Giro d’Italia-İtalya Bisiklet Turu 1.Etap Takım Zamana Karşıda En Hızlı HTC-Highroad – Pempe Mayo: Marco Pinotti

07/05/2011  //     //  Genel

 

 

 

 

        Bu yıl 94. kez start alan üç büyüklerin ilki Giro d’Italia (İtalya Bisiklet Turu) İtalya’nın tarihinde önemli bir nokta olan birleşip devlet gücü oluşturmasının 150. yılına özel olarak bu yıl hem zor, hem de önceki yıllara nazaran daha gösterişli bir karnavalla karşımıza çıkıyor.

Photo: Press RCS Sport / Daniele Badolato / Lapresse

Photo: Press RCS Sport / Daniele Badolato / Lapresse

Photo: Press RCS Sport / Daniele Badolato / Lapresse

_____Giro d’Italia sponsorları ve organizasyon dün Torino’da bir araya geldi. Sponsorların tanıtımı ve gün boyu süren eğlenceleri ile yarış öncesi hazırlıklar oldukça eğlenceli ve başarılı geçti. Geçen hafta Pazar günü sona eren Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun yıldız katılımcılarından Alessandro Petacchi şimdi İtalya’da yarışanlar arasında. 11 günde 6 kez Etna’ya tırmanış antrenmanı yaptığını belirten Ale-Jet’i Etna tırmanışlarında izleyeceğiz.

_____Bugün 94. kez start alan Giro’nın ilk etabı, Venaria Reale-Torino arasında uzanan 22 kilometrelik takım zamana karşı etabı ile başlamış oldu.

_____İlk çıkış yapan takım Omega Pharma Lotto takımı oldu. Takımlar 4’er dakika ara ile start aldı. 22 kilometre sonunda takımın 5 sporcusunun finişe girmesi şartıyla en iyi zamanlamayı elde eden takımlardan günün en iyisi HTC-Highroad takımı oldu. Bugün ilk çıkan takım olan Omega Pharma Lotto takımının 25 dakika 21 saniyelik derecesi geçilememişti. Giro’ya oldukça sağlam bir kadro ile katılan HTC-Highroad aslında beklediğim takımdı. Giro yarış kadrosu hızlı ve tecrübeli isimlerden oluşan HTC-Highroad dağlık etaplar başlamadan düz etapların liderliğini korumak isteyecektir. Bu yıl dağlık etapların başlaması ile  normalin üstü zorluklarda seçilmiş etaplar HTC-Highroad için başarılı geçemeyecektir. Açıkçası bitirmeleri bile mucize olabilir. Mark Renshaw iyi bir sprinter ve domestik, ama direnci yüksek bir sporcu dağlık etapları bitirse de gerilerde kalır. Takımdan Lars Bak ve Alex Rasmussen dağlık etaplarda kalabilse de katılımcılara bakıldığında Denis Menchov, Alberto Contador gibi üstadlar arasında HTC-Highroad için en mantıklı olan düz sprint etaplara ağırlık vermeleri olacaktır. Yarın yine düz etap koşulacak ve HTC-Highroad bu etabı kaçırmak istemeyecektir. Takım için en mantıklı Giro yarış stratejisi bu yönde olacaktır. Kaldı ki bu takımın stratejistleri, profesyonel yarış dünyasının en iyi stratejistlerinden olduklarını kanıtlamışlardır.

Photo: Press RCS Sport /Federico Tardito / Lapresse

Photo: Press RCS Sport / Fabio Ferrari / Lapresse

Photo: Press RCS Sport / Daniele Badolato / Lapresse

Photo: Press RCS Sport / Daniele Badolato / Lapresse

 

Photo: Press RCS Sport / Daniele Badolato / Lapresse


Takım Zamana Karşı Sıralaması: Tam Liste

 

1

HTC-Highroad

0:20:59

 

2

Team RadioShack

0:00:10

 

3

Liquigas-Cannondale

0:00:22

 

4

Omega Pharma-Lotto

 

 

5

Team Garmin-Cervelo

0:00:24

 

6

Lampre-ISD

 

 

7

Rabobank Cycling Team

0:00:26

 

8

Saxo Bank Sungard

0:00:30

 

9

Sky Procycling

0:00:37

 

10

Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

 

 

11

Movistar Team

0:00:38

 

12

Androni Giocattoli

0:00:39

 

13

BMC Racing Team

0:00:41

 

14

Leopard Trek

0:00:42

 

15

Quickstep Cycling Team

 

 

16

AG2R La Mondiale

0:00:49

 

17

Pro Team Astana

0:00:50

 

18

Geox-TMC

0:00:53

 

19

Colnago-CSF Inox

0:01:02

 

20

Katusha Team

0:01:04

 

21

Farnese Vini-Neri Sottoli

0:01:07

 

22

Acqua & Sapone

 

 

23

Euskaltel-Euskadi

0:01:13

 


 

Photo: Press RCS Sport / Daniele Badolato / Lapresse

 

Genel Sıralama Listesi:

1

Marco Pinotti (Ita) HTC-Highroad

0:20:59

 

2

Lars Ytting Bak (Den) HTC-Highroad

 

 

3

Kanstantsin Sivtsov (Blr) HTC-Highroad

 

 

4

Mark Cavendish (GBr) HTC-Highroad

 

 

5

Craig Lewis (USA) HTC-Highroad

 

 

6

Robbie McEwen (Aus) Team RadioShack

0:00:10

 

7

Tiago Machado (Por) Team RadioShack

 

 

8

Fumiyuki Beppu (Jpn) Team RadioShack

 

 

9

Bjorn Selander (USA) Team RadioShack

 

 

10

Robert Hunter (RSA) Team RadioShack

 

 

11

Philip Deignan (Irl) Team RadioShack

 

 

12

Yaroslav Popovych (Ukr) Team RadioShack

 

 

13

Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale

0:00:22

 

14

Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale

 

 

15

Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale

 

 

16

Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale

 

 

17

Tiziano Dall’Antonia (Ita) Liquigas-Cannondale

 

 

18

Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale

 

 

19

Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale

 

 

20

Jussi Veikkanen (Fin) Omega Pharma-Lotto

 

 

21

Klaas Lodewyck (Bel) Omega Pharma-Lotto

 

 

22

Sebastian Lang (Ger) Omega Pharma-Lotto

 

 

23

Francis De Greef (Bel) Omega Pharma-Lotto

 

 

24

Jan Bakelandts (Bel) Omega Pharma-Lotto

 

 

25

Gert Dockx (Bel) Omega Pharma-Lotto

 

 

26

Bart De Clercq (Bel) Omega Pharma-Lotto

 

 

27

Olivier Kaisen (Bel) Omega Pharma-Lotto

 

 

28

Mark Renshaw (Aus) HTC-Highroad

0:00:24

 

29

Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo

 

 

30

Christophe Le Mevel (Fra) Team Garmin-Cervelo

 

 

31

Murilo Antonio Fischer (Bra) Team Garmin-Cervelo

 

 

32

David Millar (GBr) Team Garmin-Cervelo

 

 

33

Cameron Meyer (Aus) Team Garmin-Cervelo

 

 

34

Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD

 

 

35

Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD

 

 

36

Simon Spilak (Slo) Lampre – ISD

 

 

37

Diego Ulissi (Ita) Lampre – ISD

 

 

38

Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD

 

 

39

Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD

 

 

40

Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team

0:00:26

 

41

Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team

 

 

42

Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team

 

 

43

Pieter Weening (Ned) Rabobank Cycling Team

 

 

44

Rick Flens (Ned) Rabobank Cycling Team

 

 

45

Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team

 

 

46

Jos Van Emden (Ned) Rabobank Cycling Team

 

 

47

Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team

 

 

48

Graeme Brown (Aus) Rabobank Cycling Team

 

 

49

Matteo Tosatto (Ita) Saxo Bank Sungard

0:00:30

 

50

Richie Porte (Aus) Saxo Bank Sungard

 

 

51

Alberto Contador Velasco (Spa) Saxo Bank Sungard

 

 

52

Volodymir Gustov (Ukr) Saxo Bank Sungard

 

 

53

Michael Mørkøv (Den) Saxo Bank Sungard

 

 

54

Laurent Didier (Lux) Saxo Bank Sungard

 

 

55

Daniel Navarro Garcia (Spa) Saxo Bank Sungard

 

 

56

Kasper Klostergaard Larsen (Den) Saxo Bank Sungard

0:00:32

 

57

Jesús Hernandez Blazquez (Spa) Saxo Bank Sungard

 

 

58

Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling

0:00:37

 

59

Davide Appollonio (Ita) Sky Procycling

 

 

60

Dario David Cioni (Ita) Sky Procycling

 

 

61

Lars Petter Nordhaug (Nor) Sky Procycling

 

 

62

Thomas Lövkvist (Swe) Sky Procycling

 

 

63

Michael Barry (Can) Sky Procycling

 

 

64

Borut Bozic (Slo) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

 

 

65

Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

 

 

66

Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

 

 

67

Michal Golas (Pol) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

 

 

68

Maxim Belkov (Rus) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

 

 

69

Ignatas Konovalovas (Ltu) Movistar Team

0:00:38

 

70

Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team

 

 

71

Luis Pasamontes Rodriguez (Spa) Movistar Team

 

 

72

Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team

 

 

73

David Arroyo Duran (Spa) Movistar Team

 

 

74

Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team

 

 

75

Sergio Pardilla Belllón (Spa) Movistar Team

 

 

76

Branislau Samoilau (Blr) Movistar Team

 

 

77

Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli

0:00:39

 

78

Roberto Ferrari (Ita) Androni Giocattoli

 

 

79

Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli

 

 

80

Alessandro De Marchi (Ita) Androni Giocattoli

 

 

81

Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli

 

 

82

Angel Vicioso Arcos (Spa) Androni Giocattoli

 

 

83

José Rujano Guillen (Ven) Androni Giocattoli

 

 

84

Carlos José Ochoa (Ven) Androni Giocattoli

 

 

85

Mirko Selvaggi (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

 

 

86

Alexander Kristoff (Nor) BMC Racing Team

0:00:41

 

87

Simon Zahner (Swi) BMC Racing Team

 

 

88

Chris Barton (USA) BMC Racing Team

 

 

89

Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team

 

 

90

Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team

 

 

91

Johann Tschopp (Swi) BMC Racing Team

 

 

92

Chris Butler (USA) BMC Racing Team

 

 

93

Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team

 

 

94

Chad Beyer (USA) BMC Racing Team

 

 

95

Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

 

 

96

Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

 

 

97

Alberto Ongarato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

 

 

98

Wouter Weylandt (Bel) Leopard Trek

0:00:42

 

99

Davide Vigano (Ita) Leopard Trek

 

 

100

Thomas Rohregger (Aut) Leopard Trek

 

 

101

Oliver Zaugg (Swi) Leopard Trek

 

 

102

Fabian Wegmann (Ger) Leopard Trek

 

 

103

Bruno Pires (Por) Leopard Trek

 

 

104

Tom Stamsnijder (Ned) Leopard Trek

 

 

105

Brice Feillu (Fra) Leopard Trek

 

 

106

Addy Engels (Ned) Quickstep Cycling Team

 

 

107

Francesco Reda (Ita) Quickstep Cycling Team

 

 

108

Jérôme Pineau (Fra) Quickstep Cycling Team

 

 

109

Kristof Vandewalle (Bel) Quickstep Cycling Team

 

 

110

Dario Cataldo (Ita) Quickstep Cycling Team

 

 

111

Davide Malacarne (Ita) Quickstep Cycling Team

 

 

112

Kevin Seeldraeyers (Bel) Quickstep Cycling Team

 

 

113

Francesco Chicchi (Ita) Quickstep Cycling Team

 

 

114

Gerald Ciolek (Ger) Quickstep Cycling Team

 

 

115

Carlos Oyarzun (Chi) Movistar Team

 

 

116

Dominic Klemme (Ger) Leopard Trek

0:00:46

 

117

Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale

0:00:49

 

118

Yuriy Krivtsov (Fra) AG2R La Mondiale

 

 

119

Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale

 

 

120

Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale

 

 

121

Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale

 

 

122

John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale

 

 

123

Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale

 

 

124

Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale

 

 

125

Roman Kreuziger (Cze) Pro Team Astana

0:00:50

 

126

Francesco Masciarelli (Ita) Pro Team Astana

 

 

127

Josep Jufre Pou (Spa) Pro Team Astana

 

 

128

Alexsandr Dyachenko (Kaz) Pro Team Astana

 

 

129

Paolo Tiralongo (Ita) Pro Team Astana

 

 

130

Robert Kiserlovski (Cro) Pro Team Astana

 

 

131

Evgeny Petrov (Rus) Pro Team Astana

 

 

132

Frantisek Rabon (Cze) HTC-Highroad

 

 

133

Patrick Gretsch (Ger) HTC-Highroad

 

 

134

Denis Menchov (Rus) Geox-TMC

0:00:53

 

135

Rafael Valls Ferri (Spa) Geox-TMC

 

 

136

David Blanco Rodriguez (Spa) Geox-TMC

 

 

137

Carlos Sastre Candil (Spa) Geox-TMC

 

 

138

Marcel Wyss (Swi) Geox-TMC

 

 

139

Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Geox-TMC

 

 

140

Mauricio Ardila Cano (Col) Geox-TMC

 

 

141

Filippo Savini (Ita) Colnago – CSF Inox

0:01:02

 

142

Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago – CSF Inox

 

 

143

Gianluca Brambilla (Ita) Colnago – CSF Inox

 

 

144

Federico Canuti (Ita) Colnago – CSF Inox

 

 

145

Stefano Pirazzi (Ita) Colnago – CSF Inox

 

 

146

Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox

 

 

147

Marco Frapporti (Ita) Colnago – CSF Inox

 

 

148

Manuel Belletti (Ita) Colnago – CSF Inox

 

 

149

Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre – ISD

 

 

150

Daniele Righi (Ita) Lampre – ISD

 

 

151

Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD

 

 

152

Joaquím Rodríguez Oliver (Spa) Katusha Team

0:01:04

 

153

Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team

 

 

154

Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team

 

 

155

Pavel Brutt (Rus) Katusha Team

 

 

156

Danilo Di Luca (Ita) Katusha Team

 

 

157

Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team

 

 

158

Carlos Alberto Betancourt Gomez (Col) Acqua & Sapone

0:01:07

 

159

Stefano Garzelli (Ita) Acqua & Sapone

 

 

160

Ruggero Marzoli (Ita) Acqua & Sapone

 

 

161

Fabio Taborre (Ita) Acqua & Sapone

 

 

162

Massimo Codol (Ita) Acqua & Sapone

 

 

163

Danilo Napolitano (Ita) Acqua & Sapone

 

 

164

Vladimir Miholjevic (Cro) Acqua & Sapone

 

 

165

Kjell Carlström (Fin) Sky Procycling

 

 

166

Giovanni Visconti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

 

 

167

Elia Favilli (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

 

 

168

Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

 

 

169

Francesco Failli (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

 

 

170

Luca Mazzanti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

 

 

171

Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

 

 

172

Davide Ricci Bitti (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

 

 

173

Andrea Noe (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

 

 

174

Dmitry Kozontchuk (Rus) Geox-TMC

0:01:09

 

175

Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel-Euskadi

0:01:13

 

176

Daniel Sesma (Spa) Euskaltel-Euskadi

 

 

177

Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi

 

 

178

Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi

 

 

179

Juan José Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel-Euskadi

 

 

180

Inaki Isasi Flores (Spa) Euskaltel-Euskadi

 

 

181

Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel-Euskadi

0:01:15

 

182

Giampaolo Cheula (Ita) Geox-TMC

0:01:16

 

183

Gorazd Stangelj (Slo) Pro Team Astana

0:01:27

 

184

Russell Downing (GBr) Sky Procycling

 

 

185

Alan Marangoni (Ita) Liquigas-Cannondale

0:01:33

 

186

Adam Blythe (GBr) Omega Pharma-Lotto

0:01:47

 

187

Alex Rasmussen (Den) HTC-Highroad

0:01:54

 

188

Peter Stetina (USA) Team Garmin-Cervelo

0:01:56

 

189

Brett Lancaster (Aus) Team Garmin-Cervelo

 

 

190

Leonardo Giordani (Ita) Farnese Vini – Neri Sottoli

0:02:02

 

191

Morris Possoni (Ita) Sky Procycling

0:02:05

 

192

Claudio Corioni (Ita) Acqua & Sapone

0:02:27

 

193

Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Acqua & Sapone

 

 

194

Maxim Gourov (Kaz) Pro Team Astana

0:02:34

 

195

Matthew Wilson (Aus) Team Garmin-Cervelo

0:02:38

 

196

Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale

0:02:43

 

197

Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli

0:02:52

 

198

Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team

0:02:53

 

199

Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Team RadioShack

0:03:16

 

200

Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale

0:03:17

 

201

Pierre Cazaux (Fra) Euskaltel-Euskadi

0:03:35

 

202

Simone Stortoni (Ita) Colnago – CSF Inox

0:03:43

 

203

Juan Horrach Rippoll (Spa) Katusha Team

0:03:58

 

204

Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team

 

 

205

Ivan Rovny (Rus) Team RadioShack

0:04:09

 

206

Thomas Peterson (USA) Team Garmin-Cervelo

0:04:20

 

207

Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Euskaltel-Euskadi

0:04:23

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın