Giro d’Italia-İtalya Bisiklet Turu 6.Etabın Galibi: Francisco Ventoso(Movistar) – Pembe Mayo: Pieter Weening Devam…

12/05/2011  //     //  Genel

 

 


          94. İtalya Bisiklet Turu’nun 6. etabı Orvieto’dan 194 sporcu ile start aldı. Etap dün başarılı solo kaçışı ve solo finişi sonrası genel sıralama liderliğini David Millar’dan devralan Pieter Weening (Rabobank) liderliğinde başladı. 94. Giro d’Italia’nın bugün 6. kez alınan startı öncesinde günün orta zorluktaki etabına bakıldığında, 226 km’lik mesafesi ile yorucu ve zorlayıcı tırmanışlarla sporcuları Fiuggi Terme’deki finişe tüketecek bir etap profili görülüyordu. Rabobank takımının sporcusu Pieter Weening kariyerinde ilk kez kazandığı İtalya Bisiklet Turu etabı ile yine kariyerinde ilk kez Giro’nun Pembe mayosu ile start alacaktı. Weening, bugün yorumculara “Acaba pembe mayoyu kaybeder mi?” sorusunu düşündürürken pembe mayonun keyfini çıkardığı gerçeğiyle başlangıç çizgisine geldi. Bugün ne yapıp edip liderliği korumak için çalışacağını belki de çok az kişi düşünüyordu.

 

 

Photo: Press RCS Sport / Franck Faugere/ Lapresse

 

 


Photo: Press RCS Sport / Daniele Badolato / Lapresse  

        

 

_____Orvieto’dan alınan start sonrası etabın henüz 9. km’sinde ana grup önünden Jussi Veikkanen (Omega Pharma Lotto) ve Kristof Vandewalle (QuickStep) kaçış atağı başlattı. Kaçış atağına hemen cevap geldi ve Jaroslav Popovych (RadioShack), Sacha Modolo (Colnago) ile Frederik Veuchelen (Vacansoleil), oluşacak kaçış grubuna katıldı. Böylece etabın kaçış grubu 5 kişiyle oluşmuş oldu.

 

_____45. km’de bulunan etabın tek prim kapısı olan Soriano Nel Cimino dağ primleri kapısında prim mücadelesi kaçış grubu içerisinde yaşandı. Dağ primlerini sırasıyla, 1. Sacha Modolo (Colnago), 2. Jaroslav Popovych (RadioShack), 3. Jussi Veikkanen (Omega Pharma Lotto) olarak aldı. Kaçış grubunun başarılı temposu ile 6. etabın kaçışı neredeyse finişe kadar 214,5 km boyunca sürecekti. 108. km’de kaçış grubu, ana gruba olan zaman farkını 5 dakika 30 saniyeye kadar çıkarmıştı. Bu zaman farkı, aynı zamanda kaçışın etap içerisinde açabildiği maksimum zaman farkı olarak kaydedildi. Peloton önünde Pembe Mayo ile Pieter Weening tempo verdi ve kaçış grubunun zaman farkını fazla açmasına izin vermeyeceğini gösterdi. İlerleyen kilometrelerde peloton önünde Pieter Weening’in takımı Rabobank’ın yüksek tempoyu koruma amaçlı liderlikleri açıkça görüldü. Artık zaman farkının fazla açılmasının önüne geldiği gibi önde yorulmaya başlayan 5 kişilik kaçış grubunun yavaş yavaş tempo düşürmesiyle fark da yavaş yavaş kapanmaya başladı.

 

Photo: Press RCS Sport / Franck Faugere/ Lapresse

 

 

_____5 kişilik kaçış grubundan ilk kopan sporcu finişe 33 km kala Sacha Modolo (Colnago) oldu. Kaçış temposuna ayak uyduramayan Sacha geri kalmaya başladı. Kaçış grubu ise 4 kişilik katılımcısı ile ilerlemeye devam etti. Bu aşamada ana grup 2 dakika 39 saniye ile geriden geliyordu. Peloton önünde ise Farnese Vini-Neri Sottoli takımı finişe 30 kilometre kalması sebebiyle peloton önünde tempo arttırmaya başladı.

 

Photo: Press RCS Sport / Franck Faugere/ Lapresse

 

 

_____Finişe 20 km kala kaçan gruptan kopmaya başlayan Jussi Veikkanen’in (Omega Pharma Lotto) ardından, kaçan grup kalan sporcularla kaçış temposunu sürdürmeye çalışıyordu. Kaçıştaki isimler, Kristof Vandewalle (QuickStep), Jaroslav Popovych (RadioShack) ve Frederik Veuchelen’di (Vacansoleil). 20 kilometre kala ana grup içerisinden Stefano Pirazzi (Colnago) ana gruptan atak yaparak kaçış grubuna dahil olmayı hedefledi. Bu durum bizlere, kaçış grubundan geri kalan takım arkadaşı Sacha Modolo’nun yerine geçip kaçışta yer alması için bir takım stratejisi olarak telsizden bildirilmiş olabileceğini düşündürdü.

 

Photo: Press RCS Sport / Franck Faugere/ Lapresse


_____Finişe 15 km kala kaçıştaki 3 sporcunun 1 dakika 10 saniye gerisinde ilerleyen Stefano Pirozzi güçlü kadansı ile sanki hiç yorulmayacakmış imajını veriyordu. Ama kilometreler ilerledikçe finişe uzanan tırmanışlarda kaçan sporcular ve Stefano Pirozzi tükenmeye başladı. Ana grup ise istikrarla tek grup halinde peşlerinden geliyordu. Kaçış grubunun başaramayacağını anlayan Kristof Vandewalle (QuickStep) finişe 9,3 km kala kaçış grubundan atak yaparak kaçtı. Vandewalle’nin tahmin ettiği gibi kaçış temposunda gücünü tüketen kaçış grubu, bu atağa cevap veremeyerek ana gruba yakalanmak üzere geride kaldı.

 

 

Photo: Press RCS Sport / Franck Faugere/ Lapresse

       

_____Kristof Vandewalle (QuickStep) kaçış şansını olabildiğince zorladı. Bu etabı kaçış ile alabileceğine gerçekten ve yürekten inanmış olsa gerek ki 226 km’lik etabın 214,5 km’sini kaçış yaparak geçirdi. Fakat tırmanışlar nasıl diğer kaçışçıları bitirdiyse aynı şekilde onu da bitirerek, finişe 1,5 km kala ana grubun istikrarlı temposunda dinlenerek gelen pelotona yakalanmasına neden oldu. Bu görüntü toplu finişin habercisi oldu ve son kilometreye girildiğinde, etap galibiyeti için savaşacak sprinterler peloton önünde yerlerini almaya başlamıştı.

 

 

_____47. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’muza Lampre takımının yarış kadrosunda katılan yıldız sprinter Alessandro Petacchi de peloton önünde etap zaferi için çarpışacak isimlerden biri olarak, kendisini finişe taşıma görevindeki domestiği Danilo Hondo ile ilerleyenler arasındaydı. Son 500 metre kala önlerden sprint atağına kalkan Danilo Di Luca (Katusha) finiş adrenalinini erken vererek atağını yaptı. Ama asıl sprint atağı kapışması son 300 metre içerisinde yaşanacaktı, ki öyle de oldu. Alessandro Petacchi (Lampre) ve Francisco Jose Ventoso Alberti (Movistar) sprint atağında çarpışan isimlerdi. Ne olduysa, Ale-Jet (Alessandro Petachi) son 40 metre kala atağı kesti ve etabı Movistar takımının İspanyol sporcusu, 29 yaşındaki sprinter Francisco Jose Ventoso Alberti aldı.


Photo: Press RCS Sport / Franck Faugere/ Lapresse

 


Photo: Press RCS Sport / Franck Faugere/ Lapresse

 


Photo: Press RCS Sport / Gian Mattia D’Alberto/ Lapresse


[View:http://www.youtube.com/watch?v=eFojLih3p30:550:0]

 

_____Sezonun ilk yarışlarından olan Tour Down Under’ın Kraliçe Etabı olan 5. etabını da (21 Ocak 2011) kazanmış olan Francisco Jose Ventoso Alberti, kariyerinin ilk Giro d’Italia etap galibiyetini aldı. Ve özellikle bugünün yorucu mesafesi ve etap profili göz önüne alındığında, kazandığı etap zaferi ile bu yıl formda olduğunu da göstermiş oldu.

 

 

_____Yarın 7. etap Maddoloni’den start alacak. Sporcular yarın, 100 km’lik kısa gibi görülen, ama mesafesi ile kandıran, oldukça zorlu bir etap ile yüzleşecek.

 

Photo: Press RCS Sport / Gian Mattia D’Alberto/ Lapresse

Photo: Press RCS Sport / Gian Mattia D’Alberto/ Lapresse

Photo: Press RCS Sport / Gian Mattia D’Alberto/ Lapresse

Photo: Press RCS Sport / Gian Mattia D’Alberto/ Lapresse


6. Etap Sıralaması: Tam Liste

 


_____6. etap sıralaması, genel sıralama liderlerinde bir değişiklik yapmadı. Pembe Mayo yarın Pieter Weening’de (Rabobank) olacak. Weening bugün iyi bir performans sergiledi. Rabobank takımı ise pembe mayoyu bir gün daha taşıma stratejisini güzel kurgulayarak takım çalışmasında birlikteliği sağlayabildi. Beyaz mayo (Genç Sporcu Klasman Lideri) yine Rabobank takımından Steven Krvijswick’de kaldı. Kırmızı mayo (Sprint Puanları Klasmanı) 48 puanla Alessandro Petacchi’de. Bugün dağ puanları kapısından geçiş yapan kaçış grubunun aldığı puanlar Yeşil Mayo lideri Martin Kohler’i (BMC) geçmeleri için yeterli olmadı. Yarınki etaptaki dağ kapılarının vereceği puanlar yeşil mayoda değişiklik yapabilir.

 


1

Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team

5:15:39

 

2

Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD

 

 

3

Roberto Ferrari (Ita) Androni Giocattoli

 

 

4

Danilo Di Luca (Ita) Katusha Team

 

 

5

Davide Appollonio (Ita) Sky Procycling

 

 

6

Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD

 

 

7

Christophe Le Mevel (Fra) Team Garmin-Cervelo

 

 

8

Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team

 

 

9

Paolo Tiralongo (Ita) Pro Team Astana

 

 

10

Ruggero Marzoli (Ita) Acqua & Sapone

 

 

11

Stefano Garzelli (Ita) Acqua & Sapone

 

 

12

Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team

 

 

13

Angel Vicioso Arcos (Spa) Androni Giocattoli

 

 

14

Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team

 

 

15

Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale

 

 

16

Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale

 

 

17

Denis Menchov (Rus) Geox-TMC

 

 

18

David Arroyo Duran (Spa) Movistar Team

 

 

19

Gianluca Brambilla (Ita) Colnago – CSF Inox

 

 

20

Kanstantsin Sivtsov (Blr) HTC-Highroad

 

 

21

Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Geox-TMC

 

 

22

Sergio Pardilla Belllón (Spa) Movistar Team

 

 

23

Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team

 

 

24

Inaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel-Euskadi

 

 

25

Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi

 

 

26

Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

 

 

27

Pieter Weening (Ned) Rabobank Cycling Team

 

 

28

Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana

 

 

29

Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale

 

 

30

Frantisek Rabon (Cze) HTC-Highroad

 

 

31

Dario Cataldo (Ita) Quickstep Cycling Team

 

 

32

Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard

 

 

33

Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team

 

 

34

Rafael Valls Ferri (Spa) Geox-TMC

 

 

35

Marco Pinotti (Ita) HTC-Highroad

 

 

36

Bart De Clercq (Bel) Omega Pharma-Lotto

 

 

37

Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

 

 

38

Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale

 

 

39

Joaquím Rodríguez Oliver (Spa) Katusha Team

 

 

40

Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD

 

 

41

Peter Stetina (USA) Team Garmin-Cervelo

 

 

42

Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli

 

 

43

Tiago Machado (Por) Team RadioShack

 

 

44

Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Movistar Team

 

 

45

Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team

 

 

46

Alexsandr Dyachenko (Kaz) Pro Team Astana

 

 

47

Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Acqua & Sapone

 

 

48

Craig Lewis (USA) HTC-Highroad

 

 

49

Jérôme Pineau (Fra) Quickstep Cycling Team

 

 

50

Johann Tschopp (Swi) BMC Racing Team

 

 

51

Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli

 

 

52

Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi

 

 

53

Ivan Rovny (Rus) Team RadioShack

 

 

54

Dario David Cioni (Ita) Sky Procycling

 

 

55

Massimo Codol (Ita) Acqua & Sapone

 

 

56

Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale

 

 

57

Fumiyuki Beppu (Jpn) Team RadioShack

 

 

58

Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi

 

 

59

Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Lotto

 

 

60

Thomas Lövkvist (Swe) Sky Procycling

 

 

61

Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago – CSF Inox

 

 

62

Vladimir Miholjevic (Cro) Acqua & Sapone

 

 

63

Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling

 

 

64

Carlos Sastre Candil (Spa) Geox-TMC

 

 

65

Evgeny Petrov (Rus) Pro Team Astana

 

 

66

Robert Kiserlovski (Cro) Pro Team Astana

 

 

67

José Rujano Guillen (Ven) Androni Giocattoli

 

 

68

Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team

 

 

69

Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale

 

 

70

Federico Canuti (Ita) Colnago – CSF Inox

 

 

71

Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team

 

 

72

Kevin Seeldraeyers (Bel) Quickstep Cycling Team

 

 

73

Carlos Alberto Betancourt Gomez (Col) Acqua & Sapone

 

 

74

Andrea Noe (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

 

 

75

Luca Mazzanti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

 

 

76

Francesco Masciarelli (Ita) Pro Team Astana

 

 

77

Diego Ulissi (Ita) Lampre – ISD

 

 

78

Marcel Wyss (Swi) Geox-TMC

 

 

79

John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale

 

 

80

Stefano Pirazzi (Ita) Colnago – CSF Inox

 

 

81

Carlos José Ochoa (Ven) Androni Giocattoli

 

 

82

Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

 

 

83

Volodymir Gustov (Ukr) Saxo Bank Sungard

 

 

84

Fabio Taborre (Ita) Acqua & Sapone

 

 

85

David Blanco Rodriguez (Spa) Geox-TMC

 

 

86

Jesús Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank Sungard

 

 

87

Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team

0:00:19

 

88

Borut Bozic (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

 

 

89

Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team

0:00:26

 

90

Giampaolo Cheula (Ita) Geox-TMC

0:00:29

 

91

Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard

0:00:34

 

92

Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team

 

 

93

Juan Horrach Rippoll (Spa) Katusha Team

 

 

94

Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale

0:00:43

 

95

Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale

 

 

96

Michael Barry (Can) Sky Procycling

 

 

97

Kjell Carlström (Fin) Sky Procycling

 

 

98

Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD

 

 

99

Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank Sungard

0:00:57

 

100

Giovanni Visconti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

0:01:03

 

101

Michal Golas (Pol) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

0:01:09

 

102

Alberto Ongarato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

 

 

103

Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD

0:01:13

 

104

Kristof Vandewalle (Bel) Quickstep Cycling Team

0:01:43

 

105

Mirko Selvaggi (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

0:01:52

 

106

David Millar (GBr) Team Garmin-Cervelo

0:01:54

 

107

Morris Possoni (Ita) Sky Procycling

0:03:26

 

108

Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale

 

 

109

Davide Malacarne (Ita) Quickstep Cycling Team

0:04:25

 

110

Branislau Samoilau (Blr) Movistar Team

0:05:05

 

111

Carlos Oyarzun (Chi) Movistar Team

 

 

112

Ignatas Konovalovas (Ltu) Movistar Team

 

 

113

Simon Zahner (Swi) BMC Racing Team

 

 

114

Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team

 

 

115

Juan José Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi

 

 

116

Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Team RadioShack

 

 

117

Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli

 

 

118

Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard

 

 

119

Francesco Reda (Ita) Quickstep Cycling Team

 

 

120

Philip Deignan (Irl) Team RadioShack

 

 

121

Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team

 

 

122

Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto

 

 

123

Gorazd Stangelj (Slo) Pro Team Astana

 

 

124

Simon Spilak (Slo) Lampre – ISD

 

 

125

Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Euskaltel-Euskadi

 

 

126

Francis De Greef (Bel) Omega Pharma-Lotto

 

 

127

Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto

 

 

128

Bjorn Selander (USA) Team RadioShack

 

 

129

Simone Stortoni (Ita) Colnago – CSF Inox

 

 

130

Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

 

 

131

Maxim Belkov (Rus) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

 

 

132

Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

 

 

133

Yaroslav Popovych (Ukr) Team RadioShack

 

 

134

Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli

0:06:23

 

135

Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team

0:07:14

 

136

Lars Petter Nordhaug (Nor) Sky Procycling

 

 

137

Josep Jufre Pou (Spa) Pro Team Astana

 

 

138

Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre – ISD

 

 

139

Daniele Righi (Ita) Lampre – ISD

 

 

140

Pierre Cazaux (Fra) Euskaltel-Euskadi

 

 

141

Daniel Sesma (Spa) Euskaltel-Euskadi

 

 

142

Pavel Brutt (Rus) Katusha Team

 

 

143

Mauricio Ardila Cano (Col) Geox-TMC

 

 

144

Dmitry Kozontchuk (Rus) Geox-TMC

 

 

145

Marco Frapporti (Ita) Colnago – CSF Inox

 

 

146

Alan Marangoni (Ita) Liquigas-Cannondale

 

 

147

Tiziano Dall’Antonia (Ita) Liquigas-Cannondale

 

 

148

Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team

0:07:58

 

149

Alex Rasmussen (Den) HTC-Highroad

 

 

150

Patrick Gretsch (Ger) HTC-Highroad

 

 

151

Russell Downing (GBr) Sky Procycling

 

 

152

Gert Dockx (Bel) Omega Pharma-Lotto

 

 

153

Klaas Lodewyck (Bel) Omega Pharma-Lotto

 

 

154

Yuriy Krivtsov (Fra) AG2R La Mondiale

 

 

155

Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale

 

 

156

Murilo Antonio Fischer (Bra) Team Garmin-Cervelo

 

 

157

Claudio Corioni (Ita) Acqua & Sapone

 

 

158

Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale

 

 

159

Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale

 

 

160

Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale

 

 

161

Leonardo Giordani (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

 

 

162

Danilo Napolitano (Ita) Acqua & Sapone

 

 

163

Michael Mørkøv (Den) Saxo Bank Sungard

0:10:16

 

164

Kasper Klostergaard Larsen (Den) Saxo Bank Sungard

 

 

165

Laurent Didier (Lux) Saxo Bank Sungard

 

 

166

Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale

 

 

167

Jussi Veikkanen (Fin) Omega Pharma-Lotto

 

 

168

Manuel Belletti (Ita) Colnago – CSF Inox

 

 

169

Alessandro De Marchi (Ita) Androni Giocattoli

 

 

170

Addy Engels (Ned) Quickstep Cycling Team

 

 

171

Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad

0:13:39

 

172

Maxim Gourov (Kaz) Pro Team Astana

 

 

173

Matthew Wilson (Aus) Team Garmin-Cervelo

 

 

174

Robert Hunter (RSA) Team RadioShack

 

 

175

Alexander Kristoff (Nor) BMC Racing Team

 

 

176

Lars Ytting Bak (Den) HTC-Highroad

 

 

177

Chad Beyer (USA) BMC Racing Team

 

 

178

Chris Butler (USA) BMC Racing Team

 

 

179

Davide Ricci Bitti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

0:17:29

 

180

Filippo Savini (Ita) Colnago – CSF Inox

 

 

181

Jos Van Emden (Ned) Rabobank Cycling Team

 

 

182

Francesco Chicchi (Ita) Quickstep Cycling Team

 

 

183

Mark Renshaw (Aus) HTC-Highroad

 

 

184

Elia Favilli (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

 

 

185

Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

 

 

186

Robbie McEwen (Aus) Team RadioShack

 

 

187

Brett Lancaster (Aus) Team Garmin-Cervelo

 

 

188

Cameron Meyer (Aus) Team Garmin-Cervelo

 

 

189

Thomas Peterson (USA) Team Garmin-Cervelo

 

 

190

Graeme Brown (Aus) Rabobank Cycling Team

 

 

191

Rick Flens (Ned) Rabobank Cycling Team

 

 

192

Adam Blythe (GBr) Omega Pharma-Lotto

 

 

193

Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel-Euskadi

 

 

194

Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox

0:17:43

 

 

 

6. Etap Sonu Genel Sıralama: Tam Liste

 

1

Pieter Weening (Ned) Rabobank Cycling Team

20:15:12

 

2

Kanstantsin Sivtsov (Blr) HTC-Highroad

0:00:02

 

3

Marco Pinotti (Ita) HTC-Highroad

 

 

4

Christophe Le Mevel (Fra) Team Garmin-Cervelo

0:00:05

 

5

Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team

0:00:22

 

6

Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale

0:00:24

 

7

Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD

0:00:26

 

8

Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team

0:00:28

 

9

Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard

0:00:30

 

10

Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli

0:00:33

 

11

Thomas Lövkvist (Swe) Sky Procycling

0:00:39

 

12

David Arroyo Duran (Spa) Movistar Team

0:00:40

 

13

Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Geox-TMC

0:00:43

 

14

Dario Cataldo (Ita) Quickstep Cycling Team

0:00:44

 

15

Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

0:00:50

 

16

Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling

 

 

17

Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team

0:00:51

 

18

Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana

0:00:52

 

19

Robert Kiserlovski (Cro) Pro Team Astana

 

 

20

Denis Menchov (Rus) Geox-TMC

0:00:55

 

21

Sergio Pardilla Belllón (Spa) Movistar Team

0:00:57

 

22

Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale

0:00:58

 

23

Francesco Masciarelli (Ita) Pro Team Astana

0:00:59

 

24

Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli

0:01:01

 

25

Johann Tschopp (Swi) BMC Racing Team

0:01:03

 

26

Joaquím Rodríguez Oliver (Spa) Katusha Team

0:01:06

 

27

Stefano Garzelli (Ita) Acqua & Sapone

0:01:09

 

28

Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

 

 

29

Kevin Seeldraeyers (Bel) Quickstep Cycling Team

0:01:12

 

30

Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale

0:01:14

 

31

Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi

0:01:15

 

32

Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi

 

 

33

Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago – CSF Inox

0:01:21

 

34

Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team

0:01:26

 

35

Dario David Cioni (Ita) Sky Procycling

0:01:29

 

36

Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale

0:01:38

 

37

Angel Vicioso Arcos (Spa) Androni Giocattoli

0:01:39

 

38

John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale

0:01:41

 

39

Alexsandr Dyachenko (Kaz) Pro Team Astana

0:01:42

 

40

Rafael Valls Ferri (Spa) Geox-TMC

0:01:45

 

41

Inaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel-Euskadi

0:01:57

 

42

Volodymir Gustov (Ukr) Saxo Bank Sungard

 

 

43

Fabio Taborre (Ita) Acqua & Sapone

0:01:59

 

44

Carlos Sastre Candil (Spa) Geox-TMC

0:02:08

 

45

Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale

0:02:16

 

46

Craig Lewis (USA) HTC-Highroad

0:02:57

 

47

Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD

0:03:02

 

48

Tiago Machado (Por) Team RadioShack

0:03:07

 

49

Jan Bakelants (Bel) Omega Pharma-Lotto

0:03:13

 

50

Massimo Codol (Ita) Acqua & Sapone

0:04:04

 

51

Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team

0:04:17

 

52

Evgeny Petrov (Rus) Pro Team Astana

0:04:27

 

53

David Millar (GBr) Team Garmin-Cervelo

0:04:29

 

54

Vladimir Miholjevic (Cro) Acqua & Sapone

0:04:44

 

55

Federico Canuti (Ita) Colnago – CSF Inox

0:04:53

 

56

Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team

0:05:09

 

57

Stefano Pirazzi (Ita) Colnago – CSF Inox

0:05:35

 

58

José Rujano Guillen (Ven) Androni Giocattoli

0:05:49

 

59

Paolo Tiralongo (Ita) Pro Team Astana

0:05:50

 

60

Marcel Wyss (Swi) Geox-TMC

0:06:03

 

61

David Blanco Rodriguez (Spa) Geox-TMC

 

 

62

Carlos Alberto Betancourt Gomez (Col) Acqua & Sapone

0:06:07

 

63

Diego Ulissi (Ita) Lampre – ISD

0:07:02

 

64

Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Movistar Team

0:07:16

 

65

Danilo Di Luca (Ita) Katusha Team

0:07:56

 

66

Michael Barry (Can) Sky Procycling

0:07:58

 

67

Giovanni Visconti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

0:08:01

 

68

Fumiyuki Beppu (Jpn) Team RadioShack

0:08:07

 

69

Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team

0:08:24

 

70

Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Acqua & Sapone

0:09:05

 

71

Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team

0:09:24

 

72

Juan Horrach Rippoll (Spa) Katusha Team

0:10:25

 

73

Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD

0:10:26

 

74

Yaroslav Popovych (Ukr) Team RadioShack

0:10:40

 

75

Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale

0:10:56

 

76

Jérôme Pineau (Fra) Quickstep Cycling Team

0:11:07

 

77

Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

0:11:11

 

78

Peter Stetina (USA) Team Garmin-Cervelo

0:11:13

 

79

Carlos José Ochoa (Ven) Androni Giocattoli

 

 

80

Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team

0:11:17

 

81

Andrea Noe (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

0:11:41

 

82

Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team

0:11:46

 

83

Gert Dockx (Bel) Omega Pharma-Lotto

0:12:11

 

84

Ivan Rovny (Rus) Team RadioShack

0:12:15

 

85

Michal Golas (Pol) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

0:12:20

 

86

Luca Mazzanti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

0:12:22

 

87

Kjell Carlström (Fin) Sky Procycling

0:12:24

 

88

Davide Appollonio (Ita) Sky Procycling

0:12:30

 

89

Kristof Vandewalle (Bel) Quickstep Cycling Team

0:12:53

 

90

Mirko Selvaggi (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

0:13:05

 

91

Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team

0:13:11

 

92

Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale

0:13:21

 

93

Francis De Greef (Bel) Omega Pharma-Lotto

0:13:35

 

94

Murilo Antonio Fischer (Bra) Team Garmin-Cervelo

0:13:36

 

95

Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale

0:14:00

 

96

Alberto Ongarato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

0:14:32

 

97

Gianluca Brambilla (Ita) Colnago – CSF Inox

0:14:35

 

98

Giampaolo Cheula (Ita) Geox-TMC

0:15:18

 

99

Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi

0:15:25

 

100

Jesús Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank Sungard

0:15:47

 

101

Addy Engels (Ned) Quickstep Cycling Team

0:15:58

 

102

Morris Possoni (Ita) Sky Procycling

0:16:05

 

103

Branislau Samoilau (Blr) Movistar Team

0:16:17

 

104

Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team

0:16:20

 

105

Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank Sungard

0:16:35

 

106

Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD

0:16:56

 

107

Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale

0:17:21

 

108

Bart De Clercq (Bel) Omega Pharma-Lotto

0:17:41

 

109

Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team

0:18:14

 

110

Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli

0:18:22

 

111

Ignatas Konovalovas (Ltu) Movistar Team

0:18:28

 

112

Carlos Oyarzun (Chi) Movistar Team

0:18:32

 

113

Davide Malacarne (Ita) Quickstep Cycling Team

0:18:40

 

114

Daniele Righi (Ita) Lampre – ISD

0:19:11

 

115

Roberto Ferrari (Ita) Androni Giocattoli

0:19:14

 

116

Maxim Belkov (Rus) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

0:19:15

 

117

Josep Jufre Pou (Spa) Pro Team Astana

0:19:31

 

118

Borut Bozic (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

0:19:39

 

119

Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team

0:19:45

 

120

Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard

0:19:47

 

121

Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team

0:19:50

 

122

Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Euskaltel-Euskadi

0:20:02

 

123

Ruggero Marzoli (Ita) Acqua & Sapone

0:20:16

 

124

Lars Petter Nordhaug (Nor) Sky Procycling

0:20:32

 

125

Russell Downing (GBr) Sky Procycling

0:20:52

 

126

Juan José Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi

0:20:54

 

127

Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto

0:20:55

 

128

Klaas Lodewyck (Bel) Omega Pharma-Lotto

0:21:05

 

129

Gorazd Stangelj (Slo) Pro Team Astana

0:21:43

 

130

Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD

0:21:45

 

131

Dmitry Kozontchuk (Rus) Geox-TMC

0:21:56

 

132

Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard

0:22:06

 

133

Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale

0:22:20

 

134

Simon Spilak (Slo) Lampre – ISD

0:22:25

 

135

Marco Frapporti (Ita) Colnago – CSF Inox

0:22:30

 

136

Simon Zahner (Swi) BMC Racing Team

0:23:05

 

137

Lars Ytting Bak (Den) HTC-Highroad

0:23:16

 

138

Philip Deignan (Irl) Team RadioShack

0:23:58

 

139

Pierre Cazaux (Fra) Euskaltel-Euskadi

0:24:22

 

140

Pavel Brutt (Rus) Katusha Team

0:24:55

 

141

Mauricio Ardila Cano (Col) Geox-TMC

0:25:03

 

142

Alessandro De Marchi (Ita) Androni Giocattoli

0:25:05

 

143

Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox

0:25:21

 

144

Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale

0:25:24

 

145

Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

0:25:49

 

146

Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale

0:27:00

 

147

Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

0:27:28

 

148

Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale

0:27:30

 

149

Simone Stortoni (Ita) Colnago – CSF Inox

0:27:31

 

150

Laurent Didier (Lux) Saxo Bank Sungard

0:27:42

 

151

Kasper Klostergaard Larsen (Den) Saxo Bank Sungard

0:27:44

 

152

Bjorn Selander (USA) Team RadioShack

0:27:45

 

153

Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto

0:27:50

 

154

Chad Beyer (USA) BMC Racing Team

0:27:53

 

155

Frantisek Rabon (Cze) HTC-Highroad

0:28:09

 

156

Leonardo Giordani (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

0:28:38

 

157

Jussi Veikkanen (Fin) Omega Pharma-Lotto

0:29:17

 

158

Manuel Belletti (Ita) Colnago – CSF Inox

0:29:53

 

159

Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale

0:29:58

 

160

Daniel Sesma (Spa) Euskaltel-Euskadi

0:30:09

 

161

Alan Marangoni (Ita) Liquigas-Cannondale

0:30:29

 

162

Yuriy Krivtsov (Fra) AG2R La Mondiale

 

 

163

Francesco Reda (Ita) Quickstep Cycling Team

0:30:41

 

164

Danilo Napolitano (Ita) Acqua & Sapone

0:30:47

 

165

Tiziano Dall’Antonia (Ita) Liquigas-Cannondale

0:32:20

 

166

Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre – ISD

0:32:28

 

167

Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Team RadioShack

0:32:33

 

168

Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team

0:33:29

 

169

Maxim Gourov (Kaz) Pro Team Astana

0:34:20

 

170

Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli

0:34:38

 

171

Alex Rasmussen (Den) HTC-Highroad

0:34:57

 

172

Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad

0:35:09

 

173

Patrick Gretsch (Ger) HTC-Highroad

0:35:26

 

174

Robert Hunter (RSA) Team RadioShack

0:35:31

 

175

Michael Mørkøv (Den) Saxo Bank Sungard

0:35:51

 

176

Alexander Kristoff (Nor) BMC Racing Team

0:36:02

 

177

Chris Butler (USA) BMC Racing Team

0:36:32

 

178

Claudio Corioni (Ita) Acqua & Sapone

0:38:44

 

179

Mark Renshaw (Aus) HTC-Highroad

0:41:33

 

180

Filippo Savini (Ita) Colnago – CSF Inox

0:41:55

 

181

Francesco Chicchi (Ita) Quickstep Cycling Team

0:42:57

 

182

Jos Van Emden (Ned) Rabobank Cycling Team

0:43:00

 

183

Matthew Wilson (Aus) Team Garmin-Cervelo

0:43:04

 

184

Rick Flens (Ned) Rabobank Cycling Team

0:43:38

 

185

Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel-Euskadi

0:44:12

 

186

Thomas Peterson (USA) Team Garmin-Cervelo

0:45:13

 

187

Davide Ricci Bitti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

0:45:23

 

188

Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

 

 

189

Elia Favilli (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

 

 

190

Robbie McEwen (Aus) Team RadioShack

0:45:30

 

191

Cameron Meyer (Aus) Team Garmin-Cervelo

0:46:19

 

192

Brett Lancaster (Aus) Team Garmin-Cervelo

0:47:00

 

193

Adam Blythe (GBr) Omega Pharma-Lotto

0:50:10

 

194

Graeme Brown (Aus) Rabobank Cycling Team

0:52:55

 


 

  

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın