Eneco Turu 4.Eabı Zamana Karşıda En Hızlı Jesse Sergant… Yeni Lider Edvald Boasson Hagen

12/08/2011  //     //  Genel

 

Eneco turu 4.etabı 14,7 kilometrelik mesafesiyle Hollanda topraklarında Roermond’da gerçekleşti. Dünkü etap ile liderliği alan ve liderliği elinde tutmak isteyen Philippe Gilbert’in derecesi günün merak edilen derecesiydi. Roermond’da 14,7 kilometrelik zamana karşı parkuru için ise söylenecek çok şey var. Zamana karşı aleyhine çalışan doğa şartlarının etkisi de eklenince gün Eneco katılımcıları için oldukça zorlayıcı geçti. Roermond’da yağan yağmura karşı, zamanaka karşı dereceleri de atkilendi. Ancak parkur kalitesi de ayrıca bir tartışma konusu olabilecek düzeydeydi. Start rampasından zamana karşı zeminine giren  sporcular için elbetteki bu zeminle buluşma anı çok şey ifade ediyordu. Bir çok favori yağmurdan ıslanan yer yer arnavut kaldırım taş döşemeli yer yer asfalt zeminde sayısız rampa üzerinde hoplayarak zamana karşı performansı sergiledi. Çoğu sporcu ise hırsını bastırarak etabı en güvenli şekilde tamamlayabilmek adına gerçek performanslarını sergileyemedi.

 

 

Günün en iyi zamanlaması RadioShack takımından Jesse Sergent’in 17 dakika 55.48’lik derecesi ile geldi. İkinci en iyi zamanlama 18 dakika 09 saniye ile HTC-Hishroad takımından 2012 sezonunda Garmin-Cervelo için yarışacak Alex Rasmussen‘den geldi.

 

 

Liderliği koruma adına derecesi ilgiyle takip edilen Philippe Gilbert 18dakika 44 saniyelik derecesi ile 25.sırada tamamladı. Genelsıralamadaki en yakın rakibi Edvald Boasson Hagen ise etabı 9.sırada 18dakika 27 saniyelik zamanlamasıyla tamamlayarak genel sıralamaliderliğini Philippe Gilbert’ten aldı.

 

 

Dün 3.etapta genel sıralamada 8.sıraya gerileyen eski Eneco Genel Sıralama lideri Taylor Phinney(BMC) bugün 18 dakika 25 saniyelik zamanlamasıyla genel sıralamada 4.sıraya yükseldi. Eneco turunda hala önümüzde 2 etap var ve genel sıralama listesi oldukça hareketli. Taylor Phinney bugün daha iyi derece çıkartabilecekken temkinli sürüşü ile dikkatleri çekti. Phinney “Başladığımda yerler oldukça ıslaktı, sonlara doğru biraz kurumaya başlamıştı fakat  parkur kesinlikle ıslaktı” dedi. “Bisikletimin üstünde kalmayı başarabilmem iyi oldu, fazla risk almadım. Jesse adına mutluyum. Dünyanın en iyi zamana karşıcısı olma yolunda ilerleyen bir yetenek.” BMC Racing takımının asistan direktörü Rik Verbrugghe yolların hızla kurumasının Phinney için iyi olduğunu fakat ondan sonra başlayan yarışçılar için daha fazla avantaj sağladığını belirtti. Verbrugghe, “Eğer diğer favorilerle aynı koşullarda yarışmış olsaydı tahminimce Taylor ilk ikiye girebilirdi.” dedi.

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın