Fransa Bisiklet Turu 4.Etap: Rouen Finişinde Kaotik Kaza ve Andre Greipel Galibiyeti

04/07/2012  //     //  Genel

 

Fransa Bisiklet Turunun 99.edisyonunda önceki yıllara nazaran daha agresif ve daha dinamik sprint etaplarına şahit oluyoruz. Bu yılki yeşil mayo favorilerine baktığımızda elbette ki HTC takımının kapanması etkileri oldukça fazla. Sprint etapları favorilerinin neredeyse %90’ı HTC kökenli olunca takımın kapılarını kapatması ve diğer takımlara dağılan uzman sprinter kadrosunun getirisi, süz etapların daha önceki yıllardan daha fazla adrenalin dağıtmasını sağladı. Ve elbette ki sprint etaplarında en korkulan bölüm finişe doğru artan yüksek temponun yarattığı kaza riski. İlk haftanın vaad ettiği sprint mücadelesi zevkinde maalesef, dün olduğu gibi bugün de kaotik bir kaza güne ve Fransa Turuna yön verdi.

 

 

3.Etap ile Belçika topraklarından, evine Fransa topraklarına yönelein Fransa Bisiklet Turunun 5.günü, 4.etabı ile Kuzay Fransa’da heyecan devam ediyor. Abbeville’de alınan startta dün kaza sebebiyle yarıştan çekilen Konstantsin Svitsov ve Jose Joaquin Rojas yarıştan çekilmek zorunda kalmışlardı , bu sebeple bugün startta yer almadılar. Dün yarıştan çekildikleri açıklandığından bugün start almamaları sürpriz olmadı. Ancak bugünkü startta yer almayan sürpriz isim Maaten Tjallingii için Rabobank’tan resmi takım açıklaması yapılmıştı ve Tjallingi sol kalça kemiğindeki kırık sebebiyle start alamadığı açıklanmıştı

 

Abbeville startından sonra günün kaçış grubu henüz yarışın ilk kilometrelerinde 3 kişi ile oluştu. İlk olarak Yukiya Arashiro(Europcar)’nun başlattığı kaçışa, Davidf Moncoutie(Cofidis) ve Anthony Delaplace(Saur Sojasun) takıldı. Fransa Bisiklet Turunun ilk 3 gününde de kaçış grubunda yer alıp,  tımanış puanlarını kovalayan kırmızı benekli(Dağların Kralı) mayonun sahibi Michael Morkov(Saxo Bank-Tinkoff Bank) bugünkü kaçışta yer alamadı. 3 kişilik kaçış grubu erken başlayan kaçışlarında, ana gruba farkı hızla oluşturmayı başardı. 10. kilometrede 2 dakika 40 saniye olan zaman farkını 3 kilometre sonra 5 dakika 20 saniyeye hızla çıkartabildiler. Kaçış grubu gün içerisinde ana gruba maksimum zaman farkını 27.kilometrede 8 dakika 20 sayiyeye kadar çıkardı.

 

140.kilometredeki sprint kapısında kaçış grubundaki 3’lüden kalan puanları kapmak için ana grup önünde başlayan mücadele yine yazımın başında belirttiğim gibi HTC izleri hakimdi. Paylarına düşen 10 sprint puanı için atak yapan sprinterler Mark Cavendish, Matthew Goss ve Mark Renshaw idi. 10 puanı Cavendish aldı almasına ama Mark Renshaw’a dikkatlice baktığınızda eski son leadout’un vefakar mücadelesini fark edebilirdiniz. Goss Cavendish ile kapışırken önce soldan atak yapıp sonra puanı alabileceğini anlayıp pedal çevirmeyi bırakan Renshaw’un bu hareketi hala eski liderine duyduğu saygıyı gösteriyordu. Belki etap galibiyeti olsaydı, farklı takımda oldukları için galibiyete mücadeleye devam edebilirdi. Ancak sprint puanı için aşikar bir şekilde sprinti kesmesini ancak bu şekilde yorumlayabilirim.

 

Kaçıştaki 3 Fransız takımdan üçlünün macerasına dödüğümüzde, etabın Rouen finişinde beklenen toplu sprint finişinin gelmekte olduğunun belirtileri, finişe 44 kilometre kala 3 dakika 50 saniyeye düşen zaman farkı ile görülebiliyordu. Günün ilk kazası finişe 42 kilometre kala ana grup içerisinde gerçekleşti. İçlerinde Vincenzo Nibali ve iki Liquigaslı takım arkadaşının bulunduğu küçük kazazede grubunda Nibali hızla silkelenip bisikletine döndü. Kaza anlarının başarılı ismi Sylvester Smyzd’de ana gruptan geri düşerek Nibali’yi karşıladı ve liderlerini tekrar ana gruba dahil edebildi. Finişe 40 kilometre kala ana grup önünde liderliği alan RadioShack Nissan Trek’in artan temposu ile ilerleyen ana grup kaçış grubuna zaman farkını, beklendiği gibi kapatmaya başladı. Son 10 kilometre 15 saniyeye düşen zaman farkında, kaçış grubu ana gruba dahil olmadan bölümün eğimini kaçış için değerlendirmek isteyen Philippe Gilbert(Klasiklerin son eğimlerinde yaptığı benzeri ataklar gibi) atak yaparak ana gruptan kaçış başlattı. Sylvain Chavanel(Omega Pharma Quickstep), Samuel Doumolin(Cofidis), Jerome Pineau’da atağa cevap vermekte geçikmedi. Kaçış grubunun eskş 3 kişilik üyesi finişe 7 kilometre kala yavaşça ana gruba dahil olduğunda Chavanelli kaçış grubu da 3,6 kilometre kala ana gruba dahil oldu.

 

Gilbert’in başlattığı, Chavanel’in karşılık verdiği kaçış planı güzel bir senaryoydu. Ancak Ana grubun önünde gerçekten muazzam hızda ilerleyen ve etap galibiyetini Greipel’e isteyen Lotto Belisol performansına direnebilmeleri imkansız gibiydi. Günün son ve etkili kazası, neyse ki 2,7 kilometre kala gerçekleşti. Kazaya karışan Dünya Şampiyonu Mark Cavendish ve hemen yanında düşerek kazada dahi eşlik eden kuvvetli domestiği Bernard Eisel, Juan Jose Haedo(SaxoBank), kazanın ilk ve oldukça sert düşenlerinden Robert Hunter(Garmin-Barracuda), Mark Renshaw(Rabobank) ve yine omuzu üzerine kötü düşen Daniel Oss(Liquigas) vardı. Bernard Eisel’in kaşına atılan 4 dikiş, Daniel Oss’un kırığının olmadığı ancak darbeler yüzünden vücudundaki ezilmeler sebebiyle ağrısı olduğu yarış sonrası Tweet mesajlarında geçti.

 

 

Kazanın diğer yönü… Hemen önlerinde gerçekleşen kazadan Peter Sagan ve Edvald Boasson Hagen genç olmalarına rağmen inanılmaz, seyrettikçe hayranlık uyandıcı kıvraklıkla kazaya karışmadan finişe ilerlemeyi başardı. Büyük üstadlar yerdeyken, gençlerin hakimiyetine hayran kalmamak bu noktada elde değil. Lotto Belisol treni Rouen finişine olağanüstü süratte Greipel’i taşırken Greipel’i finişe 250 metre kala en son bırakan Greg Henderson’un başarısı da kesinlikle yadsınamaz. Sprint treninde geçen sezon büyük sorun yaşayan Andre Greipel, bu sezon takıma baskısı ile Greg Henderson’u sadece bu treni yaratabilmek için SKY takımından kendi takımına transfer ettirmişti. Greg Henderson görevini fazlasıyla yaptı. Greipel’in lakabını aldığı Gorilla günü karşısında diğer rakiplerinin pek şansı kalmadı. Petacchi, Greipel ardından etabı ne kadar istediğini belli edecek güçte geliyordu. Finişe 200 metre kala Greipel ardından çıkıp sola açıldıysa da Greipel’in gücünü görerek, etabın ikincisi olmayı kabullendi.

 

 

Kazadan dolayı hız kaybeden Peter Sagan’ın etabı yine de 5.sırada tamamlamasını ise yorumsuz bırakıyorum. Yorumlamak için kelimeler yetersiz kalacaktır. Önümüzdeki dönemde onu daha çok izleyeceğiz.

 

 

4.Etap Finiş Sıralaması:

 

1 André Greipel (Ger) Lotto Belisol Team 5:18:32  
2 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD    
3 Tom Veelers (Ned) Argos-Shimano    
4 Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team    
5 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale    
6 Jonathan Cantwell (Aus) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank    
7 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge Cycling Team    
8 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    
9 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling    
10 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi    
11 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol Team    
12 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol Team    
13 Dmitriy Fofonov (Kaz) Astana Pro Team    
14 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep    
15 Rémy Di Gregorio (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne    
16 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team    
17 Patrick Gretsch (Ger) Argos-Shimano    
18 Egoi Martinez De Esteban (Spa) Euskaltel – Euskadi    
19 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team    
20 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi    
21 Andreas Klöden (Ger) RadioShack-Nissan    
22 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel – Euskadi    
23 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    
24 Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD    
25 Jorge Azanza Soto (Spa) Euskaltel – Euskadi    
26 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quickstep    
27 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team    
28 Michael Rogers (Aus) Sky Procycling    
29 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol Team    
30 Roy Curvers (Ned) Argos-Shimano    
31 Koen De Kort (Ned) Argos-Shimano    
32 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar    
33 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar    
34 Anthony Roux (Fra) FDJ-Big Mat    
35 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team    
36 Christopher Froome (GBr) Sky Procycling    
37 Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat    
38 Johannes Fröhlinger (Ger) Argos-Shimano    
39 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne    
40 Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team    
41 José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team    
42 Jan Ghyselinck (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne    
43 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale    
44 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team    
45 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Sharp    
46 Baden Cooke (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team    
47 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale    
48 Ruben Plaza Molina (Spa) Movistar Team    
49 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team    
50 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team    
51 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi    
52 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team    
53 Robert Kiserlovski (Cro) Astana Pro Team    
54 Vincent Jerome (Fra) Team Europcar    
55 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale    
56 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale    
57 Nick Nuyens (Bel) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank    
58 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team    
59 Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team    
60 Maxime Monfort (Bel) RadioShack-Nissan    
61 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team    
62 Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-Quickstep    
63 Christopher Horner (USA) RadioShack-Nissan    
64 Frank Schleck (Lux) RadioShack-Nissan    
65 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team    
66 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep    
67 Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-Quickstep    
68 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    
69 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne    
70 Rafael Valls Ferri (Spa) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    
71 Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD    
72 Daniel Martin (Irl) Garmin – Sharp    
73 Guillaume Levarlet (Fra) Saur – Sojasun    
74 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    
75 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar    
76 George Hincapie (USA) BMC Racing Team    
77 Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma-Quickstep    
78 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale    
79 Yuriy Krivtsov (Fra) Lampre – ISD    
80 Juan Jose Cobo Acebo (Spa) Movistar Team    
81 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale    
82 Matthieu Ladagnous (Fra) FDJ-Big Mat    
83 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale    
84 Chris Anker Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank    
85 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ-Big Mat    
86 Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun    
87 Jerome Coppel (Fra) Saur – Sojasun    
88 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun    
89 Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan    
90 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank    
91 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank    
92 Christian Knees (Ger) Sky Procycling    
93 Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank    
94 Anders Lund (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank    
95 Martin Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep    
96 Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale    
97 Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat    
98 Arthur Vichot (Fra) FDJ-Big Mat    
99 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack-Nissan    
100 Maarten Wynants (Bel) Rabobank Cycling Team    
101 Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team    
102 Federico Canuti (Ita) Liquigas-Cannondale    
103 Vladimir Karpets (Rus) Movistar Team    
104 Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team    
105 Fredrik Kessiakoff (Swe) Astana Pro Team    
106 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol Team    
107 Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale    
108 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale    
109 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team    
110 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar    
111 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun    
112 Cyril Lemoine (Fra) Saur – Sojasun    
113 Julien Simon (Fra) Saur – Sojasun    
114 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi    
115 Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quickstep    
116 Simon Gerrans (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team    
117 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale    
118 Christian Vande Velde (USA) Garmin – Sharp    
119 Fabian Cancellara (Swi) RadioShack-Nissan    
120 Stuart O’Grady (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team    
121 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team    
122 Alexandr Vinokourov (Kaz) Astana Pro Team    
123 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team    
124 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team    
125 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team    
126 Gustav Larsson (Swe) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    
127 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    
128 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team    
129 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team    
130 Matthew Lloyd (Aus) Lampre – ISD    
131 Yohann Gene (Fra) Team Europcar    
132 Simone Stortoni (Ita) Lampre – ISD    
133 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar    
134 Christophe Kern (Fra) Team Europcar    
135 Grega Bole (Slo) Lampre – ISD    
136 Marco Marzano (Ita) Lampre – ISD    
137 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale    
138 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale    
139 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team    
140 Albert Timmer (Ned) Argos-Shimano    
141 Davide Vigano (Ita) Lampre – ISD    
142 Luca Paolini (Ita) Katusha Team    
143 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne    
144 Denis Menchov (Rus) Katusha Team    
145 Oscar Freire Gomez (Spa) Katusha Team    
146 Juan Horrach Rippoll (Spa) Katusha Team    
147 Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team    
148 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team    
149 Yury Trofimov (Rus) Katusha Team    
150 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team    
151 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team    
152 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack-Nissan    
153 Richie Porte (Aus) Sky Procycling    
154 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling    
155 David Millar (GBr) Garmin – Sharp    
156 Michael Morkov (Den) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank    
157 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne    
158 Tony Gallopin (Fra) RadioShack-Nissan    
159 David Zabriskie (USA) Garmin – Sharp    
160 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team 0:02:21  
161 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep    
162 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    
163 Yann Huguet (Fra) Argos-Shimano 0:02:21  
164 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team    
165 Matthieu Sprick (Fra) Argos-Shimano 0:02:21  
166 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne    
167 Thomas Danielson (USA) Garmin – Sharp 0:02:21  
168 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team    
169 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale    
170 Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol Team 0:03:00  
171 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:03:03  
172 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team    
173 David Moncoutie (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:03:06  
174 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale    
175 Wouter Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    
176 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:03:08  
177 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team    
178 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar    
179 Jean Marc Marino (Fra) Saur – Sojasun 0:03:56  
180 Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ-Big Mat    
181 Robert Hunter (RSA) Garmin – Sharp    
182 Juan José Haedo (Arg) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank    
183 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge Cycling Team 0:04:13  
184 Johan Vansummeren (Bel) Garmin – Sharp    
185 Tyler Farrar (USA) Garmin – Sharp    
186 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:04:19  
187 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale    
188 Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling    
189 Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling    
190 Marcel Kittel (Ger) Argos-Shimano 0:04:58  
191 Cédric Pineau (Fra) FDJ-Big Mat    
192 Brice Feillu (Fra) Saur – Sojasun    
193 Jérémy Roy (Fra) FDJ-Big Mat    
194 Mark Renshaw (Aus) Rabobank Cycling Team    
195 Sebastian Langeveld (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team 0:07:01  
DNS Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team    

 

 

 

 

4. Etap Sonunda Genel
Durum:


 


 

Fabian Cancellara
 

RNT

  20s 04′ 02″

Peter Sagan
 

LIQ

 147
Puan

 Michael Morkov
 

SAX

  9
Puan

Tejay Van Garderen
 

BMC

  20s 04′ 12″

Team Sky

60s 12′ 40″

 

 

 
 


 

4.Etap – 4 Temmuz 2012 Çarşamba:

 Abbebille>Rouen – 214,5 kilometre

4.Etabın
Sonunda;

 Yarış
Lideri:
Fabian Cancellara
 

 Puanlamada:
1.
Peter Sagan       147
Puan   

2. Matthew Goss     92 Puan

3. Andre Greipel        87 Puan

  Dağların kralı: Michael Morkov
 

  Genç Yarışçı:  Tejay Van Garderen
 

4. Etabın ardından
Sıralama;


1 Fabian Cancellara (Swi) RadioShack-Nissan 20:04:02  
2 Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling 0:00:07  
3 Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quickstep    
4 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:00:10  
5 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 0:00:11  
6 Denis Menchov (Rus) Katusha Team 0:00:13  
7 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team 0:00:17  
8 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale 0:00:18  
9 Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Sharp    
10 Andreas Klöden (Ger) RadioShack-Nissan 0:00:19  
11 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team 0:00:21  
12 Maxime Monfort (Bel) RadioShack-Nissan 0:00:22  
13 Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team    
14 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne    
15 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 0:00:23  
16 Jean-Christophe Peraud (Fra) AG2R La Mondiale    
17 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    
18 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team 0:00:24  
19 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack-Nissan    
20 Wouter Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team    
21 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale 0:00:25  
22 Michael Rogers (Aus) Sky Procycling    
23 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team 0:00:26  
24 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Belisol Team 0:00:28  
25 Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:00:29  
26 Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale    
27 Alejandro Valverde Belmonte (Spa) Movistar Team 0:00:35  
28 Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team    
29 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:00:37  
30 Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD    
31 Frank Schleck (Lux) RadioShack-Nissan 0:00:38  
32 Andriy Grivko (Ukr) Astana Pro Team    
33 Samuel Sanchez Gonzalez (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:00:40  
34 Robert Kiserlovski (Cro) Astana Pro Team 0:00:42  
35 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team    
36 Nick Nuyens (Bel) Team Saxo Bank-Tinkoff Bank 0:00:43  
37 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:00:45  
38 Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-Quickstep    
39 Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat 0:00:47  
40 Jerome Coppel (Fra) Saur – Sojasun 0:00:48   

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın