Giro d’Italia-İtalya Bisiklet Turu Petacchi Muazzam Sprinti ile 2.Etabı Cavendish ten Aldı

08/05/2011  //     //  Genel

 

 

 

        2. etabın start alınacağı Alba’da start öncesi bugün Pietro Ferrero anısında çevrilecek pedallar Ferrero çikolataları ile tanıdığımız Ferrero şirketlerin veliahtı  Pietro Ferrero anıldı. 18 Nisan’da Güney Afrika’da bisiklete binerken kalp krizi sebebiyle vefat eden veliaht Pietro Ferrero bisiklete düşkünlüğü ile de tanınıyordu. Amatör yarışlara katılan Pietro Ferrero’nun beklenmedik vefatı İtalya’da büyük şaşkınlık yaratırken 15 yıldır Giro d’Italia’ya sponsor olan Ferrero şirketler veliahtı, anısına adanan 2. etap öncesi anıldı.

Photo: Press RCS Sport / Daniele Badolato / Lapresse

_____Start alanında Pietro Ferrero’nun dev resminin gölgesinde pembe mayoyu dün elde eden Marco Pinotti seyircileri selamlarken start noktasına çok yakın olan Ferrero’nun dev resmi ile start alındı.

Photo: Press RCS Sport / Gian Mattia D’Alberto / Lapresse

_____Alba’dan start alan etap, sporcuların bütünlük içerisinde ilerlediği 5. km’ye kadar devam etti. 5. km’de ana grup içerisinden gelen atak ile ana gruptan kopan Omega Pharma Lotto takımı sporcusu Sebastian Lang, ana gruptan cevap gelmemesi sebebiyle günün solo kaçışına başlamış oldu. Ana grubu hızla silkeleyen Sebastian Lang 15. km’de ana gruba farkını 4 dakikaya, 35. km’de ise 9 dakikaya çıkartarak yüksek tempo sergiledi. 85. km’de farkı 19 dakika 36 saniyeye kadar çıktı ki etap içerisindeki maksimum kaçış zaman farkı da bu oldu. Bu aşamadan sonra ana grup önünde yerini alan HTC-Highroad takımı ana grup temposunu yükseltmeye başladı ve Sebastian Lang’ın kaçışına müdahale yaklaşık olarak 115. km’den itibaren etkisini hissettirmeye başladı.

Photo: Press RCS Sport / Franck Faugere/ Lapresse

_____Sebastian Lang günün inanılmaz ismi olarak hem güne hem hafızalara adını yazmış oldu. Sergilediği 220 km’lik solo kaçış öylesi uzun bir mesafede takdir edilecek performanstı. Alman sporcu aslında 2006 Almanya zamana karşı şampiyonu ve iyi bir sprinter. Bugünkü gibi tezatlıkları seven bir sporcu. 2008 yılı Fransa Bisiklet Turu’nda 12. ve 14. etaplarda dağların kralı mayosunu elinde bulundurmuş bir zamana karşıcı olarak sevdiği tezat çıkışları bugün de sergilemiş oldu. Bugün Sebastian Lang’dan kimse böylesi bir kaçış beklemiyordu. Finişe 30 km kala yakalanma aşamasına gelen Sebastian Lang’ın ana gruba farkı sadece 37 saniyeye düşmüştü.

Photo: Press RCS Sport / Franck Faugere/ Lapresse

_____Sebastian Lang’ın kaçış macerası finişe 26 km kala sona ererken Lang’ın yakalanış anında ana gruptan kaçış atağı geldi. Kaçışı başlatan sporcu Farnese-Vini-Neri Sottoli takımından Leonardo Giordani idi. Giordani’nin atağına ilk karşılık Omega Pharma Lotto takımı sporcusu Jan Bakelants ve Vacansoleil takımı sporcusu Michal Golas’tan geldi. Ana gruptan kopan 5 sporcu daha kaçışa katılmak için atak yaptı. Ve toplamda 8 kişilik kaçış grubu oluştu. Bu 8 kişilik kaçış grubu içerisinde,  Leonardo Giordani (Farnese-Vini-Neri Sottoli), Jan Bakelants (Omega Pharma Lotto), Michal Golas (Vacansoleil), Jerome Pineau (QuickStep), Ivan Rovny (RadioShack), Eduard Vorganov (Katusha), Daniele Righi (Lampre) ve Ruggero Marzoli (Acqua-Sapone) bulunuyordu.

_____Ana grup önünde Garmin ve HTC-Highroad ana grup temposunu oluştururken finişe 11 km kala kaçış grubu içerisindeki Eduard Vorganov (Katusha) kötü bir düşüş ile kaçış grubundan koptu. Kaçış 7 kişi ile devam etti. Ana grup önünde Garmin ve HTC-Highroad temposuna fazla dayanamayacağı belli olan kaçış grubu 8 km kala yakalandı. Finişe uzanırken tempo inanılmaz yükseldi. Parma şehri dar yollarında bir atak beklemek hayal olurdu. Açıkçası herkes dar yollara konsantre olarak finişe tempo tutuyordu.

_____Son 400 metre içerisinde devlerin sprint çarpışması başladı. Son 250 metre kala Mark Renshaw çekilip sprint üstadı ve takım lideri Mark Cavedish’i final çizgisine yollarken Cavendish’in hemen arkasından çıkıp sağdan sprint atağına kalkan Alessandro Petacchi muhteşem bir sprint finişi galibiyeti yaşattı. Neredeyse aynı anda finiş çizgisinden geçen Alessandro Petacchi ve Mark Cavendish ikilisinden Petacchi az bir farkla etabın galibiyetini aldı. Son 200 metre içerisinde Cavendish’in önünü kesen Ale-Jet finiş ve finiş sonrası Mark Cavendish’in tepkilerini alsa da yapılacak itirazlar sonrası bir sonuç çıkmayacaktır. Ale-Jet öyle ya da böyle etabı aldı.

Photo: Press RCS Sport / Gian Mattia D’Alberto / Lapresse

Photo: Press RCS Sport / Gian Mattia D’Alberto / Lapresse 

Photo: Press RCS Sport / Daniele Badolato/ Lapresse

_____Bugün etap sonunda etabı 2. tamamlayan Mark Cavendish 2. olması şerefine 12 saniyelik zaman avantajı ile Giro d’Italia genel sıralama liderliğini almış oldu. Pembe Mayo artık Mark Cavendish’te. Petacchi etabı alıp 1.’liği şerefine zaman avantajı olan 20 saniyeyi alsa da bu başarısı, dünkü zamana karşı etabında Lampre takımının 24 saniyelik gecikmesi sebebiyle genel sıralama liderliğini almaya yetmedi.

Photo: Press RCS Sport / Gian Mattia D’Alberto / Lapresse


[View:http://www.youtube.com/watch?v=rm7pyFO0kYU:550:0]

Photo: Press RCS Sport / Daniele Badolato/ Lapresse

Photo: Press RCS Sport / Daniele Badolato/ Lapresse

Photo: Press RCS Sport / Gian Mattia D’Alberto / Lapresse

 

2. Etap Sıralaması: Tam Liste

1

Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD

5:45:40

 

2

Mark Cavendish (Gbr) HTC-Highroad

 

 

3

Manuel Belletti (Ita) Colnago – CSF Inox

 

 

4

Roberto Ferrari (Ita) Androni Giocattoli

 

 

5

Borut Bozic (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

 

 

6

Davide Appollonio (Ita) Sky Procycling

 

 

7

Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo

 

 

8

Robbie McEwen (Aus) Team RadioShack

 

 

9

Wouter Weylandt (Bel) Leopard Trek

 

 

10

Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale

 

 

11

Alexander Kristoff (Nor) BMC Racing Team

 

 

12

Fabio Taborre (Ita) Acqua & Sapone

 

 

13

Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale

 

 

14

Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team

 

 

15

Dennis Van Winden (Ned) Rabobank

 

 

16

Francesco Chicchi (Ita) Quickstep Cycling Team

 

 

17

Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD

 

 

18

Le Mevel Christophe (Fra) Garmin-Cervelo

 

 

19

Oliver Zaugg (Swi) Leopard Trek

 

 

20

Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

 

 

21

Mark Renshaw (Aus) HTC-Highroad

 

 

22

Robert Kiserlovski (Cro) Pro Team Astana

 

 

23

Dario Cataldo (Ita) Quickstep Cycling Team

 

 

24

Michael Barry (Can) Sky Procycling

 

 

25

Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale

 

 

26

Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale

 

 

27

David Arroyo Duran (Spa) Movistar Team

 

 

28

Brice Feillu (Fra) Leopard Trek

 

 

29

Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard

 

 

30

Fumiyuki Beppu (Jpn) Team RadioShack

 

 

31

Gert Dockx (Bel) Omega Pharma-Lotto

 

 

32

Stefano Garzelli (Ita) Acqua & Sapone

 

 

33

Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team

 

 

34

Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli

 

 

35

Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Movistar Team

 

 

36

Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana

 

 

37

Simon Zahner (Swi) BMC Racing Team

 

 

38

Russell Downing (Gbr) Sky Procycling

 

 

39

Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox

 

 

40

Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

 

 

41

Yaroslav Popovych (Ukr) Team RadioShack

 

 

42

Kanstantsin Sivtsov (Blr) HTC-Highroad

 

 

43

Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team

 

 

44

Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale

 

 

45

Ruggero Marzoli (Ita) Acqua & Sapone

 

 

46

Vladimir Miholjevic (Cro) Acqua & Sapone

 

 

47

Thomas Lövkvist (Swe) Sky Procycling

 

 

48

Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team

 

 

49

Klaas Lodewyck (Bel) Omega Pharma-Lotto

 

 

50

Fabian Wegmann (Ger) Leopard Trek

 

 

51

Andrea Noe (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

 

 

52

Jos Van Emden (Ned) Rabobank Cycling Team

 

 

53

Tiago Machada (Por) Team RadioShack

 

 

54

Robert Hunter (RSA) Team RadioShack

 

 

55

Mauricio Ardila Cano (Col) Geox-TMC

 

 

56

Graeme Brown (Aus) Rabobank Cycling Team

 

 

57

Tom Stamsnijder (Ned) Leopard Trek

 

 

58

Craig Lewis (USA) HTC-Highroad

 

 

59

Kevin Seeldrayers (Bel) Quickstep Cycling Team

 

 

60

Davide Malacarne (Ita) Quickstep Cycling Team

 

 

61

Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale

 

 

62

Addy Engels (Ned) Quickstep Cycling Team

 

 

63

Diego Ulissi (Ita) Lampre – ISD

 

 

64

Marco Pinotti (Ita) HTC-Highroad

 

 

65

Thomas Rohregger (Aut) Leopard Trek

 

 

66

Yuriy Krivtsov (Fra) AG2R La Mondiale

 

 

67

Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi

 

 

68

Pieter Weening (Ned) Rabobank Cycling Team

 

 

69

Alan Marangoni (Ita) Liquigas-Cannondale

 

 

70

Dario David Cioni (Ita) Sky Procycling

 

 

71

Kjell Carlström (Fin) Sky Procycling

 

 

72

Bruno Pires (Por) Leopard Trek

 

 

73

Denis Menchov (Rus) Geox-TMC

 

 

74

Sergio Pardilla Belllón (Spa) Movistar Team

 

 

75

Marcel Wyss (Swi) Geox-TMC

 

 

76

Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team

 

 

77

Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli

 

 

78

Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

 

 

79

Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli

 

 

80

Evgeni Petrov (Rus) Katusha Team

 

 

81

Adam Blythe (GBr) Omega Pharma-Lotto

 

 

82

Maxim Belkov (Rus) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

 

 

83

Maxim Gourov (Kaz) Pro Team Astana

 

 

84

Alberto Ongarato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

 

 

85

Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team

 

 

86

Davide Vigano (Ita) Leopard Trek

 

 

87

Carlos Alberto Betancourt Gomez (Col) Acqua & Sapone

 

 

88

Mirko Selvaggi (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

 

 

89

Paolo Tiralongo (Ita) Pro Team Astana

 

 

90

Massimo Codol (Ita) Acqua & Sapone

 

 

91

Morris Possoni (Ita) Sky Procycling

 

 

92

Giampaolo Cheula (Ita) Geox-TMC

 

 

93

Aleksandr Kushchynski (Blr) Katusha Team

 

 

94

Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD

 

 

95

Bjorn Selander (USA) Team RadioShack

 

 

96

Juan Horrach Rippoll (Spa) Katusha Team

 

 

97

Josep Jufre Pou (Spa) Pro Team Astana

 

 

98

Jose’ Rujano Guillen (Ven) Androni Giocattoli

 

 

99

Francesco Masciarelli (Ita) Team Astana

 

 

100

Angel Vicioso Arcos (Spa) Androni Giocattoli

 

 

101

Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team

 

 

102

Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale

 

 

103

Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard

 

 

104

Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team

 

 

105

Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi

 

 

106

Murilo Antonio Fischer (Bra) Team Garmin-Cervelo

 

 

107

Danilo Napolitano (Ita) Acqua & Sapone

 

 

108

Inaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel-Euskadi

 

 

109

Pierre Cazaux (Fra) Euskaltel-Euskadi

 

 

110

Ignatas Konovalovas (Ltu) Movistar Team

 

 

111

Carlos Oyarzun (Chi) Movistar Team

 

 

112

Lars Ytting Bak (Den) HTC-Highroad

 

 

113

Juan José Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi

 

 

114

Simon Spilak (Slo) Lampre – ISD

 

 

115

Stefano Pirazzi (Ita) Colnago – CSF Inox

 

 

116

Pavel Brutt (Rus) Katusha Team

 

 

117

Laurent Didier (Lux) Saxo Bank Sungard

 

 

118

Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale

 

 

119

John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale

 

 

120

Kristof Vandewalle (Bel) Quickstep Cycling Team

 

 

121

Brett Lancaster (Aus) Team Garmin-Cervelo

 

 

122

Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team

 

 

123

Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi

 

 

124

Dominic Klemme (Ger) Leopard Trek

 

 

125

Michael Mørkøv (Den) Saxo Bank Sungard

 

 

126

Carlos Sastre Candil (Spa) Geox-TMC

 

 

127

Chad Beyer (USA) BMC Racing Team

 

 

128

Dmitry Kozontchuk (Rus) Geox-TMC

 

 

129

Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale

 

 

130

Tiziano Dall’Antonia (Ita) Liquigas-Cannondale

 

 

131

Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Acqua & Sapone

 

 

132

Francesco Failli (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

 

 

133

Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale

 

 

134

David Blanc Rodriguez (Spa) Geox-TMC

 

 

135

Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard

 

 

136

Federico Canuti (Ita) Colnago – CSF Inox

 

 

137

Manuel Antonio Cardoso (Por) Team RadioShack

 

 

138

Christian Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale

 

 

139

Peter Kennaugh (Gbr) Sky Procycling

 

 

140

Volodymir Gustov (Ukr) Saxo Bank Sungard

 

 

141

Alex Rasmussen (Den) HTC-Highroad

 

 

142

Daniel Sesma (Spa) Euskaltel-Euskadi

 

 

143

Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Euskaltel-Euskadi

 

 

144

Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago – CSF Inox

 

 

145

Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team

 

 

146

Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

 

 

147

Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale

 

 

148

Jussi Veikkanen (Fin) Omega Pharma-Lotto

 

 

149

Rafael Valls Ferri (Spa) Geox-TMC

 

 

150

David Millar (GBr) Team Garmin-Cervelo

 

 

151

Daniele Righi (Ita) Lampre – ISD

 

 

152

Alexsandr Dyachenko (Kaz) Pro Team Astana

 

 

153

Simone Stortoni (Ita) Colnago – CSF Inox

 

 

154

Gianluca Brambilla (Ita) Colnago – CSF Inox

 

 

155

Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team

 

 

156

Branislau Samoilau (Blr) Movistar Team

 

 

157

Carlos Ochoa (Ven) Androni Giocattoli

 

 

158

Gorazd Stangelj (Slo) Pro Team Astana

 

 

159

Kasper Klostergaard Larsen (Den) Saxo Bank Sungard

 

 

160

Jan Bakelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto

 

 

161

Philip Deignan (Irl) Team RadioShack

 

 

162

Danilo Di Luca (Ita) Katusha Team

 

 

163

Jérôme Pineau (Fra) Quickstep Cycling Team

 

 

164

Lars Petter Nordhaug (Nor) Sky Procycling

 

 

165

Michal Golas (Pol) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

 

 

166

Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Geox-TMC

 

 

167

Bart De Clerq (Bel) Omega Pharma-Lotto

 

 

168

Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team

 

 

169

Chris Butler (USA) BMC Racing Team

 

 

170

Claudio Corioni (Ita) Acqua & Sapone

0:00:24

 

171

Alessandro De Marchi (Ita) Androni Giocattoli

 

 

172

Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team

0:00:30

 

173

Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli

0:00:33

 

174

Rick Flens (Ned) Rabobank Cycling Team

0:00:38

 

175

Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD

0:00:41

 

176

Ivan Rovny (Rus) Team RadioShack

 

 

177

Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team

 

 

178

Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team

 

 

179

Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto

 

 

180

Peter Stetina (USA) Team Garmin-Cervelo

 

 

181

Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel-Euskadi

 

 

182

Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre – ISD

 

 

183

Marco Frapporti (Ita) Colnago – CSF Inox

 

 

184

Luca Mazzanti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

 

 

185

Giovanni Visconti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

 

 

186

Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

0:01:20

 

187

Francisco De Greef (Bel) Omega Pharma-Lotto

0:01:30

 

188

Davide Ricci Bitti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

0:01:42

 

189

Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD

 

 

190

Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale

 

 

191

Leonardo Giordani (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

 

 

192

Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank Sungard

 

 

193

Jesús Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank Sungard

 

 

194

Francesco Reda (Ita) Quickstep Cycling Team

 

 

195

Matthew Wilson (Aus) Team Garmin-Cervelo

 

 

196

Cameron Meyer (Aus) Team Garmin-Cervelo

 

 

197

Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

 

 

198

Elia Favilli (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

 

 

199

Filippo Savini (Ita) Colnago – CSF Inox

 

 

200

Thomas Peterson (USA) Team Garmin-Cervelo

 

 

201

Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team

 

 

202

Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto

0:02:01

 

203

Frantisek Rabon (Cze) HTC-Highroad

0:02:14

 

204

Johann Tschopp (Swi) BMC Racing Team

 

 

205

Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale

0:06:49

 

206

Chris Barton (USA) BMC Racing Team

0:10:20

 

207

Patrick Gretsch (Ger) HTC-Highroad

 

 

 

2.Etap Sonu Genel Sıralama: Tam Liste

1

Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad

6:06:27

 

2

Kanstantsin Sivtsov (Blr) HTC-Highroad

0:00:12

 

3

Craig Lewis (USA) HTC-Highroad

 

 

4

Marco Pinotti (Ita) HTC-Highroad

 

 

5

Lars Ytting Bak (Den) HTC-Highroad

 

 

6

Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD

0:00:16

 

7

Robbie McEwen (Aus) Team RadioShack

0:00:22

 

8

Fumiyuki Beppu (Jpn) Team RadioShack

 

 

9

Yaroslav Popovych (Ukr) Team RadioShack

 

 

10

Tiago Machado (Por) Team RadioShack

 

 

11

Robert Hunter (RSA) Team RadioShack

 

 

12

Bjorn Selander (USA) Team RadioShack

 

 

13

Philip Deignan (Irl) Team RadioShack

 

 

14

Jan Bakelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto

0:00:32

 

15

Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale

0:00:34

 

16

Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale

 

 

17

Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale

 

 

18

Gert Dockx (Bel) Omega Pharma-Lotto

 

 

19

Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale

 

 

20

Klaas Lodewyck (Bel) Omega Pharma-Lotto

 

 

21

Tiziano Dall’Antonia (Ita) Liquigas-Cannondale

 

 

22

Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale

 

 

23

Jussi Veikkanen (Fin) Omega Pharma-Lotto

 

 

24

Bart De Clerq (Bel) Quickstep Cycling Team

 

 

25

Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo

0:00:36

 

26

Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD

 

 

27

Christophe Le Mevel (Fra) Team Garmin-Cervelo

 

 

28

Mark Renshaw (Aus) HTC-Highroad

 

 

29

Diego Ulissi (Ita) Lampre – ISD

 

 

30

Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD

 

 

31

Murilo Antonio Fischer (Bra) Team Garmin-Cervelo

 

 

32

Simon Spilak (Slo) Lampre – ISD

 

 

33

David Millar (GBr) Team Garmin-Cervelo

 

 

34

Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team

0:00:38

 

35

Jos Van Emden (Ned) Rabobank Cycling Team

 

 

36

Graeme Brown (Aus) Rabobank Cycling Team

 

 

37

Pieter Weening (Ned) Rabobank Cycling Team

 

 

38

Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team

 

 

39

Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team

 

 

40

Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team

 

 

41

Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard

0:00:42

 

42

Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard

 

 

43

Laurent Didier (Lux) Saxo Bank Sungard

 

 

44

Michael Mørkøv (Den) Saxo Bank Sungard

 

 

45

Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard

 

 

46

Volodymir Gustov (Ukr) Saxo Bank Sungard

 

 

47

Kasper Klostergaard Larsen (Den) Saxo Bank Sungard

0:00:44

 

48

Borut Bozic (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

0:00:49

 

49

Davide Appollonio (Ita) Sky Procycling

 

 

50

Michael Barry (Can) Sky Procycling

 

 

51

Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

 

 

52

Thomas Lövkvist (Swe) Sky Procycling

 

 

53

Dario David Cioni (Ita) Sky Procycling

 

 

54

Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

 

 

55

Maxim Belkov (Rus) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

 

 

56

Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling

 

 

57

Lars Petter Nordhaug (Nor) Sky Procycling

 

 

58

Michal Golas (Pol) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

 

 

59

Wouter Weylandt (Bel) Leopard Trek

0:00:50

 

60

Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team

 

 

61

David Arroyo Duran (Spa) Movistar Team

 

 

62

Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team

 

 

63

Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Movistar Team

 

 

64

Sergio Pardilla Belllón (Spa) Movistar Team

 

 

65

Ignatas Konovalovas (Ltu) Movistar Team

 

 

66

Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team

 

 

67

Branislau Samoilau (Blr) Movistar Team

 

 

68

Roberto Ferrari (Ita) Androni Giocattoli

0:00:51

 

69

Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli

 

 

70

Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli

 

 

71

Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli

 

 

72

Mirko Selvaggi (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

 

 

73

Jose’ Rujano Guillen (Ven) Androni Giocattoli

 

 

74

Angel Vicioso Arcos (Spa) Androni Giocattoli

 

 

75

Carlos Ochoa (Ven)Androni Giocattoli

 

 

76

Alexander Kristoff (Nor) BMC Racing Team

0:00:53

 

77

Simon Zahner (Swi) BMC Racing Team

 

 

78

Alberto Ongarato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

 

 

79

Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team

 

 

80

Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team

 

 

81

Chad Beyer (USA) BMC Racing Team

 

 

82

Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

 

 

83

Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team

 

 

84

Chris Butler (USA) BMC Racing Team

 

 

85

Johann Tschopp (Swi) BMC Racing Team

 

 

86

Francesco Chicchi (Ita) Quickstep Cycling Team

0:00:54

 

87

Oliver Zaugg (Swi) Leopard Trek

 

 

88

Dario Cataldo (Ita) Quickstep Cycling Team

 

 

89

Brice Feillu (Fra) Leopard Trek

 

 

90

Fabian Wegmann (Ger) Leopard Trek

 

 

91

Tom Stamsnijder (Ned) Leopard Trek

 

 

92

Kevin Seeldrayers (Bel) Quickstep CyclingTeam

 

 

93

Davide Malacarne (Ita) Quickstep Cycling Team

 

 

94

Addy Engels (Ned) Quickstep Cycling Team

 

 

95

Thomas Rohregger (Aut) Leopard Trek)

 

 

96

Bruno Pires (Por) Leopard Trek

 

 

97

Davide Vigano (Ita) Leopard Trek

 

 

98

Carlos Oyarzun (Chi) Movistar Team

 

 

99

Kristof Vandewalle (Bel) Quickstep Cycling Team

 

 

100

Jérôme Pineau (Fra) Quickstep Cycling Team

 

 

101

Dominic Klemme (Ger) Leopard Trek

0:00:58

 

102

Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale

0:01:01

 

103

Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale

 

 

104

Yuriy Krivtsov (Fra) AG2R La Mondiale

 

 

105

Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale

 

 

106

Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale

 

 

107

John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale

 

 

108

Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale

 

 

109

Robert Kiserlovski (Cro) Pro Team Astana

0:01:02

 

110

Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana

 

 

111

Evgeni Petrov (Rus) Katusha Team

 

 

112

Paolo Tiralongo (Ita) Pro Team Astana

 

 

113

Josep Jufre Pou (Spa) Pro Team Astana

 

 

114

Francesco Masciarelli (Ita) Pro Team Astana

 

 

115

Alexsandr Dyachenko (Kaz) Pro Team Astana

 

 

116

Alberto Ardila Cano (Col) Geox-TMC

0:01:05

 

117

Denis Menchov (Rus) Geox-TMC

 

 

118

Marcel Wyss (Swi) Geox-TMC

 

 

119

Carlos Sastre Candil (Spa) Geox-TMC

 

 

120

David Blanco Rodriguez (Spa) Geox-TMC

 

 

121

Rafael Valls Ferri (Spa) Geox-TMC

 

 

122

Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Geox-TMC

 

 

123

Manuel Belletti (Ita) Colnago – CSF Inox

0:01:06

 

124

Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox

0:01:14

 

125

Stefano Pirazzi (Ita) Colnago – CSF Inox

 

 

126

Federico Canuti (Ita) Colnago – CSF Inox

 

 

127

Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago – CSF Inox

 

 

128

Daniele Righi (Ita) Lampre – ISD

 

 

129

Gianluca Brambilla (Ita) Colnago – CSF Inox

 

 

130

Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto

0:01:15

 

131

Joaquin Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team

0:01:16

 

132

Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team

 

 

133

Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team

 

 

134

Pavel Brutt (Rus) Katusha Team

 

 

135

Danilo Di Luca (Ita) Katusha Team

 

 

136

Rick Flens (Ned) Rabobank Cycling Team

 

 

137

Alessandro De Marchi (Ita) Androni Giocattoli

0:01:17

 

138

Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD

 

 

139

Fabio Taborre (Ita) Acqua & Sapone

0:01:19

 

140

Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

 

 

141

Stefano Garzelli (Ita) Acqua & Sapone

 

 

142

Ruggero Marzoli (Ita) Acqua & Sapone

 

 

143

Vladimir Miholjevic (Cro) Acqua & Sapone

 

 

144

Andrea Noe (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

 

 

145

Kjell Carlström (Fin) Sky Procycling

 

 

146

Carlos Alberto Betancourt Gomez (Col) Acqua & Sapone

 

 

147

Massimo Codol (Ita) Acqua & Sapone

 

 

148

Danilo Napolitano (Ita) Acqua & Sapone

 

 

149

Francesco Failli (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

 

 

150

Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team

 

 

151

Dmitry Kozontchuk (Rus) Geox-TMC

0:01:21

 

152

Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team

0:01:24

 

153

Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi

0:01:25

 

154

Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi

 

 

155

Inaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel-Euskadi

 

 

156

Juan José Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi

 

 

157

Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi

 

 

158

Daniel Sesma (Spa) Euskaltel-Euskadi

 

 

159

Giampaolo Cheula (Ita) Geox-TMC

0:01:28

 

160

Russell Downing (Gbr) Sky Procycling

0:01:39

 

161

Gorazd Stangelj (Slo) Pro Team Astana

 

 

162

Alan Marangoni (Ita) Liquigas-Cannondale

0:01:45

 

163

Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre – ISD

0:01:55

 

164

Marco Frapporti (Ita) Colnago – CSF Inox

 

 

165

Adam Blythe (GBr) Omega Pharma-Lotto

0:01:59

 

166

Luca Mazzanti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

0:02:00

 

167

Giovanni Visconti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

 

 

168

Francis De Greef (Bel) Omega Pharma-Lotto

0:02:04

 

169

Alex Rasmussen (Den) HTC-Highroad

0:02:06

 

170

Brett Lancaster (Aus) Team Garmin-Cervelo

0:02:08

 

171

Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel-Euskadi

 

 

172

Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

0:02:13

 

173

Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale

0:02:16

 

174

Morris Possoni (Ita) Sky Procycling

0:02:17

 

175

Cameron Meyer (Aus) Team Garmin-Cervelo

0:02:18

 

176

Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank Sungard

0:02:24

 

177

Jesús Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank Sungard

0:02:26

 

178

Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto

0:02:29

 

179

Francesco Reda (Ita) Quickstep Cycling Team

0:02:36

 

180

Cayetano Sarimento (Col) Aqua & Sapone

0:02:39

 

181

Maxim Gourov (Kaz) Pro Team Astana

0:02:46

 

182

Peter Stetina (USA) Team Garmin-Cervelo

0:02:49

 

183

Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale

0:02:55

 

184

Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD

0:02:56

 

185

Filippo Savini (Ita) Colnago – CSF Inox

 

 

186

Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team

0:02:58

 

187

Davide Ricci Bitti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

0:03:01

 

188

Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

 

 

189

Elia Favilli (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

 

 

190

Claudio Corioni (Ita) Acqua & Sapone

0:03:03

 

191

Frantisek Rabon (Cze) HTC-Highroad

0:03:16

 

192

Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Team RadioShack

0:03:28

 

193

Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale

0:03:29

 

194

Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli

0:03:37

 

195

Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team

0:03:46

 

196

Pierre Cazaux (Fra) Euskaltel-Euskadi

0:03:47

 

197

Simone Stortoni (Ita) Colnago – CSF Inox

0:03:55

 

198

Leonardo Giordani (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

0:03:56

 

199

Aleksandr Kuschynski (Blr) Katusha Team

0:04:10

 

200

Juan Horrach Rippoll (Spa) Katusha Team

 

 

201

Matthew Wilson (Aus) Team Garmin-Cervelo

0:04:32

 

202

Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Euskaltel-Euskadi

0:04:35

 

203

Ivan Rovny (Rus) Team RadioShack

0:05:02

 

204

Thomas Peterson (USA) Team Garmin-Cervelo

0:06:14

 

205

Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale

0:07:50

 

206

Chris Barton (USA) BMC Racing Team

0:11:13

 

207

Patrick Gretsch (Ger) HTC-Highroad

0:11:22

 


 

  

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın