita) Lampre – ISD 2
3 Luke Durbridge (Aus) GreenEDGE 1
Montefiore Hill 15.Tur (Kat 3 – 64.km)
Sıralama
1 Cameron Meyer (Aus) GreenEDGE 3  puan
2 Romain Sicard (Fra) Euskaltel-Euskadi 2
3 Jan Bakelants (Bel) RadioShack-Nissan 1
6.Etap Genç Sporcu Klasman Sıralaması
Süre
1 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 1:56:48
2 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-QuickStep
3 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-QuickStep
4 Michael Matthews (Aus) Rabobank
5 Steele Von Hoff (Aus) UNI SA – Australia
6 Angel Madrazo (Spa) Movistar
7 Jay Mccarthy (Aus) UNI SA – Australia
8 Gatis Smukulis (Lat) Katusha
9 Adam Blythe (GBr) BMC
10 Rohan Dennis (Aus) UNI SA – Australia
11 Jesse Sergent (NZl) RadioShack-Nissan
12 Wilco Kelderman (Ned) Rabobank
13 Romain Lemarchand (Fra) AG2R La Mondiale
14 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana 0:00:16
15 Jaroslaw Marycz (Pol) Team Saxo Bank 0:00:27
16 Luke Durbridge (Aus) GreenEDGE 0:00:30
17 Alex Dowsett (GBr) Sky Procycling
18 Gorka Izagirre Inausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:00:36
19 Lachlan Norris (Aus) UNI SA – Australia
20 Tom Palmer (Aus) UNI SA – Australia
21 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-QuickStep 0:00:41
22 Stefano Agostini (Ita) Liquigas – Cannondale 0:01:05
23 Daniele Ratto (Ita) Liquigas – Cannondale
24 Nathan Haas (Aus) Garmin-Barracuda
25 Ricardo Garcia Ambroa (Spa) Euskaltel-Euskadi
26 Davide Cimolai (Ita) Lampre – ISD
27 Leigh Howard (Aus) GreenEDGE 0:01:42
28 Cameron Meyer (Aus) GreenEDGE 0:02:15
29 Romain Sicard (Fra) Euskaltel-Euskadi 0:04:28
30 Massimo Graziato (Ita) Lampre – ISD 0:05:02
Takım Klasifikasyonu
Sıralama
1 Sky Procycling 5:50:24
2 Omega Pharma-QuickStep
3 Movistar
4 Vacansoleil -DCM
5 Lotto-Belisol
6 Katusha
7 Rabobank
8 RadioShack-Nissan
9 AG2R La Mondiale
10 UNI SA – Australia
11 BMC
12 Astana 0:00:16
13 FDJ – BigMat 0:00:17
14 Garmin-Barracuda
15 GreenEDGE 0:00:30
16 Lampre – ISD 0:00:36
17 Euskaltel-Euskadi
18 Liquigas – Cannondale 0:00:41
19 Team Saxo Bank 0:00:44
Genel Sıralama
Süre
1 Simon Gerrans (Aus) GreenEDGE 20:46:12
2 Alejandro Valverde (Spa) Movistar
3 Tiago Machado (Por) RadioShack-Nissan 0:00:08
4 Michael Rogers (Aus) Sky Procycling 0:00:14
5 Rohan Dennis (Aus) UNI SA – Australia
6 Jan Bakelants (Bel) RadioShack-Nissan 0:00:16
7 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 0:00:18
8 Javier Moreno (Spa) Movistar 0:00:23
9 Michael Matthews (Aus) Rabobank 0:00:29
10 Eduard Vorganov (Rus) Katusha 0:00:32
11 Jack Bauer (NZl) Garmin-Barracuda 0:00:34
12 Linus Gerdemann (Ger) RadioShack-Nissan 0:00:42
13 Gerald Ciolek (Ger) Omega Pharma-QuickStep 0:00:47
14 Angel Madrazo (Spa) Movistar 0:01:15
15 Martin Kohler (Swi) BMC 0:01:16
16 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar 0:01:27
17 Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-QuickStep 0:01:28
18 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:30
19 Xavier Florencio Cabrè (Spa) Katusha 0:02:33
20 José Ivan Gutierrez (Spa) Movistar
21 Wilco Kelderman (Ned) Rabobank
22 Kristijan Koren (Slo) Liquigas – Cannondale 0:02:35
23 Bernard Sulzberger (Aus) UNI SA – Australia
24 Alessandro Ballan (Ita) BMC 0:02:36
25 Jérémy Roy (Fra) FDJ – BigMat 0:03:00
26 Luis Leon Sanchez (Spa) Rabobank 0:03:01
27 Adam Hansen (Aus) Lotto-Belisol 0:03:02
28 Sandy Casar (Fra) FDJ – BigMat 0:03:11
29 Heinrich Haussler (Aus) Garmin-Barracuda 0:03:22
30 Romain Lemarchand (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:33
31 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-QuickStep 0:03:41
32 Greg Van Avermaet (Bel) BMC
33 Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan
34 Luke Roberts (Aus) Team Saxo Bank 0:03:42
35 Matthew Lloyd (Aus) Lampre – ISD 0:03:50
36 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha 0:03:58
37 Oscar Freire (Spa) Katusha 0:04:07
38 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil -DCM 0:04:12
39 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Barracuda 0:04:17
40 Gorka Izagirre Inausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:04:48
41 Daniele Bennati (Ita) RadioShack-Nissan 0:05:37
42 Mathias Frank (Swi) BMC 0:06:16
43 Vincente Reynes Mimo (Spa) Lotto-Belisol 0:07:19
44 Sérgio Paulinho (Por) Team Saxo Bank 0:07:55
45 Maxim Belkov (Rus) Katusha 0:08:09
46 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 0:08:30
47 Cameron Meyer (Aus) GreenEDGE 0:09:01
48 Jay Mccarthy (Aus) UNI SA – Australia 0:11:25
49 Federico Canuti (Ita) Liquigas – Cannondale 0:12:53
50 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ – BigMat 0:13:02
51 Martin Elmiger (Swi) AG2R La Mondiale 0:14:00
52 Gatis Smukulis (Lat) Katusha 0:14:16
53 Mathew Hayman (Aus) Sky Procycling 0:15:21
54 Mirko Selvaggi (Ita) Vacansoleil -DCM 0:15:40
55 Hayden Roulston (NZl) RadioShack-Nissan 0:16:06
56 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:17:15
57 Marcello Pavarin (Ita) Vacansoleil -DCM 0:18:13
58 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil -DCM 0:18:41
59 William Bonnet (Fra) FDJ – BigMat 0:18:47
60 Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD
61 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana 0:19:07
62 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas – Cannondale 0:19:57
63 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling
64 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-QuickStep 0:19:59
65 Romain Sicard (Fra) Euskaltel-Euskadi 0:20:04
66 David Lopez (Spa) Movistar 0:21:09
67 Daniele Ratto (Ita) Liquigas – Cannondale 0:21:20
68 Jonathan Cantwell (Aus) Team Saxo Bank 0:21:28
69 Danny Pate (USA) Sky Procycling 0:21:32
70 Tom Leezer (Ned) Rabobank 0:22:12
71 Francesco Masciarelli (Ita) Astana 0:22:30
72 Jesse Sergent (NZl) RadioShack-Nissan 0:23:51
73 André Greipel (Ger) Lotto-Belisol 0:24:04
74 Nathan Haas (Aus) Garmin-Barracuda 0:24:11
75 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-QuickStep 0:24:32
76 Romain Feillu (Fra) Vacansoleil -DCM 0:24:37
77 Steele Von Hoff (Aus) UNI SA – Australia
78 Luca Paolini (Ita) Katusha
79 Mark Renshaw (Aus) Rabobank 0:25:17
80 Grega Bole (Slo) Lampre – ISD 0:25:18
81 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma-QuickStep 0:25:33
82 Marcel Sieberg (Ger) Lotto-Belisol 0:25:41
83 Adrián Saez (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:25:52
84 Jonas Jörgensen (Den) Team Saxo Bank 0:25:53
85 Wouter Mol (Ned) Vacansoleil -DCM 0:26:19
86 Davide Vigano (Ita) Lampre – ISD 0:26:55
87 Kristof Goddaert (Bel) AG2R La Mondiale 0:27:26
88 Mattéo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale 0:27:29
89 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana 0:27:46
90 Lachlan Norris (Aus) UNI SA – Australia 0:28:05
91 Ricardo Garcia Ambroa (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:28:34
92 Alan Marangoni (Ita) Liquigas – Cannondale 0:28:35
93 Stefano Agostini (Ita) Liquigas – Cannondale
94 Davide Cimolai (Ita) Lampre – ISD
95 Matthew Brammeier (Irl) Omega Pharma-QuickStep 0:28:39
96 Olivier Kaisen (Bel) Lotto-Belisol 0:29:52
97 Valentin Iglinskiy (Kaz) Astana 0:30:19
98 Robbie Hunter (RSA) Garmin-Barracuda 0:31:08
99 William Clarke (Aus) UNI SA – Australia 0:31:49
100 Martijn Maaskant (Ned) Garmin-Barracuda 0:32:37
101 Matt Goss (Aus) GreenEDGE 0:32:38
102 Jaroslaw Marycz (Pol) Team Saxo Bank 0:32:49
103 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas – Cannondale 0:33:16
104 Stuart O’grady (Aus) GreenEDGE 0:33:39
105 Imanol Erviti (Spa) Movistar 0:33:53
106 Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ – BigMat 0:36:52
107 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD
108 Manuel Belletti (Ita) AG2R La Mondiale 0:37:02
109 Greg Henderson (NZl) Lotto-Belisol 0:37:12
110 Tom Palmer (Aus) UNI SA – Australia 0:37:38
111 Graeme Brown (Aus) Rabobank 0:38:00
112 Marcus Burghardt (Ger) BMC 0:38:40
113 Manuel Quinziato (Ita) BMC 0:38:44
114 Borut Bozic (Slo) Astana 0:38:53
115 Anders Lund (Den) Team Saxo Bank 0:39:34
116 Takashi Miyazawa (Jpn) Team Saxo Bank 0:39:55
117 Dmitri Muravyev (Kaz) Astana 0:40:22
118 Jos Van Emden (Ned) Rabobank 0:40:30
119 Massimo Graziato (Ita) Lampre – ISD 0:42:21
120 Robbie Mcewen (Aus) GreenEDGE 0:43:33
121 Adam Blythe (GBr) BMC
122 Leigh Howard (Aus) GreenEDGE 0:45:15
123 Kenny Van Hummel (Ned) Vacansoleil -DCM 0:46:23
124 Alex Dowsett (GBr) Sky Procycling 0:46:53
125 Luke Durbridge (Aus) GreenEDGE 0:47:01
126 Assan Bazayev (Kaz) Astana 0:50:01
Jayco Sprints Overall Classification
Result
1 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 56  pts
2 André Greipel (Ger) Lotto-Belisol 50
3 Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ – BigMat 39
4 Mark Renshaw (Aus) Rabobank 33
5 Michael Matthews (Aus) Rabobank 32
6 Daniele Bennati (Ita) RadioShack-Nissan 32
7 Alejandro Valverde (Spa) Movistar 27
8 Simon Gerrans (Aus) GreenEDGE 27
9 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD 27
10 Oscar Freire (Spa) Katusha 25
11 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar 23
12 William Clarke (Aus) UNI SA – Australia 21
13 Gerald Ciolek (Ger) Omega Pharma-QuickStep 21
14 Heinrich Haussler (Aus) Garmin-Barracuda 21
15 Martin Kohler (Swi) BMC 20
16 Jan Bakelants (Bel) RadioShack-Nissan 19
17 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas – Cannondale 19
18 Manuel Belletti (Ita) AG2R La Mondiale 19
19 Luke Roberts (Aus) Team Saxo Bank 17
20 Jonathan Cantwell (Aus) Team Saxo Bank 17
21 Rohan Dennis (Aus) UNI SA – Australia 16
22 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling 16
23 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil -DCM 15
24 Tiago Machado (Por) RadioShack-Nissan 13
25 Eduard Vorganov (Rus) Katusha 13
26 Michael Rogers (Aus) Sky Procycling 12
27 Jack Bauer (NZl) Garmin-Barracuda 11
28 Robbie Mcewen (Aus) GreenEDGE 11
29 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana 10
30 Javier Moreno (Spa) Movistar 9
31 Greg Van Avermaet (Bel) BMC 9
32 Romain Feillu (Fra) Vacansoleil -DCM 9
33 Xavier Florencio Cabrè (Spa) Katusha 8
34 Kristijan Koren (Slo) Liquigas – Cannondale 8
35 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil -DCM 7
36 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 5
37 Kristof Goddaert (Bel) AG2R La Mondiale 5
38 Davide Cimolai (Ita) Lampre – ISD 5
39 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-QuickStep 5
40 Stuart O’grady (Aus) GreenEDGE 5
41 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 3
42 Cameron Meyer (Aus) GreenEDGE 3
43 Luke Durbridge (Aus) GreenEDGE 3
44 Jay Mccarthy (Aus) UNI SA – Australia 2
45 Marcello Pavarin (Ita) Vacansoleil -DCM 2
Škoda Dağların Kralı Klasifikasyonu
Sıralama
1 Rohan Dennis (Aus) UNI SA – Australia 29  puan
2 Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil -DCM 24
3 Simon Gerrans (Aus) GreenEDGE 24
4 Tiago Machado (Por) RadioShack-Nissan 18
5 Alejandro Valverde (Spa) Movistar 16
6 Nathan Haas (Aus) Garmin-Barracuda 16
7 Javier Moreno (Spa) Movistar 12
8 Jay Mccarthy (Aus) UNI SA – Australia 10
9 William Clarke (Aus) UNI SA – Australia 10
10 Martin Kohler (Swi) BMC 8
11 Michael Rogers (Aus) Sky Procycling 6
12 Jack Bauer (NZl) Garmin-Barracuda 6
13 José Ivan Gutierrez (Spa) Movistar 6
14 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi 6
15 Matthew Brammeier (Irl) Omega Pharma-QuickStep 6
16 Jan Bakelants (Bel) RadioShack-Nissan 5
17 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale 4
18 Greg Van Avermaet (Bel) BMC 3
19 Cameron Meyer (Aus) GreenEDGE 3
20 Marcello Pavarin (Ita) Vacansoleil -DCM 3
21 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 2
22 Eduard Vorganov (Rus) Katusha 2
23 Linus Gerdemann (Ger) RadioShack-Nissan 2
24 Gatis Smukulis (Lat) Katusha 2
25 Romain Sicard (Fra) Euskaltel-Euskadi 2
26 Davide Cimolai (Ita) Lampre – ISD 2
27 Luke Durbridge (Aus) GreenEDGE 1
En İyi Genç Sporcu Klasmanı
Süre
1 Rohan Dennis (Aus) UNI SA – Australia 20:46:26
2 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 0:00:04
3 Michael Matthews (Aus) Rabobank 0:00:15
4 Angel Madrazo (Spa) Movistar 0:01:01
5 Wilco Kelderman (Ned) Rabobank 0:02:19
6 Romain Lemarchand (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:19
7 Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-QuickStep 0:03:27
8 Gorka Izagirre Inausti (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:04:34
9 Cameron Meyer (Aus) GreenEDGE 0:08:47
10 Jay Mccarthy (Aus) UNI SA – Australia 0:11:11
11 Gatis Smukulis (Lat) Katusha 0:14:02
12 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-QuickStep 0:19:45
13 Romain Sicard (Fra) Euskaltel-Euskadi 0:19:50
14 Daniele Ratto (Ita) Liquigas – Cannondale 0:21:06
15 Jesse Sergent (NZl) RadioShack-Nissan 0:23:37
16 Nathan Haas (Aus) Garmin-Barracuda 0:23:57
17 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-QuickStep 0:24:18
18 Steele Von Hoff (Aus) UNI SA – Australia 0:24:23
19 Jacopo Guarnieri (Ita) Astana 0:27:32
20 Lachlan Norris (Aus) UNI SA – Australia 0:27:51
21 Ricardo Garcia Ambroa (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:28:20
22 Stefano Agostini (Ita) Liquigas – Cannondale 0:28:21
23 Davide Cimolai (Ita) Lampre – ISD
24 Jaroslaw Marycz (Pol) Team Saxo Bank 0:32:35
25 Tom Palmer (Aus) UNI SA – Australia 0:37:24
26 Massimo Graziato (Ita) Lampre – ISD 0:42:07
27 Adam Blythe (GBr) BMC 0:43:19
28 Leigh Howard (Aus) GreenEDGE 0:45:01
29 Alex Dowsett (GBr) Sky Procycling 0:46:39
30 Luke Durbridge (Aus) GreenEDGE 0:46:47
Takım Klasifikasyonu
Süre
1 RadioShack-Nissan 62:19:53
2 Sky Procycling 0:00:24
3 Movistar 0:00:31
4 Rabobank 0:04:40
5 Omega Pharma-QuickStep 0:04:45
6 Katusha 0:05:33
7 BMC 0:05:52
8 Garmin-Barracuda 0:06:22
9 UNI SA – Australia 0:11:59
10 FDJ – BigMat 0:16:15
11 AG2R La Mondiale 0:18:31
12 Team Saxo Bank 0:23:37
13 Lotto-Belisol 0:27:24
14 GreenEDGE 0:29:38
15 Vacansoleil -DCM 0:33:03
16 Euskaltel-Euskadi 0:33:39
17 Liquigas – Cannondale 0:34:08
18 Lampre – ISD 0:45:28
19 Astana 0:55:50

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın
Benzer Haberler