Giro 3.Etabında Goss Beklediği Galibiyeti Yakaladı… Son Kilometrede Müthiş Kaza !

07/05/2012  //     //  Genel

 

Giro d’italia’nın bu yıl Danimarka’da alınan son startı, 3.Etap Horsens’de Wouter Weyland anılarak hüzünlü ağır atmosferde alındı. 2011 Giro’da 3.etapta yaşadığı elim kazada hayatını kaybeden Belçikalı sporcu için starta Weylandt ailesi de Horsens startında bulundu. Genel sıralama lideri, Pembe mayoyu ilk etap sonunda alan Taylor Phinney dünkü kaza sonrasında mayosunu korumayı başarmış, bugün yine Pembe mayo ile Horsens’in 190 kilometrelik mücadelesinde mayosunu korumak üzere yerini almıştı.Günün anlamı gereği Wouter Weylandt’ın yakın arkadaşı Tyler Farrar ve eski takım arkadaşları, şimdi adıyla RadioShack Nissan Trek takımı ana grup önünde yerini alarak start alındı.

 

Photo: Fabio Ferrari LaPresse/RCS Sport

 

 

 

 

 

 

Bugünkü etap 2.etaptan 26 kilometre kısa olsada startın ağır havası sonrası sporcular yarış atmosferine ancak 30.kilometreden sonra girebildiler. Günün kaçış grubu 6 sporcu ile 33.kilometrede gerçekleşti. İlk günün biraysel zamana karşı etabında uzun süre liderliği elinde tutup sonrasında geriye düşen hızlı isim Ramunas Navardauskas(Garmin Barracuda)’ın da içinde bulunduğu kaçış grubunda; Reto Hollenstein(Team Netapp), Alfredo Balloni(Farnese Vini-Selle italia), Martijn Keizer(Vacansoleil), Mads Christensen(Saxo Bank) ve Miguel Minguez(Euskaltel-Euskadi) vardı. Kaçış grubu zaman farkını 3 dakika 50 saniyeye çıkardıysa da, ana grup bugün kaçışa uzun zaman avantajı vermek istemeyerek kaçışa erkan müdahalesini başlattı. Etabın 50.kilometresinde fark 3 dakika 30 saniyeye gerilemişti bile.

 

Photo: Fabio Ferrari / Lapresse-RCS Sport

 

 

Etabın son 42,9 kilometresi; 14,3 kilometrelik parkurda atılacak 3 tur sonrası, finiş çizgisi 3.kez geçilirken finişe girilecekti. Parkurun keskin virajlarını son turun sprint temposuna test eden sporcular kaçış grubunun zaman avantajını 30 kilometre kala yani 2. turda 36 saniyeye kadar düşürdü. Kaçış grubunun yakalanacağını anlayan Mads Christensen(Saxo Bank) finişe 32 kilometre kala kaçıştan solo atağını başlatarak sansını denemek istedi. Ancak Mads’de finişe 24 kilometre kala ana gruba dahil olmaktan kaçamadı. 2.tur bitmeden yakalanan kaçış grubu ardından finişe 19,5 kilometre kala dünkü atağının benzerini gerçekleştiren Lars Bak(Lotto Belisol) aynı atağını bugün de yaptı. Danimarka’lı sporcunun kendi ülkesinde kazanamayacağını bilerek yaptığı bu ataklar bu yıl Danimarka’nın son startının alındığı bugünkü etapta eve veda anlamında bir gösteri kaçışıydı. Nitekim Lars Bak finişe 11,5 kilometre kala ana grubun finiş ateşiyle yanan sprinterleri hızına dayanamayarak son turda ana gruba dahil oldu.

 

Ana grubun grup halinde girdiği son 10 kilometreden sonra sprint trenlerinin önlere doğru gelip yer edinme çabalarına hazırlandığı görülmeye de başlandı. Finişe 6 kilometre kala tüm takımda ana grubun kalabalığını silkeleyim sprint treni oluşturmaya, önlerde yer almaya başlamıştı. Son 2 kilometrede bugün iyi konum yakalayan 3 kişilik Orica GreenEdge takım treninin 3.ismi Matthew Goss’u sprinte taşıyordu. Son kilometreye girildiğinde tamamen düzlük olarak geçilen her metrenin etap iddialıları için öneminde inanılmaz bir kaza gerçekleşti. Dümdüz yolda son 400 metre gerçekleşen kaza izlerken hayretler uyandırıyor, sporcu hatasının gün sonunda nelere mal olabileceğini ibretle yansıtıyordu. Yarın sporcuya para cezası verilmesi bekleniyor.

 

 

 

Son 500 metre olarak baktığımızda Mark Cavendish son 300 metrede atacağı sprint için konum kollayıp güvenle önlere doğru yaklaşıyordu. Dünya Şampiyonunun önü tamamen açık, mükemmel bir tüneli az sonra galibiyete çevireceği beklenirken sol taraftan sağ tarafa geçerek atak yapan Roberto Ferrari(Androni Giocattoli) Cavendish’in ön tekerine çarparak dünya şampiyonunu yere serdi. Arkadan son 300 metrenin hırsıyla gelen sprinterler de kazadan etkilendi. Finişdeki sprint için önlerde olan Andrea Guardini kaza noktasını geçtiyse de hemen ardından gelen Elia Favilli yerde yatan Cavendish’in üzerinden geçerek kendisini de şaşırtan ve korkutan kaza sonrası pedal çevirmeyi bıraktı. Hemen arkadan gelen Farnese Vini’den bir başka sporcu da düştü. Dünkü kazada pembe mayosunu koruyan Taylor Phinney bu kazayı da kaçırmadı. Talihsiz kazada bariyerlere doğru kötü düşen Lider Phinney sağ ayak bileğindeki sorun sebebiyle ambulansta tedaviye alındı. “İlk olarak kazanın şoku ile çok şaşırdım ve canım çok yanıyordu. Ancak ambulansa geçtiğimde kendimi iyi hissettim dedi. Phinney bu kaza sonrasında da pembe mayosyu kaybetmedi. Yarınki dinlenme günü kazazedeler için toparlanma süreci olacak.

 

 

Öte yandan bu yıl ülkemizde yarışan Matthew Goss Türkiye’den hiç etap galibiyeti alamasa da 4 etabı 2.tamamlayıp yeşil puan mayosunu kazanmayı başarmıştı. Goss’un şeytanın baçağını ne zaman kıracağı merakla bekleniyordu. Türkiye’de alamadığı galibiyeti güçlü rakibi Cavendish’in düşmesi ile Giro’da kolaylıkla alan Goss şeytanın bacağını Danimarka’daki 3.etapta kırmış oldu. (Şeytanın bacağı Taylor Phinney değil :) Sağ bileği sakatlanan Phinney’in yarın dinlenme günü sonrası Çarşamba günü start alması bekleniyor. Yine de X-Ray kontrolü sonrası devam kararının açıklanmasını bekliyor olacağız)

 

 

3.Etap Finiş Sıralaması:

 

1     Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team     4:20:53
2     Juan José Haedo (Arg) Team Saxo Bank
3     Tyler Farrar (USA) Garmin – Barracuda
4     Arnaud Demare (Fra) FDJ-Big Mat
5     Mark Renshaw (Aus) Rabobank Cycling Team
6     Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team
7     Alexander Kristoff (Nor) Katusha Team
8     Romain Feillu (Fra) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
9     Fumiyuki Beppu (Jpn) Orica GreenEdge Cycling Team
10     Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia
11     Alex Rasmussen (Den) Garmin – Barracuda
12     Geoffrey Soupe (Fra) FDJ-Big Mat
13     Jack Bauer (NZl) Garmin – Barracuda
14     Daniel Schorn (Aut) Team NetApp
15     Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack-Nissan
16     Manuel Belletti (Ita) AG2R La Mondiale
17     Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team
18     Robert Hunter (RSA) Garmin – Barracuda
19     Elia Favilli (Ita) Farnese Vini – Selle Italia
20     Tomas Vaitkus (Ltu) Orica GreenEdge Cycling Team
21     Francesco Chicchi (Ita) Omega Pharma-Quickstep
22     Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge Cycling Team
23     Christian Meier (Can) Orica GreenEdge Cycling Team
24     Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
25     Daniele Bennati (Ita) RadioShack-Nissan
26     Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team
27     Matthias Brandle (Aut) Team NetApp
28     Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli
29     Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale
30     Luke Roberts (Aus) Team Saxo Bank
31     Jan Bakelants (Bel) RadioShack-Nissan
32     Lucas Sebastian Haedo (Arg) Team Saxo Bank
33     Roman Kreuziger (Cze) Astana Pro Team
34     Daniele Pietropolli (Ita) Lampre – ISD
35     Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD
36     Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol Team
37     Thomas Rohregger (Aut) RadioShack-Nissan
38     Frank Schleck (Lux) RadioShack-Nissan
39     Marzio Bruseghin (Ita) Movistar Team
40     Oliver Zaugg (Swi) RadioShack-Nissan
41     Manuele Boaro (Ita) Team Saxo Bank
42     Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Barracuda
43     Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
44     Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep
45     Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team
46     Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team
47     Thomas Leezer (Ned) Rabobank Cycling Team
48     Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD
49     Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quickstep
50     Gustav Larsson (Swe) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
51     Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
52     José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
53     Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale
54     Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team
55     Enrico Battaglin (Ita) Colnago – CSF Inox
56     Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team
57     Fabio Felline (Ita) Androni Giocattoli
58     Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge Cycling Team
59     Svein Tuft (Can) Orica GreenEdge Cycling Team
60     Jesse Sergent (NZl) RadioShack-Nissan
61     Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
62     Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
63     Mirko Selvaggi (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
64     Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team
65     Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team
66     Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
67     Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale
68     Gianluca Brambilla (Ita) Colnago – CSF Inox
69     Diego Ulissi (Ita) Lampre – ISD
70     Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol Team
71     Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team
72     Jan Barta (Cze) Team NetApp
73     Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
74     Simone Ponzi (Ita) Astana Pro Team
75     John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale
76     Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale
77     Nelson Oliveira (Por) RadioShack-Nissan
78     Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago – CSF Inox
79     Sergio Pardilla Bellon (Spa) Movistar Team
80     Gregor Gazvoda (Slo) AG2R La Mondiale
81     Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team
82     Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
83     Andreas Dietziker (Swi) Team NetApp
84     Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-Quickstep
85     Ivan Velasco Murillo (Spa) Euskaltel – Euskadi
86     Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team
87     Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team
88     Martin Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep
89     Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi
90     Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli
91     Damiano Caruso (Ita) Liquigas-Cannondale
92     Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia
93     Branislau Samoilau (Blr) Movistar Team
94     Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team
95     Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team
96     Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team
97     Sonny Colbrelli (Ita) Colnago – CSF Inox
98     Pavel Brutt (Rus) Katusha Team
99     Jonas Aaen Jörgensen (Den) Team Saxo Bank
100     Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale
101     Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale
102     José Rujano Guillen (Ven) Androni Giocattoli
103     Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi
104     Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel – Euskadi
105     Peter Stetina (USA) Garmin – Barracuda
106     Brian Bulgac (Ned) Lotto Belisol Team
107     Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Androni Giocattoli
108     Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli
109     Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling
110     Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo Bank
111     Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
112     Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
113     Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale
114     Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team
115     Reto Hollenstein (Swi) Team NetApp
116     Sébastien Rosseler (Bel) Garmin – Barracuda
117     Cesare Benedetti (Ita) Team NetApp
118     Anders Lund (Den) Team Saxo Bank
119     Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team
120     Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD
121     Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep
122     Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale
123     Christian Vande Velde (USA) Garmin – Barracuda
124     Luca Mazzanti (Ita) Farnese Vini – Selle Italia
125     Jon Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi
126     Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team
127     Stefano Locatelli (Ita) Colnago – CSF Inox
128     Ben Hermans (Bel) RadioShack-Nissan
129     Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox
130     Volodymir Gustov (Ukr) Team Saxo Bank
131     Filippo Pozzato (Ita) Farnese Vini – Selle Italia
132     Francesco Failli (Ita) Farnese Vini – Selle Italia
133     Matteo Bono (Ita) Lampre – ISD
134     Daniele Righi (Ita) Lampre – ISD
135     Carlos José Ochoa (Ven) Androni Giocattoli
136     Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
137     Angelo Pagani (Ita) Colnago – CSF Inox
138     Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat
139     Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat
140     Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp
141     Adrian Saez (Spa) Euskaltel – Euskadi     0:01:29
142     Victor Cabedo (Spa) Euskaltel – Euskadi
143     Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team
144     Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol Team
145     Andreas Schillinger (Ger) Team NetApp     0:01:30
146     Timon Seubert (Ger) Team NetApp
147     Evgeny Petrov (Rus) Astana Pro Team
148     Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team
149     Marco Coledan (Ita) Colnago – CSF Inox
150     Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling
151     Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
152     Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
153     Gaetan Bille (Bel) Lotto Belisol Team
154     Mads Christensen (Den) Team Saxo Bank
155     Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling
156     Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin – Barracuda
157     Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling
158     Stefan Denifl (Aut) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
159     Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma-Quickstep
160     Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
161     Mathieu Perget (Fra) AG2R La Mondiale
162     Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling
163     Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre – ISD
164     Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol Team
165     Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD
166     Jeremy Hunt (GBr) Sky Procycling     0:01:42
167     Ian Stannard (GBr) Sky Procycling
168     Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team
169     Alessandro De Marchi (Ita) Androni Giocattoli     0:01:44
170     Stefano Pirazzi (Ita) Colnago – CSF Inox
171     Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini – Selle Italia     0:01:45
172     Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling
173     Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team     0:01:51
174     Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team
175     Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat
176     Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team
177     Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team
178     Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
179     Johann Tschopp (Swi) BMC Racing Team
180     Mickael Delage (Fra) FDJ-Big Mat
181     Jussi Veikkanen (Fin) FDJ-Big Mat     0:02:01
182     Francis Mourey (Fra) FDJ-Big Mat
183     Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quickstep
184     Marco Bandiera (Ita) Omega Pharma-Quickstep     0:02:19
185     Pier Paolo De Negri (Ita) Farnese Vini – Selle Italia
186     Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling     0:02:27
187     Graeme Brown (Aus) Rabobank Cycling Team     0:02:28
188     Theo Bos (Ned) Rabobank Cycling Team
189     Alfredo Balloni (Ita) Farnese Vini – Selle Italia     0:02:40
190     Pierre Cazaux (Fra) Euskaltel – Euskadi     0:02:46
191     William Bonnet (Fra) FDJ-Big Mat
192     Roberto Ferrari (Ita) Androni Giocattoli
193     Jack Bobridge (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team     0:03:00
194     Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel – Euskadi     0:04:43
195     Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team     0:05:03
196     Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
197     Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team     0:05:25
198     Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team

 

 

 

3.Etap Sonunda Genel Sıralama:

 

1     Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team     9:24:31
2     Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling     0:00:09
3     Alex Rasmussen (Den) Garmin – Barracuda     0:00:13
4     Manuele Boaro (Ita) Team Saxo Bank     0:00:15
5     Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin – Barracuda     0:00:18
6     Gustav Larsson (Swe) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team     0:00:22
7     Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team     0:00:23
8     Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team
9     Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team     0:00:24
10     Jesse Sergent (NZl) RadioShack-Nissan     0:00:26
11     Nelson Oliveira (Por) RadioShack-Nissan     0:00:27
12     Tomas Vaitkus (Ltu) Orica GreenEdge Cycling Team
13     Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling
14     Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team     0:00:28
15     Tyler Farrar (USA) Garmin – Barracuda
16     Robert Hunter (RSA) Garmin – Barracuda
17     Jack Bauer (NZl) Garmin – Barracuda
18     Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale     0:00:29
19     Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team
20     Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Barracuda
21     Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quickstep
22     Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep     0:00:31
23     Filippo Pozzato (Ita) Farnese Vini – Selle Italia     0:00:32
24     Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack-Nissan
25     Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
26     Svein Tuft (Can) Orica GreenEdge Cycling Team     0:00:33
27     Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-Quickstep
28     Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD
29     Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale     0:00:34
30     Jan Barta (Cze) Team NetApp
31     Roman Kreuziger (Cze) Astana Pro Team     0:00:36
32     Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
33     Geoffrey Soupe (Fra) FDJ-Big Mat     0:00:37
34     Luke Roberts (Aus) Team Saxo Bank
35     Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling
36     Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team     0:00:39
37     Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale
38     Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team     0:00:41
39     Jan Bakelants (Bel) RadioShack-Nissan
40     Martin Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep
41     Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team     0:00:42
42     Sébastien Rosseler (Bel) Garmin – Barracuda     0:00:43
43     Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge Cycling Team
44     Marzio Bruseghin (Ita) Movistar Team
45     Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team
46     Thomas Rohregger (Aut) RadioShack-Nissan
47     Ian Stannard (GBr) Sky Procycling
48     Matthias Brandle (Aut) Team NetApp
49     Fabio Felline (Ita) Androni Giocattoli     0:00:44
50     Christian Vande Velde (USA) Garmin – Barracuda
51     Peter Stetina (USA) Garmin – Barracuda     0:00:45
52     Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol Team     0:00:46
53     Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team
54     Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling
55     Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat
56     Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team     0:00:47
57     Juan José Haedo (Arg) Team Saxo Bank
58     Damiano Caruso (Ita) Liquigas-Cannondale
59     Branislau Samoilau (Blr) Movistar Team
60     Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale     0:00:48
61     Alexander Kristoff (Nor) Katusha Team
62     Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale     0:00:49
63     Daniele Bennati (Ita) RadioShack-Nissan
64     Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling
65     Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team
66     Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp
67     José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
68     Reto Hollenstein (Swi) Team NetApp     0:00:50
69     Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge Cycling Team
70     Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team     0:00:51
71     Christian Meier (Can) Orica GreenEdge Cycling Team
72     Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team
73     Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quickstep     0:00:52
74     Brian Bulgac (Ned) Lotto Belisol Team
75     Daniel Schorn (Aut) Team NetApp
76     Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia
77     Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team     0:00:53
78     Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol Team
79     Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol Team
80     Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo Bank
81     Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team
82     Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team
83     Sonny Colbrelli (Ita) Colnago – CSF Inox     0:00:54
84     Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago – CSF Inox     0:00:55
85     Gaetan Bille (Bel) Lotto Belisol Team
86     Lucas Sebastian Haedo (Arg) Team Saxo Bank     0:00:56
87     Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep
88     Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team
89     Elia Favilli (Ita) Farnese Vini – Selle Italia
90     Jonas Aaen Jörgensen (Den) Team Saxo Bank     0:00:57
91     Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
92     Diego Ulissi (Ita) Lampre – ISD
93     Stefan Denifl (Aut) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team     0:00:58
94     Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team
95     Mirko Selvaggi (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
96     Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale
97     Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi
98     Frank Schleck (Lux) RadioShack-Nissan     0:00:59
99     Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale
100     Angelo Pagani (Ita) Colnago – CSF Inox
101     Timon Seubert (Ger) Team NetApp
102     Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team
103     Pavel Brutt (Rus) Katusha Team     0:01:00
104     Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
105     Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox     0:01:01
106     Mickael Delage (Fra) FDJ-Big Mat
107     Enrico Battaglin (Ita) Colnago – CSF Inox
108     Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team     0:01:02
109     Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling     0:01:03
110     Francis Mourey (Fra) FDJ-Big Mat
111     Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma-Quickstep
112     Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD
113     Evgeny Petrov (Rus) Astana Pro Team
114     Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli     0:01:04
115     Daniele Righi (Ita) Lampre – ISD
116     Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi     0:01:05
117     Stefano Locatelli (Ita) Colnago – CSF Inox
118     Stefano Pirazzi (Ita) Colnago – CSF Inox
119     Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team     0:01:06
120     Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD
121     William Bonnet (Fra) FDJ-Big Mat
122     Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat
123     Simone Ponzi (Ita) Astana Pro Team
124     Andreas Dietziker (Swi) Team NetApp     0:01:07
125     Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team
126     Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
127     José Rujano Guillen (Ven) Androni Giocattoli
128     Fumiyuki Beppu (Jpn) Orica GreenEdge Cycling Team     0:01:10
129     Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team
130     Pier Paolo De Negri (Ita) Farnese Vini – Selle Italia
131     Gregor Gazvoda (Slo) AG2R La Mondiale     0:01:11
132     Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team
133     Sergio Pardilla Bellon (Spa) Movistar Team
134     Cesare Benedetti (Ita) Team NetApp     0:01:12
135     Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
136     Volodymir Gustov (Ukr) Team Saxo Bank     0:01:13
137     Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team
138     Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli     0:01:14
139     Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Androni Giocattoli
140     Jon Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi
141     Mathieu Perget (Fra) AG2R La Mondiale
142     Francesco Failli (Ita) Farnese Vini – Selle Italia     0:01:15
143     Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team     0:01:16
144     John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale
145     Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre – ISD     0:01:17
146     Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
147     Matteo Bono (Ita) Lampre – ISD     0:01:18
148     Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale     0:01:19
149     Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD
150     Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel – Euskadi
151     Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat
152     Johann Tschopp (Swi) BMC Racing Team     0:01:20
153     Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team
154     Mark Renshaw (Aus) Rabobank Cycling Team
155     Daniele Pietropolli (Ita) Lampre – ISD     0:01:21
156     Francesco Chicchi (Ita) Omega Pharma-Quickstep
157     Arnaud Demare (Fra) FDJ-Big Mat     0:01:22
158     Anders Lund (Den) Team Saxo Bank
159     Manuel Belletti (Ita) AG2R La Mondiale     0:01:23
160     Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale     0:01:25
161     Oliver Zaugg (Swi) RadioShack-Nissan     0:01:26
162     Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia     0:01:27
163     Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
164     Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team
165     Gianluca Brambilla (Ita) Colnago – CSF Inox     0:01:28
166     Victor Cabedo (Spa) Euskaltel – Euskadi     0:01:29
167     Romain Feillu (Fra) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team     0:01:30
168     Mads Christensen (Den) Team Saxo Bank
169     Luca Mazzanti (Ita) Farnese Vini – Selle Italia     0:01:32
170     Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli
171     Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team     0:01:33
172     Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale     0:01:34
173     Carlos José Ochoa (Ven) Androni Giocattoli     0:01:39
174     Roberto Ferrari (Ita) Androni Giocattoli
175     Ivan Velasco Murillo (Spa) Euskaltel – Euskadi     0:01:44
176     Andreas Schillinger (Ger) Team NetApp     0:02:35
177     Alessandro De Marchi (Ita) Androni Giocattoli
178     Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale     0:02:39
179     Marco Coledan (Ita) Colnago – CSF Inox     0:02:40
180     Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team     0:02:45
181     Adrian Saez (Spa) Euskaltel – Euskadi     0:02:49
182     Thomas Leezer (Ned) Rabobank Cycling Team     0:02:50
183     Jussi Veikkanen (Fin) FDJ-Big Mat     0:02:54
184     Jeremy Hunt (GBr) Sky Procycling     0:02:55
185     Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini – Selle Italia     0:03:04
186     Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling     0:03:13
187     Marco Bandiera (Ita) Omega Pharma-Quickstep     0:03:18
188     Graeme Brown (Aus) Rabobank Cycling Team     0:03:21
189     Alfredo Balloni (Ita) Farnese Vini – Selle Italia     0:03:43
190     Theo Bos (Ned) Rabobank Cycling Team     0:03:44
191     Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol Team     0:03:59
192     Pierre Cazaux (Fra) Euskaltel – Euskadi     0:04:24
193     Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team     0:05:36
194     Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel – Euskadi     0:06:08
195     Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team     0:06:15
196     Jack Bobridge (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team     0:06:17
197     Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team     0:08:52
198     Ben Hermans (Bel) RadioShack-Nissan     0:10:55

 

 

3.Etap Sonunda Puan Sıralaması:

 

1     Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team     25     puan
2     Juan José Haedo (Arg) Team Saxo Bank     20
3     Tyler Farrar (USA) Garmin – Barracuda     16
4     Arnaud Demare (Fra) FDJ-Big Mat     14
5     Mark Renshaw (Aus) Rabobank Cycling Team     12
6     Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team     10
7     Alexander Kristoff (Nor) Katusha Team     9
8     Romain Feillu (Fra) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team     8
9     Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team     8
10     Fumiyuki Beppu (Jpn) Orica GreenEdge Cycling Team     7
11     Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia     6
12     Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin – Barracuda     6
13     Alex Rasmussen (Den) Garmin – Barracuda     5
14     Geoffrey Soupe (Fra) FDJ-Big Mat     4
15     Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel – Euskadi     4

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın
Benzer Haberler