Fransa Bisiklet Turu 2010 Takımlar,Formaları ve Sporcuları

01/07/2010  //     //  Genel

 

 

Fransa Bisiklet Turunu izlerken formaları, takımların yarışan kadro sporcuları ve örnek bisiklet/donanımları nasıldır ? Bisiklet ve donanım örneği olarak en detaylı bilgi veren takımlardan biri olan Cervelo Test Team’in tercihlerini takım tanıtımıyla birlikte inceleyebilirsiniz.2010 Fransa bisiklet turuna katılacak takımlar ve yarış kadroları yarış gününe kadar bir aksilik olmaz ise aşağıdaki gibi olacak.

 

 

Cervelo Test Team (CTT)
(SUI)

 

 

Takım Menajeri: Joop Alberda

  1 SASTRE CANDIL  Carlos ESP
  2 Lloyd Dan GBP
  3 Konovalovas Ignatas LİT
  4 GUSTOV  Volodymir UKR
  5 Hunt  Jeremy GB
  6 HUSHOVD  Thor NOR
  7 KLIER  Andreas GER
  8 LANCASTER  Brett AUS
  9 Florencio Xavier SPA

 

Takım Bisiklet ve Donanımları:

 

Maşa 3T Funda Team Aynakol Dişlisi ROTOR Q-Rings
Furş FSA Aynakol Seti ROTOR 3D
Gidon Boynu 3T Arx Orta Göbek ROTOR BB1
Gidon 3T Rotundo & Ergosum Pedal SPEEDPLAY zero series
Bant ve Elcek 3T Jant Seti ZIPP 404 regular ZIPP 303 in classics
Ön Fren SRAM Red Ön Lastik Vittoria Corsa EVO Tech 23mm
Arka Fren SRAM Red Arka Lastik Vittoria Corsa EVO Tech 23mm
Fren Kolu SRAM Red Sele FIZIK
Ön Aktarıcı SRAM Red Sele Borusu 3T
Arka Aktarıcı SRAM Red Suluk ELITE
Vites Kolu SRAM Red Power meter CycleOps Powertap
Ruble SRAM Red Computer CycleOps Powertap
Zincir SRAM Red Heart Rate Monitor CycleOps Powertap

 

 

Maşa 3T Funda Team Aynakol Dişlisi ROTOR Q-Rings
Furş FSA Aynakol Seti ROTOR 3D
Gidon Boynu 3T Arx Orta Göbek ROTOR BB1
Gidon 3T Rotundo & Ergosum Pedal SPEEDPLAY zero series
Bant ve Elcek 3T Jant Seti ZIPP 404 regular ZIPP 303 in classics
Ön Fren SRAM Red Ön Lastik Vittoria Corsa EVO Tech 23mm
Arka Fren SRAM Red Arka Lastik Vittoria Corsa EVO Tech 23mm
Fren Kolu SRAM Red Sele FIZIK
Ön Aktarıcı SRAM Red Sele Borusu 3T
Arka Aktarıcı SRAM Red Suluk ELITE
Vites Kolu SRAM Red Power meter CycleOps Powertap
Ruble SRAM Red Computer CycleOps Powertap
Zincir SRAM Red Heart Rate Monitor CycleOps Powertap

 

 

Maşa Cervelo TT Aero Aynakol Dişlisi ROTOR Q-Rings
Furş FSA Aynakol Seti ROTOR 3D TT
Gidon Boynu 3T Arx Orta Göbek ROTOR BB1 TT
Gidon 3T Brezza Pedal SPEEDPLAY zero series
Bant ve Elcek 3T Jant Seti ZIPP 1080 fron / ZIPP 900 disc rear
Ön Fren SRAM Red Ön Lastik Vittoria Corsa EVO Tech 22mm
Arka Fren SRAM Red Arka Lastik Vittoria Corsa EVO Tech 22mm
Fren Kolu SRAM 900 TT Sele FIZIK
Ön Aktarıcı SRAM Red Sele Borusu Cervelo
Arka Aktarıcı SRAM Red Suluk ELITE P4 Special
Vites Kolu SRAM R2C TT Power meter CycleOps Powertap
Ruble SRAM Red Computer CycleOps Powertap
Zincir SRAM Red Heart Rate Monitor CycleOps Powertap

 

 

 

 Omega Pharma – Lotto (SIL)
(BEL)

 

 

 

Takım Menajeri: Marc Sergeant

  11 LANG Sebastian GER
  12 DELAGE  Mickael FRA
  13 FERNANDEZ Daniel Moreno SPA
  14 LLOYD  Matthew AUS
  15 AERTS Mario BEL
  16 GREEF DE Francis BEL
  17 VAN DEN BROECK  Jurgen BEL
  18 ROELANDTS Jürgen BEL
  19 WEGELIUS  Charles GBR

Astana (AST)
(KAZ)

 


 

 Takım Menajeri: Yvon Sanquer

  21 CONTADOR VELASCO  Alberto ESP
  22 VİKOKOUROV Alexandre KAZ
  23 FUENTE De La David SPA
  24 GRİVKO Andriy UKR
  25 HERNANDEZ Jesus SPA
  26 IGLİNSKİY Maxim KAZ
  27 NAVARRO Daniel SPA
  28 NOVAL Benjamin SPA
  29 TİRANLONGO Paolo ITA


Saxo Bank (SAX)
(DEN)

 


 

Takım Menajeri: Bjarne RIIS

  31 SCHLECK  Andy LUX
  32 FUGLSANG Jakob DEN
  33 CANCELLARA  Fabian SUI
  34 BRESCHEL Matti DEN
  35 O’GRADY  Stuart AUS
  36 SCHLECK  Frank LUX
  37 SØRENSEN  Chris DEN
  38 SØRENSEN  Nicki DEN
  39 VOIGT  Jens GER


Rabobank (RAB)
(NED)

 


 Takım Menajeri: Erik Breukink

  41 MENCHOV  Denis RUS
  42 CLEMENT  Stef NED
  43 MOERENHOUT Koost NED
  44 FREIRE GOMEZ  Oscar SPA
  45 GARATE  Juan Manuel ESP
  46 GESINK  Robert NED
  47 NIERMANN  Grischa GER
  48 TJALLİNGİİ Maarten NED
  49 BOOM Lars NED


Garmin –  Transitions (GRM)
(USA)

 

 

Takım Menajeri: Jonathan Vaughters

  51 VANDEVELDE  Christian USA
  52 DEAN  Julian NZL
  53 FARRAR  Tyler USA
  54 HESJEDAL  Ryder CAN
  55 MAASKANT  Martijn NED
  56 MILLAR  David GBR
  57 HUNTER Robbie SA
  58 SUMMEREN Van Johan BEL
  59 ZABRISKIE  David USA


Euskadi (EUS)
(ESP)

 


 Takım Menajeri: Igor Gonzalez de Galdeano

  61 SANCHEZ Samuel ESP
  62 ISASİ Inaki ESP
  63 VELASCO Ivan ESP
  64 MARTINEZ DE ESTEBAN  Egoi ESP
  65 OROZ UGALDE  Juan Jose ESP
  66 PEREZ LEZAUN  Alan ESP
  67 PEREZ MORENO  Ruben ESP
  68 TXURRUKA  Amets ESP
  69 VERDUGO MARCOTEGUI  Gorka ESP


Columbia (THR)
(USA)

 

Takım Menajeri: Bob Stapleton

  71 CAVENDISH  Mark GBR
  72 EISEL  Bernhard AUT
  73 KANSTANTSİN Sivtsov BUL
  74 GRABSCH Bert GER
  75 HANSEN Adam AUS
  76 MARTIN  Tony GER
  77 MONFORT  Maxime ITA
  78 RENSHAW  Mark AUS
  79 ROGERS  Michael AUS

 

 

 


ag2r – La Mondiale (ALM)
(FRA)

 


Takım Menajeri: Vincent Lavenu

  81 ELMİGER Martin SWİ
  82 BOUET Maxime FRA
  83 CHAMPİON Dimitri FRA
  84 GADRET John FRA
  85 LE LAY David FRA
  86 MONDORY  Lloyd FRA
  87 NOCENTINI  Rinaldo ITA
  88 RIBLON  Christophe FRA
  89 ROCHE  Nicholas IRL

 

 

 


Liquigas-Doimo (LIQ)
(ITA)

 


Takım Menajeri: Roberto Amadio

  91 BASSO Ivan ITA
  92 BELLOTTİ Francesco ITA
  93 KREUZIGER  Roman CZE
  94 KUSCHYNSKI  Aleksandr BLR
  95 KOREN Kristjan SLO
  96 OSS Daniel ITA
  97 QUİNZİATO Manuel ITA
  98 SZMYD Sylwester POL
  99 WILLEMS  Frederik BEL

 


Francaise des Jeux (FDJ)
(FRA)

 


 Takım Menajeri: Marc Madiot

  101 CASAR  Sandy FRA
  102 SULZBERGER Wesley AUS
  103 GESLIN  Anthony FRA
  104 LADAGNOUS Matthieu FRA
  105 ROUX Anthony FRA
  106 LE MEVEL  Christophe FRA
  107 ROY  Jeremy FRA
  108 VAUGRENARD  Benoit FRA
  109 GREGORİO Di Remy FRA

 

 


Caisse d’Epargne (GCE)
(ESP)

 


Takım Menajeri: Eusebio Unzue

  111 MOREAU Christophe FRA
  112 KİRYİENKA Vasil BUL
  113 FARIA DA COSTA  Rui Alberto POR
  114 PLAZA Ruben ESP
  115 GUTIERREZ PALACIOS  Jose Ivan ESP
  116 PERGET  Mathieu FRA
  117 ROJAS GIL  Jose Joaquin ESP
  118 SANCHEZ GIL  Luis Leon ESP
  119 ERVİTİ Imanol ESP

 

 


Cofidis Le Credit en Ligne (COF)
(FRA)

 


Takım Menajeri: Éric Boyer

  121 TAARAMAE Rein EST
  122 AUGE  Stephane FRA
  123 DUMOULIN  Samuel FRA
  124 EL FARES Julien FRA
  125 MONİER Damien FRA
  126 KERN  Christophe FRA
  127 MINARD  Sebastien FRA
  128 MOINARD  Amael FRA
  129 PAURIOL  Remi FRA

 


Lampre – NGC (LAM)
(ITA)

 


Takım Menajeri: Giuseppe Saronni

  131 CUNEGO Damiano ITA
  132 BOLE Grega SLO
  133 DA DALTO Mauro ITA
  134 GAVAZZİ Francesco ITA
  135 HONDO Danilo GER
  136 LORENZETTO Mirco ITA
  137 MALORİ Adriano ITA
  138 PETACCHİ Alessandro ITA
  139 SPILAK  Simon SLO

 


Bbox Bouygues Telecom (BBO)
(FRA)

 


Takım Menajeri: Jean-René Bernaudeau

  141 VOECKLER  Thomas FRA
  142 ARASHIRO  Yukiya JPN
  143 GAUTİER CYRİL FRA
  144 FEDRIGO  Pierrick FRA
  145 SPRİCK Matthieu  FRA
  146 CHARTEAU Anthony FRA
  147 TURGOT Sebastien FRA
  148 ROLLAND  Pierre FRA
  149 VOGONDY Nicolas FRA

 

 


Quick Step (QST)
(BEL)

 


Takım Menajeri: Patrick Lefévère

  151 CHAVANEL  Sylvain FRA
  152 BARREDO LLAMAZALES  Carlos ESP
  153 BOONEN  Tom BEL
  154 DE WEERT Kevin BEL
  155 DEVENYNS DRİES BEL
  156 PINEAU  Jerome FRA
  157 SEELDRAYERS Kevin BEL
  158 WYNANTS Maarten BEL
  159 VAN DE WALLE  Jurgen BEL

 

 


Katusha (KAT)
(RUS)

 

 

Takım Menajeri: Andreï Tchmil

  161 KARPETS  Vladimir RUS
  162 KOLOBNEV  Alexander RUS
  163 VORGANOV Eduard RUS
  164 MCEWEN Robbie AUS
  165 IVANOV  Serguei RUS
  166 PLİUSCHİN Alexandr RUS
  167 RODRİGUEZ Joaquim ESP
  168 BRUTT Pavel RUS
  169 VANDENBERGH  Stijn BEL

 

 

 


BMC RacingTeam (BMC)
(USA)

 

 

Takım Menajeri: John Lelangue

  171 EVANS Cadel AUS
  172 BOOKWALKER Brent USA
  173 BURGHARDT Markus GER
  174 FRANK Mathias SWE
  175 BALLAN Alessandro ITA
  176 HİNCAPİE George USA
  177 KROON Karsten NED
  178 MORABİTO Steve SWE
  179 SANTAMBROGİO Mauro ITA

 

 


Milram (MRM)
(GER)

 


Takım Menajeri: Marlies Liebregts-Van Gerwen

  181 GERDEMANN  Linus GER
  182 CIOLEK  Gerald GER
  183 KLUGE Roger GER
  184 FRÖHLINGER  Johannes GER
  185 KNEES  Christian GER
  186 TERPSTRA  Niki NED
  187 ROHREGGER Thomas AUT
  188 WEGMANN  Fabian GER
  189 ROBERTS Luke AUS

 

 

 


TEAM SKY (SKY)
(GBR)

 

 

Takım Menajeri: David Brailsford

  191 WIGGINS Bradley GBR
  192 BARRY Michael CAN
  193 BOASSON HAGEN Edvald SWE
  194 GERRANS  Simon AUS
  195 FLECHA Antonio Juan ESP
  196 LOFKVİST Thomas SWE
  197 PAUWELS Serge BEL
  198 THOMAS Geraint GBR
  199 CUMMİNGS Steve GBR

 

 

TEAM RADIOSHACK (RHS)

(USA)

 

Takım Menajeri: Johan Bruyneel

 

  201 ARMSTRONG Lance USA
  202 LEİPHEİMER Levi USA
  203 KLÖDEN Andreas GER
  204 HORNER Chris USA
  205 BRAJKOVİC Janez SLO
  206 PAULİNHO Sergio POR
  207 POPOVYCH Yaroslav UKR
  208 RAST Gregory SWE
  209 MURAVYEV Dmitry KAZ

 

 

FOOTON SERVETTO  FUJİ (FTS)
(ESP)

 

 

Takım Menajeri: Mauro Gianetti

  211 CAPECCHİ Eros ITA
  212 PEREZ Aitor ESP
  213 CARDOSO Manuel POR
  214 BENİTEZ Alberto ESP
  215 DURAN Arkaitz ESP
  216 FELLİNE Fabio ITA
  217 MAYOZ Iban ESP
  218 VALLS Rafael ESP
  219 EİBEGGER Markus AUT

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın