Giro Del Trentino 1. Etap (Takım Zamana Karşı)

17/04/2012  //     //  Genel

 

Bugün startı verilen Giro Del Trentino’da takım zamana karşı etabı sonuçlandı. Tour of Turkey ile aynı kategoride(2.HC) gerçekleşen yarışta Amerikan ekibi BMC Racing Team Taylar Phinney, Alessandro Ballan ve Marco Pinotti gibi isimleriyle müthiş bir iş çıkardı.

 

Günün en şansız iki profesyonel takımından birisi Lampre – ISD ve ev sahibi profesyonel ekip Liquigas – Cannondale oldu. Yarışın yaklaşık 6. kilometresinde bulunan virajda yolun daralması ile Lampre – ISD Takımı’ndan önce Moris Passoni ve ardından ona takılan Matthew Lloyd düştüler. Yarışa kalkıp devam edebilseler de Matthew Lloyd bir süre kendini toparlayamadı. Buna rağmen takım olarak 16 dakika 12 saniye 62 saniye zamanlama elde ederek günü takım olarak 7. sırada tamamladılar.

 

Benzer bir durumda Liquigas ekibi için yaşandı. Sola dönüş sırasında takım arkadaşının arka tekerleğine takılan Paolo Longo durumu toparlamakta zorlandı ve orta refüjün üstünden geçmek zorunda kaldı. Bu noktada fazlaca zaman kaybeden İtalyan ekibi 16 dakia 09 saniye 60 salise ile günü 6. sırada tamamlayabildiler.

 

Günün en hızlı ikinci takımı 16 dakika 59 salise ile Kreuziger’li Astana olurken, üçüncülüğü de 16 dakika 3 saniye 33 salise ile Colnago CSF Takımı oldu. Giro Del Trentino’nun ilk etabının sürpriz olan takımı ise Androni Giocattali oldu.  16 dakika 5 saniye 64 salise gibi bir sürede 14,3 km’yi tamamlayan ekip genel sıralamada 4.lüğü elde etmeyi başardı. Bireysel genel sıralama liderliğini ise Taylar Phinney aldı. 

 

 

 

Giro Del Trentino işk etabı sonrası genel sıralama ise şu şekilde;

 

 

1)   BMC Racing Team 15:50:51
2)   Astana           10″
3)   Colnago CSF          13″
4)   Androni Giocattali          15″
5)   Acqua & Sapone          16″
6)   Liquigas – Cannondale                            19″
7)   Lampre – ISD          22″
8)   Team Netapp          23″
9)   Utensilnord Named          37″
10) Spidertech Powered          43″

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın