G.P. Costa degli Etruschi 2013 Galibi Michele Scarponi-Lampre Podyumu Kapattı

22/09/2013  //     //  Genel

2013 G.P. Costa degli Etruschi, 192 kilometrelik mesafesinde yine muhteşem çekişmelere sahne oldu. Toskana’da gerçekleşen tek günlük mücadelenin galibi, 2011 Giro d’italya şampiyonu Michele Scarponi oldu. Podyumu, fuşya-mavi renklerine büründüren takım Lampre Merida’dan Diego Ulissi ve Fiiliippo Pozzato  da ikinci ve üçüncülüğü aldı.

Starttan sonra, yarışın agresif ataklarını Valerio Conti ile baskılayıp, yarışı domin eden takm Lampre Merida oldu. Günün ilk kaçış grubu 4 sporcu ile oluştu. Ancak asıl adrenalin ve yarışın heyecanı, Vincenzo Nibali(Astana), Michele Scarponi ve Filippo Pozzato’nun 20 kişilik grupla yarışın liderliğini almasıyla başladı.

Yarışın lider grubunda en dinç görünen isim Michele Scarponi idi. Scarponi, rakiplerin performansını değerlendirerek finişe 1 kilometre kala solo atağını başlattı. Etap galibiyetini solo alan Scarponi’nin ardından Diego Ulissi ikinci, Filippo Pozzato’da üçüncüğü alarak podyumu takım renkleri ile kapattı.

Michele Scarponi yarış sonrasında, “Takım arkadaşlarım Ulissi ve Pozzato gerçekten güçlü ggittiklerini söylemek istiyorum. Lampre Medira evinde güzel bir imza attık. Ve sezon finali için harika iş çıkardık.”dedi.

Aylin Koç
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın