Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’na İki Gün Kala…

20/04/2012  //     //  Genel

 

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turunun başlamasına 2 gün kala, Organizasyonun kalitesini bu yıl da korumak adına her alanda hummalı çalışmalar devam ediyor. Bu yıl 1200 kişi olan yarış kafilesi 48.Edisyonun başlangıcı Alanya’da kadrosunu tamamlamaya şu sıralar devam ediyor.

350 kişilik sporcu, takım kafilesi bugün gün boyu havaalanından, otele takım kadrosunu ve ekipmanların transferi, toplamda 1200 kişinin transferi ve otellere yerleştirilmesi aksaksız devam ederken, TUR boyunca kullanılacak 280 aracın Tour of Turkey kafile aracı olarak işaretlenmesi ve logoların araçlara giydirilmesi tamamlandı.

 

 

 

 

100 Takım aracı, Takımların logo ve renklerine büründü. Ayrıca 25 tır ve 155 görevli aracı da yarınki toplantılar öncesi hazırlanarak yarış gününü beklemeye başladı.

 

 

 

 

 

 

 

Son 2 günün yoğun programında, araçların hazırlandığı alanda Organizasyon yetkilileri Abdurrahman Açıkalın ve Ayhan Aydın Güney bizzat  bulunarak çalışmaların aksaksız, yanlışsız ilerlemesini sağladı. Son yıllarda imajı gittikçe kuvvetlenen Tour of Turkey’in  iki ismi, bu yıl önceki yıllardan daha düşük bütçe ve daha kısa zamanda yine mükemmeli yakalamak adına yoğun tempo sergiliyor.  Geçen yıl, 6 ay önceden başlanılan hazırlık çalışmaları, bu yıl Organizasyon komitesinde geç startın verilmesi ile 2 ay gibi kısa bir zamanda imkansızı başarmak, seyri keyifli bir yarış çıkarmak üzere çalışıyor.

 

Hazırlıkların durumu hakkında Organizasyon Komitesi Başkanı  Aydın Güney’den bilgi aldık. “Bu yıl startın Alanya’da olması işlerimizi biraz kolaylaştırdı. İstanbul’un metropol yaraş standardında ilk gün organizasyonu daha zor oluyor. Alanya ise alan olarak geniş olsa da lojistik anlamda işlerin daha hızlı ve kolay olmasını sağladı.” dedi.

Taşıtların hazırlanması aşamasında Abrdurrahman Açıkalın ve Ayhan Aydın Güney hem alandaki işin takibi hem de orda bulunduğumuz süre içerisinde gelen sayısız telefonun organizasyon yönlendirmesini yaparken yoğunluklarını yansıtan bu kare daha net anlatacaktır.

 

 

Türkiye Bisiklet Turu öncesi, yarış atmosferini sizlerle paylaşmak istedim. 8 Günlük Tur’un henüz başlamamış olması sebebiyle TUR’un perde arkası yarış atmosferini sizlerle paylaşmaya final etabına kadar devam edeceğiz.


Hazırlayan: Aylin Koç

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın