Five Rings of Moscow – Sarı Mayo Mücadelesinde – Ya Hep! Ya Hiç!

08/05/2012  //     //  Genel

 

 

4.etap Kosygina Parkurunda 151,3 kilometrelik mesafede gerçekleşti. Dünün inanılmaz sonucunda Salcano Arnavutköy takımının genel sıralama liderliği mayosu, sarı mayoyu taşıyan Ivan Stevic’i yakalamayı başaran Igor Boev ile mücadele bugün devam etti. Genel Sıralamadaki zamanın salise farkına düşmesindeki en büyük etken dün finişe 200 metre kala yaşanan anlamsız kazaydı. Yine de Stevic finiş için hızla atak yapıp dün sarı mayoyu korumayı başarmıştı. Salcano Arnavutköy takımı bugün 151,3 kilometrelik mesafede gün sonunda sarı mayoyu korumak ve olabilirse genel sıralamada zaman farkını açmak için start aldı. Ancak dünkü sonuçla umutlanan Itera Katusha takımı da aynı şekilde bugün mayoyu almak için start alan kadroyla güne başladı.

 

 

“Moskova’nın 5 halkasından”, 4. halkası Kosygina parkurunun 8,9 kilometrelik mesafesinde atılan 17 turun son turuna kadar muazzam çekişme Boev ve Stevic arasında devam etti. 95 sporcu ile alınan starttan itibaren çiseleyen yağmur, kaygan yolda riskli ve hırs bir mücadeleye sahne oldu. Itera Katusha vs Salcano Arnavutköy takımı iki takım liderinin finiş rekabetinde kedi fare oyununa dönen yarış Igor Boev’in 7., Ivan Stevic’in 10.sırada finiş çizgisini geçmesi ile sona erdi. 4.Etabı kazanan ise Rus sporcu Konstantin Jakimov oldu. Günün sarı mayo mücadelesinde toplu sprint finişine Stevic’den önce giren Igor Boev genel sırada zaman farkı yaratamadan Sarı Mayoyu Ivan Stevic’ten aldı. Itera Katusha takımının Boev’e çalışması karşısında Ivan Stevic’in takım arkadaşları Salcano Arnavutköy takımı da Stevic’i yine hayranlık uyandıran bir mücadelede sergiledikleri takım çalışması ile yalnız bırakmadı.

 

Boev’in 7., Stevic’in 10. geçtiği finiş çizgisinde genel sıralamada zaman farkı olmaksızın Boev sarı mayoyu aldı. Itera Katusha takımı Sportif direktörü yarınki final etabında Sarı Mayoyu korumak için daha çok çalışacaklarını söyledi. Salcano Arnavutköy takımı ise kısa ve öz açıklaması ile takımın istikrarlı ve güçlü karakterini ortaya koyarak yarınki final etabı için, “Ya Hep! Ya Hiç!” diyor. Salcano Arnavutköy takımı Sportif Direktörü yarınki final etabında takım stratejisine kısaca değinerek planın hazır olduğunu gösterdi. Devamı ve daha fazlası yarın diyerek takımın kararlılığını gösterdi.

 

Itera Katusha takımının asker misali disiplini karşısında diğer rakiplerde olmayan şey Salcano Arnavutköy takımında fazlasıyla var. Takım uyumu ve takım bağlılığı… Bu sebeple “Ya Hep! Ya Hiç!” sloganını kullanan takım yarın HEP için pedallayacak takım sadakatine, tecrübesine va bağlılığına sahip. Moskova’nın 5 halsasından sonuncu halkası ile final etabı Sadovoe yarın saat 16:00’da start alacak. 16,2 kilometrelik Zubovskii bulvarı parkurunda atılacak 8 tur sonunda 5 günlük mücadelenin Ya Hep! Ya Hiç!’lik kısmı yaşanacak. Ve Türk Bisikletseverleri, Salcano Arnabutköy takım performansını yarın bir başka ümit ile bekliyor olacak. Başarılar dileriz…

 

 

 

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın