Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül’ün 2013 TUR Mesajı

20/04/2013  //     //  Genel

 

 

CUMHURBAŞKANI ABDULLAH GÜL:

“ÜLKEMİZİN EŞSİZ COĞRAFYASI’NIN EN GÜZEL NOKTALARINI İÇEREN PARKURU, DÜNYANIN EN TANINMIŞ SPORCULARI VE İYİ PLANLANMIŞ ORGANİZASYONU İLE, KISA SÜRE İÇİNDE ULUSLARARASI MEDYANIN VE SPONSORLARIN BÜYÜK İLGİSİNİ ÇEKMİŞTİR.” DEDİ

 

GÜL: “BUNDAN BÖYLE BU YARIŞ DÜNYANIN İKİNCİ BÜYÜK ORGANİZASYONUNA ADAY ÜLKE OLMA BOYUTUNA GELECEKTİR.”

 

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül 49. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun startı öncesinde yayınladığı mesajında önemli vurgular yaparak bu yarışın Dünya çapında bir organizasyon haline getirildiğini ifade etti.

 

 

Gül şunları söyledi;

 

“Türkiye’de son yıllarda her alanda yaşadığımız büyüme ve zenginleşme, sportif alanda da kendini gösteriyor. Eskiden özellikle futbolun ve takım sporlarının öne çıktığı Türkiye, bugün Olimpiyatların hemen hemen tüm disiplinlerinde aktif bir spor ülkesi oldu.

 

Ülkemizde köklü bir geçmişi olan ancak son yıllara kadar kendisini çok gösterememiş olan bisiklet sporu, Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu ile birlikte hem uluslararası alanda hem de ülkemizin dört yanında bisiklet sporuna olan ilgiyi canlandırdı.

 

Ülkemizin eşsiz coğrafyasının en güzel noktalarını içeren parkur, dünyanın en tanınmış sporcuları ve iyi planlanmış organizasyon, kısa süre içinde uluslararası medyanın ve sponsorların büyük ilgisini çekti.

 

49. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun son yıllarda yakaladığı bu önemli başarıyı daha da ileri götüreceğine ve alanında dünyanın en muteber yarışlarından bir tanesi haline geleceğine gönülden inanıyorum.

 

Türkiye’nin pek çok alanda dünya çapında organizasyonlara imza attığı, İstanbul’un 2020 Olimpiyat oyunları için iddialı bir adaylık sürecini başarılı bir şekilde yürüttüğü bugünlerde, gençlerimizin bisiklet sporuna daha çok ilgi göstermesi için tüm şartlarımız mevcuttur.

 

Önümüzdeki yıllarda ülkemiz adına yarışacak sporcularımızın bu alanda da dünya çapında başarılara imza atması ise Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun ülkemize esas katkısı olacaktır.

 

Bu düşüncelerle, 49. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’na katılan tüm takımlara ve sporculara güzel bir yarış ve üstün başarılar diliyorum. “

 

Abdullah Gül

Cumhurbaşkanı

 

Cyclingtr
Yazar Hakkında :

Bir Yorum Yazın